2861
  • dunga
    #301
    Kipakoltam pár képet a Photo Widgettel, és néha kilógnak a keretből a képek, néha csak egy részük látszódik, és fehér sáv van a szélükön. Tegnap az ikonok is elcsúsztak. Kezd érdekes dolgokat produkálni.

    ATK-ben meg folyamatosan azt mutatja, hogy fut a Total Recall, a LED Light, meg még néhány program úgy, hogy nem indítom el, és az appok beállításánál sincs beállítva, hogy csináljanak vmit. Ötlet erre?

    Narxis, akkor ATK helyett jobb ez az Android Booster Free? Ha igen, akkor miben?
  • FearTomi
    #300
    jólvan köszi, kipróbálom
  • Narxis
    #299
    Nem érdemes. Esetleg leszedheted az Android Booster Free-t a NetQin-től. Ennek a widget-jét kirakom és ezzel tudok memóriát felszabadítani, nem kell 5-10 percet várnom mire ki- és bekapcsolom a telót. Van benne egyébként fájlmenedzser, adatforgalom mérő és uninstaller is. Szerintem jó cucc és ingyen van.
  • FearTomi
    #298
    Amit még akartam kérdezni, lehet, hogy már unjátok a kérdést, de task killert érdemes használni? :) Ha igen, melyiket és mik a jó beállítások?
  • Narxis
    #297
    lol, lehet akkor most már jó lesz.. :D
  • FearTomi
    #296
    megtörtént, hírtelen felszabadult 200 MB ram:D
  • Narxis
    #295
    Az jó. Akkor nem tudom mi lehet a problem. :D Indítsd újra a telót.
  • FearTomi
    #294
    Oksa, megnéztem. 2.6.29-es kernel fut rajta. Szerintem azért elég durva volna, ha az Android market hibás appnak hívnánk, ugyanis az force closeolt pár százszor:D
  • Narxis
    #293
    Sok oka lehet. Elfogy vagy kevés a memória, esetleg olyanokat fogtál ki amik hibás appok. Nézd meg amúgy, hogy 2.51-es android van-e a Defy-den. Settings és about phone vagy ilyesmi, alul valahol. :D
  • FearTomi
    #292
    Valamiért nagyon sok app force close-ol. Az én készülékembe lenne a hiba, vagy általános probléma?
  • Narxis
    #291
    Szerintem jó akkuidő.

    Á, én nem próbálom ezt a CM7 ROM-ot amíg az aGPS és az FM Rádió nincs javítva benne, utána is csak talán. Azt viszont láttam, hogy sokan dicsérik akik meg nem azok meg nagyon várják, hogy kilépjen a beta fázisból. :D

    Ugye ez egy 2.3.3-as androidra épülő custom ROM, szóval aki ezt felteszi annak nem kell a hülye motorolára várni, hogy a 2.2-t mikor adják ki eu-ban vagy egyáltalán bejelentik, hogy lesz-e 2.3.

    Nekem már pár appot SD-re kéne tolnom mert kezdek kifogyni a helyből, pedig ott van a 16GB-os SD kártyám amin 11GB szabad hely van, csak ugye ez a ficsör csak Froyo-tól kezdve elérhető...
  • dunga
    #290
    Kezdő koromban sikerült egyszer elcsesznem a PSP firmware-ének a frissítését, így szerintem ezekbe bele sem kezdek (max, ha lényegesen jobbak lesznek, mint a talán majd egyszer elérhető 2.2).

    Más:
    Tegnap reggel 06:00-kor húztam le a töltő kábelről a telefont. Onnantól kezdve mobilnet elérés végig, Gmail chat folyamatosan futott (GTalk), 10-15 perc gps használat Google Maps-szel, kb. 50-55 perc játék, 20 perc msn, kb. 30 perc beszélgetés, és este kilencre 15%-on volt.
    Ennyi használat mellett szerintetek ez jó akkuidő? Telefon megvétele után akartam kalibrálni a lemerítős módszerrel, de éjjel is vártam hívás,t így az bukó volt, azóta sem csináltam meg. A programos kalibrálás csak root-olt telóval megy? (Jelenleg nincs időm utána nézni, lépek dolgozni.)
    Előre is köszi a válaszokat ;)


    Ui.: Narxis, ha felvágtad a beta4-et, és azt írod, hogy jó, akkor lehet, hogy bepróbálom még anyák napja előtt.
  • Narxis
    #289
    Tegnap kijött a beta4 de még az fm rádió és az aGPS nem működik. Asszem várok vele. Itt egy magyar leírás a telepítésről.

    Nem egyszerű... :S
  • Narxis
    #288
    CyanogenMod 7-et használ valaki?

    Tényleg ilyen egyszerű felrakni?

