1694
  • Dzsini
    #334
    akkor nincs jól összeválogatva a paklid - ahogy már mondtuk itt többen: nézd meg a versenygyőztes, előre összeállított, hatékony paklikat, és tanulj belőle. (milyen költségű a lapok mekkora része - mennyi az 1, 2, 3 manás lap, van e lehetőség plusz lapokat húzni, plusz földet hozni...)

    ha összeraksz egy paklit, akkor próbálgasd, hogy működik-e - van ezer program, amivel lehet próbahúzásokat tartani (valószínűleg a M.Online-al is), és addig alakítsd, amíg a lehető legritkábban szorulsz meg első (vagy második) leosztásra.
  • Murder3
    #333
    max annyi lehet és még kevesebb landel is próbáltam de akkor se nagyon jön fel normális kezdő lapok a kézbe.
  • Brolly28
    #332
    minimum 60 lapos legyen 22 land és a többit úgy válogatod össze ahogy akarod, lények, spellek... egyéb dolgok
  • Murder3
    #331
    Én már komolyan ki vagyok erre a játékra, ok, hogy szar null combos paklim van, de hogy van az hogy az ellenfeleimnek léynegébe kézbe lemegy a kombó amire gyúrnak én meg örülök ha kézbw 2 jó land meg lerakható szörnyem is van, nem hogy még az eltervezett combóm bejöjjön, igaz nincs sok lehetősége.
    de nem értem kevesebb mint 60 lap az nem jó mert nem enged úgy elmenteni a decket, akk az a lényeg, hogy van 5 lapból 6 darab landek oszt annyi?
  • Dzsini
    #330
    Valószínűleg ők már pontosan tudják (ilyenkorra a fő koncepció már kész van, az új mechanikák, sztori, stb), csak egy kicsit titokzatosak akarnak lenni :)

    Többen new Phyrexiát várnak, mert a Besieged-ben többségben voltak a mirran lapok, most meg fele-fele, és akkor úgy lenne kiegyenlítve.

    Olvastam olyan elképzelést is, hogy mindkettőt elkészítik, és dupla harmadik epizód lesz.

    Olvastam olyat is, hogy Mirrodin Pure lesz, mert Karn aktiválja magát, és elsöpri a világát fertőző szemetet.
  • Murder3
    #329
    mi alapján dől el h ki nyer?
    de remélem ez lesz: New Phyrexia

    hát szivesen vennék pár mirrodin boostert vagy besignedet, úgyis az alapszethez jól jönne néhány faszább lap:)
  • Dzsini
    #328
    Hát, Mirrodin jelenleg ilyen vacak helyzetben van, még Karnt, a teremtőjét és őrzőjét is lassan megrontják (van rá pár kártya)... a harmadik kiegészítő meg - jelenleg - két néven jelenhet meg: New Phyrexia vagy Mirrodin Pure - attól függ, kik nyernek.
    legkésőbb májusban kiderül


    ha jól tudom ugyanazon a napon kapható lesz online is, mint "idekint" - tehát február 4, prerelease most hétvégén.
  • Murder3
    #327
    Ezek a magic online-ba a mikortól lesznek elérhetőek?
    akkor mikor kártyába is kijön?


    érdekes a landek csak a "sötét" oldalt mutatják be?
  • Dzsini
    #326
    155 - teljes a készlet földekkel, mindennel.
  • Dzsini
    #325
    Esetleg próbáljátok ki a régi Microprose-féle MTG játékot, ha elindul még az új gépeken - rengeteg régiség van benne, jó móka volt a maga idejében.
  • Murmur
    #324
    A kampányt én is végigvittem, a kihívásokból van még pár, na meg emberek ellen is kéne tolni. :)
  • Brolly28
    #323
    a dotp-t már végigvittem, voltak benne nagy szopatós ellenfelek
  • Murmur
    #322
    Játszottam vele, de nekem nem jött be. Nem annak való, aki kártyázni akar.
    Mostanában ezzel játszom: Magic: The Gathering – Duels of the Planeswalkers. Aki komolyabban akar paklikat összerakosgatni, versenyezni (és költeni), annak ott a Magic: The Gathering Online.
  • Brolly28
    #321
    néztétek ezt a magic-es játékot? a tactics-t?
    elég érdekes, el lehet vele mojolni
  • Dzsini
    #320
    10 híján megvan a teljes készlet:
    http://castlesandcooks.com/magic-the-gathering-spoilers/mirrodin-besieged-spoiler/
    ez meg Myr/soldier hordát eszik reggelire:

    ...és jó esetben meg is öli vele az ellenfelet.
    (nem véletlen a Mythic rare besorolás)
  • Dzsini
    #319
    Mirrorworks 5
    Artifact (Rare)
    Whenever another nontoken artifact enters the battlefield, you may pay 2. If you do, put a token that is a copy of that artifact onto the battlefield.
  • Brolly28
    #318
    kék az:D B mint blue:D
  • Dzsini
    #317
    Régen hatalmas dolog volt, ha valakinek volt Clone / Vesuvan Doppelganger kártyája - azóta ezernyi másolós lény volt már.

