1694
  • Dzsini
    #294
    Rögtön eszembe jutott egy combo a lenti Decimator Web-el (saját paklit ledarálni majd felhúzni), de aztán sajnos arra "target opponent" van írva :(

    Kezd sok lenni a Karn-os lap, úgyhogy most már meg kell mozdulnia legkésőbb a következő kiegészítőben :)
  • Pistike 007
    #293
    höhö
  • Pistike 007
    #292
    Extended.
    Engem sosem érdekelt hogy most tájpegy vagy tájpkettő. Ha jó, jó:D
  • Brolly28
    #291
    bazz ilyen jó lenne nekem is csak kár hogy már kiesett a t2-ből:(
  • Pistike 007
    #290


    Ez most beindította a fantáziám. :D
  • Brolly28
    #289
    cuki arti kicsit táp
  • Dzsini
    #288
    orrakoppintós artifact:


    és a fehér Zenit csak leírással egyelőre:
    White Sun’s Zenith XWWW
    Sorcery (Rare)
    Put X 2/2 Cat creature tokens onto the battlefield. Shuffle White Sun’s Zenith into its owner’s library.

    A kék lapot húzat, a fekete -1/-1-eket osztogat, a zöld lényt hoz ki, a vörös pedig sebez.
  • Pistike 007
    #287
    Deck Price $983.44
    omg:)
  • Dzsini
    #286
    ez például egy többszörös Grand Prix bajnok deck
    Igen, benne van a 4-4-4 a lenti lapokból, plusz egyebek, hogy biztosítsák azt, hogy az ellenfél ne tudjon belepiszkálni földpusztítással megy egyebekkel.

    De van még jópár, ami erre épít
  • Pistike 007
    #285
    És akkor mindegyik lapból playset hogy minél nagyobb eséllyel kihúzzad őket az első pár körben nem?
  • Pistike 007
    #284
    Visszatértem!:D
    Héten lesegettem az új lapokat minden nap ahogy frissítették, hát hűha:)
    Vannak lájkolósok.
    Remélem a mostani 2 multicoloron kívül lesz még más is.
  • Auren
    #283
    Nyami :D
  • Dzsini
    #282
    1. kör:

    2. kör:
    Dark Depths, a kettőből Vampire Hexmage, aki hősiesen feláldozza magát.
    3. kör:
    Marit Lage üt.
  • Dzsini
    #281
    ilyenre beáldozni szegényt, hogy leszedjen pár -1/-1-et? Arra ott vannak a blinkes lapok meg a kézbe visszavevős dolgok. A Hexmage-nek van sokkal jobb feladata is:

    Több bajnoskágot megnyert ez a páros :)

  • Brolly28
    #280
    most nézegettem a zendikaros lapokat ott találtam ezt, jó kis lap és megoldja az infektelődött lények gondjait
  • Dzsini
    #279

    jajajaj... 2 manánként akár 6-8 plusz power...
  • Brolly28
    #278
    újabb aranyos lap
  • Dzsini
    #277
    Nézegettem én is, önmagában nem túl erős, de van benne lehetőség:

    Rengeteg olyan tárgy meg képesség van, ami olyasmit csinál, hogy exile egy permanentet, és kör végén visszajön a pályára (volt itt is pl. lény, ami tud ilyet - -1/-1 counterek ellen jól használható). Ez meg csak pusztít, csak pusztít... Nem lehet bejuttatni a temetőbe, és mostanában meg van bőven olyan képesség, ami artifactokat olcsón vagy ingyen hoz le, így a 7-es alap ára se tragédia.
  • Brolly28
    #276
    ezt nem értem

    bejön játékba permanenst pusztít és ennyi... nem csinál már semmit
    max ha elpusztítják visszamegy a kézbe, azon kívül már csak a metalcraftot adja
  • Brolly28
    #275
    hmmm igyen emrakul:D
    bááár azt summoning trappel is megoldható
  • Dzsini
    #274
    Igen - és nem az előző háromból, hanem az összes játékos által exile-ozott lapok közül (tehát a másik játékoséból is). Viszont ő is ugyanúgy elsütögetheti a teáltalad kipakolt spelleket :D
  • Brolly28
    #273
    most ezt az artit nem értem
    lejön, mindenki exile felső 3 lap
    ezután ha valaki ellő egy spellt az exile és egyet kijátszhat ingyen az előző 3ból?
  • Dzsini
    #272
    gyűlnek a zenitek

    a fehérre még kíváncsi vagyok, gyógyítani fog talán? Vagy végre lesz poison counter leszedő?

