133
LG GT540 Optimus, trükkök
  • zoliii
    #93
    Alig van erre a telóra olyan játék, aminek 320x480-as a felbontása, és gond nélkül megy rajta :(
    Sajnos az Avatarnak is nagy a játék képe :(
    Biztos táblapc-re csinálták :D
  • Thaison
    #92
    @zoliii: Szerintem az a legegyszerűbb ha fogod és youtube-on rákeresel pl. arra hogy: lg optimus one games aztán kidob egy csomót, és legalább azt is meglátod hogyan futnak a telón. Én ezt szoktam csinálni:P:) Amúgy meg mikor lehet majd a szolgáltatóknál kapni, mert mindenhol mást írnak/mondanak és ez elég idegesítő?!
  • csetle
    #91
    Sziasztok! Most vettem Lg GT540 Optimus telefont! A telefonnal kapcsolatban lenne egy kérdésem: A Futó szolgáltatásoknál ugye mindig azok a szolgáltatások láthatók, amiket éppen használ a telefon. Viszont az akkumulátor használatnál más szolgáltatások is mutat, amiket korábban használtam, de a futó szolgáltatásoknál nincsenek. Ezek akkor a háttérben futnak és gyorsabban merítik a telefont?
    Előre is köszönöm a segítséget!
  • zoliii
    #90
    Akinek van ilyen telója, leírhatná hogy mely játékok indulnak el ezen a telón!
  • JürgenKlinsmann
    #89
    Ide le van írva elég részletesen a ROOT menete és az Apps2SD beállításának a menete is:

    http://mobilarena.hu/tema/re_lg_optimus_gt540_android_olcson_gyorsan/hsz_1-1.html
  • zoliii
    #88
    Valaki letudná nekem írni az Optimusnak a rootolását?
    SD kártyára való telepítés érdekel!
  • JürgenKlinsmann
    #87
    Abszolút biztonságosak, biztonságosabbak mint a gyári, hiszen ezeknek a fejlesztői nem nagy multi cégek, hanem egyszerű programozók akik szabadidejükben foglalkoznak ezzel és közvetlen kapcsolatban állnak a közösséggel. Bármilyen hiba is derül ki arra rendszerint napokon belül van megoldás, nem úgy mint a gyártók sokszor több hónapos válaszideje.
  • JürgenKlinsmann
    #86
    Az appokat a belső memóriába telepíti, az alkalmazások önmagukban a pár kilobájtostól a pár megabájtos méretig skálázódnak. Ha ezen felül vannak még hozzá tartozó tartalmak, akkor azt a memóriakártyára telepíti. Ezen felül a memóriakártya a multimédiás tartalmaid tárolására jó (zenék, filmek, stb).

    Jó példa mondjuk a Dungeon Hunter című játék, mely önmagában csak pár megabájt, de a játék textúrái, videói, zenéi és minden hozzá tartozó dolog már a memóriakártyára települ és ennek mérete kb 230MB.

    Amúgy az Android 2.2-ben már lehet alapból memóriakártyára telepíteni. Illetve korábbi verziókkal is, csak rootolni kell és az Apps2SD már működni fog.
  • masika
    #85
    Hm, ja, csak hát ezek a házi verziók nem a legbiztonságosabbak, nem? Én is szeretném tudni, miért nincsenek hosszabb távú frissítések. Bár, meg kell hagyni, annyira nem tudom kihasználni az ilyen telefonok lehetőségeit.
    Ami az ébresztőórát illeti, szerintem olyan nincs, hogy csak akkor megy, ha be van kapcsolva...
  • zoliii
    #84
    Remélem lesz Android 2.2 erre a telóra!
    Azért az fura, hogy az ébresztőóra csak akkor müxik, ha a telót bekapcsolva hagyom! :D A másik, amit szintén nem értek, hogy miért csak a belső memóriára lehet telepíteni. Akkor minek adtak 2gb mem karit? :D
  • JürgenKlinsmann
    #83
    Legális módon leginkább a Marketen keresztül. Ha látni akarod a fizetős appokat is, akkor rootolod a telefont, megváltoztatod a lokalizációját egy olyan országéra melyben van fizetős Market és már működik is.

    A közhiedelemmel ellentétben a rootolás nem illegális mint a warez vagy ilyesmi. Meg ez csak szoftveres beavatkozás, visszacsinálható.

