5743
  • hgabi84
    #5703
    Sziasztok! Tudtátok, hogy lehetséges gyárilag nem Continuum-kompatibilis készülékkel - pl.: Microsoft Lumia 640, stb. - is kipróbálni a Continuum-technológiát? Próbálta valaki? Részletek itt.
  • Dante73
    #5702
    Ha a jelszó megjegyzése ablakba tettél piát, akkor nincsen. Az enyém hónapok múltán is "emlékszik" a jelszavakra....
  • oneal1
    #5701
    sziasztok, igaz, hogy nem wp10, adott egy lumia 520, nem tudja megjegyezni a wifi hozzáférést, így nem csatlakozik újra az adott wifihez, manuálisan kell.

    van erre valami trükk?
  • 0ppika
    #5700
    Lumia 650

    Tartózkodási hely kikapcsolva, összes alkalmazásnál letiltva a hozzáférés, mégis sokszor azt jelzi hogy be van kapcsolva, és feleslegesen merül tőle... látott már valaki ilyet?
  • RobbieMaster
    #5699
    Nemrég vettem Lumia 650-est, előtte 550-esem volt. A frissítések telepítése után a gyorsnézet képernyő (glance screen) több beállítási funkciója is eltűnt, például nem tudom kikapcsolni a dátum megjelenítését. Ez minkét telefonnál így történt. Másnak is jelentkezett ez a probléma? Esetleg tud rá valaki valamilyen megoldást?
  • Gauge
    #5698
    Szerintem szimplán ne biztonsági másolatból akarj visszaállítani. Igy megelőzhetők további problémák. Tapasztalatból mondom, ma hasonló folyamaton estem át.:)

    L650 tök jó választás. Viszonylag gyenge HW ellenére tökéletes muzsikál (persze ez még csak az első nap...).
    Utoljára szerkesztette: Gauge, 2016.12.25. 22:24:09
  • 0ppika
    #5697
    Sziasztok! A következő problémákhoz kérnék segítséget.
    Adott egy Lumia 625 amiről át szeretnék költözni egy 650 dualra. Elég régi a biztonsági másolta (9 hónapra volt az utolsó) Ha most akarom frissíteni a biztonsági másolatot akkor kb 99%-nál megáll és azt írja hogy nem tud csatlakozni a One Drive-hoz és frissítem a telefont. 8.10xxx van raja, és nem tudom tovább frissíteni. Mit lehet ezzel kezdeni?
    Próbálok a régi mentéssel bejelentkezni de a fiók ellenőrzésénél nem jön meg az sms kód, a telefonhívásos azonosítást meg nem engedi. Wtf?

    Előre is köszi a segítséget!
  • Gauge
    #5696
    Szerintem jó a win10, érdemes felrakni. Én egy L640-esre raktam rá. Azon futott a telefon haláláig. A 640-es hw-vel nem az igazi, win8.1 gyorsabb. A 930-nek nem hiszen, hogy gondot okoz, simán meg kell birkóznia vele. User experience szempontjából előrelépés, minden szempontból.
    Utoljára szerkesztette: Gauge, 2016.11.10. 08:10:36
  • Samurai84
    #5695
    Bocs, most hogy írtad rájöttem hogy butaságot írtam, 930-asom van :D Majdnem :D Szóval arra is érdemes lehet feltolni?
  • Gauge
    #5694
    Eza kérdés meglepett. 950-es 8.1-gyel? Szerintem simán érdemes.
  • Samurai84
    #5693
    Sziasztok! Van egy 950-es Nokia telóm, érdemes már feltenni a W10-et rá vagy még para és maradjon a 8.1?
  • Gauge
    #5692
    Végre már, jön egy normális win10m telefon (lesz dedikált kamera gombja!!!)! Még több ilyen kellene.

    http://www.windowscentral.com/tmobile-launches-alcatel-idol-4s-nov-10?utm_medium=slider&utm_campaign=navigation&utm_source=wp
    Utoljára szerkesztette: Gauge, 2016.11.02. 03:48:23
  • bardocz
    #5691
    Picit off, de az outlook mellett mindent sikerült teljesen elbaszniuk? Eddig a people.live.com-on nagyon faszán karban tudtam tartani a névjegyeket, összevonni bármit bármivel, most meg max amit ő talál. El volt mentve valakinek a telefonszáma név szerint a telefonomban, és emaileztem is vele, de az nem volt hozzáadva, a outlook feldobta mindig ha elkezdtem írni a nevét. Ezt elfelejtette, ezért hozzáadtam a névjegyekhez, ez a szerencsétlen fos új névjegyként kezelte, a telefonszáma eltűnt...
  • wantonly
    #5690
    Lumia 520

    Hard reseteltem a telefont, mert már furán viselkedett, azóta viszont eltűnt a navigációs gombok rezgésének kikapcsolása a beállítások menüből. Tudom hol kellene lennie, mert a céges telefonom is WP (Lumia 630), azon megvan. Eléggé idegesít. Ez bug?

