136
  • torzsvendeg
    #16
    Armstrong
  • torzsvendeg
    #15
    Csak nekem van olyan kényszerképzetem mintha ott a bal felső sarokban a kis képen Amstrong véleményt nyilvánítana? Vagy nem épp az amcsi zászlót lebrunyálni készül?
  • halgatyó
    #14
    Amikor a Holdra szállás megtörtént, én 2dikos gimista voltam.
    A közeli egyetem nagytermében egy évre rá (asszem kb 1 év volt) levetítették A Filmet.
    Dugig volt a terem, a bejárati ajtókban is álltak.
    (a vén tragacsok még emlékezhetnek rá, az a film körbejárta az országot. Nem olyan film volt, mint manapság, hanem átlátszó cellulotd szalagon, csakhogy a fiatalok is értsék, és egy "mozigép" nevű izé kellett a levetítéséhez:-))
  • halgatyó
    #13
    Hát igen. Ez Amerika hőskora. Nem a mostanié, hanem azé a régié. Amelyet akkora csodálattal bámultunk.
    Néha nem árt visszanézni (még az amerikaiaknak sem!) hogy kik voltunk akkor... miben reménykedtünk, mit tartottunk fontosnak és követendőnek, milyen céljaink és álmaink voltak.

    Aztán összehasonlítani azzal, amivé lettünk, és amivé vált a körülöttünk korhadó világ.
    És ebből az összehasonlításból előrevetíteni hogy merrefelé tart.

    És átgondolni, hogy ez mitől van és hogyan lehetne rajta változtatni, vagy kibújni alóla.
  • Narxis
    #12
    Lehet felfedezik ott a Transformers 3-ban szereplő transformert. -.-
  • NEXUS6
    #11
    Pedók kimaradtak!
  • NEXUS6
    #10
    Mi a hosszútáv?
    A 4.-es metróra is mennyit költenek, aztán még 20 év múlva sem lesz belőle pénz, még is csinálják. Ráadásul az EU pénz is van benne, ha nem balfaxkodjuk el.

    De lásd a korábbi cikk, a SpaceX nem túl nagy tőkével beszállt az űriparba. Kifejlesztett olyan újra felhasználható hordozó rendszert, amilyenje a NASA-nak sosevolt. Sőt még 6 személyes űrhajót is. Töredék pénzből. Tele vannak megrendeléssel, a NASA-tól is!

    Szal?
    A Hold a köv lépcsőfok. De elég szégyen, hogy a nyugati kormányzatok az űrkutatást tényleg csak űrkutatásként értelmezik, és lexarják, hogy kiépítsék az űripar infrastruktúráját. Ha máshoz is így állna az állam, akkor nem lenne, csatorna rendszer, autópályák, úthálózat, telefon, erőművek, meg nagyjából semmi!
  • torzsvendeg
    #9
    Kell a pénz háborúkra, meg szoftver kalózok ellen, meg wikileaks-ek ellen, ja meg terroristák ellen. Igazi tudományos célokra alig jut, és nem a bulvár tudományokra gondolok.
  • Sequoyah
    #8
    A baj inkább az, hogy ezek a hasznok csak hosszútávon térülnek meg. És elég kevesen adnak ki pénzt úgy, hogy abból talán csak a következő nemzedék fog profitálni és nem mi magunk, bár ők nagyot profitálhatnnak. Manapság sajna a 4 évnél is kevesen néznek messzebbre:S
  • kvp
    #7
    "fú te holdról hozol nekem technikát én leborulok előtted"

    A Holdrol csak nyersanyagokat lehet hozni, pl. fuziohoz hasznalhato izotopokat, amik a napszelbol kerultek a felszinre, viszont a Foldon a minket vedo legkor es magneses pajzs miatt ritkak. A mernoki hasznot azok a technikai megoldasok jelentik amik az odajutashoz kellenek. Ilyen volt az elso kis meretu szamitogep is, ami a navigacios feladatok ellatasara keszult. (akkor meg 100 kilo es 100 watt, meglepo modon az architektura maig kaphato, most par gramm es par miliwatt)

    A holdi kolonia masik haszna az lenne, hogy koztes allomasnak lehetne hasznalni egy marsi vagy tavolabbi kolonia elkeszitesehez. Egyre tobb lakhato bolygot fedeznek fel a csillagaszok, ideje elindulni felejuk. (Hold->Mars->kulso aszteroida ov->naprendszeren kivuli bolygok)
  • NEXUS6
    #6
    Mint azt kb 10 000X megtárgyaltuk az Apollo programnak önmagában olyan hozadékai voltak: mint a digitális fly-by-wire rendszerek, új ötvözetek, technológiák, stb, stb. A számítástechnikának adott önmagában akkora lökést, hogy enélkül valszeg most nem ilyen formában csevegnénk.

    Közvetlen hozadéka meg mi lenne az űr gyarmatosításának?
    Az űrben ott van minden kifogyhatatlan mennyiségben, amiből most kezdjük a készleteket kimeríteni. Fémek, energia, szénhidrogén akármi.
    "Csak" ennyi a közvetlen gazdasági haszna.:)
  • Zolivok
    #5
    fú te holdról hozol nekem technikát én leborulok előtted , bár felőlem mehetnének az még milyen lenne elkezdenének filmet forgatni ott.p
  • Mat666
    #4

    "Azért Amerika benépesítésének volt némi haszna (már ha nem az indiánok felől nézzük), de a Holdra menni... Nem hiszem, hogy bármi hasznot hozna az, hogy embereket küldenek oda iszonyatos pénzekért."

    Túl a tudományos felfedezéseken az egyszerű ember számára a haszon azok az eszközök és technikák amik a civil életbe is át jöttek idővel ami meg változtatta az életünket.
  • T0nk
    #3
    +1
  • stain
    #2
    Azért Amerika benépesítésének volt némi haszna (már ha nem az indiánok felől nézzük), de a Holdra menni... Nem hiszem, hogy bármi hasznot hozna az, hogy embereket küldenek oda iszonyatos pénzekért. A kínaiak úgysem fogják bírni megállni, hogy ne küldjenek fel valakit előbb-utóbb, lehet, hogy innen fúj a szél...
  • Caravan
    #1
    Robert Krulwich buta. Aki ilyenen elmélkedik azt sem tudja mi melóval jár kiásni egy árnyékszéket.