    Illegális megoldásokkal viszont a fórumon nem lehet foglalkozni, így erre nem is kaphatsz itt választ.

    kamilla6666: Igen, van erre megoldás, hogy korszerű maradjon a készüléked, ezek pedig a házi/főzött/custom/átalakított ROM-ok használata. A gyártók nem örvendeztetnek minket hosszan tartó frissítési támogatással, ezért maradnak ezek. Ebben iránymutató lehet az XDA-Developers fóruma (angol nyelvű, de van sok magyar nyelvű leírás is).
  • kamilla6666
    #82
    Elérhető világ... oké, tartani kell a haladást a korral, én is lecserélném a telefonomat, de ettől függetlenül ne dobálózzunk már ilyen nagy szavakkal.Mintha mindenki más az őskorban élő nyomorult lenne, akinek nincs okostelefonja... Ennyire szükségünk van rá? Van, aki munkaeszközként használja, oké. De mi? Megvesszük, másnapra már olcsóbb, korszerűtlen, átkozzuk magunkat... Vagy talán erre is van megoldás?:P
  • zoliii
    #81
    Hogy lehet több játékot a telóra varázsolni?
    Az NFS Shift végre elindult! :D
    Meg a gyári Sims3! :D
  • Megtörhetetlen
    #80
    Már van újabb is, szerencsére sikerült részt vennem még ha csak 2 órácskára is, de nagyon jó volt! Eszméletlenül gyors szinte mire kitalálod, hogy mit akarsz már ott is vagy, kamerát a sötét miatt nem igazán sikerült letesztelni, de több videó is kering neten, igen pazar ;)
    Könnyű nagyon ellenben igen hosszú, de nekem nagyon tetszik a kialakítása (bár ez elég szubjektív, attól még biztosan van akinek nem jön be :S)
  • JürgenKlinsmann
    #79
    Helyesebben szólva itt van a link kattintható formában, most futottam bele, friss még a hír:

    http://mobilarena.hu/hir/lg_blog_uj_lg_modellek_es_nemi_sor.html
  • JürgenKlinsmann
    #78
    Észrevetted, hogy egy gibbonnak beszélsz az állatvilágból való kiemelkedésről?

    Én még nem találkoztam az Optimus One-al, de itt lesz rá alkalmam! Na meg ingyen sör! :P http://mobilarena.hu/hir/lg_blog_uj_lg_modellek_es_nemi_sor.html
  • morleone
    #77
    Az egész világ elérhető lesz egy kis készülékben. Alig várom már, hogy azt a korszakot éljük :D

