307
NASA új bejelentésre készül a földönkívüli életről
  • Looooser
    #307
    nem ezek a bacik, hanem ez az arzén alapú baci érdekel
  • patiang
    #306
    bacik
  • Looooser
    #305
    valami új hír a bacik felől? fejlődtek valahova? mutáció? génmanipulálással emberbe átvihető ez a tulajdonság? egyéb?
  • ScarY MAN
    #304
    ufok?jönnek?
  • ZilogR
    #303
    ez valóban így van, még gyerekkoromban volt ilyesmi a hírekben, h már Holdat megjárt bacilusok is voltak az akkori űrjárműveken, amit utólag vettek csak észre, amikor visszatértek a Földre...
  • Montanosz
    #302
    a 1920-as évekbeli spanyolnátha pusztitását is állitólag akkor lepotyant meteoritról elszabadult baci okozta, ugye az emberi szevezet nem volt felkészülve rá. kerestem is linket amit olvastam de persze pont mikor kéne nem találtam((
  • Palinko
    #301
    emígy biztos mindenki tudja vigyáznak bacikat ne vigyenek szerte szét az űrben de úgy néz ki már ha pamutkesztyűben meg sugárkezeled valami szar úgyis túléli. szóval földön kívüli döglött lényeg tuti léteznek :DDDD
  • Koppixer
    #300
    [URL=http://www.origo.hu/tudomany/20101210-arzen-foszfor-bakterium-nasa-science-tamadjak-a-cikket-a-szakertok.html]"Sokasodnak a kérdőjelek az "eddigi legkülönlegesebb élőlény" körül"[/URL]
  • drevil666
    #299
  • drevil666
    #298
    Hát Én csalódtam a bejelentésben. mind1 ez is jó lesz valamire.
  • Montanosz
    #297
    akkor valószínűleg a billentyűzeted szerepelni fog a Amit tudni akarsz a szexről – de sosem merted megkérdezni 2-ben)))
  • Looooser
    #296
    hehe mi lenne ha a Nasa elemezné a billentyűzetem? találnának pár új bacteriát :D
  • Montanosz
    #295
    annyi haszna mégis lett hogy most már tudjuk hogy amikor kiöntünk egy lavor mosogatóvizet, akkor mindig egy űrutazás felfedezése előtt álló civilizációt semmisítünk meg)))
  • dronkZero
    #294
    Minden csoda három napig tart (a médiában). Emellett nyilván nem neked lesz hasznos ez az eredmény a szarlapátoláshoz, hanem a csillagászoknak a földönkívüli élet keresésében. Nem mellesleg most az jön, hogy minden egyes "életre nem alkalmas" címkéjű exobolygót felül kell vizsgálni, hátha mégis alkalmas az.
  • ScarY MAN
    #293
  • Petka
    #292
    Na ennyit a nagy bejelentésről... Már mindenki elfelejtette :D
  • Trade
    #291
    úgy értem hogy az "új idegen" életformára értettem
  • Koppixer
    #290
    Hát, ha már UFOkról van szó, akkor erre nem vennék mérget :)
  • Trade
    #289
    az is csak a Földön
  • lopbisz
    #288
    remélem izgibb bejelentésük lesz mint egy szaros nasa foszfor :D
  • Koppixer
    #287
    Mr Assange,
    have there ever been documents forwarded to you which deal with the topic of UFOs or extraterrestrials?

