2864
\'ZTE

Kérdések és tapasztalatok

A topikban linkelt vagy ajánlott programokért sem a linkelők, sem a fórum nem vállal felelősséget.
Használatuk csakis saját felelősségre történik.
  • moonster
    #2864
    Próbáld ezt:
    Volume+ Free
    esetleg a teljes változat, vagy annak az "okosított" verziója :)
  • balcsi70
    #2863
    Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne hogy van olyan program ami a média zene hangerejét egy kicsit is följebb lehessen húzni a gyárinál? Ha igen mi a neve? Válaszokat előre is köszönöm.
    Üdv!
  • balcsi70
    #2862
    Köszi a választ! Tehát ha azt szeretném hogy elküldje a megfigyelt készüléknek a koordinátáit nekem akkor folyamatos internet kapcsolata kel legyen a két készüléknek? jól értem? na de milyen szerverre? Ha utólag akarom visszanézni akkor a megfigyelt készülékhez hozzá kell jutni?

    "A filmekben látható......" az gondolom ilyesmi:tracker
  • moonster
    #2861
    Szerintem ilyen nem létezik. Valahogy el kell küldenie a megfigyelt készüléknek a GPS koordinátáit a szerverre vagy a másik készülékre, ha azonnal látni akarod, h merre jár a készülék. . Ha utólag akarod visszakövetni, akkor bármilyen tracker jó hozzá. Én az Endomondo-t használom, aminek csak a GPS-t kell bekapcsolni és a progi tárolja a koordinátákat, és itthon pedig a WiFi-n, vagy bármilyen netkapcsolaton keresztül feltolja a szerverre.

    A filmekben látható GPS nyomkövetőkben van egy GPS modul és egy SIM, amin keresztül adatkapcsolattal feltolja a koordinátákat.
  • balcsi70
    #2860
    Sziasztok! Próbált már közületek valaki GPS nyomkövetőt? Ha igen melyiket érdemes használni? Én kipróbáltam a Life360-at jónak mutatkozik de az a baj hogy internet nélkül nem megy.Tehát ha mindkét fél pont csatlakozik nettre akkor megmutatja a másik fél tartózkodását de ha nincs nett akkor nem.Én olyat keresnék amihez nem kell nett. Van ilyesmi? A válaszokat előre is köszönöm. Üdv!
  • moonster
    #2859
    Nem tudom, mert én nem használom, pedig már sok helyen írják, h kellene.
  • móni76
    #2858
    Jól működik,de a biztonsági kockázat menüben mit érdemes beállítani?
  • móni76
    #2857
    Nagyon szépen köszönöm a segítséget így sikerült!
  • moonster
    #2856
    Szia!
    Innen töltsd le a TELJES verziót!
    https://www.eset.hu/letoltes/otthoni/mobil,
    majd egy másik fórumon találsz hozzá havonta frissülő kódot, amivel regisztrálhatsz mindig magadnak saját felhasználói név-jelszó párost.
    sg.hu N0D32 fórum
  • móni76
    #2855
    Sziasztok! Segítséget kérnék a ZTE Blade 3 telefonomhoz! Régebben telepítettem a Eset mobile securytit,később eltávolítottam,most szeretném újra feltelepíteni kipróbálás 30 napos üzemmódban nem engedi azt írja hogy ezen az e-mail címen már volt regisztrálva így nem tudom csak megvásárolni? Mit tegyek? Nem szeretném megvásárolni csak újra feltenni 30 napra!
  • RAZOR27
    #2854
    megoldottam azóta ezzel a gyorstalpalóval
  • RAZOR27
    #2853
    azthiszem mostmár énis rászánom magam a főzött rom használatára, viszont kéne segítség -megint- :D

    Melyik romot ajánljátok, ami azért stabil is? Meg kéne valami mindenre kiterjedő magyar how-to, mert nembízok magamban :D
    jelenleg így fest a teló: 2.2es rendszer, 2.6.32.9-perf zte-kernel@Zdroid-SMT build: ZTE-P729TV1.0.0B02 (nemtom számít-e :D)
  • Inquisitor
    #2852
    Nem, még ha tök ugyan az a HW is van benne. Lásd ZTE Skate.
  • balcsi70
    #2851
    Sziasztok! A kérdésem a következő lenne: Minden telefonhoz másképp írják a Rom-ot? tehát a Blade-ra föltett Swedish-Snow-RLS7-t föl lehet tenni más telefonra is? Bocs a láma kérdésért.Üdv.
  • RAZOR27
    #2850
    van egy pöpec fülhallgatóm amit nemrég vettem, nem szívesen cserélném le most egy headsetre ami valszeg nemis szólna olyan jól. De megoldás lenne például az is amit kérdeztél, énis gondolkodtam már rajta

