1694
  • Dzsini
    #174
    mindegy az, nagy, ronda, és alig lehet agyonütni. Felőlem hívhatták volna Cthulhunak is, ha már onnan merítették az egész hangulatot :)
  • Brolly28
    #173
    akarod mondani emrakul?:D
  • Brolly28
    #172
    egyszer volt nekem olyan hogy lényt haltam elég csúnyán, majd a végefele feljött a phylaktery lich és az mentett meg, aztán jöttek a többi lények és végül 18 hpval megnyertem:D
    meg azt sem tudom megszámolni hogy anowon meg drana hányszor hozta nekem vissza a meccset
  • Dzsini
    #171
    az egyetlen kivétel talán Ermakul :)
  • Dzsini
    #170
    Persze, a "dies on removal" a kedvenc beszólás bármilyen lény ellen, még a Tormagoyf és a Vengevine is elpusztul ha lelövöd :) Sőt, bármelyiket counterelni is lehet.

    Ettől még nagyon hatékony combo lesz a weenie pakli több battlecry-al.

  • Brolly28
    #169
    ne feledd közben az ellenség is tesz, szóval lehet hogy egy lény doom blade, másik exile
    a memnite 1. kör végén is vissza tud jönni a 2. főfázisban nem kell vele várni a 2. körig
  • Dzsini
    #168
    miért nem szeretjük már előre a Battle cryt?
    1. kör: Plains, Memnite, Glint Hawk - 1 lény, 2/2
    2. kör: Plains, Gold Myr, Memnite visszajön - 3 lény, 1/1, 1/1, 2/2 - 2 sebzés a hawkból.
    3. kör: Plains, Hero of Bladehold - 4 lény, 1/1 1/1, 2/2, 3/4 - 2 sebzés a hawkból
    4. kör: Plains, Honor of the Pure - támad 4(+2) lény:
    Glint Hawk 4/3;
    Gold Myr 2/1;
    Memnite 2/1
    Hero of Bladehold 4/5;
    Két segédje 3/2, 3/2 - 18 sebzés, az előző körök 2x2-vel bőven megvan a 20.

    Hero mythic, Honor rare, Memnite uncommon, Gold Myr, Glint hawk common.
    És még nincs benne semmi olyan instant vagy equipment, ami további battle cry-t osztogat.
  • Pistike 007
    #167
    :DDDDDD
  • Pistike 007
    #166
    Derék.
    Azért lesegetek mert kurva kíváncsi vagyok:D
  • Dzsini
    #165
    Nem hivatalosan általában a lapok közel kétharmada ismertté válik még a pre-release előtt, a legtöbbjük képpel együtt. Mindig van valaki, aki nekiáll az eventre csomagolt paklikat bontogatni (sajátokat, haverokét), onnan pedig egy pillanat alatt fent vannak a neten a képek, leírások.
    Emellett a hivatalos oldalon is megmutogatnak néhányat, így jön ki a mennyiség. Az Eldrazi szettből olyan 40 lap volt ismeretlen a kb. 250ből pár nappal a prerelease előtt.
  • Pistike 007
    #164
    Am még hivatalosokon sincs fent:D
  • Pistike 007
    #163
    Ahh, Infect paklimnak szereznem kell egy ilyet!!



    :)
  • Pistike 007
    #162
    Ezt a lapot melyik oldalról?:O
  • Dzsini
    #161
    már egy pár éve nézegetem ezt az oldalt, lőttek melléket a "trusted source"-al :) Úgyhogy nyugtával (fotóval vagy szkennel) dícsért a napot.

    valaki szereti a goblinpaklikat?
  • Pistike 007
    #160
    Mondjuk WW-ért /két fehér mana/ az a flying 2/2 lény se rossz!
  • Brolly28
    #159
    "The new Tezzeret art has also been released. According to a trusted source, he is going to be a Blue/Black planeswalker."

    valszeg lesz tezzeret
  • Dzsini
    #158
    ilyen kép volt már máskor is ízelítőnek, nem biztos, hogy lesz belőle lap - és ha igen se biztos, hogy most :) Lehet, hogy csak regényborító lesz.

    a Hero of bladehold meg csúnya dolog, a fehér weenie paklit a battle cry nagyon megvadítja - régen se szerettem őket :)
  • Brolly28
    #157
    jaja
    mondjuk az új glissa sem lesz szar, first strike, deathtouch
  • Pistike 007
    #156
    remélem ez a kép lesz rajta
    nomeg hogy jó durva lesz.:D
  • Pistike 007
    #155
    Ja, főleg ha mellé támad még jó pár teszem azt 1/1-es Battle cry-os lény, olyan faszán felhúzzák egymást hogy csak na. Erre érdemes építeni szerintem.
  • Brolly28
    #154
    és igen tezzeret visszatér, kék/fekete lesz
  • Brolly28
    #153
    ez egy kicsit táp lapocska lesz, támadó tokent dob be játékba:D
  • Dzsini
    #152
    pont ez a lényege a Living Weapon képességnek :) És nagyon illik a phyrexian stílushoz.

