56
Információk, tapasztalatok, lehetőségek
  • Kepek
    #56
    Magyar startup segít a diákoknak alkalmi munkát találni

    https://clickforwork.hu/
  • F1re
    #55
    ilyenek hol vannak ?:D és mennyit fizetnek stb ?
  • Montanosz
    #54
    én jelentkeztem többször de mind kamu volt
  • Tarajos Sül
    #53
    válasz #51-re.
  • Tarajos Sül
    #52
    Otthon végezhetők nem jók?

    Régen a rokonaim csináltak ilyet.
    Házhoz vittek több száz (sacc/kb) borítékot, meg CD-t, ragasztót meg mittomén, és rakd bele a cd-t utána, utána ragaszd le xD

    Eléggé uncsi, és nagyon monoton, de otthon vagy, és kapsz is érte pénzt.
    és még a hülye is meg tudja csinálni.
  • F1re
    #51
    Vki nem tud vmi távmunkát ? értek én minden lófa..hoz csak vki írjon vmit kéne vmi netes meló.
  • dregnarr1 #50
    Egyáltalán nem kötelező kitölteni őket, még ha csillag is van ott.
    Nevet, lakcímet, mobilt meg számlaszámot megadod, többire meg azt írsz, amit akarsz.
  • Vlala #49
    Utolsó két gondolat: Pedig vannak ilyenek. Pl. én. Persze, élhetnék jobban is, de akkor még annál is jobban szeretnék, aztán még annál is több kellene. Előbb-utóbb kiváltanám a műszaki hiba miatti autóbaleset kockázatát :) Jó ez így, ahogy van, bátraké a szerencse, gyáváké a hosszú, nyugodt élet.

    Az utolsót gondold át: a kezdeti visszalépések történtek meg a fagyi és békegalamb irányába (nyalj, küllönben repülsz), továbbá jelenleg "csupán" az egész világ sajtója foglalkozik a jó országba haladó vezetésünk viselt dolgaival.
    Fő az optimizmus. ;)
  • NessieGraf
    #48
    Átnéztem az oldalt. Nincs több kifogásom, mint az, hogy túl sok infót szeretnének rólam. Vannak dolgok, amiket neten át kevés helyen adok meg, teljeskörű összefüggésben meg egyáltalán nem. Ugyanezt gyalog kérdik, nem neten tárolják, természetes infó egy munkához.
  • JagFater
    #47
    :-)
    Kihagytad a hátrányosan megkülönböztetett, ingyenélő kisebbséget, akik belőled élnek nem is rosszul.
  • ba32107
    #46
    Sikerült találni valamit? Engem is érdekelnének a kiegészítő melók.
  • tom235
    #45
    Jól összeszedted, de ezt nem értem "Mindenesetre úgy tűnik a kezdeti lépések már megtörténtek, hogy változzon a helyzet"
    Pontosan mi is történt, annak érdekében, hogy változzon a helyzet?
  • lolSL
    #44
    burgerben mostanában 40 éves nők is szeretnek kiszolgálni, úgyhogy oda lehet menni kortól függetlenül szerintem
    (de lehet csak az étteremvezető anyja volt :)
  • Freedom88
    #43
    ott is válság van, de naon
  • gabo91
    #42
    jól összeszedted.
  • rumkola
    #41
    ha tényleg 18-25 között vagy akkor Meki
    világ legjobb helye, bulik, csajok, stb.
    jól is fizet...
  • Montanosz
    #40
    amúgy mint az avatarból látható én a online rulettből keresem a mellékest ha van felesleges pénzem....a napi minimum 2€, durván félóra alatt megvan, ez is majd 15ezer egy hónapban. (a problémája a dolognak hogy mikor van felesleges pénzem?)
    egyedül múlt októberben volt annyi befektetésem hogy a nyereményből egész hónapban megtudtam élni.
  • Svx
    #39
    A jelenlegi magyarországi álláslehetőségek csoportosítva:

    -Korrupt vezetői munka:
    Előnyök: magas fizetés, könnyen végezhető nem-fizikai munka, végzettség nem szükséges megfelelő kapcsolatok esetén
    Hátrányok: büntetőjogi felelősségrevonás fennálhat, lelkiismeretfurdalás miatti öngyilkosság fennálhat, műszaki hiba által történő halálos autóbaleset kiemelkedő kockázata