    Plusz tényleg van néha jól megbonyolított lap:

    elég nagy káoszt tud okozni :)
  • Brolly28
    #271
    az új "doom blade"
  • Brolly28
    #270
    jó kis lap pont jól fog jönni a többi vámpír közé
  • Dzsini
    #269
    most esett le - Blightsteel Colossus 11/11, trample + infect.

  • Dzsini
    #268
    Apró képességek minden kiegészítőben vannak (mindig magyarázattal, közvetlenül a lapon, így ha valaki először látja, akkor is megérti és tudja kezelni) - az alappakliban nincsenek extra dolgok, a kezdőknek ezért az az ajánlott, hogy megismerjék a játékot. Ha viszont már játszol egy ideje, akkor apró módosítások már elférnek úgy, hogy a játék felépítése nem változik tőle (például a lapra leírva egy képesség, aminek nevet is adnak). A Planeswalker volt az egyetlen új, alapvető típus a játék eleje óta. Viszont eltűnt a megkülönböztetése az instantnak és az interruptnak, megszűnt egy csomó olyan szabály, ami bizonyos játékhelyzeteket túlbonyolított, és sokkal egyszerűbb, letisztultabb lett a játék felépítése és belső lefolyása. A harcrendszer is letisztult, jóval kevesebb dolog maradt, amit számon kell tartani fejben (pl. megszűnt a mana burn).

    Amúgy alapvető felforgatás - ott volt a drágalátos Chara-Din a HKK-ban - amikor az megjelent, az forgatta fel a játékot, mert egyszerűen nem illett akkor még bele a játékba, olyan képességeket kaptak a lapjai, hogy a következő 2-3 versenyen szinte csak lila paklik nyertek és taroltak. Aztán lassan sikerült egyenesbe hozni a dolgot, és gondolom mostanra normálisan működik, de ilyen, a játékot alapvetően megborító újdonság nem volt a Magicben. A Planeswalkerek is megjelentek, használható, erős, de nagyon korlátozott lapok lettek. Mivel nagyon ritkák, ráadásul egy fajtából egyszerre csak egy lehet lent a játékban, plusz képtelenek önmagukat megvédeni, így hiába nagyon erős az utolsó képességük, nagyon paklit kell (és lehet) köréjük építeni, hogy hatékonyak lehessenek. Viszont 1 lapra bízni a győzelmet dőreség.
  • Murder3
    #267
    az mért baj?
    ezekbe pont az a jó ha bonyolultabb új komplettebben rá vagy kéynszerítve h gondolkodj.
    meg az újítás pont hogy feldobja a játékot....
    érdekesség teszi.
    jobban tetszik ez mintha csak copy paste képességek lennének.
  • Molnibalage
    #266
    Csak ez az egy? Láttam több új képességet is. Az a lap amt írtál alapvetően felforgatja a játékot.
  • Dzsini
    #265
    Több, mint 15 év alatt 1 új alapvető lapfajta kihozása a túlbonyolítás? Húha...
  • Molnibalage
    #264
    Az, amire nem rég kérdeztem, az a tipikus agyombonyolítás este. Nem is igazán értettem meg...
  • Murder3
    #263
    nem is azt mondom de sztem úgy jobban lehetne rotálni.
    most is van extende meg classic és stb szabályrendszer akkor pl mért ne lehetne mondjuk mirrrodin rule ami korlátozza úgymond külön játékmód.
  • Dzsini
    #262
    Szerencsére a Magicnél (néhány kilengéstől eltekinve) a túlbonyolítás nincs meg, sőt mostanában egyszerűsítettek is a szabályokon, a túltápolás szintén maximum átmeneti, mert a versenyekről kifordulnak a régi lapok, így ha van is valami nagyon divatos és rendkívül hatékony vonulat, az nem uralkodhat túl sokáig.
    "Lehetetlen norámlisan játaszani, mert telejesen random, hogy mi ellen jó a paklod és mi ellen nem ér semmit." - ez meg odáig igaz, amíg nem játszol komolyan, és nem építesz úgy paklit, hogy hatékony legyen, és pont. Lehet más típusú paklik ELLEN építeni, de az máshol lehet, hogy nem lesz jó. Egy jól összerakott pakli viszont hasonlóan jól összerakott paklik ellen már egyre kevésbé csak a szerencsén (laphúzáson) múlik, mert optimalizálva van.

