1694
  • Dzsini
    #214
    Ha tudsz vele játszani, tudsz ellene játszani. Megismered a gyengéit, tudod mi az, amit ki kell ütni belőle, ha esetleg szembekerülsz vele.

    Plusz rengeteg jó ötletet és tapasztalatot lehet meríteni abból, ha jól működő paklikkal játszol.
  • Brolly28
    #213
    igen számológép:D bár én csak simán beírom a hp-t és mindig annyira írom át amennyi éppen van
    a gyerek ismerős paklival játszik, fekete/piros/zöld kopp-ra ugyan azok a lapok amit a 1× neten láttam a top deck-ek között...
    én mindig a saját pakli híve voltam nem tom mi jó a másolt deck-ekben
  • Dzsini
    #212
    válogass

    meglepő kulcsszavak a keresőbe: android magic life counter
  • Pistike 007
    #211
    Ebben a videóban lehet látni, hogy az életjelzőnek a telójukat használják. Nem tud valamelyikőtök erről valamit mi a neve vagy esetleg honnan lehet letölteni az alkalmazást?:)
  • Pistike 007
    #210
    Valóban, hogyha találsz egy társat, felesbe vesztek egy duel decket, ott a két pakli egymás ellen van kitalálva, jó alap:)
  • Dzsini
    #209
    Nálunk is a haveri körben valahogy automatikusan kialakultak a kedvenc elsődleges színek, és pont jók voltunk egy-egy színek háborújára :)

    Persze a lapmennyiség jóval nagyobb volt, nekem a zöldön kívül minden színhez volt pár olyasmim, amivel egy kék alapú két- vagy háromszínű paklit össze tudtam rakni (bár akkoriban sokkal kevesebb volt a célirányos kétszínű lap)
  • Brolly28
    #208
    "Érdemes még nézegetni szerte a neten versenygyőztes, bajnoki, vagy egyáltalán népszerű paklikat, "
    amikor én megtettem persze T2 alap követelmény 3 nagy jace :D

    én kékkel kezdtem el játszani, az intrókat is felesbe vettük, mindig szétválasztottuk, nekem a kék a többieknek meg a többi szín
    viszonylag jól ment mert haverék, zölddel meg fehérrel játszottak én mindig úgy vettük az intrókat.
    most már csak 1 paklim van ami csak 1 színű a többi mind kever kék/fekete kék/fehér zöld/piros
  • Dzsini
    #207
    Első és legfontosabb: nem a jó (és drága) paklitól fogsz jól, eredményesen játszani!

    Starter paklikkal, és néhány alap boosterrel kezdj neki (alap M11), és ha már tisztában vagy azzal, hogy melyik szín hogy működik, mire kell vigyázni, mik az erősségei, és tudsz stabilan meccseket nyerni, akkor kezdj neki annak, hogy valamelyik színre koncentrálsz (kedvencre vagy az alapján, hogy boosterben vagy cserélve szereztél valami jó lapot), és elkezded bővíteni a kiegészítőkből a paklidat. Érdemes még nézegetni szerte a neten versenygyőztes, bajnoki, vagy egyáltalán népszerű paklikat, és azoknál rájönni arra, hogy miért és hogyan működnek, mitől hatékonyak (sokszor nem amiatt, mert a legdrágább lapok vannak benne, hanem olyan kombinációkra épít).
    Ekkor állj neki saját paklit nulláról összerakni (több kiadásból kombinálva, célirányosan vásárolva/cserélve lapokat), előtte meglevőket faragj át.

    Mostanában ahogy nézegetem a Duel Decks kiadások jól működő, hangulatos paklipárosokat hoz össze, ott ha találsz olyan színeket, ami tetszik, azokkal is el lehet játszani, és jó alapot mutatnak bizonyos paklistílusokhoz.

    Persze mindez attól is függ, hogy milyen célból játszol - ha versenyekre akarsz járni, akkor sokkal több pénz kell, hogy ott sikeres legyél - egyszerűen azért, hogy a fontos lapokból bent legyen a 4 a pakliban, és mindenből pont annyi legyen, amennyire szükséged van. Ha csak a haverokkal játszotok, akkor ízlés szerint megbeszélhetitek, hogy milyen készleteket használhattok fel (Standard, Extended, Legacy, Vintage, stb.), mennyit módosítotok a játékon, és egyáltalán mi a célotok.