    INSTRUCTIONS:
    1. Copy *.zip to sdcard
    2. Reboot your device in BootMenu/ClockWork
    3. WIPE (wipe data/factory reset + wipe cache partition)
    4. Install the *zip
    5. reboot

    Vagy ez valami rövidített leírás a proknak?
  • Narxis
    #287
    Ez örvendetes, gondolom könnyebb lesz custom ROM-ot telepíteni és fejleszteni.
  • Laceee
    #286
    http://mobilarena.hu/hir/megnyilnak_a_motorola_android_keszulekei.html
  • Pretorian
    #285
    LG L600v-m volt 3-4 éve, illetve tavaly volt még egy LG Arena-m is. Nagyon jó teló volt mindkettő, Arena még ma is az egyik legjobb a zárt szoftverű telefonok között. Android-vonalon viszont még nem alkottak semmi kiemelkedőt.
  • Narxis
    #284
    Én igazából egyik gyártóban se bízom, köv. telóm lehet nem is Motorola lesz. Az LG-t találom szimpatikusnak bár nem vagyok szervizes nem tudom mennyire megbízhatók. Eredetileg egy LG P500-at néztem ki 60 ezerért, aztán mondom hozzácsapok egy húszast és van egy hardveresen erősebb, strapabíró okostelóm úgyhogy így lett a Defy, de nálam ez a 80ezer árban már a plafon volt.
  • FearTomi
    #283
    Sziasztok!

    Valaki használta már ezt a Liveprofile nevű alkalmazást? A kérdésem az lenne, hogy mennyire ingyenes a használata, mert ugye elvileg a programot ezzel reklámozzák, de mivel Mo.-n vagyunk, bármi megtörténhet:)
  • Pretorian
    #282
    Jaja lehet húzni a Defy-t is, de ha lesz normális kernel X10-hez, a Snapdragon azért az 1400-at is csapatja majd. Mondjuk Radeon Z430-al nemtom mit fog ez hozni pl. játékokban, de majd meglátjuk.
    Én azért szeretek fotózgatni, és az X10 kamerája kis jóindulattal azért már majdnem van olyan minőségű, mint valami f*s 10 rongyos 5 megapixeles digicam, az már valami.
    Task killer-t hiába használsz, csomó mindent újraindít a rendszer így is úgy is, van erről egy elég velős írás PH-n.
    Én mondjuk a Motorolában sem bíztam sokáig, az Android-hullám előtt az utolsó minőségi telójuk szvsz az E398 volt még anno dacuma mittoménmikor 2004-ben, azóta csak ezeket az elképesztően dizájnos MotoFrokrxzkrokr V12 szarokat nyomatták, amik bár jól néztek ki, a konkurencia simán állva hagyta őket.
    Szal kb. annyira bízok bennük mint a Sony Ericsson-ban.
    Mindettől függetlenül a Defy is és az X10 is jó teló.
    Köszi, elleszek vele. ha nem jön be legfeljebb eladom. :)

    @277
    Van X10-re is custom 2.3, mondjuk a kamera még nem nagyon akar működni benne. Nekem meg pont azért tetszik, mert nagy dög, férfias, és jó minőségű/nagy méretű kijelzője van. :)

    @280
    Ha kint van a gyári 2.2.1, XDA-n biztosan lesz nemsokára belőle építkező agyontweakelt custom rom. Gyors lesz, szép lesz, jáó lesz.
  • whiskeyman
    #281
    Szerintem ez a Froyo, meg kicsit más lett a menü
  • Narxis
    #280
    Ajaj, remélem azt majd javítják valami frissítéssel. Am. akkor ez most Froyo-t jelent? Mert úgy tudom, hogy motorola máshogy számoz. Ha igen akkor remélem nemsokára lehet moto updaterrel frissíteni.
  • FearTomi
    #279
    haha, ez így szokott lenni sajnos:P
  • whiskeyman
    #278
    Már 2.2.1-el küldjük ki a Defyket, de valami iszonyat lassú lett tőle.
  • hzsolt
    #277
    Én már most is 2.3-at használok a Defy-on. ;)
    A X10-es nekem már azért sem jön be, mert nem akarok egy péklapátot hordozni a zsebemben. :)
  • Narxis
    #276
    Engem kamera sose érdekelt, Defy-vel is jó ha 10 képet lőttem, február óta amikor megvettem. 720p igaz nem hivatalos módon de Defy-n is elérhető tudtommal. Az 1 gigás Snapdragon és a 2.3 érkezése piros pont az X10 mellett de a Defy procija is húzható 800-ról akár 1200Mhzig, bármilyen hátrány nélkül + van rásegítés a gpu(?) részéről, én nem húzva használom, igaz nem is játszok pc szintű játékokkal.

