133
LG GT540 Optimus, trükkök
  • Megtörhetetlen
    #53
    azaz Optimust? :D
    Szerintem egy okostelefon egy érintőképernyős telefon sosem lesz olyan stramp mint egy hagyományos, nem is lehet hisz már maga a kijelző érintőképernyős ez a szó önmagában óvatosságra inti az embert!
    Az LG is ilyen okos de sérülékeny ezekre vigyázni kell... Vannak elég jó kísérletek (Defy), de ezek is még elég kezdetleges megoldások...
  • morleone
    #52
    Nekem 3. éves a telefonom, alapfunkciókat tud csak, de azért nem érzem vállalhatatlanak! Most fogok venni egyet, folyamatosan "sasolom", és kivárok egy tényleg jó ajánlatra.
  • kamilla6666
    #51
    A régi nokiánkat bezzeg hány évig használtuk és az ráadásul elnyűhetetlen volt :P

    Elképesztő, ahogy a piac képes igényt teremteni, és alig vesszük meg a vadiúj telónkat már csábítgatnak is a következővel. És ha visszagondolok, talán még 2 éves sincs a telefonom, de már vállalhatatlannak tartom.. :(
  • morleone
    #50
    A 2-3 használati évet reálisnak tartom, remélem a gyártók is így gondolják, és az egyes készülékek támogatását is kb ilyen időintervallumra kalkulálják. Pl. remélem hogy a gt540, igaz most kapta meg a 2.1-et, de remélhetőleg lesz rá 2.2 is. (Ha ilyen tempóban haladnak, akkor remélhetőleg lesz is.)
  • hastetheday
    #49
    Általában az emberek nem focizni szoktak az okostelefonnal. Karcálló, ütésálló, vízálló: ezek kellemes tulajdonságok, de ahogy a mobil ipar fejlődik, úgyis az lesz a gondunk két év múlva, hogy a most vett Optimusunk elöregedett. Ez mindig így van, nem tudunk mit tenni ez ellen, esetleg beszállunk a játékba. Ezek a telefonok nem olyanok, mint a kocsik, hogy több, mint 2 évre vesszük. Ha azt a bizonyos 2-3 évet kibírja, az már pont elég. És ha akkor nem a "karcossága" miatt cserélnénk le, akkor azért, mert veszünk egy korszerűbbet. Viva la Evolution!
  • JürgenKlinsmann
    #48
    Hát... nem tudom nézted-e a Defy árát, de nem drágább az ütésállóság miatt. Mindegy, ez nem ide tartozik, ez LG topik, csak a példa kedvéért hoztam fel. Azért szerintem a strapabíróság igenis lehetne egy alapkövetelmény, de nem az... pedig a Defy példája bizonyítja, hogy meg lehet ezt oldani értelmes keretek között.

    Egy átlagos okostelefon (és igen, ide értve az Optimust is) olyan mint a hímes tojás, vigyáznod kell, hogy ne karcold meg, vagy ne törd be a kijelzőt egy óvatlan mozdulattal. Már az is bőven elég lenne ha csak a kijelző lenne karcálló, de ez nem szerepel szinte egy okostelefon repertoárjában sem.
  • morleone
    #47
    minek számít hogy bírják e a gyűrődést? Oké ne legyen baja attól, hogy ha néha-napján leejti az ember, de az aki a kalapácsa mellé veszi, vagy a betonkeverő mellett dolgozik, az inkább ne vegyen ilyen telefont, mert csak tönkreteszi. Én nem akarok azért többet fizetni, mert egy telefonra rámondják hogy ütés/vízálló, mivel én alapból figyelek arra, hogy nem teszem ki a telefont ilyen dolgoknak.
  • manoszey
    #46
    Jóég, megnéztem a cikket amire utaltál, ez nagyon kemény Teljesen lemaradtam erről, hogy van ilyen is, pedig sokat gondoltam már arra én is, hogy jó volna egy okos strapatelefon, mindig nagy rajongója voltam ezeknek - életem első mobilja egy Siemens M35i volt anno - Te jó ég, hogy azt mennyit nyúztam, de bírta A mostani egyetlen, ami tudtommal a piacon van még, az a Samsung B2100, de az meg elég csúnya is meg buta is, és ahhoz képest annyira nem is olcsó... Mondjuk ennek a Motorolának is az ára az meglehetősen riasztó, úgyhogy bármennyire tetszik, ilyenem nem lesz belátható időn belül sajnos
    Az nem lep meg egyébként, hogy az okostelefonok kényesek, minél több minden romolhat el valamiben, annál könnyebben bekövetkezik ez...
    De @zsozsizsá NCAA töréstesztje az LG meg a Samsung között engem is érdekelne, hogy hiteles-e, mert azért számít kicsit, hogy mennyire bírják a gyűrűdést...
  • JürgenKlinsmann
    #45
    Ez jó! Szerintem le kell tenni őket a földre és dodgemezni velük, előjöhet a gyermeki én és lehet ütköztetni őket!

