2861
  • FearTomi
    #341
    Hali

    Elöjött egy olyan hiba, hogy egy fél nap után megszünik mindenféle képernyö zár, és csak kikapcsolás után müködik újra...
    Mi lehet a baj?
  • Narxis
    #340
    Szia.

    Navigációra jó a beépített megoldás, vagy torrentről letöltöd az iGO-t, navigont, sygicet. Amelyik szimpatikus. A beépített Google megoldásnak persze szüksége van net kapcsolatra is mert a térképet onnan tölti le, míg a többi felsorolt app előre telepíti SD kártyára.

    2.2-es android most már tényleg nagyon közel van, a franciák már frissítettek rá, napok vagy hetek kérdése, hogy elérjen hozzánk is.

    CM-t én még kihagynám, beta és ha beleolvasol xda-n a topikjába akkor sok kisebb-nagyobb probléma van vele. Wi-fi problémák, gps problémák, van akinél a zenelejátszók hibásak, akármit telepít stb. Engem is eltántorított attól, hogy feltegyem, de gyorsan fejlesztik.
  • csasssz
    #339
    sziasztok

    3 hete nekem is defym van, lecseréltem az 5140-t végre, és örömmel tapasztaltam, hogy a voda kártyafüggetlenül adja a készüléket kérdés: navigációs tippetek van-e, ha külföldön akarom használni, ellenben nem szeretnék milliókat fizetni?
    illetve hogy mikor jön már a 2.2-s android, vagy egyáltalán érdemes-e várni az hivatalosra?
    a CyanogenMod-t érdemes-e feltenni?

    köszönöm
  • dunga
    #338
    Az úgy derék
  • hzsolt
    #337
    hát ez nem semmi!
  • Narxis
    #336
    lol
  • FearTomi
    #335
    Tudom, de sajnos ennyire hülyének nézik az embert:) Mellesleg az egyik boltban, nevet nem írok, csak azt, hogy a Wesselényi utcában található, egy roppant okos úriember elkezdte nekem taglalni, hogy egyik Androidos telefont sem Androidra tervezték, csak ezt a Motorolát, ezért érdemes megvenni, meg a Motorola találta ki az Androidot és ehhez hasonló okosságokkal próbálta tömni a fejem, amikor is felvilágosítottam, hogy nem vagyok madár, de aranyos volt a próbálkozása:D Azt is mondta, hogy mivel most jó kedve van, megvehetem tőle az adatkábelt 3500 Ft-ért, amit előtte az én telefonom dobozából szednek majd ki:D Soha többé nem megyek vissza abba a boltba:)
  • Inquisitor
    #334
    Vennék én a Vodától is, de két gond van velük.
    1. Most mindenféle regisztráció kell még a sima árlistához is
    2. Flottás előfizetésem van, így max. töltőkártyás árban kaphatom meg a telefonokat. Pfff.

    Érdekes ez a kártya kiszedés, mert felénk kb. semmi értéke egy 2GB kártyának. A gyári füles meg utoljára az iRiver lejátszóhoz volt használható. Viszont töltő vagy adatkábel kiszedése az csúnya dolog :)
  • hzsolt
    #333
    Az adatkábel meglepő lenne, mert az a töltőkábel is egyben.
  • Hundidac
    #332
    Üdv!
    Lenne egy kis problémám a telefonnal: Amikor belépek a Settings-be akkkor ha rámegyek valamire csak pirossal kijelöli de nem nyitja meg, csak akkor ha gyorsan kétszer nyomom meg. Nem tudom, hogy beállítási gondok vagy szoftveres.
    És alul a négy gomb világítását hogyan tudom bekapcsolni?
    Tudnátok segíteni?
    Előre is köszönöm.
  • FearTomi
    #331
    Hidd el, 3 boltban jártam, mindegyik boltban az volt, hogy kiveszik a fülest, meg a 2 GB-s kártyát és az adatkábelt, akkor elvihetem 65 ért.
  • Tigristank
    #330
    Pedig ez tényleg úgy van. Én felhívtam több boltot, mielőtt megvettem a Defyt, és sok helyen volt ilyen "akciós" csomag 5-7000 Ft-tal olcsóbban, és mindenhol azt mondták, hogy ahhoz csak a készülék jár, tartozékok nem. Szóval a drágább csomaggal nem 8 GB-os microSD-t adnak, hanem csupán a gyári tartozékokat.
    Én itt vettem a mobilt, ilyen árért 2 év gyártói garival + minden tartozékával együtt szerintem korrekt. Kb. 1 hónapja fizettem érte 79850-et, de rendesek voltak, mert az eredeti árból elengedtek 3000 Ft-ot. :))
    Viszont én nem nagyon tudok olyan boltról, ahol részletre lehetne venni, max a Vodafone-nál előfizetésest. :S
  • Narxis
    #329
    Én még nem láttam 8GB-os kártyával árult Defy-t, elvileg mindegyik 2GB-sal jön, a nagyon olcsó darabok 2GB-ost se kapnak. A töltő és adatkábel azonos mivel usb csatlakozású, tehát leveheted róla a konnektor fejet vagy nem tom mi a pontos neve. :D