    Hát már most abban a korszakban vagyunk, ha csak arra gondolsz, hogy a googlebe tudsz keresni ott ahol éppen vagy. Vagyis számomra ez jelenti azt, hogy elérhető a világ mert ami kiemelt bennünket embereket az állatok közül az a tudás (pontosabban az eszünk), és igazából ezek a telefonok a hidak ehhez.
    Na de félre a filozófiát, valaki találkozott már az Optimus One-nal? (p500)
  • zoliii
    #76
    Köszi! Azért így sem megy az összes netes vidi, de jobb az opera-nál :D
    Rájöttem, hogy a live wallpaper-t hogy kell beállítani! :D
    Képernyő megnyomása középen -> háttérkép -> mozgó háttérképek :D
  • Martin82
    #75
    rakd fel a skyfire böngészőt és azon menni fognak a flash videók.
  • zoliii
    #74
    Lesz Android 2.2 ehhez a telefonhoz? Kár, hogy Flash videók nem mennek :(
    Ezt sehol sem írták, hogy csak a youtube videók indulnak el, ha netezek :(
    Én azt hittem, hogy alap dolog, hogy a neten mennek videók.
  • zoliii
    #73
    Kacsold be a wifi-t, indítsd el a market-et! Majd reggelj a market oldalon! Töltsd le az Astro file manager alkalmazást! Majd lépj le a wifiről, és a file manger progival, már látni fogod az apk kiterjesztésű fájlokat! :D
  • gereee93
    #72
    Kivágtam és úgy beillesztettem a mobilra. Amúgy meg néztem ilyen fájlkezelőt de még azt se tudom h kell elindítani. Megtaláltam a mappáját ahová raktam a fájlt (apk fájl) és nincs ott.
  • gibbone
    #71
    Aki teljesen kihasználja az az igazi cybergyerek :) Szerintem mindenki másra használja, valakinek pl. egyáltalán nem fontos valakinek, hogy jó játékok legyenek rajta, de másnak, meg az a legfontosabb , hogy jól menjenek a játékok. Szerintem kiforratlan még a technika és elképzelhetetlen dolgokra lesznek képesek az okos telefonok. Az egész világ elérhető lesz egy kis készülékben. Alig várom már, hogy azt a korszakot éljük :D
  • morleone
    #70
    Igazából fél nap alatt meg lehet érteni az egész rendszer működését felhasználói szinten, szóval nem a tapasztalattal, meg a hozzáértésen van a hangsúly, mert abba tényleg gyorsan bele lehet jönni, hanem azon, hogy ha valaki - ahogy Te is mondod -
    csak státuszmobilozásra használja. Gondolok itt arra, hogy csak a facebookozásért nem adnék telefont. (Más kérdés, hogy annyi mindenre lehet használni a telefont, hogy a másik véglet - az aki teljesen kihasználja - viszont nem létezik. :D
  • manoszey
    #69
    gereee93, a "felraktam" kifejezés alatt mit értesz? Telepítetted is vagy csak copy-ztad? Ha utóbbi akkor esetleg tölts le a teleódra egy fájlkezelőt, pl: astro vagy dual file manager. Onnan elindíthatod a telepítést ;)
  • gereee93
    #68
    Sziasztok. Nemrég vettem egy LG gt540-et és usb csatlakozással felraktam játékokat meg programokat a mobilra. De a mobilon belül nem tudom hová rakja ezeket. Tud valaki segíteni?
  • JürgenKlinsmann
    #67
    Szerintem ez azért nem így van. Kreatív és viszonylag intuitív rendszer, mely nagyban hasonlít az iOS-hez. Én mondjuk eleve nem adnék okostelefont olyannak akinek nincs rá szüksége a státuszszimbolizáláson kívül, de nem bonyolultabb vagy nehezebben érthető, mint egy iOS.
  • metropoltopotlo
    #66
    Nekem az a gta-szerű játék tetszik, amiben egy bűzözővel lehet mászkálni, mint a gta-ban Tökre meglepődtem rajta, hogy mennyi játék fut rajta tök fura, mert én azt hittem volna, hogy ilyen olcsó telóval örülök, ha majd telefonálni meg finoman netezgetni tudok majd...
  • manoszey
    #65
    Meg érdemes youtube-on keresgélni rá, mert több játékról is van video, ahogy fut a telefonon, azokkal érdemes próbálkozni! Ahogy így elkezdtem nézelődni, pl Fifa 10 is akadt, úgyhogy azért találni jókat
  • manoszey
    #64
    rtlmost-on ha jól tudom, akkor microsoft silverlight lejátszóval mennek a videók, hogy annak van-e mobilos verziója azt nem tudom.
    Játék terén nagyon sokat ne várj tőle, mert elvileg nem az a kategória, ennek ellenére mennek rajta egész jó játékok is, amin én is meglepődtem, NFS például. Hogy beszerezni hol tudod, azt passzolom, mert elvileg nálunk a Market fizetős része nem érhető el, innentől meg átmenne warezbe a dolog...
  • lolita200
    #63