    Egyébként nekem erről a töréstesztes dologról óhatatlanul a Motorola Defy jut eszembe, amely amellett, hogy gyors, erős és minden szempontból elsőrangú Androidos okostelefon, még törés és vízálló is (ezt a Mobilarénás teszt is bizonyítja, ahol asztal sarkához csapkodták és egy karc sem került rá).



    Azért egy LG-vel vagy Samsunggal én tuti nem játszanám ezt el, az első fuvallat erejétől kettétörnek. Mondom ezt úgy, hogy az egyik telefonom egy Androidos Samsung... szóval nem fikázni akarom őket, csak mondom, hogy az okostelefonok 99%-ban ennyire kényesek!
  • kalaposkan
    #44
    Elmeséled, hogy hogyan tesztelted le, amiből kiderült, hogy a Samsung erősebb az LG-nél fizikailag? Összecsapkodtad őket vagy falhoz dobáltad? Nem kötekedésből kérdezem, csak jó volna tudni egy jó módszert erre a célra, mert nekem is sokat számít az, hogy bírja a strapát a telefon, akkor is, ha hivatalosan nem strapatelefon, de nem tudtam még kitalálni erre költségtakarékos módszert - értsd, hogy nem nyírom ki közben a telefonok egyikét sem.
    Úgyhogy valóban örömmel venném, ha megosztanád velem a tesztelési metodikát
  • bakosla24
    #43
    kamilla!
    akkor szerintem az lG optimus nem a Te telefonod. Szerintem erős túlzás lenne középár kategóriának nevezni, annál egy picikét drágább. Legalábbis, nekem. 60000 körül van, szerintem az nem középár. Nyilván, meg is kaphatod érte az árának megfelelő minőséget. Nem sokat tudok erről a készülékről, csak kb az árát, meg, hogy van benne Gps, kamera, Wifi. Én is készülékeket nézegettem karácsonyra, így járt a kezeim között.

    Mondjuk, ha lenne rá pénzem, megvenném, mert az árát megéri.
  • kamilla6666
    #42
    Én is segítségért jöttem ide, mert sajnos le kell cserélnem a jelenlegi telefonomat, és akkor már egy kicsit komolyabbat szeretnék venni.
    Nincsenek túl nagy igényeim: jól kezelhető menü, jó minőségű kamera, jó hangminőség, és persze hogy egyszerűen lehessen rajta netezni, ami nekem fontos. Nagyjából közép-árkategóriájú de azért okos telefont szeretnék..
    Az LG márkát és Samsungot nézegettem eddig, korábban mindig Samsungom volt, de igazából egyik se volt túl hosszú életű.. Mit javasolnátok?
  • zoliii
    #41
    NFS Játék

    Ez a mobil egyre jobban tetszik! :D
  • zoliii
    #40
    Én nemrég próbáltam ki egy Samsung Wave mobilt.
    Elég hülye menürendszere van :D
    Sajnos mindegyik Samsung ilyen. Nekem volt egy D900-om, de hamar eladtam, mert szerintem egy SE (Sony Ericsson), Nokia, LG kezelhetőbb telefon :D
  • zsozsizsá
    #39
    Köszönöm a választ!
    Igazából előfizetéssel veszem 4 ezres havidijjal a vodánál ami 10 ezret fordítok kb és ez a 3 teló jött szóba nálam!
    Nem tudom, félek az lg-től mer nagyon sokan negatív véleménnyel vannak róla, pl összeszerelés gagyi, recseg ropog és azér iylen olcsó mer minden tekintetben spóroltak vele! (ezt olvasni)
    Igaz szebben néz ki meg nagyobb a kijezője mint a samsungé de ez sztem piti dolog a minőséghez képest. Össze hasolnítottam a kettőt és hát a samsung erősebb nála:)
    Na majd meglátjuk hétvégére meglesz valamilyik:)
    De azér köszönöm az érveket!



