2861
  • Firerock
    #2661
    ez jó lesz? Nem gagyi?
  • Manó313
    #2660
    Tess :)
  • Firerock
    #2659
    linket tudnál adni?
    Találtam egyet 10 dollárért,az ilyen újrahasznált dolog,szóval a kémiai anyagokat újra "dolgozták" benne.
  • Manó313
    #2658
    Akkor viszont érdemes újat venni.
    Ebayon lehet rendelni :)
  • [HUN]FaTaL
    #2657
    2-3 év után könnyen előfordulhat, hogy meghal. Általában nem nagyon mennek többet, persze, ha használva vannak, márpedig ez általában fennáll egy okostelefon esetében. Laptop aksik sem nagyon bírnak többet.
  • Manó313
    #2656
    Nem kellene még meghalnia..
    Hát nem tudok mit mondani rá.Melyik romot használod?
  • Firerock
    #2655
    2-3 év körül lehet
  • Manó313
    #2654
    Mennyi idős az akksi?
  • Firerock
    #2653
    Direkt be volt kapcsolva hogy merüljön, De mindig egy adott százaléknál leesik 10-20%-ot a szemem láttára
  • Manó313
    #2652
    képernyő automata világításon van?
  • Firerock
    #2651
    Már 4x lemerítettem és feltöltöttem,előtte volt wipe Battery Stats is.
    Új aksi kell?



  • Manó313
    #2650
    Én csak általánosságba beszéltem, és arról amit másoktól hallottam/hallok eddig :)
  • Manó313
    #2649
    Vannak kivételek :)
    Minden telefon más :)
  • Firerock
    #2648
    #2619-ben linkelt cucc nagyon jó amúgy és mégis JB! Semmi akadás,gyors nagyon
  • Manó313
    #2647
    Igen gyönyörűek, de valljuk be a kis Döfyre nem éppen a JB-t találták ki.Nem hiába GB-el adták ki.Örüljük hogy még az ICS futkározik rajta.
    Én teljesen megvagyok elégedve most Stefan MIUI v4-vel.
    Mostanra felkalibráltam az akksit.
    1,5 napot bír úgy hogy zenét hallgatok vele, játszok vagy 1-2 órát, facebook, párommal csevegek, és még mellette inyternetezek is :)
    Régebben nagy MIUI launcher őrült voltam, most áttértem az Apexra.Rájöttem hogy ez is testreszabható.
    Van 240-260mb szabad helyem, és itt is lehet gyönyörű témákat találni, sőt ha értesz hozzá még készíthetsz is saját témát :)
  • Narxis
    #2646
    Én meg már besokalltam egy kicsit, de hasznos volt főleg a JB kipróbálása mert hónapokkal ezelőtt néztem rá utoljára és tényleg rengeteget fejlődött, csomó minden jól működik, amilyen témák meg CM10-re vannak azok tényleg gyönyörűek.
  • Narxis
    #2645
    Szerintem azért mert mindent gyorsítótáraz. Majd kíváncsi leszek az ubuntu telókra, hogy ott mennyi RAM lesz a belépőszint stb.
  • Manó313
    #2644
    Az emberhez hozzájut egy okos telefon..Előtte azt se tudtam, hogy mi az a főzött rom..eddig a főzést csak a konyhából ismertem.Most meg tessék, azzal telik a napom hogy xda előtt ülök és nézem az újabbnál újabb romokat a kis Döfyre(persze azért a házi munka se marad el ), és csinosítgatom a telot..Ha az óra nincs középen a statusbaron már csúnya..ha a voda felirat fent van, már pfúúúj.
    Ha nem működik minden pöpecül már baj van.
    Csaj létemre a telefon lett a 2. legfontosabb dolog az életembe :D

    Ki érti ezt..? :)
  • [HUN]FaTaL
    #2643
    Ezt képtelen vagyok egyébként megérteni. Fél giga ramon egy komplett asztali linux elzörög, androidon meg állandóan kevés.

