6
  • vasedeny2
    #6
    ugyan már! a windows volt a leggyengébb láncszem. teljesen nyilvánvaló
  • Thaison
    #5
    Mondjuk ez tényleg jó ötlet, a hackerek-et kell felbérelni, akkor nekik is lenne legális munkájuk, azt csinálhatják amit akarnak és az állam is jól jár. Mondjuk ennyi eszük nincs...
  • kisemlős
    #4
    Kocka ájtís volnál? Soha nem vettem észre!
  • MacropusRufus
    #3
    hát a stuxnet rossz példa. Hogyan lehetséges védekezni egy olyan kértevő ellen amit a rendszer tervezője eleve bele tervezett a rendszerbe, és a rendszer installálásakor telepíti is azt? A tuxnet nem kivűlről ment be, hanem belülről ment rá a kölünböző hordozható adattárolókra. A stuxnet-et a kivitelező telepítette (oroszok) az okok közt meg található az is, hogy azért ők sinncsenek teljesen meggyőződve arról, hogy Irán békésen fog atomozni.
    Ha gond van, akkor leállítják a teljes rendszert ha kell.
    Mondjuk úgy, hogy egy biztonsági kapcsoló van beépítve.

    Egyébként meg a jútúbon van egy videó, hogy hackerek szépen leállítanak egy erőmű generátort. Szimulált környezet, a generátor nem volt élesbe rákötve a hálózatra, de ha rá lett volna, akkor összeomlott volna a majdnem az egész amerikai elektromos infrastruktúra, mivel a túlterhelés szépen egy lavinát indított volna el. Addíg azt hitték a tudósok, hogy ilyet nem lehet. Hát lehet. Szóval nem a tuxra kell készűlni. Pl. mi a fenének egy vezérlő elektronikát rákötni a netre? Azért, hogy a kocka ájtísnak ne kelljen 20m-se gyalogolni egy pen-el. (mondom ezt úgy, hogy én is kocka ájtís vagyok)
    Talán mérlegelni kellene, hogy mik legyenek a neten mik ne. Esetleg nem kellene olyan gépeket rákötni amiknek a támadása esetén, komoly gondok léphetnek fel, pl. mint egy erömű leállása stb.
    Na mind1
    BUÉK
  • kvp
    #2
    Mert a kinai hackereket mar felvette a kinai allam. A tobbiek megy annyi penzt keresnek illegalisan, hogy annyit a nato az eletben nem tudna fizetni. A maradek pedig akik hajlandoak a nato-nak dolgozi keszitik a vedelmi strategiat.
  • Lollerka
    #1
    miert nem berlik fel a hackereket... midnenki jol jarna, ok csinalhatnanak amit akarnak penzert, nekunk meg lenne jo alapanyag:D