160
  • Narxis
    #40
    Helyes!
  • Since
    #39
    Lehet beruházok rá :-)
  • MerlinW
    #38
    Nem drága a játék, és online mókás nagyon.
  • Since
    #37
    Igen észrevettem sok értelme nincsen a dolognak :-)
  • MerlinW
    #36
    Nem. Ez egy online játék, a single csak (tök felesleges és unalmas) gyakorlás. Kb mintha TF-ben egyedül ugrabugrálnál a pályán:)
  • Since
    #35
    Singleben úgy láttam nem lehet berakni botokat?
  • joe1980
    #34
    Sziasztok nekem az lenne a baj ,hogy a exibiliton blitz-et végig viszem és a videónál egyszerüen kilép hibával.De a játék nagyon aranyos.
  • xxxpaulxxx
    #33
    Megy:O Reggel még nem mentek a szerverek, akkor singleben próbálkoztam, de most fasza minden
  • Cat 02 #32
    Neked megy ? Nekem minden szerverre azt írja, hogy kéne hozzá patch. Elvileg nem frissítették a legtöbbet bétáról :/
  • xxxpaulxxx
    #31
    Rohadt jó a játék! Tetszetős!:)
    Csak egyelőre még azt nem tudom ki mivel mit hogy csinál:D:D
  • Cat 02 #30
    Laptopon se nagyon
  • MerlinW
    #29
    Jah.. mobilon nem fut
  • Cat 02 #28
    Hm, a min felbontás 1024*768 ?
  • Narxis
    #27
    Grafikai és a trailer miatt, és amíg meg nem vettem én is abban a tudatban voltam, hogy ez egy TF2 klón lesz.
  • MerlinW
    #26
    Nem is akarja. Semmi köze egymáshoz a két játéknak, nem is értem miért hasonlítgatjátok össze őket.

    MNC egy TPS tower defense játék, míg TF2 egy hagyományos FPS. Nem lehet egy lapon említeni őket.
  • natalyel
    #25
    Szerintem sajnos nem fogja helyettesíteni a TF2-t... Bár egy kis hétfő esti csatározásra megfelel. Párszor el lehet vele bohóckodni, de a nagy pályákat, a multi karakteres lövöldét nem adja vissza...
  • Fabio Capello
    #24
    Mivel béta a játék, és a megjelenéskor lesz teljes, ezért gyanítom, a megjelenéssel együtt elsz még egy statreset :|
  • Cat 02 #23
    24.-e után is megmaradnak a statok?
  • Fabio Capello
    #22
    pont jókor, ma bosszankodtam, hogy statreset volt, így nem maradtok le túl sokkal :)

    majd accneveket dobhatnátok, és mehetnénk együtt :)
  • Rowlend
    #21
    Holnap én is megvásárolom :) Amióta a tf2-t ennyire elkúrták azóta keresek valami hasonlót.Azt hiszem megvan :)
  • Cat 02 #20
    Yee, akkor nekiállok szenvedi PayPallal :)
  • Fabio Capello
    #19
    Közben újabb update érkezett:


    Adjustments
     Gunner’s Grapple Skill now turns into a throw at level 2.
     Altered how grapple victims are found making it easier for larger classes to have a successful grapple
     added separate audio volume sliders for Voices, Music, and Effects
     Updated Server Browser layout and functionality
     Testing profile resets, all earnings and Protags will be reset.


    Balance Changes
     Reduced damage of Assassin’s Dagger and Sword versus Turrets
     Reduced damage of Tank’s Jet Gun versus Turrets
     Increased health of Shave Ice Turrets
     Decreased juice gain from damage done by Assassin’s Dagger and Sword
     Increased damage done by Gunner’s Grapple at level 3

    Fixes
     Fixed Server Browser refresh hitch
     Fixed Show Full and Show Empty filters in Server Browser
     Fixed players kicked from game when Steam connection is lost
  • Fabio Capello
    #18
    perpillanat semmivel, a végleges verzió VAC-enabled lesz.
  • Cat 02 #17
    PB-vel megy a játék?
  • Fabio Capello
    #16
    Tegnap jött update:

    Fixes
     Fixed class limits for servers
     Fixed passwords not working for servers
     Fixed crash when creating turrets
     Fixed some mascot pathing issues
     Fixed some minor bot firing issues
     Fixed profile wipes when playing in Offline Mode
     Fixed server passwords getting reset


    Adjustments
     Removed Clan Tags. Players can still change their name through Steam to reflect a Clan Tag
     Increased the number of bots in each Crossfire wave to help evaluate performance
     Scoreboard no longer blocks game input
     Disabled lobby buttons while loading into a game


    New Features
     Added buy confirmation pop up for Highlights and Career ProTags
     Added more Mascot animations
     Added a cooldown bar in the HUD to reflect the status of Gunner or Tank thrusters
     Added “New!” mascot head icon to Career Milestones when there is an unseen ProTag in that milestone
     Colored death UI to match the player’s team
     Added support for multiple dedicated servers on a single computer
     Added an autobalance option for Crossfire matches
     Added message for when players are auto balanced
     Added ServerInstance cmdline option to support multiple dedicated servers on one machine. -ServerInstance[0-14] will automatically offset ports so that all instances show in the serverbrowser. There is no need to change the base port(7777)as it is auto offset by ServerInstance.

