1638
DC Universe MMORPG
  • foxxi
    #78
    Gondolom arra egy másodpercig nem gondoltál, ha már ilyen tapasztalt vagy te is hogy a "hitegetés" a mai üzleti világban alapvető. + ha valóban annyi mmo-t próbáltál ( nem ingyenest... ), akkor pontosan tudnád hogy ennek a fele sem igaz. Főleg ha esetleg Everquest2 -tél is valaha. Erről ennyit.

    És élből nem elutasítok, csak megkérdőjelezek, pont az előző tapasztalatok alapján.

    Amugyan meg fölösleges már rögtön igy védeni egy játékot, még ha pénzt is adtál érte.

    + maradok inkább a tapasztalatnál mint a jóhiszeműségénél.. az a gyerekeknek valő a Jézuska eljövetelekor. Mivel ma már alapvető elvárás hogy mmo/nem mmo... 10 ruppó feletti játék ne fulladjon már ki 20 óra játék után..

    De még mindig feleslegesen kötsz belém :) Inkább ha már megvan neked, akkor toljad és beszámolót véss, me szerintem nem csak én vagyok rá kíváncsi ;2)
  • Krinyo
    #77
    Ha meg a pozitív hozzáállás tetszik akkor miért írtál csupa negatív hozzászólást?
  • Krinyo
    #76
    Elhiheted hogy én is végigvergődtem pár mmot, nem is azért írtam, hanem azért mert élből elutasítod a lehetőségét annak, hogy talán most úgy lesz ahogy ígérték. Úgy is mondhatnám hogy egyelőre maradjunk meg a jóhiszeműségnél, majd később ráérünk savazni.
  • foxxi
    #75
    ez a pozitív hozzáállás. tetszik
  • foxxi
    #74
    Nem ezt mondtam. De 7 fizetős mmo bétatesztelése és megvétele majd előfizetése után már csak akkor hiszek ezekben ha látom.

    A megjegyzésed gondolom kissé gúnyosra szántad, de értsd már meg hogy nem fikázni akarom, me nem is játszottam vele. Csak ezek a fellengzős dumák hogy " persze! havonta jönnek az új contectek meg mi értetek vagyunk! már csak a mesében léteznek... Az Everquest után meg hagy ne minősítsem a Sonyt...

    Szal továbbra is várom a trialt, és remélem minden ugy lesz ahogy mondják.
  • Snomag
    #73
    Bizzunk benne, hogy betartjak az igeretuket foleg, hogy nekik is ez az erdekuk, annak erdekeben h megtartsak a nepeket.
  • Krinyo
    #72
    ok, akkor minden szar.
  • foxxi
    #71
    Igen.. minden induló mmo-nál ellövik. Aztán...
  • micisnai
    #70
    Mikor lesz kapható magyarországon, ha már kaphato pls egy linket ahonnan lehet rendelni :)
  • Krinyo
    #69
    4 napos official hír
  • bigbigle
    #68
    És mennyi a havidíja?
  • foxxi
    #67
    Ilyet, de sokat hallottam már...
  • Krinyo
    #66
    "DC Universe Online will get new content every month"
  • Krinyo
    #65
  • foxxi
    #64
    Nem para... van hogy belebonyolódom a saját mondandómba

    Deh.. várom a trialt
  • s0n1c
    #63
    Jó, az endgame-et félre értettem, mert külön írtad :)
  • foxxi
    #62
    mindig van endgame tartalom.. ami utána van az egy folyamatosan ismétlődő, önmagába visszaforduló tevékenységsor ( ezért vannak tartalomfrissítések + kiegek stb. - tehát "véget ér" a mókat, még ha átvitt értelembe is).

    De nem támadtam a játékot, csak a véleményem mondtam el. Remélem még sok tartalmat invesztálnak a játékba, de eddig nekem a CO kiforottabnak és jobbank tűnik ( a lenyult elemeket tekintve is).

    Ezért is várom a trialt hogy magam is mélyebben meggyőződhessek eme játék kiválóságáról.

    Majd akkor visszatérek rá. nem szeretek teljes tapasztalathiányban véleményt alkotni, mivel az nem is fer. A livestream meg jó dolog, de mégsem én tolom.

    Jó játékot annak aki tolja. Na meg beszámolózhatna is.
  • MarkBlade
    #61
    És nagyon frankón oldották meg benne. A COH féle teleportálás sem rossz de nem olyan interaktív.
  • s0n1c
    #60
    Hm, mondjuk a teleport az tényleg jó ötlet!
  • MarkBlade
    #59
    Neeem :) A CO-val hasonlítom mert az jött be eddig. Ot pl a teleport eszméletlen jól meg van oldva, a repülés a szokásos, ugrás az is laza, földben ásás.. az érdekes.. :) akrobatika,gyorsaság, meg a szörfözés valami tárgyon..azért ez elég változatos.
    Nem leszólni akarom csak furcsálom. Ezeket a képeségeket használja a legtöbbet az ember. Tehát szerintem erre azért kellene még gyúrni :)
  • s0n1c
    #58
    nem elég? :D
  • MarkBlade
    #57
    Ez a része logikus.
    Travel képesség tényleg csak ez a 3 van?
  • romeozor
    #56
    Igazából arra céloztam, hogy egy ekkora volumenű játékot képtelenség hibamentesen átadni. Természetesen vannak hibák, vannak kisebbek, nagyobbak, gémbrékerek, de ez az mmo-k életciklusához tartozik.

    De ezt szerintem már mások is leírták itt.
  • MarkBlade
    #55
    Arra tippelek az írásodból :)
  • romeozor
    #54
    Múlt kedd óta (jan. 11.) már éles. Hogy béta-e azt meg mindenki eldönti maga :>
  • MarkBlade
    #53
    Lehet képzavarba vagyok de ez akkor már megjelent? Nem csak pre order béta megy még?
  • romeozor
    #52
    Előre szólnék, hogy ugyan tényleg jár egy ingyenes hónap a játékhoz, de mindenképpen regisztrálni kell egy bankkártyát hogy tudj játszani is.

    Na nekem ez nem jött össze, ugyanis nem fogadta el az erstés visa electronom. Valaki más 3 kártyát is próbált, sikertelenül (bankot nem tudom).

    Számomra az egyetlen megoldás az volt, hogy venni kellett még pluszba egy prepaid kártyát, pl innen http://www.gametimezone.com/games/cards/dcuo_30_game_card.html
  • Krinyo
    #51
    + iconic power
  • s0n1c
    #50
    Skill pontokat weapon skillekre (kombókra) ill. movement skillekre (flight/acrobatics/superspeed) költheted. Power pontokból pedig speciális képességet vehetsz a power traiteden belül (amit karakter generáláskor ki kellett választani).
  • Krinyo
    #49
    tisztában vagy azzal mi az hogy mmorpg?
  • byzhouse
    #48
    ezért még pénzt is kérnek?
  • wollnerd #47
    A magyar boltokban mikor lesz?
  • Popovicsa
    #46
    Van havi dija a jateknek, de ha megveszed az elso honap ingyenes, ami konkretan azt jelenti, hogy elofizetsz es az elso honap 0.00 font
  • bigbigle
    #45
    Hol és mennyiért lehet kapni?És amúgy sokan játszák ( meg ez csak olyan hogy megveszem azt utána nem kell fizetni ugye?)
  • Popovicsa
    #44
    Hello

    Tegnapi nap folyaman elkezdtem en is jatszani vele. Tudja valaki hogy a narancssarga skill es power pointokkal mit lehet kezdeni?
  • Snomag
    #43
  • Since
    #42
    Nincsen valakinek véletlenül egy buddy key-e? Ps3 bétában játszottam vele, de PC-re nem tudtam még megnézni. Előre is köszönöm!
  • s0n1c
    #41
    mozgás képességek lemaradtak (ezek közül 1-et lehet választani kezdésnél):
    - flight (szuperman)
    - superspeed (flash)
    - acrobatics (batman/spiderman)
  • s0n1c
    #40
    - mmo-t nem nagyon lehet végigvinni
    - lvl30nál nincs endgame, pvpzni, pvezni (ha jól emlékszem lvl5-től, ami kb. a tutorial vége) folyamatosan lehet
  • s0n1c
    #39
    Játékról:
    Számos példa van/volt erre mmoknál, hogy fejlesztők innen onnan "kopiznak" megoldásokat saját szoftverükbe. Ez vagy sikerül, vagy nem, általában nem. A DCUO-nál nem tudom, hogy sikerült e, mert eddig engem a szuperhős mmo-k hidegen hagytak (így utólag átgondolva hiba volt :), a game viszont baromi jó. Igazi felüdülés a mostani csilliomodik "wannabe wowkiller" fantasy, vagy "túlsokatakarokaztánegyrakásszarlesz" mmok között. Rém egyszerű koncepcióra épül, hősök-antihősök gyakják egymást egy viszonylag nagy területű nyitott világban. A karatkerek alakíthatósága szerintem kellőképpen részletes, nagyon nem láttam még két egyforma kinézetű játékost, annál is inkább, mert a kinézetedet (gear) bármikor megváltoztathatod.

    Irányítás/Harc:
    Számomra a játék egyik nagy erőssége. Arcade jellegű (nem, nem azért, mert konzolátirat, direkt lett ilyen!). Mozgás default wasd + egér. Alapvetően két támadás van, rövid klikk (tap), hosszú klikk (hold), ezek segítségével indíthatod a kombókat, ami fegyvertől függően közelharci, vagy távolsági lehet (de vannak átfedések, pl. handblaster (ami távolsági fegyver) esetében kapsz közelharci támadásokat is). Lehet blokkolni (védekezni) alapból a shift gomb lenyomásával. Ezt viszont nem lehet minden esetben használni, mert vannak ún. blockbreaker támadások, amik (nevéből adódóan) megtörik a blokkolást és stunolják is a játékost. Van még jónéhány ingame technika, amik megfelelő alkalmazásával lehet erdeméyesne pvpzni. Ebből könnyen leszűrhető, hogy nem azon múlik egy harc kimenetele, hogy egy adott player milyen gearben van.
    Fontos még megemlíteni, hogy kombokat minden mennyiségben használhatsz, speciális képességeket (amik a power traitedből kapsz) viszont csak a rendelkezésedre álló power mennyiségből. A power akkor töltődik vissza, ha harcolsz (kombózol). Tehát attól függetlenül, ha valaki healre specel, ugyanúgy kell harcolnia.

    Képességek:
    A karakter választhat power traiteket, úgy mint: sorcery, gadgets, fire, ice, mental, nature. Ezeken belül kapod a speciális képességeket.
    Valamint fegyvereket: staff, handblaster, bow, rifle, brawling, martial arts, dualpistols, dual-wield, one-hand, two-hand. Ezeken belül kapod meg a kombokat.

    Egy-egy power traithez 2 role tartozik, amiket a játékos váltogathat játék közben. Összesen 4 fajta role van: dmg dealer, controller (cc), healer, tank.

    PvP/Content:
    A másik nagy erősség :) Mivel a questek a két nagy város (Gotham / Metropolis) területén játszódnak (kivéve az instanceolt story/mentor questek), ezért az open-world összetűzések folyamatosak. Vannak ún. player bounty questek, ahol a náladnál legfeljebb 5 szintel kisebb szintű játékosból 5-t le kell verni, ebből a játék néha versenyt csinál (1-2 óránként, nem tudom pontosan), adott idő alatt amelyik frakció több player bounty questet ad le, az bonust kap.
    A pvp instanceolt formái:
    arena (4v4, 5v5, 8v8) (ctf, capture and hold stb): mivel nem csak grpal de soloba is (pug) lehet jelentkezni, ezért ezek inkább battlegroundok, a méretük is elég nagy
    legends pvp: dc karakterek (batman, robin, superman stb) bőrébe bújva (egyedi képességek) kell bgzni
    open eventek: pl. a fent említett player bounty questek

    PVE:
    alap questek: szokásos mmo forma, ölj meg ebből ennyit, beszélj ezzel stb.
    felfedezős questek: adott terület (nevezetes hely) pl. metropolis metro állomás termináljait kell meglátogatni, ez egyrészt segíti a későbbi tájékozódást, másrészt lore
    bounty questek (npc): elite bossokat kell ölni xpért és rewardért (ismételhető)
    story questek: dc karakterek (riddle, batman, wonderwoman, circe, joker stb) quest sorozatai
    mentor questek: story linet viszik végig, attól függően, hogy milyen mentort választottál a karakter generáláskor
    raids/alerts: (4 fős, 8 fős): jól kialakított szép instanceok
    duos: lvl30-as instanceok két fő részére

    Vannak dolgok, amik elsőre furcsának hatnak, pl: nem lehet enemyt, partytagot kijelölni, de ezt hamar megszokja az ember. Irányítás is hamar elsajátítható.