    Szoftverfrissítést már nem talál, pedig többször kerestetem vele (Lumia Cyan (build 2014.10.21). Ez azért érdekes, mert a cégesen Denim van (2015.06.08), azonos szolgáltatónál. A "Preview for developers" is be van kapcsolva pedig.
  • bardocz
    #5689
    Lumia920 egy ideje azt csinálja, hogy ha a gombbal fotózok, elkezd folyamatosan képeket lőni, és csak a kamerából kilépés oldja meg. Ha a képernyőre kattintok, akkor csak egy fotót lő. Lehet a gombbal van gond? Vagy szoftveres?
  • bajgunar
    #5688
    Ma reggel nekem is "észrevette" a frissítést, le is frissítette magát. (640 lte). Nemtom megmondani még mennyire stabil. De amit észrevettem: messengerben az emotikonok újra frissültek, De h mi változott még? Passz.
    De ha pl írok messengerben, akkor nekem néha villog a képernyő. (mint amikor lefrissítet pc-n az asztalt.)
    Utoljára szerkesztette: bajgunar, 2016.08.24. 20:10:18
  • TibiGriffin
    #5687
    Lumia 550-en tökéletes, stabil a rendszer.
  • fazerus
    #5686
    Haló!

    930-ra érdemes feltenni?
  • armageddon666
    #5685
    640 LTE. Apróbb változások szembetűnők, talán tényleg stabilabb lett. Jobb használni.
  • bajgunar
    #5684
    Nekem nem látja, nemtom letölteni, frissíteni.
    Utoljára szerkesztette: bajgunar, 2016.08.18. 11:33:13
  • cody1994
    #5683
    Kinek milyen tapasztalat van Anniversary kapcsolatban ?
    Nekem gyorsabb es meg bízhatóbb lett tőle. 640 lte
  • InfoCsill
    #5682
    Végre megérkezett a Windows 10 Mobile Anniversary Update.
    Utoljára szerkesztette: InfoCsill, 2016.08.16. 21:54:08
  • Peter1
    #5681
    Ez az üzenet:
    "Sikertelen a biztonsági mentés, mert nem sikerült csatlakozni a OneDrive-hoz. Frissítse a telefonját, majd próbálkozzon újra".
    Csakhogy elvileg nincs frissebb verzió. Legalábbis amikor keres akkor nem talál.
  • Peter1
    #5680
    Üdv!

    Kb. 1 hónapja a Windows Phone nem tud biztonsági mentést létrehozni a fehőben. Tudja esetleg, hogy miért lehet ez?
    A készülék: Lumia 630
    Op. rendszer: 8.1 update