    ------------

    nekem élből be is crashelte a játékot, az istennek sem akart elindulni, de úgy tűnik, most reinstall után jólesz.
  • Fabio Capello
    #15
    Építeni bárki tud, ha egy platform közelébe megy, de a healer tudja healelni a turretet is, illetve meg tudja hackelni az ellenséges turreteket.
  • Cat 02 #14
    Azt jól láttam, hogy az építő meg a healer egy "kaszt" ?
  • Fabio Capello
    #13
    Oprendszer, konfigod?

    Nálam nem nagyon fagy ki a játék, eddig EGYETLEN esetben fordult csak elő, amikor összeakadt a Procasterrel, akkor valamiért minden kör végén kifagyott a töltőképernyőn.
  • Lokker
    #12
    Hali!
    Lenne egy kérdésem. A fagyásokra van valami megoldás? Mert eléggé zavar hogy megvettem a játékot és kb. 1 perc után lefagy. Próbáltam újratelepíteni, beállításokat minimumra venni de egyik se hozott megoldást. Driverekből a legfrissebbek vannak fent.
    A válaszokat előre is köszönöm.
  • Narxis
    #11
    Nem hiszem, nemsokára kész a végleges verzió.
  • Cat 02 #10
    Open béta várható ?
  • Viktor99
    #9
    Hát ja az assa engem is fel szokott idegesíteni. Amikor ilyen "onlyassassin" idióta egyedül szétszedi a moneyball-t juice-al.
  • Narxis
    #8
    Jaja, vagy nerfeljék azt vagy a tankot, gunnert erősítsék.. :D
  • Fabio Capello
    #7
    én az assassinon vagyok kiakadva, eszméletlenül OP... :|
  • Narxis
    #6
    Én megvettem és bétázok, szerintem nem rossz bár a balancera nagyon rá kell gyúrni majd mert pl. gunner és a tank is gyengécske a többihez képest.
  • Büdös Bohóc
    #5
    legalább ne lenne olyan gátlástalanul a TF2-től lopva a karakterek designja...
  • byzhouse
    #4
    nem rossz

    cat: van benne valami :D
  • Cat 02 #3
    LoL + TF2
  • Metalmilitiakid
    #2
    erősen TF2 re hajaz :D
  • Fabio Capello
    #1


    A Monday Night Combat tavaly augusztusban jelent meg XBoxra, és január 24-én jelenik meg Steamen a PC-s felhasználók számára. A játék egy vegyes futurisztikus Tower Defense jellegű multiplayer - Találhatunk benne a Team Fortress 2-re, vagy a Defense of the Ancientsre emlékeztető elemeket.

    Aki most vásárolja meg a játékot a Steamen, az lehetőséget kap arra, hogy a megjelenésig részt vegyen a bétajátékban. A játék ára 10,5 euró.

    A játék célja az ellenfél pénzgömbjének (moneyball) megszerzése: először a védőpajzsot, majd magát a gömböt kell elpusztítani. A játék stratégiai része háromfelé osztható:

    Az első a játékosok: A szerveren lévő játékosok hat kaszt közül válogathatnak, mindegyiknek megvan a sajátossága, illetve mindegyik két alapfegyverrel, és négy speciális képességgel (három aktív, egy passzív) rendelkezik.



    -Assault: gyors, univerzális támadókaszt, elsődleges fegyvere egy gépfegyver, a másodlagos pedig egy gránátvető. A csapatból egyedül neki van képessége arra hogy repüljön, illetve ő az egyetlen, aki aknákat tud elszórni a pályán. A harmadik speciális képessége a Charge, amivel azonnal képes leteríteni és megölni az ellenfelét, a negyedik pedig egy passzív képesség, ha kritikus találatot lő, rövid ideig gyorsabb lesz, és magasabbra tud ugrani.



    -Sniper: Gondolom felesleges részletezni. Elsődleges fegyvere egy távcsöves puska, a másodlagos egy közelre hatásos SMG. Speciális képességei: az első a grapple, ilyenkor dulakodásba kezd a támadójával, a legmagasabb szinten azonnal halálos. A csapatból egyedül ő tud csapdát letenni, mely sebzi, és rövid időre megbénítja az ellenfelet. A harmadik képessége a flak, amikor a levegőbe dob egy labdát, mely folyamatosan sebzi a hatóterületen lévő ellenfeleket. Passzív képessége, hogy a sniperképességek fejlesztése után minden bevitt találat területi sebzést is csinál, nem csak az eltalált ellenfelet sebzi.