    Én februárban elég alaposan körülnéztem, amin spórolnak az olcsóbb típusoknál az a garancia(2 év gyári helyett 1 év bolti vagy más néven EU vagy harmadik nevén "magyar garancia"), memóriakártya(nem adnak hozzá) és a fülhallgató ami egy közepes minőségű 3,5mm jack csatlakozós, nem nagy kár érte. Én olyat vettem ami 2 év gyártói garanciával rendelkezik, ehhez minden tartozék jár igaz, ez a drágább megoldás.
  • Inquisitor
    #328
    Adott oldalon is van akár olyan árban is. Nem hiszem, hogy "kiveszik a dobozból", simán többféle csomagolás van, mint pl. alaplapok vagy VGA esetén. A legolcsóbb verzióhoz 2GB kártya van csak, töltő, meg talán(?) adatkábel ... drágábbakhoz meg pl. 8GB kártya és egyéb Amit nem értek az adott oldalon az a plusz pénzért "1év magyar garancia", mit tud az a 24 hó EU garihoz képest?
    Ahogy nézem itt sincs hitel :(

    Eredetileg QWERTY vonalon indultam el, de a Milestone 1 bele már eléggé avult (Galaxy 551 még inkább), a Milestone 2 meg nekem már drága ... még az XT720-at néztem, de az itteni fórum téma olvasgatása után arra gondoltam, hogy inkább legyen strapabíró mint QWERTY-s. Ráadásul a kinyitható billentyűzet plusz hiba forrás. Ami meg egybe QWERTY-s Motorola az katasztrofális ...
  • Narxis
    #327
    Az 1 év gari általában bolti garit jelent ami azt jelenti, hogy függsz a bolttól ahol vetted. Ha az megszűnik a garancia lejárta előtt akkor sajnos nem tudod érvényesíteni a garanciát. A gyártói garancia minden esetben 2 év és ez esetben ha meghibásodik a Defyd akkor nem is kell a boltot hívnod ahol vetted hanem egyből mehetsz vele szervizbe. Persze ha egyszerűbb mert nem messziről rendelted hanem helyben vetted akkor viheted a bolthoz is, ők meg küldik a szervizbe.
  • FearTomi
    #326
    Bocs, hogy nem privátban írtam, nem figyeltem oda:P
  • FearTomi
    #325
    Hello!
    www.gsmhome.hu
    Én itt vettem 71 000 Ft-ért 1 év garival. Az akciós 65 000 körüli árakat felejtsd el, mert ez azt jelenti, hogy mindent kivesznek a dobozból a készüléken kívül. Teljesen korrektek voltak és minden kérdésre szájhúzás nélkül válaszoltak.
  • Inquisitor
    #324
    Tud valaki olyan helyet avagy boltot, ahol jó áron van Defy és lehet részletre vásárolni? (Lehetőleg priviben, mivel ugye ez nem egy hirdetési oldal.)
    Elég rapszodikusak az árak, láttam 64K-ért és 94K-ért is a telefont. Nyilván vannak különféle csomagok (nagyobb SD kártya, plusz tok, akármi), de további furcsaság számomra, hogy van ahol csak 1év garit adnak rá, van ahol meg 2 évet. Nem mindegy ...
  • Tigristank
    #323
    Jah, már azt hittem, hogy a mobilon belül kell állítgatni valamit, mert én ott ilyet nem találtam, azért is furcsáltam. :)
  • Laceee
    #322
    router menüjébe, http://192.168.1.1/ vagy http://192.168.2.1/ vagy más, router típustól függ, WIRELESS SETTINGS->Mode
  • Tigristank
    #321
    Aha... és azt hogy kell? :D
  • Narxis
    #320
    Nem, de ha n-esre van állítva a wifid akkor érdemesebb b/g-re állítani.
  • FearTomi
    #319
    Hali!

