83
  • NEXUS6
    #83
    Köszike!
  • Kara kán
    #82
    Én egy dolgot nem értek: azt hittem, ha nem trollkodom itt tovább, ez a sok kis senki irtózatosan on-topik, termékeny vitát folytat, megosztván velünk elméje gyümölcseit.
    Hát ennyi lenne elméik gyümölcse, a nagy büdös semmi?
  • Sir Ny
    #81
    A konzerválás az biztos, hogy segít. Menni a nagy ismeretlenbe meg nem biztos. Elkezdhetünk minden energiánkkal megpróbálni felkészülni arra, ami jönni fog - de nem tudjuk mi fog jönni, ezért ez egy kicsit nehéz. Ahhoz, meg hogy konzerváljuk a Földet tudjuk mit kell tennünk, és biztos, hogy segít.
  • NEXUS6
    #80
    És ugyan ez a kérdés a terrorizmussal, vagy általában az aktuális biztonsági kérdésekkel kapcsolatban. Az aktuális biztonsági problémákra olyan válaszaink vannak, aminek köszönhetően pl. Amerika mint olyan, ami Amerika volt az 50-es/60-as/70-es években mára megszűnt létezni.
  • NEXUS6
    #79
    Igen vannak közös pontok a két paradigmában, csak az a kérdés, hogy a konzerválás mennyibe kerül, és mennyibe egy egyfajta előre menekülés.

    A klíma valamikor gyökeresen meg fog változni, ha nem az elkövetkező 100 évben, akkor majd 1000 év múlva, vagy 10 000 év múlva. De előbb utóbb eljön az az idő, amikor a konzerválásra törekvés értelmetlen, és lehetetlen opcióvá válik.

    Most a konzerválás az elsődleges paradigma, csak valójában azt sem tudjuk miért. Ez teljesen ugyan az a kérdés, mint az eutanázia vs. géppel életben tartani az embert. Ha gépre kapcsoljuk, akkor életben marad a beteg, de mint emberi lény megszűnik, ráadásul úgy, hogy elveszti az emberi méltóságát is.

    Vajon mennyit kell az emberi mivoltunkból beáldozni ahhoz, hogy kvázi jelenlegi formájában megőrizzük a bolygót, és vajon tényleg nincs más lehetőségünk?
  • Sir Ny
    #78
    Ez is
  • Sir Ny
    #77
    Ez is
    [/quote]
  • Sir Ny
    #76
    [quote]Ez is[/qoute]
  • Sir Ny
    #75
    Jelenleg nagyon úgy néz ki, hogy az ember elég életképes a jelenlegi klímában.
    Ennek tükrében gondold át azt, hogy nem az a lényeg, hogy konzerváljuk a világot, hanem az, hogy minél tovább húzzuk, mert lehetséges, hogy a minél tovább húzás egyik feltétele a világ konzerválása.
  • Sir Ny
    #74
  • Kara kán
    #73
    Pazarló vagy. Ha nem pofátlankodnál itt megint, megspórolnál egy bocsánatkérést.
  • Merces
    #72
    Elnézést kérek mindenkitöl a marha nagy off miatt de:
    ..na ez már a pofátlanság csúcsa ,méghogy provokátorok, olcsó troll vagy

    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1289794415&index=3 #27 hsz itt kezdődött...
  • Kara kán
    #71
    OK, üsse kő, megadom, de az #58-asban sokkal jobb mottók vannak.
  • Julius Caesar
    #70
    Neked se lehet inger gazdag életed, ha ide SG-re jársz trollkodni, büszke vagy rá és még hangoztatod is. Lehet az életben is mindenki kiröhögött, vagy egyszer próbáltál trollkodni csak megcsaptak és azóta inkább a neten huszárkodsz.
  • NEXUS6
    #69
    "Az itteni úm. trollkodásom nem trollkodás, csupán egy új frontot nyitottam."

    Na eddig szerintem ez volt a legjobb!