    #2849: Köszi szépen meglesem, a gomb nyomkodás nem zavar, inkább mint szenvedni hogy minél gyorsabban visszadugjam :D
  • Metalmilitiakid
    #2849
    Nekem a winamp sms után folytatja hívás után pedig megáll, szóval azt ajánlom, hívás után nem olyan neház megnyomni a playt megint.
  • moonster
    #2848
    Használj Headsetet, akkor nem kell kivenni a dugót a telóból.
    Egyébként én azt a funkciót hiányolom, hogy, ha csak füles van benne, akkor miért nem használja hívásnál a mikrofont?
  • RAZOR27
    #2847
    Van egy olyan problémám hogy zenehallgatás közbe hívnak (jópárszor egy nap) és amikor leteszem megy tovább a zene, ami alap esetben nem baj csak épp a füllhalgató miatt maxon ment és azon kívül hogy amikor elköszönök a telóba már sietve dugom bele vissza a jack dugót, mást nemigen tudok tenni ez ellen. ötlet?
    + Mivel nem egy űber vas a teló nem szívesen rakok rá más zenelejátszó programot, mert nem futnak túl szépen de ha valami könnyű kis lejátszót tudtok aminél ez állítható akkor bevállalom.
  • balcsi70
    #2846
    Szia. Köszönöm! Közben megoldódott de majd legközelebb kipróbálom ezt amit belinkeltél. Üdv.
  • Minstrel
    #2845
    Igen elvész rom-csere után. Van a google áruházban sok sms backup program amik sd kártyára kimentik és utána vissza is töltik az sms-eket.

    én ezt használom
  • balcsi70
    #2844
    Sziasztok.Olyan kérdésem lenne hogy az sms-t hova tárolja a telefon? Gondolok itt arra hogy ha most romot-cserélek akkor az is elvész? valahogy ki lehet menteni az sms-t? Üdv.
  • Gubberx
    #2843
    Jah valóban benéztem mert volt 2 db 2 GB-ás és egy 16-os és véletlen rosszat tettem be :D
  • Azeriel
    #2842
    Aha, de nekem egy frissítés sincs rajta, épp ezt mondom, csak az alap van, de amiket linkeket találok azok már nem működnek.
    Esetleg valaki valami működőt?
  • Fehercsoki
    #2841
    Attól hogy csak 2 gigás a kártya.
  • Gubberx
    #2840
    Az mitől lehet hogy a blade a 16 GB-s kingston sd kártyámat 1.85 GB-nak látja csak?
  • Inquisitor
    #2839
    Szerintem már fél éve is az volt az álláspont, hogy már nem fejlesztik a srácok tovább, így is elég idejüket ölték bele. Az a II-es verzió van meg a javításai, ezen felül max. frissebb kernelt tehetsz alá, már ha csinál valaki.
  • Balumann
    #2838
    Nekem már nagyon régóta van fennt a Swedish Snow rom, viszont pár napja vettem észre, hogy a cachet 40MB-ra partícionáltam, én meg állandóan szenvedek a helyhiánnyal (minden sdre titanium backuppal amit lehet, de frissíteni már így sem tudok bizonyos programokat).
    Úgyhogy recoveryvel lementettem a romot, és próbálom újrapartícionálni, de egyszerűen nem akarja.
    TPT Helperrel próbáltam, először zip letölt, kicsomagol, image ellenőriz, tpt megkezdése, teló újraindul majd elindul újra a rendszer (ahelyett, hogy megcsinálná a particionálást persze és bejönne a recovery). Próbáltam teló kikapcs, bekapcs + volup + menu nyomvatart, akkor sem. Megpróbáltam szintén TPT Helperrel létrehozással (akkor egy csomó fájl kerül az image mappába, előtte persze töröltem), úgyis mindkét módszerrel. Letöltöttem netről is egyet, image mappába beraktam, kikapcs, elindít a kombinációval, és megint betölt az android...
    Próbáltam USB-t bedugni, kihúzni, az sem segített. Már nem egyszer particionáltam át (mindig romhoz megfelelően partícionáltam).
    Mi a fenéért nem sikerül átparticionálnom most...?
  • Azeriel
    #2837
    Hali, van valami update az ice armor 2-höz? Lentebb találtam valamiket amik elvileg hibákat javítanak, de a linkek nem működnek. Valaki tudna mutatni egy működőt?
  • k0trapali #2836
    Sziasztok!