    Nektek volt esetleg olyan problémátok, hogy kb. fél percenként eldobta a wifit jelet a készülék?
  • hzsolt
    #318
    Elvileg ha új verzió jön ki, nem kell feltétlenül a wipe, de ha megakarja úszni az ember a váratlan hibákat, akkor jobb megcsinálni.

    Ha nem akarsz vele szórakozni, akkor tényleg egyszerűbb megvárni a véglegest.
  • Narxis
    #317
    Ja... frissítésnél is újra kell pakolni mindent? Akkor megvárom amíg valamiféle végleges formát ölt(tudom beta után is biztos fogják frissítgetni, fejleszteni) de biztos nem hetente. Asszem el is döntöttem, hogy az egyszerűbb utat fogom majd választani. Túl sokat tököl a Motorola a Froyo-val.
  • hzsolt
    #316
    persze.
    Ha megvan a működő 2.2, akkor már csak ez a 2ndInit telepítés kell (ami egy marketen lévő app), és utána 5 lépés:
    1. recovery boot (a telefon indítása recovery módba)
    2. wipe (adatok törlése)
    3. install cm7 zip (ROM telepítés)
    4. install google apps zip (google alkalmazások: gmail, market, talk...)
    5. reboot
    és a saját alkalmazások visszatelepítése
  • Narxis
    #315
    Az szép, am. látom már köv. 2.3.4 lesz csak elromlott a wi-fi. :D

    Frissítés már egyszerűbb, ugye?
  • hzsolt
    #314
    biztosan.
    Kb 3 hete indult a fejlesztés. :)
  • Narxis
    #313
    Lesz új verzió 2-3 héten belül a CM7-ből?
  • hzsolt
    #312
    én is így gondolom.
    Egy nyomos oka lehet a másik útnak, ha félsz attól, hogy a szervízben belekötnek a romodba. De szerencsére ebben sincs tapasztalatom.
  • Narxis
    #311
    Érdemesebb a leszarom utat követni, nem? 2.2-t is alig akarják kiadni Eu-ban, 2.3 ha valami csoda folytán lesz akkor lehet már új telóm lesz. :D
  • hzsolt
    #310
    Ha most 2.1-et használsz, akkor valóban kicsit hoszabb, mert 2.2-es rom kell a CM7 telepítéséhez.
    Kétféle módon telepíthető a 2.2-es android:
    - leszarod a visszatérést: bármelyik kiszivárgott sbf
    - fontos a visszatérés: nandroid backup+fixed sbf

    A leszarod út az egyszerűbb, mert akkor csak simán letöltötd a kívánt verziót, és flesseled bootloader módban. Ez elég gyorsan megy, egy dolgora kell figyelni, hogy az akkumulátor fullra legyen töltve, ha belevágsz, mert a bootloader módban nem tölt a telefon, viszont eléggé meríti az aksit.

    Ha a visszatérs fontos, akkor röviden a lényeg: telepíteni kell a recovery-t, abban van egy backup/restore menü. Tehát elindítod a teelfont a Recovery módba, majd kiválaszotd a restore menüt és ott megkeresed az sd kártyán a fórumból letöltött nandroid backup fájlt, és utána a hozzá tartozó fixed sbf fájlt kell flesselni bootloader módban.