    Egy másik oldalon viszont kéknek van megjelölve, az sokkal valószínűbb, mint a fekete.
  • Brolly28
    #316
    Cryptoplasm 1(B)(B)
    Creature – Shapeshifter (Rare)
    At the beginning of your upkeep, you may have Cryptoplasm become a copy of another target creature. If you do, Cryptoplasm gains this ability.
    3/3
  • Brolly28
    #315
    persze hogy van
  • Dzsini
    #314
    ...és mégis milyen könnyű megszabadulni tőle :)
  • Pistike 007
    #313
    Igen én is sasoltam rá, lehet beszerzem majd:) Persze a manacostjából kihívni nem a legjobb, de erre vannak jó kis kombók
  • Brolly28
    #312
    ez a kedvenc lapom... hogy lehet ilyet ráírni hogy minden ellen protect
  • Dzsini
    #311
    Már tizensok éve is egy-az-egyben a dollár árakon mentek Magyarországon a kártyák (és a boosterek és egyebek is)

    Igaz, akkor nem napi, hanem havi árfolyamon számoltunk, Duelist vagy InQuest alapján.
    A boltok egy kis kerekítéssel felfele :)
  • Pistike 007
    #310
    Hát ja az oké csak hogy ennek megfelelően adják itthon is, mint kint, ezek szerint igen.
    Hm, foil playset..
    :D
  • Brolly28
    #309
    google a barátod átváltja a pénzt is:D
    de nagy jace az olyan 22000Ft a kicsi pedig 2000Ft
  • Pistike 007
    #308
    és hazánkban mennyiért mérnek mostanában egyet?
  • Brolly28
    #307
    hát nem tudni bár jelen állás szerint a nagy jace $106.21-on áll
    eddig olyan $80-on áll... szóval most ment fentebb
    a kis jace meg $10...
  • Pistike 007
    #306
    ok

    Number of Cards 249
    Release Date July 15, 2011
    Prerelease Events July 9-10, 2011
    Launch Parties July 15-17, 2011
    Game Day August 13, 2011
  • Pistike 007
    #305
    Igaz én is két emberen keresztül hallottam, egyik sárkánytűz eladója mondta. Kitudja.:)
    M12 mikor lesz?
  • Dzsini
    #304
    Pletykának jó, de nem konkrét lapokat nyomtatnak, hanem hatalmas lepedőket, amelyeken minden lapból van valahány darab - nem fogják róla leszedni Jace-t, újragyártani a nyomóformákat és újrarendezni a vágó, keverőrendszert. Valószínűleg az terjeszti, aki jó drágán vette meg, és szeretne rajta haszonnal túladni.

    Októberben jön az új kiegészítő, és akkor kiforog a Zendikar blokk Standardból, úgyis lemegy az ára.
  • Pistike 007
    #303
    Ti is hallottátok hogy nem nyomnak több Jace-t? Szóval nem lesz megtalálható Worldwakeben. Azért, hogy ne csökkenjen az értéke a lapnak.
  • Brolly28
    #302
    mifelénk még van néhány régebbi booster bár főként kamigawa
  • Dzsini
    #301
    Abban is biztos lehetsz, hogy az a Fallen booster nem lesz kibontva :)

    (azon egyszerű okból, hogy már rég nem Magicezik a srác, valamint mivel a Fallenes boostereket fehér fóliával fedték, így erős fénynél simán végig lehetne nézni, hogy mi van benne)


    Ugyanez igaz a korai (alpha, beta, stb.) boosterekre is, így amit még lehet kapni, abban gyakorlatilag biztos, hogy nincsenek értékes lapok. És ezért nincs már fehér csomagolás :)
  • Pistike 007
    #300
    Az jó lehet, egyszer sokat fog érni:)
    Akkor kezdem a vadászatot új kiadásos fatpack vétel után:D
  • Dzsini
    #299
    Árusítani addig lehet, amíg van raktáron :) Viszont már nem gyártják, úgyhogy ha elfogyott, elfogyott. (az ára ennek megfelelően folyamatosan emelkedik)

    Egy haver pár éve vigyorogva mutatott egy Fallen Empires-es (1994) bontatlan boostert, elrakta emlékbe.
  • Pistike 007
    #298
    Szerintetek régebbi (konkrétan Shards of Alara, Alara Reborn, Conflux) kiadású fatpackeket/boosterboxokat lehet még rendelni valahonnan, vagy ezek már nem árusíthatóak?
  • Pistike 007
    #297
    ja ez igaz, mindig sír a szájuk hogy egy dueldeckes lap mit keres a pakliban, de nem tud érdekelni:D
    persze versenyen oda kell nevezni ahova. ennyi.:)
    nekem főképp a multicolor cumók jönnek be, azok meg eleve már régebbi kiadásokból vannak...
  • Dzsini
    #296
    ami mókás, mert már rég nem T1 meg T2 néven fut a dolog, hanem Vintage, Legacy, Extended és Standard a nevük (meg a Casual :D )

    Standardban a jelenlegi és az előző kiegészítő sor (Zendikar, Scars) és az aktuális alapkészlet (M11) van benne.
    Extendedben az elmúlt 7 év kiadásai vannak benne, a többiben meg pár lap kivételével minden :)
  • Brolly28
    #295
    egy ideig engem sem érdekelt, de mikor más emberekkel játszottam, ott nyígtak hogy ez már nem t2