2861
  • smv
    #421
    Azért elég kemény, hogy meddig elpöcsölnek a frissítéssel...
  • Narxis
    #420
    Jaja, azt vágom, de ez azt jelenti, hogy majd valamikor jön a Mézeskalács Defy-re hivatalosan is.
  • hzsolt
    #419
    és nem kell előtte 2.2, mivel ez sbf-ből telepíthető. Viszont ezt felülírja a bootloadert, és ezért 2.1-re nem szabad utána visszatérni simán.
  • hzsolt
    #418
    Azért azt tegyük hozzá, hogy ez egy nem végleges, fejlesztő változat.
    És nem frissítés, hanem egy kiszivárgott rom.
    Elvileg bárki telepítheti, bár én nem ajánlom csak annak, aki tudja mit csinál, mert ha nem tud visszatérni utána 2.2-re és nem működik nála valami, akkor keményen megszívhatja.
  • FearTomi
    #417
    Hol a fenébe késik már az a rohadt Froyooooooo? Jöhetne mondjuk a SEA-soknak holnap:)
  • dunga
    #416
    Be kéne szerezni egy amerikai, vagy angol Defy-t :]
  • Narxis
    #415
    De kell, nem lehet egyből 2.3-ra frissíteni, hivatalosan se.
  • Narxis
    #414
    Mondjuk mire ebből lesz egy CEE-s... egyelőre a Froyot se tudták kiadni.
  • dunga
    #413
    Ez előtt nem kell 2.2/2.2.2, ugye?
  • dunga
    #412
    Pont az előbb lestem, miközben a Froyot kerestem, hogy van-e már ofisöl.
  • Narxis
    #411
    Hivatalos Gingerbread!!!!

    Basszus! :D
  • Narxis
    #410
    Fogalmam sincs. :D Ha mindig a helyén van a hátlapja és a 2 fedél az oldalán akkor szerintem egyik se. :D
  • Narxis
    #409
    Igazából nem bántam meg, de ha nem kellenek a Froyo-val és Gingerbread-el járó változtatások akkor tényleg felesleges belevágni. Vagy ha tudsz várni 1 hónapot a Froyo-ra. Én nem tudtam már várni. :)
  • dunga
    #408
    Nincs valami infód, hogy melyik pia árt a telefonnak? Mert félek, hogy valamelyik jól sikerült házibulin megfürdik egy kis szeszben, és tudni kéne, hogy melyik nem árt neki :]
  • me and a monkey
    #407
    Köszi. Megfogadom a tanácsod meg aztán az a sok kínszenvedés a PH-n, akik feltettek valami új rom-ot, az sem hozta meg a kedvem.
  • Narxis
    #406
    Úgy tudom azt csak buherálással lehet ami nem is egyszerű. Csak úgy nem lehet kikapcsolni.
  • csasssz
    #405
    a telefon használata közben sokszor megnyomom véletlenül a keresés gombot, amit eddig nem is használtam egy alkalommal sem, és jó lenne, ha be tudnám állítani, hogy ne is legyen funkciója

    Tudja valaki hol lehet beállítani?
  • Narxis
    #404
    lol :D
  • dunga
    #403
  • Narxis
    #402
    Igazából nekem az App2SD miatt kellett, megtelt a telefon memóriája, úgyhogy most majd amit tudok SD-re telepítek. Flash player is jól jön. Gyorsabb mint a gyári meg hát pl. youtube-ban látom a kommenteket, tudok osztályozni, nem kell böngészőt nyitnom hozzá. Első indításnál kiválaszthatod, hogy milyen gyári appok kellenek, nem kellett facebook se myspace úgyhogy ezeket végre nem erőszakolták rám, nincs QuickOffice próbaverzió se és Kindle olvasó se. Nincs Moto Blur ami szintén felesleges és csak lassítana.

    Most ezek így apróságok, de ezeknek örülök. Nekem a gyári 2.51-esben(ami a legfrissebb jelenleg) az FM-rádiót ha bekapcsoltam akkor nem tudtam kikapcsolni csak reboot-tal. Itt csináltak egy teljesen új FM-rádió appot, még nem tudtam megnézni milyen. Nem nagyon nyomkodhattam még mert töltöm utána csinálok egy wipe battery stats-ot amit ajánlottak CM7-nél.

    Szóval a felesleges cuccok ki vannak irtva, rajtad áll, hogy mit telepítesz fel. 1-2 plusz app bele van rakva, ADW Launcher van a gyári helyett és talán Widgetlocker ha jól láttam, de tényleg nem sok minden van. Mindenki azt az appot teszi fel magának amit szeret.

    Ha elégedett vagy a gyári ROM-mal akkor ne menj bele ebbe a moddolásban, én is majdnm tégláztam, pedig már 2 hónapja olvasgatok a témában. Ahhoz, hogy 2.1-ről felrakhasd a 2.3.4-es CM7-et fel kell flashelni egy 2.2-es ROM-ot, na most ennek a szemétnek nem tetszett amit a fejlesztő használ ezért bootloop-b került, villogott a Moto ikon amit bekapcsoláskor látsz, sikerült vissza belépnem bootloader módba és felraktam egy Nordic Froyo-t amit a CM7 FAQ készítője ajánlott. Ez már jobban ízlett neki. Aztán szenvedtem ezzel a 2nd-inittel, én marha letöltöttem a legújabbat mert abban a hitben élek, hogy az újabb=jobb, de itt ez nem igaz. Egy régebbi verziót kellett levadásznom, hogy fel tudjam tölteni a CM7-et a telóra. Szóval megszenvedtem vele.