  • SpeedXHUN
    #38
    omnia 2 vagy lg optimus-t vennétek?
  • kalaposkan
    #37
    Ha tényleg ezek a szempontok dominálnak, akkor inkább a GT540-est javasolnám, kamerában szerintem mindenképpen jobb - amennyire én tudom az X8-ból kifelejtették az autofókuszt, ami azért zavaró tud lenni egy kicsit... A Samsungot én azért nem ajánlanám, mert szerintem annyival nem jobb, mint amennyivel többe kerül - ha abban az árkategóriában nézelődsz, akkor már jobban jársz, ha vársz egy kicsit még, mert az LG új Optimusa nemrég jött ki, és szerintem, ha majd bekerül a szolgáltatók kínálatába, akkor nagyjából abba az árkategóriába esik majd, mint a Galaxy, csak annál újabb és már 2.2-es Androiddal jön, ami azért elég jó, hiszen az eddig szóba került telefonokat csak 2.1-ig frissítették, aztán ki tudja, lesz-e még rá plusz támogatás - SE is elég vontatottan hozta ki már ezt a frissítést is.
  • zsozsizsá
    #36
    Vagy pl a Samsung Galaxy 3? :)
    ( a SE X8 sztem az már kicsi...)
    lg vs samsung :)
    sokan írják h lg-t nem nagyon venne...
    nekem ez lesz az első "tapi" telon, kiváncsian várom:)
  • zsozsizsá
    #35
    Sziasztok!
    A segítségeteket akarom kérni avval kapcsolatba, hogy szerintetek az LG GT540 jobban megérné mint a SE X8??
    Nem tudok a kettő között választani egyik ezér tetszetősebb a másik azér?!
    Nekem igazából a kamera, zene, videó, játék, kezelhetőség, minőség, számít igazából!
    Előre is köszönöm a tanácsokat!
  • Vadnokedli
    #34
    ne reménykedj, csak bízva bízzál; hogy ez veled nem történhet meg és a te telefonod örök életű, és te is... XDD
  • DJKonya
    #33
    Majd meglátjuk, bár reménykedem benne hogy nem így lesz:)
  • zoliii
    #32
    ???
  • Vadnokedli
    #31
    jövőre kuka barátkozz meg a gondolattal :D
  • zoliii
    #30
    Tré mobilnál mennyi ez a mobil? :D
  • Falkon
    #29
    T-mobile-nál van!
  • pxxl
    #28
    nájsz
  • zoliii
    #27
    Biztosítás telefonra? :D
    Ilyet még nem hallottam! :D
    Szerintem még 1-2 év, és a wifi olyan lesz, mint most a Bluetooths!
    Alap lesz a telefonban :D
  • Super Saiyan
    #26
    van
  • pxxl
    #25
    van ebben a cuccban wifi? :D (igen, lusta vagyok guglizni :P)
  • DeerHunter01
    #24
    ha előfizetéssel veszed és drágább darabot akkor lehet rá kötni ilyen biztosítást, havi 500 ft és ha ellopják,leejted,összetöröd akkor kicserélik hasonló árban
  • zoliii
    #23
    Ezeket az oldalakat én is ismerem! :D
    Csak egy olyan ember véleményére is kíváncsi voltam, akinek van ilyen mobilja. Most egy Sony Ericsson W810i mobilom van, amit nagyon szeretek.
    Csak kicsit lassú, kicsi a kijelzője 176*220, 2006-os modell úgy tudom :(
    Én nem divatozás miatt szeretnék új mobilt, meg hogy jön a Karácsony, hanem, mert egyszerűen csak szeretnék egy kicsit pörgősebb, nagyobb kijelzős telefont :D Csak ezekben a tapizós telefonokban az a rossz, ha véletlenül leejti az ember, akkor lényegében kuka a teló, vagy annyit kérnek a szerelésért, hogy annyiért vehetek egy újat! :D
  • SimaSuna #22
    Mobilarena.hu / telefonguru.hu

    de ajánlom a Mobilarena fórumát.
    és az XDA fórumot..
  • DJKonya
    #21
    Nekem egy éve LG KM900 Arenám van, tökéletesen működik, egy karcot a sarkánál leszámítva semmi baja sincs.
  • RS
    #20
    Na, a Nokia felejtős... Tapasztalat. (5800)
  • Vadnokedli
    #19
    enyém mennyi FPS-t érne el? 100-150 -et? O_o

    amúgy Galaxy 3 hoz hasonlítsátok az optimust, azzal vessétek össze. (közép kategória.)
  • zoliii
    #18
    Én most a Nokia 5230, és az LG GT540 Optimus-on gondolkodom :D
    Mondjuk nekem elég csábító, hogy van benne wifi, meg GPS az LG-ben :D
  • kvanta
    #17
    Így van sajnos játékok nincsenek rajta alapból, programok persze vannak de már nem emlékszem mi volt ami rajta volt alapból. Ami nekem most van az navigációs program, vízmérték :), gps, elemlámpa valamint kb 4-5 játék. A 3 betűs navigációval egész jól elboldogul a rendszer, kb 1-2 perc alatt megtalálja a műholdakat.
    Nekem jelenleg a 2.1-es rendszer van, mivel vodás vagyok ezért otthon én tettem fel rá manuálisan de semmi gond nem volt vele.
  • zoliii
    #16
    Azért ez komoly! :D
  • zoliii
    #15
    Nincs gyári játék a mobilon? Alkalmazások azért vannak rajta? :D
    Hányas Android verzió van rajta? Az újabb verziójú Androidot dicsérik :D
    Csak elég macerás rátenni! :(
  • kvanta
    #14
    2 hónapja vettem ezt a telefont és azt mondom, hogy igencsak megéri az árát. Mivel Android fut rajta úgy kell elképzelni mintha egy friss windowst tennél fel a gépedre, tehát teljes mértékben úgy alakítod ki a telefonod ahogy neked tetszik. Pl. ha nem tetszik a gyári időjárás kijelzője akkor kb fél perc alatt találsz 30 másik programot a marketen. Előre telepített játékok nincsenek de szintén a marketről ingyen lehet letölteni rengeteget (erősen ajánlott az angry birds. Szóval én csak ajánlani tudom. Ha kérdésed lenne szívesen írok több infót is róla.