    Julian Assange:
    Many weirdos email us about UFOs or how they discovered that they were the anti-christ whilst talking with their ex-wife at a garden party over a pot-plant. However, as yet they have not satisfied two of our publishing rules.
    1) that the documents not be self-authored;
    2) that they be original.
    However, it is worth noting that in yet-to-be-published parts of the cablegate archive there are indeed references to UFOs.
  • Trade
    #286
    Nasa bejelentés fail,én inkább a Wikileaksre várok
    Ufo wikileaks
  • sanyicks
    #285
    inkább fótzy közvetítésre kéne költeni mert az értelmesebb? :D
  • WNW
    #284
    Katonai mini siklo..
  • Dzsini
    #283
    mellesleg pont most volt egy Scramjet-es hír is :)
  • Koppixer
    #282
    "nincs normális űrsiklónk"
    Te amerikai állampolgár vagy? Mert ha nem, akkor nem tudom, minek rugózol ezen.
  • WNW
    #281
    Na ezert kell fellovoldozni mindenfele izeket, es vizsgalodni mashol is, mielott bajt csinalnank...: Venusz vizsgalat, foldi felmelegedes megoldas problema...
  • Dzsini
    #280
    Korrekt volt az egy órás műsorban, mikor az önmagát Cro-Magnoninak tituláló hapi magyarázta, hogy miért nem tartották idáig működőképesnek az arzént - és acél meg alufólia láncszemeket rakosgatott :)
  • Bala10
    #279
    gondolod rád, vagy rám költenék, ha nem erre költenék?:D ne legyetek már lükék.
  • Dzsini
    #278
    A világ nagyjából összes olyan embere letette a haját, aki valaha tanult mondjuk normál gimnáziumi szinten biológiát, és az évszázad egyik legnagyobb tudományos eredményének tartják jó sokan.

    A hétköznapi embernek egy _alapkutatás_ soha nem fog többet jelenteni néhány őrült tudós játékánál - attól se lesz holnap kenyér mindenkinek az asztalán, ha az LHC-ben megtalálják a Higgs-bozont. De ettől még a kutatások folynak, és ha összejön nekik (vagy bizonyítják a nemlétét), akkor az is bekerül a legnagyobb dolgok közé. Nem csak az fontos, ami már konkrét terméket hoz létre.
  • Molnibalage
    #277
    A NASA egy tudományos szervezet. A bejelentések nagy részét kibaszottul le kell butítani, hogy a megértsék meg azok, akik bár műveltek, de nem a szakterületen dogoznak. Ez bizonyos szint alá nem lehet menni. Ha ez bejelnetés neked túl magasröptű volt, akkor szerintem menj vissza még gimibe, mert értelmi szinted azt sem nagyon karcolgatja...
  • bakkerman
    #276
    érteni értem,olvastam a cikket,sőt,másodjára is átolvastam,átnéztem,de csak annyit fűztem hozzá magamban,hogy "az igen",meg hogy "aztakurva"...nem az vártam,hogy kurva nagy dolgot jelentsenek be,csupán valami olyant,amit hétköznapi ember is ÉRTÉKELHET,nem csak az a 100-200 ember az USA-ban,akiknek a farkuk helyén is agy van.
  • Molnibalage
    #275
    Akkor mire? Várom ésszerű javaslataidat.