    Ja és van magyar nyelv, bár az engem annyira nem érdekel, nem találkoztam sok szöveggel, max. a beállításoknál lehet gyönyörködni benne. :)
  • me and a monkey
    #401
    Mivel jobb, miben más?
    Google-ban megnéztem de engem a szubjektív benyomás érdekel.
    A hivatalos gyári rom van fent,meg vagyok vele elégedve, nem nagyon látok semmi olyan okot ami miatt én CM7-re (vagy másra) adnám a fejem, de tényleg kíváncsi vagyok.
  • Narxis
    #400
    Na fent van a Cm7 beta 6. Régebbi 2nd-init kellett. Nagyon fain. :D
  • Narxis
    #399
    Nem értem, hogy miért nincs CM7 mikor custom recovery-ben azt írja, hogy sikeresen telepítette...
  • Narxis
    #398
    Flasheltem a CM7 FAQ-ban ajánlott Nordic sbf-et, minden jó, bejött ez a csupasz 2.2-es Nordic ROM, rootolás és 2ND-INIT feltelepítve, bejön a bootmenu is, wipeoltam azt a 2 dolgot írtak, installálom a zipeket mégis ugyanaz a 2.2-es Nordic ROM jön be, nem pedig a CM7, nem írt semmilyen hibát mikor telepítettem a zip-eket és azt az Autobrightness fix-et. Mit szúrtam el?
  • csasssz
    #397
    vagy főzőtt romot pakoltál rá? frissítés után és is cm7-t szeretnék
  • csasssz
    #396
    van már official 2.2? linuxom van és csak a wines gépen tudnám frissítenide az nincs itt
  • FearTomi
    #395
    nekem eddig minden telefonomnak lötyögöt:)
  • smv
    #394
    Nekem lötyög az aksi ha megrázom.
  • Narxis
    #393
    Nekem is csak akkor lötyög ha erősen megrántom.
  • dunga
    #392
    Akkor 1-2 hét, és lesz jobb cuccunk, mint a 2.2.2 CEE.

    Mobilarena fórumon olvastam, hogy sok Defy tulaj írta, hogy lötyög az akksija. Eddig nekem nem produkálta, akárhogy ráztam. Ma csinált egy olyat, hogy nem fogadott hívás után nem kapcsolt be a kijelző, csak a led villogott. Felhívattam magam, hátha akkor bekapcsol, és promlem solved, de semmi, átirányította a hívást hangpostára. Akksi ki, be. Teló felállt, nem kellett még pin sem, amin csodálkoztam. Ez után jött, hogy pez tartó effekt állt be a telón, lötyög az akksi. Jó sokat futottam, lépcsőztem, sportoltam a telóval, végig a zsebemben, és semmi lötyögése nem volt. Érdekes...
  • Narxis
    #391
    Úgy látszik kezd kiforrni a CM7. Auto-brightness megoldva, wi-fi problémákra is talált megoldást Quarx. Maradt a 720p & WVGA Recording és a kihangosítás probléma.
  • dunga
    #390
    Köszi szépen!
  • FearTomi
    #389
    Amikor úgy kapsz bejövő hívást, hogy le van zárva a kijelző, akkor balról jobbra kell húznod, amikor úgy kapsz, hogy mondjuk böngészel, vagy nyomkodod a telefonod, nincs lezárva a kijelző, akkor jön elő az Answeres verzió.
  • Narxis
    #388
    CM7 beta6 megjelent. Tapasztalatok jöhetnek... :)
  • csasssz
    #387
    tán nincs bekapcsolva a lock funkció.

    azt tudja valaki, hogy simply lockscreennél hol lehet a lock időt beállítani?
    launcherből adw-t használok, de ennek a menüjében sem találom.

    mégegy, a defy gyári launcherét, hogy lehet leszedni?
  • Tigristank
    #386
    Ezek bruttó árak...
  • JeffDebr
    #385
    köszönöm a gyors választ
  • dunga
    #384
    Bocs, hogy mindig kérdezek... Az mitõl függ, hogy bejovõ hívást hogyan tudom felvenni? Néha balról jobbra kell húznom az ujjam, néha pedig csak az 'answer' gombra kell nyomnom.
  • csasssz
    #383
    a vodás független, próbáltam működött t-mobbal, a vodásban minden volt 2 év garival
  • JeffDebr
    #382
    sziasztok!
    ma regeltem be. lenne pár kérdésem:
    -aki a Vodafone-tól vette a Defy-t, mondja már meg független a mobil,
    vagy csak a Vodás SIM-et fogadja el? próbálta-e?
    -aki GSM boltból vette mondja már el legyen szíves milyen garanciát kapott hozzá?
    -mindkét esetben megvolt az összes tartozék a dobozban?

    több GSM boltot megnéztem a neten. eddig árban a http://www.zippzarmobile.hu/Motorola_DEFY_Black?Haszn=-1
    linken látható fekete Defy jönne be. 2év gyártói garanciával 70E.
    Vodától 65E-ért kapnám meg. de lehet szükségem lenne arra, h független legyen a teló!