    A válaszokat előre is köszönöm.
  • pittifiu
    #5679
    Imádom hogy a Microsoft sok mindent aminek értelme lenne elvet, vagy meg se old :s Amióta Lumiám van egy csomó kompromisszumot kellett kötnöm a telefonnal :s Kár hogy ajándékba kaptam így még tovább se illik adnom rajta :s
  • Jim Morrison
    #5678
    Ha jól emlékszem kvázi kész volt a cucc, de elvetették a dolgot...
  • pittifiu
    #5677
    Az faja. Akkor nincs mese valahogy el kell cserélni ezt a fostalicskát egy androidos telóra :) Am... régebben olvastam hogy a wp10-el lehet bejön egy olyan hogy az androidos app-ok is futtathatók legyenek. Arról tud valaki valamit hogy ezzel a tervvel mi lett?
  • bajgunar
    #5676
    Sehol.
    Ezzel az oldallal leszedheted az áruházból a telepítőt (kivéve a fizetősöket). Aztán rámásolva a file a telóra offline telepíthető. De felesleges.
    Warez-t felejtsd el minden irányból. Nem fog menni.
    Utoljára szerkesztette: bajgunar, 2016.07.18. 21:36:07
  • pittifiu
    #5675
    Köszi az ötleteket :) A filekezelő alapból rajta volt a telómon, és nem rossz, de nekem a totalcommander bevált :) Mást nem nagyon próbálgattam még. Az Áruházon kívül hol lehet még leszedni telepíthetős cuccokat?
  • bajgunar
    #5674
    Nagyon sok JÓ és INGYENES alkalmazást nem fogsz találni. Ami egy fokkal jobb, az mind fizetős. Program és game is negyede annyi nincs mint droidra. Progira jó a "Fájlok" /nem rossz filekezelő/, szvsz jobb mint a Total Commander. Ingyenesek, reklámmentesek. Videókra szvsz a CCPlayer a legjobb. Igaz reklámfelirat van mikor a kezelőgombok is látszanak, de amikor eltűnnek a reklámfelirat is. (tehát a videó alatt nem látszik). Játékra eddig legjobb a Six Guns; DeadTrigger2; BeastQuest; Township; amik reklámmentesek, fizetés nélkül is sokáig játszhatók.
    Ilyen tisztító meg totál felesleges (először is: semmit se ér, aztán meg kamu is, mert "sokminden" nincs amit törölnie kell és mindemellett egy reklámhegy, ja meg x idő után fizetős lesz, tehát demo(k).
    Superuser meg nincs. Vagy nem egyszerűen hozható létre. Eddig nekem sehogy sem sikerült. (egy mókolt "warez" cuccot NEM tudtam ráerőltetni a telóra. Még 8-al működött, de 10-el... Lehetetlen megcsinálni. Na meg ezt már nem nagyon "mókolom" nehogy elbúrjam teljesen az OP-ot. Így letettem róla. (na meg a garit se akarom bukni).
    Utoljára szerkesztette: bajgunar, 2016.07.14. 22:28:04
  • pittifiu
    #5673
    Köszi szépen megnézem. Első WP-s telefonom így nem nagyon ismerem még az alkalmazásokat. Esetleg tudsz olyan alkalmazásokat amik jók ha fent vannak egy ilyen telefonon? Gondolok itt olyanra mint androidnál a ramtisztító, vagy a superuser. (Gyári független telefonról van szó :) )
  • pirate63
    #5672
    Sziasztok ! Lumia 950 problémám, hogy beérkező üzenetnél értesítés nem jelenik meg sem gyorsnézeten sem kijelzőn, ha ikonra katt, meg tudom nézni.Elküldött üzenetnél viszont a szolgáltató visszajelzésénél mindkettő működik. Beállítás hiba lehet ?
  • Slee
    #5671
    Endomondo sports tracker ?
  • pittifiu
    #5670
    Sziasztok. Tudnátok segíteni? Olyan programot keresek a Lumia 550-es telefonomra (WP10), amivel a lumia mozgásadatokat tudnám rögzíteni mondjuk akár 1 hétre visszamenőleg is. Ha lehetséges ingyenest, de ha nem megoldható akkor jó a fizetős is. Előre is köszönöm.
  • bajgunar
    #5669
    Ennyire hülye nem vagyok, de nézhetsz annak. Látom (vagyis olvasom... nem érted mit magyarázok, mi a problémám...)
    win8-on működött is rendesen! Megnyomtam iránytűt északra állt be! Most?
    Fogd meg a telefonod, inditsd el térképet, bejön a helyzetet. xy utca ahol laksz ~(vegyük azt, hogy) merőleges a helyzetedre. Tekergesd el a térképet (~90 fokkal valamerre), majd nyomd meg iránytűt. Visszaáll abba a pozícióba, ahogy elindítottad, rád az utcával ~merőleges irányba! Most fordulj meg ~180 fokot! Kinyomhatod a térképet, újraindíthatod az app-ot, stb. Hogy indul? Ahogy az előbb, ugyanabban a pozícióban, rád ~merőlegesen az utcával, és NEM fordult meg a térkép 180 fokot. Na most ugyanúgy eltekerheted a térképet, megint megnyomod az iránytűt és megint a legelső indítási képbe áll vissza, de NEM északi irányba! Max akkor északi az irány, ha te tényleg észak felé állsz. De ha nem, akkor nem északi az irány...
    Win 8-on úgy ment, ahogy mondod! Most 10-en ez nem. Ez egy statikus, offline iránytű, ami a térképet állítja vissza alaphelyzetbe, de nem északi irányba, foroghatsz te bármerre. Persze gps-nél működik. De nem betervezgetve akarom használni, hanem a jelenlegi pozíciómat megnézni.
    De mind1, nézzél hülyének. Ez akkor is egy nagy lófing az éjszakában.
    Utoljára szerkesztette: bajgunar, 2016.07.02. 11:38:19
  • kifli
    #5668
    Márpedig az a kis nyíl azt mutatja merre van a térképen észak, nem azt, hogy merre van neked észak. Volt általános iskolába földrajz órád? nem mutatták meg, hogyan kell térképet használni? A papír alapú térképeken is van egy jelölés, egy iránytű, ami m utatja, hogy a térképen merre van észak.