    Van egy megmaradt bontatlan Sikai márkájú fekete színű szilikon tokom a telefonhoz. kép

    Ha valakit érdekel a részleteket privátban megbeszéljük!
  • Fehercsoki
    #2835
    Nem, 2.2-re áll vissza.
  • RAZOR27
    #2834
    Hali!
    Nemtudom kinek volt ez probléma, de engem eléggé idegesít hogy állandóan rinyál a teló hogy nincs hely és még az smseket is visszatartja (kell neki 15-20 mega mindig, mert különben félpercenként hangoskodik a telefon...)
    gyári 2.2őm van, Tés. Azon gondolkodom hogy csinálok rajta visszaállítást aztán tiszta lap (gyári alapbeállítás gombal) viszont a bajom az, hogy a launch napján vettem a telót, szóval még gen2esítettem meg rátettem a 2.2őt, most akkor ha visszaállítom akkor ezek is eltűnnek és megint a 256ramos 2.1-be találom magam?
  • Sippie
    #2833
    Nekem azt mondta hogy kikapcsolt mindent, régebben tényleg sok marhaságot futtatott rajta, ilyen hal etető háttér, meg egyéb játékok, filmeket nézett rajta ha utazott ilyesmik. Energiatakarékos háttérvilágítást állított be, a GPS-re meg nem jöttünk rá hogy kell használni úgyhogy nem tudom megy-e :D
  • Balumann
    #2832
    Mondjuk ilyen használattal tényleg ki kellene bírnia 2-3 napot (4-et már maximum csak akkor, ha végig készenlétben van), de akkor sem biztos, hogy nem valami alkalmazás/szolgáltatás kezdte el jobban szívni az aksit. Futó alkalmazások között nézd meg nincs-e olyan, amit nem használ, illetve nincs-e engedélyezve gps,wifi,hasonlók. Automata fényerőt, forgatást is érdemes kikapcsolni, ha nincs rá szüksége (widget kapcsolót rátenni).
    Ha nem segít, akkor esetleg érdemes új aksit, e téren nincs tapasztalatom sajnos.
  • Sippie
    #2831
    hát nekem nokia okostelefonom van, és azért lényegében hetente 1x kell töltenem, esetleg 2x. Ő sem használja már se játékra, se internetezésre, csak telefonálásra szokta, nincs dinamikus háttér, se egyéb futó alkalmazás, szóval azért az 1 napot elég húzosnak érzem. Reggel feltölti, estére lemerül, úgy hogy kb nem csinált vele semmit. Biztos hogy tropára ment már az aksi, ennyire nem lehet szar.
  • moonster
    #2830
    Elkeserítelek, de az okostelefonok akksija sajnos csak 1-2 napot bír. Köszönet a nagy kijelzőnek, az erős procinak, a WiFinek, A GPS-nek valamint az mobilnet-nek. Meg kell vele barátkozni. :(
  • Sippie
    #2829
    Sziasztok! Barátnőmnek egy ZTE blade telefonja van, és sajnos már elég gyenge az aksija. Ilyen 1-2 napokat bír, és azt szeretném kérdezni hogy tapasztalatotok szerint milyen új aksit érdemes bele venni? Utángyártottak látok ilyen 2300 Ft-tól, de az bírja a strapát, vagy fél év múlva megint kukázható? Gyári ahogy nézem olyan 4000 Ft, szóval van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?
    Előre is köszönöm a válaszokat!
  • balcsi70
    #2828
    Sziasztok! Odarakom tölteni a telót a hálózati töltőjével pl 32%-nál vagy akármennyinél,és jelzi azt hogy 32%-nál van és az aksi ikonnál a töltés látszik...,megnézem egy óra múlva vagy két óra múlva ugyan ezt műveli ugyan ennyi százaléknál.,Megpróbáltam más töltővel meg autóban is és minden okés.(vagyis feltöltődik).Gondolom a hálózati töltő xar.Csak akkor azt nem értem hogy mégis miért érzékeli mikor odarakom meg kiírja a százalékot is hogy mennyinél van meg az aksi ikonnál is töltést jelez csak éppen nem tölt.Szerintetek ??? Üdv.
  • balcsi70
    #2827
    Szia! Köszönöm.,közbe utána néztem és megcsináltam a MyBackup-al. Nem kellett belépnem recoverybe módba,remélem jól csináltam. Üdv.
  • Balumann
    #2826
    Biztonsági mentéshez a recoverybe kell belépni, szerencsére régen léptem így be, de emlékeim szerint az a bekapcs + hangerő le gombbal kell, ott pedig backup.
    TPT Helper csak a particionáláshoz kell (az mindent töröl a telóról).
  • balcsi70
    #2825
    De h.-lye vagyok Gondolom kell a A TPT Helper ugye? mert én azt letöröltem a teloról.