53
  • gothmog
    #53
    Mennyi idő alatt is jutottunk el a bakelitlemeztől oda hogy már a CD is isdejét múlta? 15-17 év? Persze, lehet hogy nem olyan tartós vagy biztonságos memóriakártyán -vagy egy(több) akárhol levő szerveren- tárolni az információt mint papíron (egyáltalán nem vagyok meggyőződve erről) de ez van. A világ változik. Épp a CD példája mutatja hogy nemhogy generációknak nem kell kihalni, de a szokások akár egy-két év alatt gyökeresen megváltozhatnak.
    Tartósság, meg száz év múlva? "Azon a hídon majd akkor megyünk át ha odaértünk."
  • bakvarnyu
    #52
    Megy itt a vita hogy e-konyv-hagyomanyos konyv, szamomra pont az lenne a nagy elonye,hogy azokat a konyveket, ujsagokat olvassam el rajta amelyek magyar boltban nem elerhetoek.De amíg nem színes addig nem veszek.
  • B0nFire
    #51
    Ma már eleve nem gyártanak tartós elektronikai cikket. Nem "egy életre" gyártják, mint az oroszok a Rakéta porszívót. Azt még a 3. generáció is megörökölhette. A mai cuccokat eleve azzal a hozzáállással gyártják, hogy ne legyen tartós, mert hiszen akkor nem fogja senki az újat megvenni.

    Ezért a kulcsszavak: rövid élettartam, új funkciók, új készülék, új eladások.

    Nekem van egy majdnem 6 éves telefonom. Februárban lesz 6 éves (ha megéri), és ott tart, hogy nem merem kikapcsolni, mert többé nem lehetne bekapcsolni. Legutóbb, amikor kikapcsolt, alig bírtam bele életet csiholni. Ócska, az akksija tropa, a kijelzője olyan karcos, hogy alig látni, a gombok beragadtak, az áramkörök szétrohadtak. Ez mind oké. Elhiszem, hogy a termelőnek is kell élnie valamiből.

    De akkor sincs jelenleg sehány ezer forintom egy új telefonra. Használt műszaki cikket meg nem veszek, pont azért, mert nem tartós, és nincs rá garancia, hogy akár egy napig is működik majd.

    Így állok.
  • RecoPhile
    #50
    Én inkább azt mondanám, hogy annyira drága lesz hozzá alkatrész, hogy inkább érdemesebb újat venni. A másik részről meg ott áll a dolog, hogy első db. elektronikai berendezések sokkal tovább bírják (megbízhatóság), mint amelyek már később jönnek piacra. Legalábbis ez a tapasztalatom.
  • B0nFire
    #49
    Mondjuk ha kibírja egy reader addig, 15 évente szívesen beruházok egy jóval modernebbe. De nem bírja ki addig sem. Az elektronikus készülékek nem arról híresek, hogy évtizedekig bírnák. Nyugodt lehetsz: ha 1 év rá a gari, akkor 2 után már kidobhatod, mert nem kapni alkatrészt sem hozzá, így nem javítható; ha 3 év a gari, akkor annak a duplája, amire elvileg szavatolva van.

    Szóval még örülhetsz is, ha 3-5 évig kibírja egy ilyen csoda. Többet nem lehet tőle várni. De még mindig drága. 130$-on felül van, és a 99.99$ az az amerikaiaknak pont olyan lélektani határ, mint nálunk a 19 900 Ft. Annyit már sokan leperkálnának érte. Egy telefon ára. És sokan negyed- félévente cserélgetik a telójukat. Persze ezzel csak olvasni lehet, azt viszont nagyon kényelmesen. Én már reménykedtem benne, hogy idén karácsonyra kaphatok egyet 20 rongy alatt, de hát nem megy. Talán majd jövőre.

    Addig olvasok a laptopon, bár azon jóval kényelmetlenebb...
  • Amiga
    #48
    Halj ki te, egyem azt a hülye fejedet.
  • willcox
    #47
    Egy papír alapú könyv évszázadokig is ugyanaz a könyv marad. Ugyanez nem nagyon mondható el a readerekről. Mennyi lehet az élettartama? Max 10-15 év.
  • willcox
    #46
    Akinek már eleve van egy csomó könyve, az biztos, hogy nem fog váltani.
  • El Deloro
    #45
    Na ne!
    Nemsokára már a "megszokott" könyvekben Google buborékokkal találkozunk ?
    Maximum az elejére tegyenek reklámot, amúgy ha tele lesz eklámmal akkor remélem mindenki torrentezni fogja. Nem elég, hogy rengeteg költséget spórolnak meg azzal, hogy digitális formátumban kell csak kiadni még tele is akarják szemetelni ?
  • B0nFire
    #44

