1694
  • Murder3
    #54
    Magic hivatalos oldalán lehet venni accot,
    2500 kb annyira nem sok 1 2011-es boostert,2 event ticketet meg 5 avatar lapot és még jó sok lapot mert nekem összesen 800-on túl jelez, bár mivel nem rég ismertem meg a játékot így annyira mélyen nem tudok nyilatkozni róla, amit felfedeztem h azért jórészt olyan ellenfelek ellen akik költöttek már többet annyira nincs esélyem az alapból összeálítható deckel.
    bár eddig ami zavaró, hogy szarul jönnek fel a lapok kezdésként...
  • Pistike 007
    #53
    Hm. Örülök hogy vannak olyanok akik ennyire komolyan veszik a dolgot.
    Reszpekt:)
  • Anubys
    #52
    Első lépésként ajánlott egy másik bírót keresni, aki segíteni fog majd, és akihez fordulhatsz a kérdésekkel.
    Utána nézz körbe itt. Van egy "Comprehensive rulebook", amit meg kell tanulnod (nem bemagolni, hanem megérteni!), illetve a "DCI floor rules" szekcióban a "Tournament rules"-t illik ismerni (ez a versenyszervezők bibliája, ha az orrod előtt valami hülyeséget csinál a szervező, akkor korrigálnod kell, tehát nem árt, ha tényleg ismered), valamint ugyaninnen a "Guide to fix common errors" és az "Infraction Procedure Guide"-ot (ez utóbbi csak magolás, de elég tömény).
    Ha ezekkel megvagy, akkor jön a próba bíróskodás, szólsz a bírónak, hogy felkészültél, dobhat a mélyvízbe. A következő versenyre, amin ott lesz, meghív téged is, és bármilyen kérdés felmerül, akkor téged kérdeznek először, persze a többi bíró jelenlétében. Ha nap végére még mindig érdekel a bíróskodás, és nem szúrtad el, akkor ő majd megszervezi, hogy levizsgázz (ehhez most már elég egy level 2 bíró, abból jelenleg ketten vannak itthon, én még egy külföldi L3 bíróval csináltam a vizsgámat egy nemzetin).
    Ajánlott a TheDci.com-on található online tesztekkel próbálgatni, hogy milyen esélyeid vannak, valamint így a tesztből is kapsz némi ízelítőt.

    Ha valakit komolyan érdekel, szóljatok, szívesen segítek. Főleg vidékre kéne bíró, jelenleg csak budapestiek vagyunk, illetve egy szegedi.

    Ja, még egy kis reklám, ha valaki kezdő, az itt tud egy ingyenes kezdő paklit kérni.
  • Pistike 007
    #51
    Húh, hol vetted? Vélemény?
  • Murder3
    #50
    Innen játszik valaki a Magic online-al én nem rég vettem meg az alap csomagot.

  • Pistike 007
    #49
    Áhá! Megint okosabb lettem.
    Hát, játék közben rengeteg kérdés merül fel, örülök hogy ilyen okos vagy*-*:DD
    És ezt amúgy hogyan lehet 'letenni', vagy megszerezni hogy bírói titulust kapjál?:)
  • Anubys
    #48
    Igen, van bírói vizsga, akkor kell, ha a versenyeken akarsz bíró lenni.
    Csak azért írtam, hogy ha szabálykérdés van, akkor bátran...

    OFF:
    Ami az Amiga 1200-es illeti, egy retro számítógép, ami régebben elég profi kis cucc volt, és 2D-s dolgokkal még ma is elég erősnek számít. Anno videóvágáshoz használták főleg, illetve egy elég brutál játékgép volt.
  • Pistike 007
    #47
    Basszus, akkor sem tudom, mi az a 1200/030/32, meg hogy medzsikből van-e bírói vizsga egyáltalán?:D
  • Dzsini
    #46
    azért az, hogy ezt egy olyan írja le, aki ezt is: "mirran factiont lájkolom, de persze az infect pakli bővítése is"
    kicsit vicces :)
  • Pistike 007
    #45
    najó, beszéljetek magyarul:D
  • Dzsini
    #44
    gondolom van bírói vizsgája :)

    meg egy amiga 1200/030-a, ami nekem is volt :) úgyhogy rossz ember nem lehet :D
  • Pistike 007
    #43
    ?:D
  • Anubys
    #42
    +fav...
    ...és van egy bírótok. :)
  • Pistike 007
    #41
    huh a mirran factiont lájkolom, de persze az infect pakli bővítése is várható lesz ahogy nézem:D
  • Dzsini
    #40
    hát igen, nehéz dolog akár wikipedián rákeresni :)

    Mirrodin Besieged
    Pre-release: January 29, 2011
    Release: February 4, 2011

    spoiler lista (amint van új ismert lap, bővül)
  • Brolly28
    #39
    fúúú már nem tom mikorra mondta a boltos talán e hónap 29... nem biztos de valahogy a végefele lesz
  • Pistike 007
    #38
    ja azt énis néztem
    mikor is jön ez ki?
  • Brolly28
    #37
    nem tudom ti hogy vagytok vele
    de szerintem a SoM elég khmmm fos lett, voltam pre release meg draftokon, de nem tetszik annyira, a régebbiek sokkal jobbak voltak
    most az új mirrodinra is kíváncsi vagyok hátha javítanak rajta vmit... bár mondjuk az tetszik hogy pre release 2 féle booster lesz
  • Pistike 007
    #36
    Igen, én is majdnem elkezdtem azt, de nem sokan vannak akik azzal játszanak. A Magic most 'jobban pörög':)
  • Metalmilitiakid
    #35
    Csak alap szinten ez olyasmi mint a HKK (Hatalom Kártyái Kártyajáték) csak mert hasonlónak tűnik és legalább az magyar én azzal szoktam játszani. Csak érdeklődném, hogy ha valaki ismeri mind a kettőt akkor mennyi a hasonlóság.
  • Pistike 007
    #34
    Jaa vágom van böfögős meg fingós is
  • Dzsini
    #33
    nézegesd végig, tele van a net listákkal, képekkel :)