    Szóval összességében vagy M11 alappaklit, vagy valamilyen előre összerakott decket (Duel Decks, precon. paklik)
  • Murder3
    #206
    uhh ez a lap kicsit förmedvény esztétikailag a maiakhoz képest:D
    egyébként húzom még magam, hamondjuk ennék akkor mit érdemes venni, előre álított paklit vagy rögtön ilyen booster seteket?
    mondjuk ha van rá zsozsó a full setek érik meg a leginkább, de azok kemény árakért mennek:D
    néztem némelyik 1000 dollár fölött voltxD
  • Pistike 007
    #205
    höhh alig fognak utálni az ellenfeleid:D
    pár garas manából szopatod őket:D
  • Brolly28
    #204
    + még dobsz rá egy ilyet... és kövkörben megint eljátszhatod
  • Pistike 007
    #203


    Tempered steel-hez nem is lesz rossz:)
  • Pistike 007
    #202
    :)
    Az az infect-es horror lény is jó, 1/4-es talán, az a lényege hogy egy célpont lénynek blokkolnia kell őt mikor támad, logikus hogy 4-nél kisebb erejű lényt választasz, amit szépen le lehet mérgezni:)
  • Auren
    #201
    Elég hülyén van megfogalmazva, de ezt osztja.
    Am lehetne Kamikaze Unicorn a neve :D
  • Dzsini
    #200
    Igen, ez van ráírva.
  • Pistike 007
    #199
    Ja szóval ha támad, minden lénynek ami képes lenne blokkolni, blokkolni KELL ezt a lényt. áhá
  • Dzsini
    #198
    - elindulsz ezzel és egy tucat másik lénnyel - mindegyik ráugrik erre, a többi simán beüt.
    - ráteszel valami ilyesmit és csúnyán vigyorogsz:
    - rápakolsz valami egyéb csúnya effektet és hasonlóképpen teszel, mint az előbb
  • Pistike 007
    #197
    Ennek megmagyarázná valaki az értelmét?

  • Pistike 007
    #196
    Szerintem tök jól leírja a dolgokat



  • Pistike 007
    #195
    Ja hogyne:D
    Am nem lenne rossz:)
    De ez legyen csak fehér. Lesz benne Honor of the Pure meg Day of Judgement, nomeg Elspeth Tirel
    :D
  • Pistike 007
    #194
    TÉRJ ÁT A MEDZSIKES OLDALRA MURDER
    :D
  • Murder3
    #193
    Ó hogy ******** meg...:D
    annyira nyomjátok itt h már csorog a nyálam a magicra....
    magic online így nem jó mert nem egy túl összetett paklim van sokszor elvernek vele+ ezt a klasszikus kártyás játékot szivesebben játszanék....
  • Brolly28
    #192
    rakjál bele giblin knight-ot is:D
  • Pistike 007
    #191
    Azon gondolkozom hogy jó lenne egy Knight paklit alkotni, eléggé ütős lenne a most kiadott Knightokkal.
    Hozzátenni ilyen lapokat:



    Nomeg persze hogy az egész egyben legyen, ilyet:



    És ugye jönnek a +1-ek, meg ugye Battle cry:)
  • Pistike 007
    #190
    Oda most nem megyek el.
    Győr.
    :D
  • Brolly28
    #189
    hát én ezeket miskolcon vettem, ott meg még van bőven
  • Pistike 007
    #188
    Ja! Ezek a boosterek kaphatóak még?:D
  • Brolly28
    #187
    jaja
    főleg ha akad még a pakliban ilyen és akár egy 1/1 elf is dúrva lehet



    nem olyan rég bontotam egy ilyet, csak ehez is paklit kellene építeni
  • Pistike 007
    #186
    Am ez az annihilator képesség nagyon kemény.
    :D
  • Brolly28
    #185
    meg persze a curse of wizary sem volt éppen jó hatással a vámpírokra
  • Brolly28
    #184
  • Pistike 007
    #183
    Én nemrég nyitottam ehhez őtet



    Isteni sugallat hogy Eldrazival foglalkozzak:D
  • Brolly28
    #182
    hát a kék/fekete-vel
    a vámpír jóval gyengébb.... igaz az ellen nem volt jó a doomblade
    a lillianas caress-ek kapták a counter vagy ha nem akkor a discardoló lap:D
    és miután lent volt a stormtide leviathan a vámpírok megbénultak:(
  • Szid
    #181
    nyertél??? :D

    melyikkel?
  • Brolly28
    #180
    bazzz annyira unatkozok hogy lenyomtam egy meccset magammal:D
    fekete/kék vs fekete discard vámpír :D
  • Brolly28
    #179
    azt
    jóva':D
  • Dzsini
    #178
    az It That Betrays (ugye azt akartad írni? :D ) képessége az egyik leghatékonyabb, majdhogynem erősebbé vált ezzel, mint a három nagy Eldrazi (Ulamognál mindenképp, Kozilek kérdéses).
    plusz Ulamog's Crusher

    ha már pontosanírós-belekötőst játszottál.
  • Brolly28
    #177
    nem rég dobtam össze egy piros/zöld eldrazi paklit, igazat megvallva van benne 4 eldrazi azok sem a nagyobbak
    2 db it that betreayers
    1 uluamogs crouser
    meg egy foilos *.*pathrazer of ulamog
    de ha mindnen összejön awaking zone meg a többi lény ami dobja a tokeneket elég hamar kitudom hívni
  • Dzsini
    #176
    A royalt meg az all is dust, az all is dustot countereli a ... és így tovább. Tudod ugye, hogy ezt már tizenpár éve is a végtelenségig lehetett játszani, pedig akkor negyedennyi lap sem volt? :)
  • Brolly28
    #175
    Cthulhu az inkább wrexil-ra hasonlít
    emrakult meg megöli a royal assasin:D