    Naggggyon jó gyűjtemény!!! Most már csak egy olvasó kell hozzá.
  • gothmog
    #43
    ahha... azért vannak olyan elképzeléseid, hogy ha idézel belőle, akkor annak majd mindenféle retorziói lesznek. (azon kívül, hogy esetleg egy moderátor rádszól az offtopik miatt)
    Mert te tisztábban látod a "dolgokat." ühümm.
  • tttttom
    #42
    Igazából azt olvasok el ami felkelti az érdeklődésem, de mindegy. :P
  • Ersiman
    #41
    OFF
    Olvass el még 1-2 ezret, de minimum pár százat a nem ponyva kategóriából és akkor talán igaz is lesz amit magadról gondolsz...
  • gothmog
    #40
    "ezt elmondhatom magamról"
    -nem csak ezt, hanem azt is, hogy azon kívül semmi mást.
    oszt csá.
  • tttttom
    #39
    Elolvastam az egészet ezt elmondhatom magamról oszt csá. Attól még nem tartom magam ellenállónak csak kicsivel tisztábban látom a dolgokat...
  • gothmog
    #38
    Álmaidban.
  • gothmog
    #37
    Az nem kunsznt, google a barátod. "E-bookba van meg." -ahogy bárkinek, aki rászán kettő perc keresést. Persze ettől még hiheted magad komoly ellenállónak.
  • tttttom
    #36
    Azért nem idézzek, mert jön a ZSIDESZ-es jézuska és ajándék helyett egy bilincset kapok a kezemre. Meg egy gumibotot a hátsó fertájamra. :D
  • tttttom
    #35
    Idézzek belőle? :D Bár nem kéne, mert megfog rakni a TESZ. :S És azt nem szeressem. :D E-bookba van meg.
  • gothmog
    #34
    Duma. Lehet, hogy megvetted és ott díszeleg a polcodon, de olvasni nem olvastad. Legalábbis nem végig. Erre nagy összegben fogadni is hajlandó vagyok.
  • tttttom
    #33
    Egész életem során. :D
  • tttttom
    #32
    Én idáig csak a mein kámpfot olvastam el.
  • RecoPhile
    #31
    Környezetszennyezővel egyetértek, hogy drága kinek mi drága... :D

    Szerintem hogy ki mennyit és hol olvas az eléggé egyéni dolog. De vannak akik még egy könyvet se olvasnak életükben vagy nagyon keveset.
  • Tsol
    #30
  • gothmog
    #29
    Az átlag ezeknél a readereknél olyan 5-7000 lapozás/feltöltés. Nem a lemerülés a fő jellemzőjük.
    a másik dolog, ez még mindig elérhető, az előbb ellenőriztem.
  • WoodrowWilson
    #28
    Jelentkezzen aki, nyaralásra valaha 5 könyvet vitt magával.
  • cateran
    #27
    Draga? Kornyezetszennyezo? Nem semmi...
  • willcox
    #26
    A könyvnek van ám egy hihetetlenül nagy előnye! Nem merül le sosem.
    Egyébként meg ki az a hülye, aki nyaralás alatt 5 könyvet akar elolvasni? Olvasni lehet bármikor!
  • RecoPhile
    #25
    Mint mondjuk középkorban ahol nagy szám volt, ha valakinek egy kisebb könyvtára volt otthonában teli könyvekkel. Erre lesz ítélve most a könyvek ha elterjed a ebook. :)
  • RecoPhile
    #24
    Én úgy gondolom hogy jövőben is meglesz helye a ebook-ok mellett, de addigra mint teljesen más érték rendel fog bírni, mint napjainkban. ;)
  • DontKillMe
    #23
    Ingyen nem fogják adni a könyvet, cserébe a reklámért, annál köcsögebbek. Ez a feltételezés önmagában is nevetségesen hangzik. Különben már napjainkban is ingyen lenne a pc, konzol..etc game. De nincs, sőt, drága, mint a franc. Cézárral kell egyetértenem, miszerint a hátam közepére sem kívánok egy ebook receptköny oldalán egy hüvelygomba reklámot. Rühellem a reklámokat és ugyanezen megfontolásból nem nézek évek óta tv-t, sőt készülékem sincs. Én nem vagyok és nem leszek immunis, egyszerűen kihagyom akkor ezeket a kütyüket is. Hányingerem lesz attól, ha az arcomba akarják tolni azt, amit nem szeretek. Hányingerem van ettől a fogyasztói, köcsög, kapitalista társadalomtól.
  • Rotyoka
    #22
    A papír alapú már réges régen elavult, csak az emberek jórésze képtelen lesz jelenleg válltani.. Ki kell halni egy generációnak ehhez
  • [HUN]FaTaL
    #21
    Drága, környezettszennyező és mondjuk 5db könyvet magaddal cipelni nyaralásra lényegesen kényelmetlenebb mint egy ebook readert behányni a táska zsebébe.
  • sasamadár
    #20
    Ha ingyen vagy jelentősen adják az ilyen könyveket akkor jöhet. A reklámokra már úgyis majdnem immúnis vagyok.
  • Julius Caesar
    #19
    De legalább nem bámulom a hüvelygombás reklámokat. Pedig milyen szép is az, amikor egy Balzac regényben befigyel a káneszten kenőcs. :)
  • Ruley
    #18
    Ha a papírból készült könyvekért kell fizetni akkor mégis csak ez a jobb.
  • Julius Caesar
    #17
    És az senkinek nem merült fel, hogy maradna a papírból készült KÖNYVEK mellett?

    Mert amíg ilyen reklámok lesznek benne, addig én megleszek ám az ódivatú módszerrel is.
  • Ruley
    #16
    Ha minden fejezet végére befűznek egy oldal reklámot, és ezért cserébe ingyen adják a könyvet, az nem hogy elfogadható, de kimondottan jó lenne, ez lehet az egyetlen értelmes módja hogy mindenki jól járjon, a kiadó is megkapja a pénzét, és az olvasó is legálisan az ingyen könyvét.
  • DeviloftheHell
    #15
    és a sok hülye kajálni fogja :D egésségetekre, én már falramászok a reklámoktol mind hazudik
  • shandix
    #14
    És csak mossák az agyad.