    Defy-re jelenleg a 2.2 hivatalos ami remélhetőleg heteken belül kijön, utána még lehet reménykedni a 2.3-ban. Több érvem is van rá, hogy miért de előbb jöjjön már a 2.2. :D

    A RAM az egy érdekes dolog, szigorúan olyan alkalmazásokat telepítek amire biztos szükségem lesz, de valahogy mégis mindig 100 alá megy a szabad RAM. Nem használok task killert, valószínűleg az Android maga ilyen, addig nyújtózkodik amíg a RAMja elér. :) Aztán felszabadít ha kell más alkalmazásnak RAM.

    Én is hezitáltam Defy előtt X10 miatt, főleg mivel korábban nagy Sony Ericsson rajongó voltam, egyszerű telefonoknál is mindig olyanom volt. Azonban már 1 éve fejcsóválva nézem azt amit a Sony Ericsson csinál, kicsit elvesztettem a bizalmam, a hitem bennük és a mérleg nyelve is összeségében a saját szokásaimat figyelembe véve a Defy felé hajlott erősen. A strapabíróságát már tesztelhettem is, véletlen kiesett a zsebemből padlócsempére. Nem lett semmi baja szerencsére, kb. 2 métert esett. Pedig nagyon próbálok vigyázni rá, korábbi telefonjaim amik egyszerű telefonok voltak azokat sose ejtettem le. Valószínűleg azért mert nem hordtam a zsebemben mindig. A Defy viszont mindig nálam van. :)

    Na mindegy, használd egészséggel az X10-et. :)
  • whiskeyman
    #275
    Majd megbánod...
  • Pretorian
    #274
    Defy és X10 között hezitáltam, kb. egy árban vannak. Végül X10 lett belőle.
    Defy mellett szólt a strapapíróság, a (most még) frissebb Android, a valamivel több ram (mondjuk ez engem annyira nem izgat, nem szoktam egyszerre 40 alkalmazást futtatni, bőségesen elegendő a 384 mega is).
    x10 mellett szólt az 1 gigás Snapdragon, a b*szottnagy kijelző, a 8MP-s 720p-s kamera, a külső (ez mondjuk szujjjektív), és hogy jön rá a hivatalos 2.3.
    Szerintem jól döntöttem, de majd meglátjuk ha kijön a 2.3.
  • FearTomi
    #273
    köszi:)Az egyetlen negatívum eddig, hogy a ki be kapcsoló gomb, illetve a hangerő szabályzó gomb zörögnek, de ezen kívül hibátlan!
  • Narxis
    #272
    Üdv a klubban! :)
  • Narxis
    #271
    Szívesen!
  • FearTomi
    #270
    Sziasztok!

    Ma vettem egy Defy! Még csak pár órája van nálam de már imádom:)
  • dunga
    #269
    Áhámm. Köszi szépen!
  • Narxis
    #268
    Én Camera 360 fizetős verzióját használom, meg vagyok vele elégedve, próbálgatom ezt a Vignette-t is de ez pl. nem kezeli a Defy flashledjét.
  • Narxis
    #267
    Rámásolod és működik minden.
  • dunga
    #266
    Ja igen... a 2GB kártya elég kicsinek tűnik. Gondolkozok egy 8, vagy 16-osban. Ha a régi kártyát kiszedem a telefonból, akkor újra kell telepítenem a programokat, vagy csak rámásolom az régi tartalmát az új kártyára, és kész?
  • dunga
    #265
    Pár napos használat után pár kérdés:
    Fényképezésnél ti be tudjátok állítani valahogy a fókuszt?
    Használ valaki alternate fényképező progit? (Defy Photo Lite lazának tűnik a víz alatti fényképezéshez.)
    ATK csak nálam mutat olyan futó programokat, amiket nem is indítottam el?
  • Narxis
    #264
    Üdv és használd egészséggel!
  • me and a monkey
    #263
    Beléptem én is a Defy tulajdonosok körébe (üdv Narxis), első Androidos telefonom.
    Átnézegetem az alkalmazásokat amiket javasoltatok, igazából két másikat tennék hozzá.
    Naptárból én a Jorte-t használom, van belőle magyar verzió igaz kell hozzá a Morelocale 2 alkalmazás.
    Navigáció: Motonav. tökéletes, méretre is optimalizált a Defy-re és hajszálpontosan navigál.
  • dunga
    #262
    Tudtok valami jó file managert, amivel bluetooth-on lehet fileokat küldeni? Köszike!
    Alap file kezelőben nem találtam ilyen lehetőséget, Astro-ban meg -ha jól tudom- patch-elni kell, és úgy sem a legjobb.