16
  • metropoltopotlo
    #16
    "míg Japánban már több ezer internetkávézóban élő hajléktalant tartanak nyilván"
    Japánéknál a csövik az internetkávézókban élnek? De ha az internetkávézóban él, akkor nem hajléktalan, mert az internetkávézó a lakása... Vagy a hangsúly azon van, hogy "élő" hajléktalant tartanak. Igen az élő hajléktalan lényegesen több dologra képes, mint a nem élő. :D
    Amúgy erre mondják, hogy az ember jódolgában nem tudja, hogy mit csináljon. Szép, rendezett életük volt, hát akkor csövesnek állnak...
  • djw
    #15
    viccesek :D bizonyára olvasták Timothy Ferriss 4 ó4ás munkahét című könyvét, bár asszem Tim nem pont erre gondolt :D
  • Mister
    #14
    +1
  • RecoPhile
    #13
    Ezek a digitális koldusok nem véletlenül zene/film jogvédők?
  • jaspercry
    #12
    Hú bakker, az idősebb a Kanári -szigetekről lógott meg!(mert nem volt jó neki,ott melózni) ténleg milyen rossz is lehet ott
    A másik meg Londonbol IT cégtől,mert szar volt neki
    IGEN A K**VA ANYÁTOKAT!
  • byzhouse
    #11
    én is csinálok egy oldalt bikóz:
    A VIP regisztrációd 3 napon belül lejár!
  • Sir Quno Jedi
    #10
    Ha mindenki elmenne koldulni, mer a "stresszmentesebb", akkor mégis kitől koldulnának és mit ennének stb.?!?!
  • sgfelh
    #9
    "Akkor kérdem én, melyik a megvetendőbb, ha már ilyen hatásvadász módon próbálod összekapcsolni a megélhetési bűnöző fogalmával a koldulás ALAPJELENTÉSÉT?"

    én spéci a megélhetési ribancokra gondoltam..
  • sgfelh
    #8
    Probáltam érzékeltetni hogy ők nem csak szimplán koldusok hanem "jól" is akarnak megélni belőle.. Ezt az életformát nem azért választották mert kirugták/eladosodtak vagy lecsusztak.. hanem önként.. okosan.. mivel rájöttek hogy igy is lehet élni és nem is rosszul
  • globint
    #7
    Tényleg, ezeken nem segíteni kell, hiszen nincsenek bajban. Hazamehetnének, van családjuk, csak lusták. Iszogatni, csavarogni akarnak.
    Van egy ismerősöm, egyszer hazavitt egy hajléktalant. Lefürdette, megetette, szobát adott neki. Gondolta, másnap megbeszélik a továbbiakat. Munkahely, albérlet, egzisztencia....
    Hajnalban megszökött, azt írta egy papírlapra, köszöni szépen, de ő ettől az egésztől megfullad....
  • e57
    #6
    Nem hiszem, hogy bárki is a bűnözőkhöz próbálná kapcsolni őket, viszont azt maguk a cikkben szereplő koldusok is elismerik, sőt, hirdetik, hogy nem kényszerből, hanem önként vállalták ezt a fajta életvitelt.
    Szerintem ez egy elég fontos üzenet az emberek felé. Nekem azt jelenti ez, hogy az alapvető értékrendünket kellene átgondolnunk. Az emberek többségének olyan az életvitele, hogy a szükséges, és normális mennyiségű stressznek a sokszorosa éri. Ennek a két embernek valószínűleg alacsonyabb az ingerküszöbe az átlagosnál, és azt mondták, hogy "állítsátok meg a földet, mi ki akarunk szállni"! Inkább lemondtak minden jó dologról is, csak azért, hogy a rosszaktól szabaduljanak.
    Ennyire drasztikus lépést azért tömegesen nem lehet tenni, de mindenképpen jelzés értékű, hogy meg kell próbálnunk változtatni az életmódunkon, hogy mindenkinek élhetőbb legyen a világ.
  • okosan gyerekek
    #5
    Értem én, hogy mit akarsz, de hülyë vagy? Mutassál már másfajta koldust? Ezek szerint van, nem megélhetési koldus is, igaz? Azok azok, akik nem a megélhetésüket tartják fent a koldulásból, mert van egyéb jövedelmük. Akkor kérdem én, melyik a megvetendőbb, ha már ilyen hatásvadász módon próbálod összekapcsolni a megélhetési bűnöző fogalmával a koldulás ALAPJELENTÉSÉT?
  • sgfelh
    #4
    Megélhetési koldusok.
  • Balazs127
    #3
    Azért nem mindegy :D
  • stain
    #2
    ehh... a resaca macskajaj, nem macska... áááá
  • Sir Quno Jedi
    #1
    De ezek csak hobbikoldusok, vaze!? :D Van akinek tényleg nincs semmije és semmi más lehetősége, azaz nem önként lett hajléktalan... Na azok nem is üzemeltetnek honlapot maguknak.