16
  • Sir Ny
    #16
    ...vagy azoknak, aki nem tudnak felszólító módba tenni egy igét...
    ( ilyen helyesírással simán elmennél köztársasági elnöknek )
  • Merces
    #15
    ...ezt talán a retardált balfaszoknak mond akik internet helyett használják...
  • Merces
    #14
    ..sajnos ezt a saját bőrömön érzem,pont igy ahogy ide vanj rajzolva, a baj az hogy én vagyok egyedül , és az elfoglaltak vannak többen........
  • Rapid81
    #13
    Attól még magának köszönheti a tizenéves kissrác, hogy arra izgul, hogy van 1000-10000 ismerőse a f@szbúkon és böködheti őket. Akik közül jó ha 10et ismer valójában.
  • morden
    #12
    Érdeke, hogy a kommentelők egy része hogy magára vette a cikket, mintha szerepelt volna kisérleti alanyként a tanulmányban :D
  • Rotyoka
    #11
    A facebook nem egyenlő az internettel retardált balfaszok.
  • Lowosan
    #10
  • endrev
    #9
    Kérem hogy ne szennyezzük az újságírást! Az idézetben foglalt idézet jele nem a '+', hanem a dupla-relációsjel:

    "Voltak pozitív hatások is, például az emberek »túlélési stratégiaként« elmentek sétálni..."

    Mac-en Alt-Gr X és Y. Windows automatikus javítással érdemes megoldani.
  • paraszgyerek
    #8
    Nem mellesleg, ha valakinek egy felsőoktatási intézményben annyi ideje van fészbúkozni hogy függő lesz tőle, az egyben azt is jelenti hogy az adott intézmény nem biztosít számára megfelelő elfoglaltságot, kihívást és programot... ugyanaz a helyzet mint az egész nap tévé ( villanypásztor ) előtt ülő gyerekek esetében.
  • okosan gyerekek
    #7
  • okosan gyerekek
    #6
    hát, azért a felelősség nem csak a felhasználót terheli, ugyanis az, hogy a társadalom túl nyomó többsége csatlakozik, azt jelenti, hogy aki szembe helyezkedik, az kimarad a közösség életéből. Szóval, itt a közérdek elsősorban azt diktálja, hogy törvényi rendeletben óvják a nemzet tagjait ezektől a dolgoktól. De ugye még a szerencsejáték és a pia is legális. Addig, amíg ebből az állam anyagi hasznot húz, az is marad.

    A szenvedélyeken keresztül befolyó pénz, amolyan adókiegészítés, amihez a mindenkori kormányoknak már nincs pofájuk, hogy szemtől szembe elkérjék a 25%-os áfakulcs és az egyéb adóalapot nyomó terhet mellett. Így meg tök jó, aki függ, magától beszolgáltatja. Ugye, a könnyű drogokként számon tartott, első sorban lelki és nem fizikai alapú addikciót okozó szerek is pusztán azért tiltottak, mert azok megadóztatása problematikus lenne. Előállításuk a pálinkáénál is sokkal kevésbé volna körülményes a megfelelő jogi rendelkezések mellett. Ami pedig óriási anyagi kiesést jelentene az alkoholra épülő ipari ágazatok számára, mint az utolsó aljadék lebujok, és az alkohol gyártó, illetve forgalmazó cégek. Szóval, itt igenis kijelenthető a közösség felelőssége, az oldal megalkotójáé esetleg azért nem, mert nem bizonyítható -- minden kételyt kizáróan -- hogy ezzel a faktorral számolt, megvalósulása szándékát tükrözi.

    Szóval, az ilyen "vessen magára" féleségek, azért undorítóak, társadalmi szolidaritást nyomaiban sem tükröznek, nem beszélve az empátia hiányáról.

    És csak így csendben ide hintem, hogy én egy vagyok azok közül, aki -- többek közt ezen a téren -- szembe helyezkedik a társadalommal, de ennek ellenére szemernyi gyűlölet nincs bennem az irányukba, vagy megvetés, legfeljebb sajnálat, ami azért kijár mindenkinek: épp azért, mert nem csak ő tehet róla. Például, amiatt sem, mert nem biztos, hogy tudatában volt annak, hogy ilyen következményekkel -- ti. facebook-függőség -- járhat az aktív oldallátogatás.
  • paraszgyerek
    #5
    Az internet NEM EGYENLŐ a fészbúkkal.

    Nem értem azt sem miért gond ha a mobilteló óráját használja az ember ébresztőórának - aminek ráadásul megvan az az előnye hogy a hálózati szinkronizáció miatt tuti nem fog késni vagy sietni.
    Ilyen alapon, ha a mobilteló navigációját használom a papírtérképes vackolás helyett akkor attól is "mobilfüggő" leszek...? :-D

    Az oké, hogy ha valamit - bármit - túlzásba viszünk, az nem jó...
  • Zoliz
    #4
    "a felgyorsult ütemhez csak így lehet alkalmazkodni"

    és a felgyorsult ütem kinek érdeke? mi értelme? jobb lesz tőle az élet?
    Nem gondolod, hogy a hardverek gyorsulásávál nekünk is gyorsulnunk kell és hamarosan kevesek leszünk így implantátumokra lesz szükségünk, hogy tartsuk a tempót a gépekkel?
  • Kensin
    #3
    Ez elég egyértelmű volt. Az internet alapból baromira meglendítette az információáramlást, ezek a közösségi bigyók meg behozták a magánemberek információit is az egészbe, amitől akkora mennyiség zúdul kifelé egyfolytában, amit egy ember képtelen feldolgozni. Egyfolytában rá kell kapcsolódni, különben elvesztél.
    Az ember nem képes ezt a tempót követni, hanem szépen belezombul a dologba és hagyja magát sodródni az árral. Elvégre "ez a jövő", és ha nem csatlakozol akkor ősember vagy.

    Sajnos az új generáció ebbe nő fel, nekik ez a természetes, ők nem maguknak köszönhetik hanem az előző generációnak. De persze ez mindig is így volt :)
  • Rapid81
    #2
    Nekem az a legélvezetesebb kikapcsolódás, mikor elszabadulhatok ezektől a dolgoktól. Mondjuk mikor felmegyünk a családdal a hegyekbe túrázni egyet, mindenféle elektronikai kütyü (kivéve mondjuk zseblámpa) nélkül. Semmilyen közösséginek beállított oldalon nem vagyok fönn, szóval az meg végképp nem érint. Aki meg szenved a hiányától, azt nem tudom sajnálni. Magának köszönheti.
  • MsUser
    #1
    Órám tényleg évek óta nincs, de a munkámhoz szükséges az internet a számítógép. Ennek ellenére előfordul hogy nem használom rendszeresen órákra a mobilt vagy a gépet, de belegondolva a felgyorsult ütemhez csak így lehet alkalmazkodni, de hangsúlyozom hogy nem használok facebookot és egyéb ilyen közösséginek csúfolt alkalmazást. Mégis ennek ellenére elgondolkodtató hogy milyen függők lettünk a mobiltól és a NET-től, mellesleg nem dohányzom de ennek ellenére mégis kialakulnak ilyen káros szenvedélyek :)