    Valószínűleg lesz néhány belőle, egy lap miatt ritkán neveznek el képességet.
  • Brolly28
    #151
    nyugi tom mi az equipment:D
    csak azon akadtam le hogy ingyen lehet rácsatolni a 0/0-ra
  • Dzsini
    #150
    Az az értelme, hogy akkor is van haszna az artifactnek, amikor esetleg nincs épp lényed, amihez kapcsold, mert ez rögtön hozza magával. Plusz azt a lényt be lehet áldozni bárhova, gyakorlatilag ajándék fekete lény.
  • Dzsini
    #149
    Az equipmentek olyan artifactek, amiket hozzá lehet csatolni egy lényhez, aminek a bónuszokat adja. Ez az új képesség ilyen szempontból önellátóvá teszi, mert amint lejön csatolódik egy 0/0-s lényhez, ráadásul az equipment nem esik le akkor sem, ha a lény alatta elpusztul.
  • Pistike 007
    #148
    Ja, én is erre gondoltam. Hát, valamit valamiért:)
  • Pistike 007
    #147
    Mikor lejön a csatamezőre, lehív magával egy 0/0 tokent és rácsatlakoztatja. Magyarul ha leszeded róla az equipmentet akkor a token megy a temetőbe. Egyenlőre nem látom még ennek értelmét, de lehet hogy egy másik lap majd meghozza azt.:)
  • Dzsini
    #146
    hogyne, +1/+1 counterek például
  • Brolly28
    #145
    a zöld lap egész fasza, infect ellenszere:D
    a 2 lapot nem értem bejön játékba 1 manáért és ingyen rá lehet rakni a 0/0-ra?
  • Pistike 007
    #144
    Ja ezt sasoltam, nagyon jó lesz!
    Mi az ami még counter és nem lehet rápakolni? (szal van hátránya is nem?)
  • Dzsini
    #143
    egy méregvédett lény:

    és egy önellátó equipment:
  • Pistike 007
    #142
    Főleg land-.-
  • Murder3
    #141
    hát ezt veszem észre főleg ha még az amúgy is szegényes kezdéskor semmi nem jön:D
  • Dzsini
    #140
    nem, a 20 hp-t azóta még kevesebb pillanat alatt leverik mostanában (egy átlagos meccs olyan 8-15 kör) :)

    Ez egy új lehetőség volt piszok erős képességek egy lapra pakolására, és hangulatos paklik összerakására, valamint jól illeszkedik a játék regényekben és lapokon elmesélt világához. Nézd meg a lenti Jace -12-es képességét... ezt egy varázslatként nem igazán lehet elképzelni (gyakorlatilag eldönti a meccset), így viszont egy sérülékeny lapot kell 6 körön át fenntartanod sérülés nélkül a hatáshoz.
  • Molnibalage
    #139
    Ezzel azt ellensúlyozzák, hogy a 20 HP-dat pillanatok alatt levernék rólad?
  • Dzsini
    #138
    Ez egy azóta megjelent új fajta kártya, a Planeswalker - tulajdonképpen egy szövetséges mágus melletted, aki saját varázslataival rendelkezik (ezek a képességei), amiből körönként elsüthet egyet.

    Nem számít lénynek, tehát a "target creature" nem célozhatja.

    A jobb alul szereplő pontszáma az a "lojalitás" - tulajdonképpen életpontként viselkedik a játékban.
    Ezen a lojalitáson változtat a képességek leírása mellett szereplő érték - növekedhet is, csökkenhet is használatkor.
    Ha a lojalitása 0-ra csökken, akkor leesik, ugyanúgy a temetőbe kerül.

    Az ellenfél támadáskor kijelentheti, hogy az helyetted valamelyik Planeswalkered támadja (lényenként választható), ez a támadás ugyanúgy blokkolható, a mégis átjutó sebzéspontokat a lojalitásból kell levonni.
    A "target player"t sebző varázslatok sebzéskiosztásakor lehet választani, hogy a pontokat nem a játékostól, hanem valamelyik Planeswalkertől vonják le.
    Nagyjából ennyi :)
  • Molnibalage
    #137
    Bal oldalt mit jelentenek azok a számok? Kártyával soha, csak a 1997-es játkprogival toltam. Rég volt. :)
  • Pistike 007
    #136
    De de szoktunk^^
    Csak ezek úgy nem volták számomra tiszták. Amúgy nem régóta játszom:)
  • Dzsini
    #135
    De úgy tudtam ti játszotok nem?
    Hogyne lehetne használni, nem "kapcsol ki" attól, hogy el van fordítva - csak nem lehet még jobban elfordítani, és nem mehet támadni. (plusz hatnak rá olyan effektek, amik csak elfordított lapokra hatnak)
    Az elfordítás ugyanúgy költsége az adott képességnek, mint a mana vagy bármi (lények áldozása, életpont, mittudoménmi) - ha azt nem kell fizetni, akkor nem kell. :)