    Igen, jövő, haladás... amit mondasz, nagyon reális, de szerintem még egy 7-8 éves gyereknek nincs szüksége semmilyen telefonra. Olyan 13-14 éves kortól, amikor már a szülő nem tehet semmit az ellen, hogy gyermeke a barátaival lógjon, oké. De egy kisgyerek fel sem tudja még mérni, hogy mire való, és feleslegesen költené a pénzt, meg az iskolában sem néznék jó szemmel. Az Android tényleg népszerű, én is csupa pozitívumot hallottam róla, viszont azért ne siettessük azt a gépies jövő, ahol már a csecsemőket is mobillal kötik le. A szülőknek kéne kissé több figyelmet szentelni csemetéjükre. 7-8 évesen ne mobilozzon valaki, hanem játsszon a szabadban, vagy legózzon, de ne egy gépre kösse az agyát. Szerintem.
  • Thaison
    #62
    Szerintem ezt inkább úgy kéne meghatározni hogy mekkora a gyerek? Egy elsősnek azért jól jöhet a telefon ha szüleit kell hívni hogy mi van a suliban vagy egy kirándulás alatt. Az meg más kérdés hogy egy ilyen rendszert nem tud kihasználni egy gyerek, de mivel más rendszerű telefon lassan már nem lesz, legalábbis az olcsó kategóriában, így ezen felesleges fent akadni, nem kell sok idő, pár év és a 7-8 éves gyerek is ugyan úgy fogja használni az ilyen készülékeket mint mi..! Örüljünk neki hogy az Android ilyen népszerű, ebből is látszik mennyire használható. Marketben azért lehet rá találni elég jó játékokat...
  • zoliii
    #61
    Tudtok játékokat erre a telóra (LG GT540), amik normálisan futnak a mobilon? A GT Racing se az igazi, de legalább 95%ban jól fut rajta :D
    Amit a Marketről szedtem le, azok jók, csak elég gyengus játékok vannak fent :(
  • zoliii
    #60
    Hogy lehet azt megcsinálni, hogy pl. az rtlmost.hu oldalon is menjenek a videók?
  • kvanta
    #59
    Teljesen egyet értek nem való gyerek kezébe androidos teló. Bár én úgy gondolom hogy gyereknek egyáltalán nem kell telefon de ez megint más téma :)
  • davidka003
    #58
    Egyik ismerősöm ilyet vett a 15 éves lányának. Csak én gondolom úgy, hogy egy Androidos teló inkább olyannak való aki tapasztaltabb és ki is tudja használni az előnyeit?
  • zoliii
    #57
    Megcsináltam az LG telómat! :D
    Wifi-n rá csatlakoztam a netre, majd a menükből ki kell választani a market ikont! Majd reggelni a market oldalon, letölteni onnan az Astro file manager alkalmazást, majd kilépni. A wifi-t is ki lehet kapcsolni!
    Az SD kártyán csináltam egy játékok, alkalmazások mappát.
    Belépsz a menübe, és alul a letöltéseknél nekem megjelent az Astro fájl kezelő. Elindítottam, majd a játékok mappából telepítettem egy játékot, és elindult! :D Ha kilépsz a játékból, akkor legközelebb már a menüben is megtalálja az ember a játék ikonját! Ma egész délelőtt ezzel szórakoztam! :D Elvileg így kell az összes Androidos mobilnál szórakozni! :D Én meg fikáztam a telót! :D Boldog Karácsonyt mindenkinek! :D
  • zoliii
    #56
    Karácsonyra megkaptam ezt a telót! :D
    A headset sajnos elég gagyi, még a Sony Ericsson telóké is jobb :D
    Fürge a teló menüje, pedig csak 600mhz-es proci van benne.
    A menüje elsőre fura, de átláthatóbbnak tűnik, nem úgy mint a Samsung mobiloknál. A wifi rész egész gyors :D A youtube videók gond nélkül mennek :D Az rtlmost oldalon a Barátök közt videó nem megy :D
    Ma még tesztelem tovább a telót! :D Folyt köv! :D
  • JürgenKlinsmann
    #55
    Kezdetleges megoldások? Grr... :D Bírom mikor valaki úgy jelent ki valamit, hogy azt sem tudja miről beszél! :)

    A Motorola Defy törésállósága megfelel az IP67-es szabványnak. Ez a szabvány már számos éve létezik, eredetileg katonai (mi más) megrendelésre, hogy a szélsőséges körülmények között is használhatók maradjanak az elektronikai eszközei. Ha egy ilyen telefon túlélne egy háborút, akkor nem látom be, hogy mégis mitől nevezhetjük kezdetleges megoldásnak?
  • makekx
    #54
    Optimus jó döntés, de inkább csak azért mert költséghatékony. :) Várj még egy kicsit azért, hogy ha majd valamelyik szolgáltató felveszi magához az Optimus One-t - amiből 2 milliót adtak el 2 hónap alatt - az jobb lesz mint a GT540. Persze vannak más gyártók is, de ez most kártya nélkül, minden nélkül olcsóbb pár olyan telefonnál amelyeknek előfizetéssel kerülnek ennyibe, ráadásul hasonló a tudásuk is. (+ ez meg fogja kapni a 2.3-as androidot majd)