    Ez kicsit hoszabb folyamat, viszont így visszaállítható a 2.51-es androidod bármikor (elvileg, én még soha nem próbáltam, mert a leszarom utat követem).
  • Narxis
    #309
    Egyedül ez:

    1. Töltsd le a számítógépedre a számodra szimpatikus Android 2.2-es sbf fájlt

    Nekem gyári legfrissebb ROM van, asszem 2.51-nek hívják? A leírás szerint a korei rom-ot kell letölteni, hogy visszatérhessünk 2.1-re, igen ám de ott az xda-n van egy figyelmeztetés mellette:

    !!!!!!!!! Flash only if you come from a 2.21 or 2.34 rom "That is because it has version 2 for CG31 and CG39, if you are on stock 2.51 those versions are 3 and if you flashed leaked froyo those are 4 and you cannot flash any firmware with lower versions. if you are on 2.21 or 2.34 you can flash this, otherwise you will brick your phone. !!!!!!!!!!!!!!!

    Ezt nem igazán értem... akkor mégse ezt töltsem le?
  • hzsolt
    #308
    ja és elvileg jön a héten a miui rom is.
  • hzsolt
    #307
    igen van.
    A telepítés nem nagy ördöngősség.
    Az androidportálos leírást annyival lehet szépíteni, hogy a nordic romből van olyan verzió is, amiről vissza lehet térni a 2.51-re. Az pár lépéssel megtoldja még a telepítési sort.

    Vagy: Mi az, ami nem érthető a leírásban?
  • Narxis
    #306
    Felrakhatnád az enyémre is. :D Ha jól látom már van fix az fm rádióhoz is.
  • hzsolt
    #305
    Szerintem is felesleges a Task killer. Az alkalmazsok újra és újra elindulnak, ergó a gyakori kilövéssel, még az aksit is meríted feleslegesen. Nagyon ritkán van, hogy 1-1 app beragad a memóriába, de ilyenkor érzed is, mert elkezd melegedni az akkumulátor. Amin meg a restart segít.

    Én a CM7-et használom két hete, és nagyon szeretem. És ebben tényleg 2.3.3 van, sőt ha midnen igaz a következő beta verzió már a 2.3.4 lesz.
  • Máté94
    #304
    Ez nekem is jól jött, bár nem Defy használó vagyok. :))
  • dunga
    #303
    Értem, köszi szépen!
  • Narxis
    #302
    Az ATK ha jól értem az Advanced Task Killer. Szerintem az felesleges funkció, hogy bizonyos időközönként kiszórjon egy csomó appot. Főleg ha elfelejtesz valami fontosat kivételek közé tenni(ébresztő, emlékeztető stb.). Az Android Boostert én arra használom, hogy néha nagy ritkán rábökök a widgetjére és akkor a Gentle Alarmon(ez az ébresztőm) kívül kiszór mindent. Általában olyankor van rá szükségem ha beragad valami pl. nekem is volt már, hogy megbolondult a market és elkezdett FC-zni vagy ha épp el akarok indítani valami komolyabb játékot(pl. Asphalt 6) akkor legyen sok memória. Illetve a live wallpaperek is tudnak húzosak lenni, pl. a Galaxysos amiből 4 van és van egy akváriumos. Ezek tudnak lassítani, főleg ha kevés a memória. Egy idő után amúgy úgy is minden elindul, nem tudom miért indulnak el pl. olyan alkalmazások amiket meg se nyitottam, pl. Smart Keyboard de gondolom ilyen az Android, betölt progikat aztán felszabadít ha kell, nem vagyok én ennek egy nagy szakértője, logout.hu-n van erről egy komolyabb írás, azt érdemes megkeresni és elolvasni.

    Szóval ízlés kérdése, én is használtam eleinte ATK-t, de nekem nem volt rá szükségem, hogy mondjuk óránként bezárjon minden alkalmazást ezért váltottam Android Boosterre ahol néha bökök rá a task killerre, naponta 1-2-szer kb.