    -Kisvállalkozás indítása:
    Előnyök: a magad főnöke vagy, megpróbálhatod megvalósítani az álmaidat
    Hátrányok: Egy bank, vagy egy alvilági csoport gyorsan a többségi tulajdonosoddá válhat, mindenféle ellenőrök a rendszeres vendégeid lehetnek, ha esetleg nyereségessé válsz

    -Középvezetői állás középvállalkozásnál:
    Előnyök: stabil fizetés, stabil állás
    Hátrányok: minden nap ingyenes túlóra, megalázó fizetés, ha esetleg kikotyogod, hogy értesz valamihez amire épp nincs felelős, máris te leszel az, persze fizetésemelés nélkül

    -Ügynökmunka:
    Előnyök: ha odateszed magad kiemelkedő fizetés, kötetlen munkaidő
    Hátrányok: a nap 24 órájából 26-ban dolgozol, legalább 3 cégnél kell egyszerre dolgoznod, hogy ne álljon fent annak a veszélye, hogy 1 hónap munkahiány miatt az APEH már a nyakadon lógjon, mert azt felejtsd el, hogy alkalmazottként foglalkoztatna akárki

    -Kiemelkedő pozícióban végzett tisztességes munka:
    Előnyök: magas fizetés, nyugodt munkakörülmények, kibontakozási lehetőség
    Hátrányok: legalább 3 diploma(~27 év tanulás, jó esetben csak 20), vagy 3 felsővezető beosztású közeli rokon szükséges, műszaki hiba által történő halálos autóbaleset kiemelkedő kockázata fennállhat, ha véletlenül annyira kibontakoznál, hogy rájösz valamire amire nem kellett volna.

    -Rend és közbiztonságvédelmi szolgálatoknál végzett munka:
    Előnyök: 16 év tanulás után akár bele is foghatsz, esetleges elismerés és hírnév, átlagonfelüli fizetés, sokszor kiemelkedő veszélyességi pótlék
    Hátrányok: A veszélyességi pótlék nem véletlenül jár, lelkiismeretfurdalás miatti depresszió és esetleges öngyilkosság veszélye fent állhat egy esetlegesen rosszul végződő kötelezően végrehajtandó parancs miatt, a veszélyességi pótlék számításakor nem veszik figyelembe annak a veszélyességét, ha a munkád során megtudsz valamit, aminek később titokban kell maradnia.

    -Közalkalmazotti átlagmunka:
    Előnyök: stabil fizetés, viszonylag stabil állás
    Hátrányok: kiemelt felelősség, egy idő után rettenetesen unalmas munka, olyannyira pontosan kiszámolt átlagfizetés, hogy pont szépen megélsz belőle, de előbbre lépni sohasem tudsz majd

    -Bankügyintézői munka:
    Előnyök: viszonylag magas fizetés, próbaidő után stabil állás, megfelelő tudással könnyen végezhető munka
    Hátrányok: kiemelten magas anyagi felelősség, lelkiismeretfurdalás általi bántalmak kiemelt kockázata, nem jár veszélyességi pótlék az esetleges bankrablásokért, a bankok évszázadok óta tartó kisemmiző hadjáratának köszönhetően ha egyszer megunja a nép a dolgot te leszel az első ember aki szembenáll velük, és nem azt nézik majd, hogy csak egy alkalmazott vagy, hanem hogy ott a ruhádon a céglogo

    -Gyári fizikai munka:
    Előnyök: próbaidő után remélhetőleg stabil állás, unatkozni nem lehet, gyakran vicces, saját magukat nevetségessé tévő munkatársak
    Hátrányok: végkimerülés miatti hirtelen halál kiemelt kockázata, minimálbér, kisebbségi komplexusos elviselhetetlen korrupt főnökök, munkavédelmi ellenőröktől való folyamatos félelem az utasításként kiadott munkavédelmi szabálysértések miatt, idegösszeroppanás kiemelt kockázata

    A végén egy kis saját statisztika: nem találkoztam eddig olyan emberrel az országban, aki magát tisztességesnek véli, és emellett állítja, hogy a munkáját szereti, és meg is fizetik érte.