    De abban igazad van, hogy óriási divatja van a "draft" versenyeknek, ahol a nevezési díjért cserébe kapsz valahány alappaklit + boostert, aztán hajrá, oldd meg :)
  • Dzsini
    #261
    nesze neked vedalkenek - az egyik mirranhoz áll és charge countereket pakol, a másik phyrexiára és -1/-1-et...

    a másik, ami most le fogja lökni a szíjat pár zöldellenesnél:

    nem elég, hogy lénytutor, de még le is hozza rögtön +1 zöldért, és el se vész.
    (várom a többi hármat)
  • Brolly28
    #260
    aki még nem látta itt van 2 kis videó
    phirexya

    Mirria


    nah de ez a legjobb:D
  • Molnibalage
    #259
    Az összes ilyen kártyajáték hibája, hogy túltápolják a lapokat és agyonbonyolítják. Lehetetlen norámlisan játaszani, mert telejesen random, hogy mi ellen jó a paklod és mi ellen nem ér semmit.

    Nem szinesítik a környezetet, hanem inkább agyontápolják a lapokat. Játszhatatlanná tesz minden játékot.

    Egy példa. Én nagyon régen HKK-ztam. Egy gyak-nem gyak versenyen a paklim az összes más típusú paklit simán leverte, egyet kivéve. A "horda" paklit. 3 ilyen volt a negyvenix fős mezőnyben. Nahá, hogy 6 meccsből sikerült 2-ő ilyen ellent kifogni...

    (A HKK-s létem úgy ért véget, hogy a tonnaszám heverő hulladék gyak-nemnagy lapokból "bontott paklit" játsztuttunk 2 vs 2 vagy mindenki mindenki ellen felállásban. Kibaszott jó meccek voltak. Csak 2-3. kiadás és kb. létsík kiegig voltak lapok a kupacban.)a
  • Brolly28
    #258
    uncommonhoz képest elég táp
  • Dzsini
    #257
    Régen jelent meg magyar nyelvű regény, nem tudom azóta vannak-e, az elsőt olvastam még tizensok éve :)

    A frakciókra bontás színen belül konkrétan leírva felesleges korlátozás, te kiválasztod, hogy melyik lapokat szereted az adott színből, és azt használod - a TE feketéd most mondjuk csak élőholtakat használ, a démoni dolgokat elkerülöd, és kész. Ettől még a sok éves felbontás nem változik, de magadnak azt alakítasz ki, amit nem szégyellsz. Így megtalálhatod, hogy mit akarsz képviselni, miért kellene ehhez bonyolultabb felbontás a mostani 5 alapszínnél? Van saját fantáziád, egy idő után nem kell másokéra bízni magad a pakliépítés terén.

    Az ilyen jelölt csoportok pedig rendkívül ritkák - most van egy mirran vs. phyrexian páros, de ezelőtt csak a Ravinca-Guildpact-Dissension sorozat környékén voltak jelölt guildek (2005-ben), amelyek szigorúbban 2 színű párosokat jelentettek, azon a világon a 10 kétszínű céh háborúját követte a sztori (Ravincában volt R/W, G/B, G/W, U/B, Guildpactben W/B, U/R, R/G, Dissensionben W/U, B/R, G/U céh) de ahogy a mostani jelek, azok is csak egy plusz hangulatot adtak a laphoz, nem korlátoztak semmiben. Most sincs semmilyen szabálybeli megkötés, hogy te csak phyrexian vagy csak mirran lapokat használhatsz egy pakliban - a versenyen mondjuk így lesznek a boosterek, de az is csak a móka kedvéért, a szövegdoboz hátterén levő jelek csak hangulatkeltésre vannak, ahogy az idézetek a lapon, stb.
  • Auren
    #256
    Vannak, az Ereklyék ciklus 2. könyvét olvastam, egész jó volt ^^
  • Murder3
    #255
    amúgy regények vannak magyarul is?

    előző hsz-emhez
    ...eleve az fogott meg a magicbe h a különböző blokkoba a lapok eseményekhez vannak bontva, tehát pl a mostani mirrodini háború is meg a többi.