    pl. itt
    (jobb felül sets, kiválaszt, view as cards with scans)
  • Apus
    #32
    Unglued meg volt az Unhinged vagy mi? Nem voltak ilyen lapjaim, de hallottam,hogy nagy baromságokkal volt tele:)
  • Pistike 007
    #31
    Nem jut eszembe a lap neve, kék, 'You control enchanted permanent'
    De jó érzés volt rápakolni az ellenfél Venser-ére (számüzögetős planeswalker):D
  • Dzsini
    #30
    jaa, az innen nem látszott, sorry.

    apropó mókus - az Unglued még pont bekerült a játékokba nálunk :D ott aztán volt minden
  • Dzsini
    #29
    ezért (is) szerettem a kéket :) olyan kis aljas tudott lenni - ha nem counterelt, akkor elvette, átirányította vagy használhatatlanná tette az ellenfél dolgait :)

    ...aztán egyszer csak eltűnt a klasszikus UU-s counterspell :(
  • Pistike 007
    #28
    Ja, jó, ha a kép címét bemásolom úgy már jó, amúgy egy Image Not Available címmel berakott egy magic lapot, a képen egy mókussal^^
    :D
  • Apus
    #27
    Psychic Venom:) aljas egy lap ezis.
  • Dzsini
    #26
    ?
  • Pistike 007
    #25
    Fail?:D
    Ez most betett így este:D
  • Dzsini
    #24
    mittudomén :) tizensok éve volt, keress rá. (de ma már, hogy van ezer online magazin, feleslegesnek tartom)

    földbántásból nekem ez volt a kedvenc:

    kellemetlen volt a duplaföldekre ráültetni
  • Pistike 007
    #23
    InQuest?
    Van ilyen még?
  • Dzsini
    #22
    mittudom én :) nekem a régiek megvoltak, amiket írtam, akkoriban egy Balance simán a "jó, azt még add mellé" kategóriás csere volt.

    Árakkal meg közel sem voltunk annyira egyenesben, néha volt valakinek egy 1-2 hónapos InQuest vagy ilyesmi újságja, és abban volt egy árlista az akkori friss kiadásról :) Az új szetteknél a ritkaságok se voltak eleinte egyértelműek, amíg nem szerzett valaki egy checklistet, maximum a saját lapjairól tudta, hogy milyen (nem volt még színkódolás a jeleken)
  • Pistike 007
    #21
    Ha már földre pakolás, én is szoktam szórni a jelzőt az ellenfél földjére, ami minden upkeepkor egyet lő belé/jelzős föld:D
  • Pistike 007
    #20
    Pont ezeket nézegettem.
    Most mennyibe is van egy hasonló From the Vault? 12ezer..?
  • Apus
    #19
    Én úgy szerettem játszani, hogy evil presence-t dobtam az ellenfél földjeire, ettől ugye swamp lett, aztán olcsó swampwalk lényekkel betámadtam. jó móka volt:) nagy tervem volt egy frankó rat pakli összerakása, de nem lett belőle végül semmi.
  • Dzsini
    #18
    ó, hát a "most akkor megyek támadni, jó? van 326 3/3-as camarid tokenem, mennyit tudsz blokkolni?" stílusra én is építettem paklit :) akkoriban volt, aki nem szerette...
  • Dzsini
    #17
    From the Vault Exiled Card List (as of 8/6/09):
    Balance - alap lap volt fehér pakliban, volt nekem is jópár
    Berserk - jó móka, nem is volt drága
    Channel - ezt hamar kitiltották, nem volt könnyű szerezni
    Gifts Ungiven - ez túl új, nem is találkoztam vele
    Goblin Lackey - vadállat, vörös rohampakli alapja
    Kird Ape - zöldvörös pakli alapja, brutális
    Lotus Petal - kis vacak, a nagy lótusz szebb :D
    Mystical Tutor - sehol a Demonichoz képest, az alap lap volt.
    Necropotence - a necropaklikat utáltam, bár volt ellenük jó felépítményem
    Senseis Divining Top - szintén nem az én korom
    Serendib Efreet - szerettem, jó dolog, volt sok :)
    Skullclamp - nem az én korom
    Strip Mine - mindenkinél alapból volt 4 a pakliban, mindig.
    Tinker - akkoriban nem éreztük annyira az erejét, pedig hihetetlen jó lap.
    Trinisphere - nem egy igazán kékbarát lap :)
  • Pistike 007
    #16
    Sarkhan Vol (planeswalker) nincs meg valakinek?
    Kéne.
    A mostani paklim elég rohadék. Legutóbb mikor négyen játszottunk, 147-et sebeztem egy körben, mindezt lifelinkel.
    :D
  • Dzsini
    #15
    azért arra régen is megvoltak a módszerek :) nézd meg az Exiled csomag lapjait, nem véletlenül lettek villámgyorsan kitiltva már réges régen :D

    (zöldmox, black lotus, channel, fireball - jóccakát nyitó körben, és hasonlók tucatszám)