    Fél gigával az ICS sem az igazi, legjobb esetben is kéthetente indítom újra a telefonom.
  • Manó313
    #2642
    Ja 1. lemerítés után nekem is ujraindult a kis Döfy..indítsd ujra recoveryből, esetleg egy wipe cache is segíthet :)
  • Manó313
    #2641
    Pakold fel újra a telefont.
    (Úgy ahogy stefan leírta.Teljes wipe data,install rom,Wipe cache,Wipe dalvik cache,reboot.emellett fontos, hogy 100%-on pakold a romot.)
    Majd merítsd le, teljesen hogy kikapcsoljon, majd tedd fel 220ra és töltsd fel 100%-ra.Ezután használd a telot, mig újra le nem merül teljesen kikapcsolásig.
    Ne nézegesd recoverybe.Ezután ha feltöltött akkor ismét használd normálisan mindennaposan, míg ujra 0-ra nem esik a telo.
    Nekem 3x történt meg a lemerítás+fullra töltés.1,5 napot bír vele az akku így, és használom rendesen a telót.
    Ha még így se jó, akkor nemtudom :(


    "többen tévhitben ringatják magukat szerintem és azt hiszik hogy ha a szokásosnál jobban merül a telefonjuk akkor egyből új akkumulátort kell vásárolni.Pedig ugye tudjuk hogy a legtöbb esetben csak a helytelenül beállított értékek miatt fogyaszt a készülék az elvártnál többet!

    (utóirat:persze előfordulhat hogy valakinek tönkremegy fél év alatt akár és akkor valóban cserélni kell de az esetek 99% ban ez nem így van)"

    Ezt Stefan is megmondta :)
  • Narxis
    #2640
    Nem csak az a probléma hanem még kevés a RAM is.
  • Firerock
    #2639
    Új tünet:
    Lemerítettem teljesen a telefont,ahogy mondtátok. felraktam tölteni,újraindult, majd azt írja hogy 100%-on van a telefon,kihúztam,majd 1 perc múlva kikapcsolt. Most ahogy felteszem tölteni 100%-ot mutat. Töltődött egy ideig a Recoveryben figyeltem,28%-nál megakadt,elindítottam a telefont,telefonáltam,ahogy befejeztem megint kikapcsolt és a recovery-ben 0%-ot mutat.
  • [HUN]FaTaL
    #2638
    Froyo kernelre nem lehet JB-t építeni rendesen szerintem.
  • SimaSuna #2637
    legtutibb a GB. Nagyon max ICS. Jb már felesleges.

    (csak 50-60.000ft környékén nincs "ip67"-s teló)
  • Nyiri
    #2636
    Így van. Bár ezt még nem tervezem lecserélni. Drága hobbi lenne :) El leszek vele jó ideig.
  • Narxis
    #2635
    Aki rendes JB-t akar annak sztem már új telót kell vennie.
  • Nyiri
    #2634
    Jaja. Ugyan ez volt. A CM7-hez képest iszonyat lassú volt.
  • SimaSuna #2633
    Ó míj megtiszteltetés :)
  • Firerock
    #2632
    nekem se jött be,lassú volt,folyamatos FC...
    "Ahány Defy annyi..." Egy híres költőtől idéztem:D
  • SimaSuna #2631
    mi a baj vele?
    sztem nagyon jó.
  • Nyiri
    #2630
    Kiróbáltam. Nagyon nem jött be. éjjel raktam vissza a cm7-t :(
  • Manó313
    #2629
    Ha felraksz egy romot, utánna merítsd le teljesen, majd töltsd fel 100%-ra.Ezt ismételed meg vagy 3x.
    Nekem vasárnap óta van fent stefan új v4-es romja.Most értem el azt a hatást, hogy feltöltöm és 1,5 napig bír az akku.Játszok, facebook,internet zene,messenger a párommal és még sorolhatnám
    Jó módszer, és nem esik akkorát az akku, hanem folyamatosan merül :)
  • SimaSuna #2628
    widgetlocker, holo locker. milocker :)
  • Nyiri
    #2627
    A zárképernyőt hogy lehet felokosítani hogy ne azt mutassa ami alapból van benne?
  • Firerock
    #2626
    Akkor tudtok valami olcsó,de jó akksihoz linket?
  • Narxis
    #2625
    Haldoklik.
  • Firerock
    #2624
    Van valakinek ötlete hogy miért csinál furcsa dolgokat az aksim?
    Már több romot is kipróbáltam és mindnél ugyanaz van:
    70%-ról leugrik 50-re egy pillanat alatt,majd 40-ről 20-ra.

    Battery Calibration sem segít.
  • Narxis
    #2623
    Jaja. :D
  • Firerock
    #2622
    Vááá!:D Már felraktam az általad utoljára javasoltat és gondolom kell hozzá FActory Reset...