    Indíts el egy útvonaltervezést, olyankor beáll az iránytű a megfelelő irányba.
    Ha keresel belvárosban egy címet, akkor gondolom navigációt beállítod oda és navigállás közben elfordul a térkép abba az irányba amerre haladnod kell.
  • bajgunar
    #5667
    Jah és a leghulladékabb game is, ami ingyenes baromira idegesítően tele szemkiverő reklámmal!!! Programokról nem is beszélek, hogy egy értelmes sincs ingyensen. De kételkedek a fizetősökben is.
    Na neeem... Azért egy asztali gépre se olcsók a progik (főleg a win), aztán fizesd a telót is + a szlát... amire aztán a mobil net heroin áron van. (mármint itt Mo-on...) Aztán vegyél még a telóra is 3-5-800-é egy egy hulladék game-t, hogy NE verje ki a szemed a reklám, amit aztán megunsz ~2 hét alatt. Na azért ezt már nem.
  • bajgunar
    #5666
    Sose északot mutatja! Forogj bármerre, tekerd el, nyomd meg az "iránytűt" visszaáll abba a pozícióba, ahogy elindítod. (vagyishogy ~kb vízszintesre, mintha kinyitnál egy magyarország térképet az asztalon és közelhajolsz bp-hez. De sose észak!
    Valóban hiányzik! De a 8-on benne volt! 10-ből kivették (Here-be volt), de az is szar volt, jobb is, h törölték...
    A pöttyöt vágom... Ennyire low nem vagyok.
    Nem nyomtam rá fb-ra. Direkt NEM engedélyeztem. De skype-ot meg a hotmail-ben lévő kapcsolatokat meg se kérdezte! Mivel kért egy mail-t szinkronizáláshoz/belépéshez/aktiváláshoz, miegymás... Na ezeket miért NEM kérdezi meg? Kikapcsolni, kilőni, törölni.... Laikusnak esélytelen... a névjegyeket, hogy mit/kit honnan olvas be. Mail-ből is olyanokat! Akik már a mail listában sincsenek, de vmikor ~5 éve írtam egy mailt. PFf... Sokmindent online kellett mókolni, hogy a teló mit szívjon magába a szinkronizáláshoz.
    Kapcsolatokban már csak Outlook van bepipálva. (most nézem, múltkor még volt skype... meg összevissza kellett rakni a pipákat, meg h vezeték név elöl, utól. na itt is káosz a sorrend, meg listázza mindenhogy, de nem valóban Vezetéknév elöl...)
    Vágom, töröltem mindet... Újraindítottam, újraletöltöttem. Most megy. Igaz az élőcsempe egy nagy kék folt. Glass effekt semmi. Csak az üzenet küldőjének a képe. Zárolási képernyőről levette. És mostmár hozzá se tudod adni! Nem látod a listában a Messenger-t.
    Előbb ránéztem áruházban az Időkép app-ra. ~5 napja még hozzászóltak. Most már nem elérhető az App.
    Mondhat bárki bármit. Ez egy halom bughalmaz...
    Ok gyors, stabil, nem fagy, kilépsz-belépsz, megy mint a villám. De baromi bug-os!!! Hiányos, szegényes.
  • armageddon666
    #5665
    Ha letörlöd a két ikont majd újrarakod akkor jó lesz. :) Mármint egy ikon lesz. Amúgy bughalmaz tényleg, hatalmas csalódás. De a használata is. Nem lehet benne swipepal navigálni, nagyon zavar.
  • kifli
    #5664
    az az iránytű a térkp szerinti északot motutja nem a te pozíciódat. (mint egy papír térképen)
    A valós idejű iránynak megfelelő térképforgatás valóban hiányzik még a win térképből.

    Az a pötty ikon pedig saját pozíció ikon, pl ha kézzel elscrollozol és rányomsz arra, akkor visszaraka téged a középpontba.

    Ha nem akarod a facebook kontaktokat, akkor első indításnál miért nyomtál rá, hogy szinkronbizálja? :D
    Amúgy a kapcsolatok beállításaiba elég eggyértelmű, hogy miket jelenít meg