    Olyan jó lenne, ha a végzettség és életkor megadása köteleő lenne, mert legalább támpontom lenne, hogy általános iskolás szinten kezdjem magyarázni, vagy sem...
  • Dzsini
    #274
    Igen, egy focicsapatra biztos jobb lenne elkölteni. Ha nem érdekel, mi a pitypangnak dumálsz bele? Nem a te pénzedből megy gondolom (nem vagy amerikai adózó).
  • Dzsini
    #273
    Ilyen semmivel azért én egész elégedett lennék: Current Missions - és ez csak a most aktív programok listája, nincsenek benne az olyan sima osztályok, mint a biológiai kutató, akik tegnap jelentettek be szintén egy "semmit":
    Advanced Composition Explorer (ACE)
    AIM: Aeronomy of Ice in the Mesosphere
    Aqua
    ARCTAS - Arctic Research of the Composition of the Troposphere from Aircraft and Satellites
    Astro-E2/Suzaku
    Aura Mission
    CALIPSO
    Cassini-Huygens Mission
    Chandra X-ray Observatory
    CINDI
    CloudSat
    Cosmic Hot Interstellar Plasma Spectrometer (CHIPS)
    Constellation
    Cluster ESA/NASA Mission
    Dawn
    Earth Probe Total Ozone Mapping Spectrometer (EP-TOMS)
    Earth Observing-1
    EPOXI
    Fire and Smoke
    GALEX
    GLAST Launches on Gamma Ray Mission
    Geostationary Operational Environmental Satellites (GOES)
    GOES-O
    GOES-P
    Geotail Mission
    Gravity Probe B
    Gravity Recovery and Climate Experiment
    Hayabusa (MUSES-C)
    Herschel
    High Energy Transient Explorer-2 (HETE-2) Mission
    Hinode (Solar B)
    Hubble Space Telescope
    Hurricanes
    IBEX
    Ice Cloud and Land Elevation Satellite (ICEsat) Mission
    International Gamma-Ray Astrophysics Laboratory (INTEGRAL)
    International Space Station
    J-2X Engine Development
    Jason
    Kepler
    Landsat
    LCROSS
    LRO: Lunar Reconnaissance Orbiter
    Lunar Quest Program
    Mars Express
    Mars Exploration Rovers
    Mars Odyssey
    Moon Mineralogy Mapper
    Mars Reconnaissance Orbiter
    Mercury, Surface, Space Environment, Geochemistry and Ranging (MESSENGER) Mission
    Mini-RF
    NEEMO
    New Horizons
    NOAA Environmental Satellites
    NOAA-N Prime
    Ocean Surface Topography Mission/Jason 2
    Operation Ice Bridge
    Pioneer
    Planck
    Polar Operational Environmental Satellite (POES)
    Reuven Ramaty High Energy Solar Spectroscopic Imager (RHESSI)
    Rosetta Mission
    Rossi X-ray Timing Explorer (RXTE) Mission
    SERVIR
    SMART 1
    SOFIA
    Solar and Heliospheric Observatory (SOHO)
    Solar Dynamics Observatory (sdo)
    Solar Radiation and Climate Experiment (SORCE) →
    Solar TErrestrial RElations Observatory (STEREO)
    Small Satellite Missions
    Space Shuttle
    Spitzer Space Telescope
    Stardust-NExT
    Submillimeter Wave Astronomy Satellite (SWAS)
    Swift
    TacSat-2
    Terra
    THEMIS
    Thermospere Ionosphere Mesosphere Energetics and Dynamics Mission (TIMED)
    Tracking and Data Relay Satellite (TDRS)
    Tropical Composition, Cloud and Climate Coupling (TC4)
    Tropical Rainfall Measuring Mission (TRMM)
    Voyager - The Interstellar Mission
    WISE: Wide-field Infrared Survey Explorer
    Wilkinson Microwave Anisotropy Probe (WMAP)
    Wind Mission
    XMM-Newton

    És még egyszer, lassan is leírom, hátha úgy jobban érthető: a NASA semmivel több hype-ot nem kerített ennek, minthogy kirakta a weboldalára a szokásos pár heti jelentések közé ezt a bejelentést, és egy egy órás sajtótájékoztató keretében elmesélték, hogy épp mire jutottak. A bulvármédiának köszönhető az, hogy most milliónyi ET-hívő csalódottnak érzi magát, mert nem érti miről szól ez a hír.
  • bakkerman
    #272
    csak azt a pénzt nem ilyen szarságokra kéne elbaszni,hogy egy rohadt baktérium arzénnal táplálkozik,meg évente fellőnek 50 űr robotot,akik persze mindig találnak valami életjelet különböző bolygókon,ami marha hasznos!
  • Molnibalage
    #271
    Még a Bush kormányzat rendelte el a program leállítását.

    akkora a költségvetésük majdnem, mint egy nagyobb államnak,

    Évi 16 milliárd dollár? Ezt viccnek számtad? Ennél még a magyar költségvetés is jóval nagyobb...
  • MerlinW
    #270
    Miután Obama meg akarja szüntetni a NASA-t - legalábbis meg akar vonni minden támogatást tőlük, miután semmit sem mutattak fel X éve, nincs normális űrsiklónk, akkora a költségvetésük majdnem, mint egy nagyobb államnak, stb - ezért logikusan megragadnak mindent ami hájp, logikusan próbálják bizonyítani, hogy megérik a pénzüket.
  • Molnibalage
    #269
    Amen.
  • Bala10
    #268
    zárható. :)