    -Tank: Az elsődleges fegyvere egy lángszóró, a másodlagos egy rövid sorozatokat kilövő energiafegyver. Az első speciális képessége hasonlít az assault charge képességéhez, viszont kisebb a hatótávolsága, de gyorsabban újratöltődik. A másodlagos képessége, hogy "lecövekel", és mint egy védelmi üteg, lövi a játékosokat. Ilyenkor megnő ugyan a bevitt sebzés, de mint a védelmi tornyoknál - nem mozdulhat, és forogni is csak limitáltan tud. A negyedik képessége egy gránát, mely megvakítja és sebzi az ellenfelet, a passzív képessége pedig rendszeresen visszatölti az életét.



    -Support: A csapat "orvosa". Elsődleges fegyvere egy Medigun, mellyel a csapattagokat és a védelmi szerkezeteket gyógyítja, illetve ezzel képes életet elszívni az ellenfél játékosaitól. Másodlagos fegyvere egy shotgun, mely szintén közelre hatásos csak igazán. Speciális képességei: Légitámadás, ilyenkor megbombázza az ellenfelet, Firebase - egy védelmi szerkezet, mely maximumon hatalmas sebzéseket képes bevinni, ő az, aki képes feltörni a védelmi tornyokat, és a saját csapatának az oldalára állítani azokat. Passzív képessége, hogy a robotok közelében megnő a gyógyítóképessége.



    -Gunner: minigun és gránátvető, ez a két jellemző fegyvere. Szintén képes a dulakodásra, a lecövekelésre (ilyenkor nem lehet fejenlőni), illetve képes egy csapással hatalmas területi sebzést bevinni. Passzív képessége, hogy a minigunt időről időre egy jobb fegyverre cseréli, ezzel növelve a sebzést.



    -Assassin: Az utolsó, és egyben a legidegesítőbb kaszt: elsődleges fegyvere a kés (melyet később katanára lehet fejleszteni), másodlagos fegyver pedig egy dobócsillag-vető. Képes a sprintelésre, teljesen láthatatlanná tud válni. Ha bajban van, elhajít egy füstgránátot, mellyel azonnal el tud menekülni, észrevétlenül. Passzív képessége, hogyha hátulról sikerül megragadnia az ellefelét, azonnal megöli.

    A második része a játéknak a robotok: A "munkánkat" időről időre spawnolható (100 dollárért vásárolható) robotok segítik, akik egy előre meghatározott útvonalon közlekednek. Az ő jelentőségük, hogy ők képesek a legnagyobb sebzést bevinni a moneyballba, így elsődleges feladatunk a robotok bekísérése az ellenséges területre, és biztosítani számukra a szabad utat. Mivel mindkét csapat robotjai ugyanazon az útvonalon közlekednek, addg nem képesek tovább haladni, míg az előttük levő ellenséges robotokat meg nem öljük. Robotból nyolcféle létezik:

    -Slim: könnyűfegyverzet, kevés páncél
    -Black Jack: közepes páncél, közepes fegyverzet, melee támadások.
    -Buzzer: repülőegység, kis páncél, keményfegyverzet, öngyilkos támadások.
    -Gremlin: keményfegyverzet, kis páncél, láthatatlanság, melee támadások.
    -Scrambler: közepes páncél, közepes fegyverzet, elszívja a közelben lévő ellenséges játékosok képességeit.
    -Bouncer: kemény páncél, keményfegyverzet, melee támadások.
    -Gapshot: kis páncél, keményfegyverzet, nagy hatótávolság
    -Jackbot: szuperkemény páncélzat és fegyverzet, területi sebzések.

    A harmadik része a stratégiának a tower defense: A moneyballunk közelében lehetőségünk van lövegtornyokat venni, melyek extra védelmet biztosítanak.

    A négy képességet folyamatosan fejleszthetjük három szinten keresztül (150, 400 és 500 dollárba kerül a fejlesztés) a megölt ellenfelek után kapott, vagy a megölt robotok után hátrahagyott és felszedett pénzből. Szintén ebből a pénzből tudunk robotokat vásárolni a csapatnak, illetve a pénzköltéstől függetlenül az összegyűjtött mennyiség hozzáadódik a statisztikánkhoz, mellyel azután személyre szabható kasztot gyárthatunk, általunk választott szponzorokkal (a szponzorok extra képességeket adnak - plusz élet, gyorsabb támadás, stb).

    Végezetül pedig egy videó a játékmenetről, a játékmódokról, illetve a célokról: