181
Modernkori Transport Tycoon a Sim City-vel való frigyből!
  • gunji
    #181
    Üdv!

    Most, hogy a CIMX bezár, létezik olyan hozzá hasonló oldal, ahol a CIM-ekhez lehet találni modokat? Köszi :)
  • Etax
    #180
    Sziasztok!


    Egy olyan kérdésem lenne, hogy ajándékba kaptam London dlc-t. És amikor a megfelelő linkről leakarom tölteni, kiírja, hogy nem rendelkezem cities in motion alapjátékkal. A gépre letöltöttem a steams programot is, valamint ez a verziója a játékomnak is.

    Segítségeteket előre is köszönöm!
  • Sediqwe
    #179
    LINK ről tölthető egy kezdetleges magyarítás a CIM 1 hez :)
  • massFx
    #178
    valóban steamen előrendelhető, de a cd galaxisban is és felennyiba kerül mint Steamen és ugyanazt adják..
  • Ironman2
    #177
    április 2.
  • Austin Bailey
    #176
    én úgy tudom, hogy ősszel jön
  • precise
    #175
    megjegyzem van CiM2 topic itt sg-n. Ha minden igaz 3 nap múlva megjelenik a második rész, steamen már előrendelhető.
  • Etax
    #174
    Sziasztok!
    Egy olyan kérdésem lenne, hogy Gs file viewer-ben wav kiterjesztésű file-t, hogy tudok lecserélni??? Mert pl a sounds könyvtárat kijelölöm, hozzáadás, de teljesen más hova teszi ahova én szeretném. Vagy új Gs file-nál hogy kell teljes könyvtárat felvenni?
    Segítségeteket előre is köszönm

  • Etax
    #173
    "főképernyőn"?
  • Etax
    #172
    Sziasztok!



    Telepítettem a build módot! Sikeresen letakarja a pénzt. Hogyan tudom újra elővarázsolni, hogy az is látható legyen a főkérnyőn?
  • Austin Bailey
    #171
    nem igazán. Elméletileg a vonalakat át tudod nevezni, de a megállókban akkor is az eredetileg kiosztott szám marad. Esetleg nézz körül itt
  • Etax
    #170
    Sziasztok!

    Valaki nem tud olyan letölthető kiegészítőről amiben tudom változtatni a járat számát vagy kiegészíteni betűvel? Pl: 30A
  • precise
    #169
    többnyire levan irva hova kell rakni a letöltött file mellet egy txt-ben. Sokhoz kell DLC anélkül nem müxik.
  • Etax
    #168
    Bocsánat elírtam Steam verzió
  • precise
    #167
    mi az a ssteams?
  • Etax
    #166
    Sziasztok! Néhány problémám lenne amiben segítségeteket kérném!
    Frissítés: Több fórumban is olvastam, hogy frissülnie kéne, de az én játékom ezt nem teszi "Credit" menü mindig üres!
    Új térkép: A CÍMexchange oldalról töltöttem le új térképeket de sajnos több helyre is próbáltam betenni de sosem működött. A dokoments/cities in motion könyvtárban nincs Maps, ha pedig én kreálok nem ismeri fel. Ha pedig az addons könyvtárba teszem megint csak semmi.
    Sehogy nem jövök rá! Pedig boltban vásárolt SSTEAMS van.
    Kérlek segítsetek! Előre is köszönöm!
  • Austin Bailey
    #165
    állítólag ősszel jön
  • precise
    #164
  • Austin Bailey
    #163
    én is arra gondoltam, hogy mindegyik jármű ára ugyanakkora lesz, nagyjából a villamos környékén. Így a busz pirosban lesz, a metró meg zöldben
  • precise
    #162
    Hát akkor tedd olcsóbbá a metrót :) Max csődbe megy a cég.
  • Austin Bailey
    #161
    én úgy akarom megcsinálni, hogy minél kevesebb átszállással és a gyorsabb közlekedési eszközt választva menjenek A-ból B-be.
  • precise
    #160
    de ha nem megy busz pl északról délre még átszállással sem akkor kénytelen metrózni. Ez a körbe buszozás meg Londonban működik a való életben is. Én busz sofőr vagyok ott, és az egyik járat amin dolgozom szinte a metró vonalán megy végig, még is sokan használják mert harmad annyiba kerül kb mint a metro.
  • Austin Bailey
    #159
    hát igen, csak az a baj, hogy egyrészt egy közlekedési rendszernek nem így kell működnie, másrészt meg ebben az esetben körbebuszozzák a várost, mert az olcsóbb
  • precise
    #158
    Én úgy szoktam, hogy a központba csak metro megy és a külső kerületeken szedem össze a népet busszal amik viszik őket a külső metro állomásokhoz.

    Londonban azt megcsináltam, hogy a metro sem ment át mondjuk az északi külvárosból a déli külárosba hanem a victoria stationnél csináltam egy kb 8-10 állomásos csomópontot és ott kellet átszállniuk. Ömlött a zseton :)
  • Austin Bailey
    #157
    Nem. Ez az épületek magasságától függ. Nagyon közel zoomolni csak alacsony épületek között lehet. Egyébként van egy kamera mod, amivel úgy látod a várost, mintha az utcán állnál,de az meg is változtatja egy kicsit a grafikát és nekem nem annyira tetszik. Amúgy ne tudom te hogy vagy vele, de én a jegyárral szenvedek állandóan. Mivel a játék forgalmi rendszere úgy van kitalálva, hogy a menetidő nem számít, viszont az átszállás meg a menetdíj igen, ezért képesek a fél várost megkerülni busszal, csak hogy megspóroljanak két megállónyi metrózást. Így viszont a buszhálózatom a szükségesnél nagyobb költséggel üzemel csak azért, mert minden vonalon van 1-2 megálló, ahol egy perc alatt 150 ember várakozik
  • kgabber
    #156
    Köszönöm a válaszod úgy néz ki megoldottam a problémát. Még egy kérdésem lenne. A bemutató videókban nagyon közelre lehetett zoomolni nekem viszont azt nem engedi. Ehhez fel kell tennem valami kiegészítőt?
  • Austin Bailey
    #155
    passz. A moddert kellene megkérdezni.
  • kgabber
    #154
    Sziasztok!

    Segítségre lenne szükségem. Betelepítettem a játékba járműveket (ikarus busz, tatra villamos, ev metro). A busz és a villamos tökéletesen működik, viszont az ev metróval gondjaim adódtak. Csináltam tesztelés céljából egy metróvonalat, amire ev szerelvényeket raktam be. Eleinte semmi gond nem volt hibátlanul ment minden de egyszer csak egy idő után kilépett a játék. Sokat teszteltem a jelenség az ev metró indítás után jelentkezik viszont nem azonnal. Valaki tudna nekem segíteni, hogy mi lehet a gond?

    Köszönöm!
  • precise
    #153
    tudom, már bele toltam 94 órát steam szerint :)
  • Austin Bailey
    #152
    az a helyzet, hogy mivel a közúti közlekedéshez a forgalmat egyáltalán nem tudod szervezni, ezért a játékot gyakorlatilag csak úgy tudod elkezdeni, hogy felveszel egy csomó kölcsön és építesz 1-2 jól eltalált metróvonalat
  • Austin Bailey
    #151
    én még nem láttam. Szerintem a CIM 2-ben már lesz
  • precise
    #150
    Busz öböl mod van-e esetleg? cimX-en nem találtam :(
  • Austin Bailey
    #149
    tessék
  • Austin Bailey
    #148
    igen, van olyan mod, ami megnégyszerezi a kapacitást. Mellesleg a cimexchange-et már nézted?
  • RadarJammer
    #147
    Szép jó estét mindenkinek!

    Esetleg tud valaki olyan mod-ot ami normális utas számot állít be a metróknak és többi járműnek?

    Mert szerintem egy 5 kocsis szerelvényen 160 ember elvinni az egy kicsit kevés és pazarlás

    Nem, Realism modra gondolok.

    Kellemes estét
  • RadarJammer
    #146
    Sziasztok!

    Lenne egy olyan problémám, hogy nem találok egy normális linket Vehicle Realism mod-hoz. Esetleg tudna valaki adni egyet?
    Régebben a sajnos azóta megszűnt Tycoon Headquaters oldalán keresztül szedtem le, de most nem találom...

    Lehetőleg ne mulituploadosat adjátok meg, mert az egy ilyen ingyenes letöltő programot telepítene folyton.

    Köszönöm
    Radarjammer
    B.Ú.É.K!
  • precise
    #145
    CiM 2 - járművek. (angol)
  • precise
    #144
  • precise
    #143
  • Tibbbor
    #142
    És az mennyiben lesz más, mint az 1.?