    Mindenesetre úgy tűnik a kezdeti lépések már megtörténtek, hogy változzon a helyzet, a kérdés, hogy ér -e valamit egy évtizedekig kisemmizés alatt álló ország jelenleg talán jó úton haladó vezetése egy korrupt, gonosz, önpusztító, lelketlen világ ellen.
  • Benny04
    #38
    XDD
  • Gladiator
    #37
    lol:DDDDDDD
  • Montanosz
    #36
    telefonmarketinget is lehet csinálni...azt a céget kell választani aki a munkaügyiközpontal is szerződésben van és kész
  • eLiXir
    #35
    Kabbe az ánuszom!
  • Cat 02 #34
    Olvasd el újra amit írt ;D
  • Tinman #33
    Gyerekek... de tényleg

  • dregnarr1 #32
    Nem az, két ismerősöm is rendszeresen jár így boltokba. Ha olyan boltot vállalsz el, ahol venni kell valamit és neked spec. nem kell az a valami, akkor visszamész a boltba és visszaveszik (már ahol). Ha meg nem akarsz venni semmit, akkor meg egyszerűen olyan helyre mész, ahol nem kell költeni: autószalonokhoz tesztvezetésre, bankokhoz érdeklődni, cipőpróba, stb).
  • Montanosz
    #31
    érdekelne...de félek pestről van szó nem holmi vidéki városról ami amúgy is 70 km-re van tőlem...
  • eLiXir
    #30
    Privi ment.
  • Tinman #29
    Évek óta szombatonként székeket mosok pár autósmoziba, elég jól fizet csak kevesen vagyunk a melóra. Érdekel valakit?
  • REPS0L
    #28
    :D!
  • milk4
    #27
    Bocs a dupláért,de ezt is ajánlotta: http://www.freelancer.com/
    Szerintem jobban beleásom magamat ebbe és később írok ha van valami.
  • milk4
    #26
    Egy barátom ajánlotta ezt az oldalt: guru.com
    Azt mondta,hogy apja szokott néha itt munkát találni és ki is fizették eddig mindig.
    Hozzátette,hogy eleinte nehezen fog munkát kapni,de amint kap pozitív értékelést,akkor befog indulni az egész.
  • lolSL
    #25
    SCAM/átverés nehogy vki pénzt adjon erre.
  • milk4
    #24
    Igen.

    Valós tevékenységért neked fizetnek=MUNKA
    Tőled kérnek ELŐRE pénzt=ÁTVERÉS
  • Matte
    #23
    nem azt mondtam, hogy csalók, hogy kamu. De azért óvatosan.

    Alapból nem kezdenék olyan munkaadóval, aki rögtön az elején pénzt kér (akármilyen címszóval is.)
  • milk4
    #22
    Utána olvastam ennek és egyetlen pozitív véleményt sem találtam ezekről az oldalakról.Mindegyik egy nagy átverés.Szóval óvatosan és sose fizessetek pénzt,mert először egy kisebb összeget kérnek és később egy nagyobbat,de úgy hogy közben de semmit sem kapsz cserébe.
  • dregnarr1 #21
    Igen, 8000 forintot kérnek az alap betanító könyvekért, utána magadra hagynak, nem beszélnek veled többet.. távmunka klub kamu.
  • Matte
    #20
    azért csak óvatosan....

    "A munkavégzéshez és a bemutató és tananyagok letöltéséhez esetlegesen szükséges további belépési kódokat, e-mail-ban küldjük meg a regisztrációban megadott címre. Mivel a kifizetési rendszerben az on-line munkák díja előre a távmunkás birtokába kerül, a kölcsönös bizalom kialakítása során mi is elvárjuk, hogy a kezdeti költségeket (tananyag, szerver, nyomtatás és postaköltség) előre a jelentkező megfizesse. "
  • tommygear
    #19
    lidl, teszkó, kora
    stb
  • trident
    #18
    (gondoltam, de annyit esetleg megér, hogy megnézd, megkérdezd, lehet adnak címet, ötletet, stb.:) )
  • Montanosz
    #17
    ALL:
    nem tudom pontosan de már évek óta működik ezen cím alatt, mindig látok bedolgozókat.
    gondolom ha fake lenne akkor folyamatosan címet váltana mint a borítékolást kínálok, hiszen akit nem fizetnek ki az biztos nagy patáliát csapna fórumokon meg médiában,stb....

    Régészet:
    Ország minden területén van ásatás főleg autópálya előtti mentés, munkaerő közvetítők biztosítják az embereket a régészeknek...eziránt ha jó az idő a munkaügyiközpontban vagy a közvetítő cégeknél kell érdeklődni.