    Komolyan gondolkodom, hogy szerzői hozzájárulásoddal felveszem a mottóim közé!
  • Kara kán
    #68
    Ezer bocs: ellenségeim (tbsz.)
  • Kara kán
    #67
    Az itteni ellenségem úgy bezárnám egy ilyen sókristályba...
    Ezzel csak a jövő régészeinek segítenék.
  • Julius Caesar
    #66
    Grammar nazi appeared!
  • immovable
    #65
    Hagyd. Csak egy troll. Figyelemre vágyik, s hogy reagálsz rá, meg is adod erre neki a lehetőséget.
  • stationx
    #64
    majd én segítek.
    a vízórákon keresztül akar a gaz imperialista, cionista kollektíva uralni minket. de nem kell félni, a hős táltos sereg már úton van s megvéd majd minket, árpádos kitűzőket fognak osztogatni, ami mint egy szent ereklye, egy keresztyén vudubaba fog téged oltalmazni hanuka idején. :DDDDDDDDDDDDD
  • Attie
    #63
    OMG! De jó, hogy ilyen problémáid vannak. Engem is zavar, ha valaki nem tud helyesen írni, de ilyenbe belekötni... LOL

    Mikor akarod kikezdeni azt, hogy pl a magyarok a 7-es szárát át szokták húzni? Vagy pl az á-n az ékezet miért ferde, holott annak függőlegesnek kell lennie? Milyen é betűt használsz? Ezt: é vagy ezt: è? Helyes valamelyik?

    Szerintem elkéne döntened, hogy ki a mentálisan retardált. Az az 50 ember aki nevet az idézőjel problémán, vagy az aki ezen lovagol még azután is hogy páran elmondták neki hogy talán ezt nem kéne?
  • Dredd
    #62
    OMG

    ...

    figyelj, a vízórákról nincs ilyen lírai hasonlatsorod? abból is van külföldi, meg magyar fajta
  • Garrett27
    #61
    +
  • Garrett27
    #60
    Tőlem öt csillagot kapott a cikk, a kommentek miatt is (bocs, hírszerkesztő...).
  • immovable
    #59
  • Kara kán
    #58
    Jaj de jó, hogy valaki végre kezdi érteni a lényeget! Erről van szó.

    A felső idézőjeles azt mondja neked: "Rám hallgass, hékás!", és "Majd én megmondom neked, hogy mit gondolj!"
    Felülről indít, függésben tart, lógsz, mert lógatnak: "A semmi ágán ül szívem,/Kis teste hangtalan vacog".
    Fogyasztó vagy, akit el lehet fogyasztani.
    -----------------------------------------
    Milyen ezzel szemben a magyar idézőjel?
    Tiszteli az igazságot. Olyan, mint amikor valaki belép az Írás Templomába, és nem hangoskodással meg duhajkodással kezdi, hanem letérdel, és keresztet vet.
    „Békesség a Földön a jóakaratú embereknek!”
    Alulról indít, hogy a végén felemelje a lelked a mennyek irányába. Hát nem csodálatos?
  • DrRadon
    #57
    A blogodban kijavítottad már? Hajrá! Meg aztán innentől fogva tőled is elvárjuk. Ja, és a gondolatjel funkciójával történő ismerkedést el kezdted már? Tudod, néha a hóhért is akasztják, szóval te is meg kapod... : )
  • shamanist
    #56
    Na jó!
    Hozzászólok én is az idézőjelhez...
    Nekem egy genius klaviatúrám van. Ott nincs meg csak a felső jel.
    Lásd: " "


    Nem elehet, hogy inkább a hardvereket gyártó cégenél kellene akciót intézned?

    Lehet, hogy pont a magyar nyelvtan ellehetettlenítésére a magyarság identitásának megtörésére hozták létre ezeket a klaviatúrákat?

  • Kara kán
    #55
    Az idézőjel nem parányi ügy.
    Csak nézzétek meg a baloldali újságokat, úgymint zsindex.hu, népszara.hu, népszakadtság.hu - egyik sem használja helyesen a magyar idézőjeleket.
    Ezzel szemben a Magyar Nemzet igen, és a Magyar Hírlap is igen. Na, kezdjük már kapisgálni?

    Az itteni úm. trollkodásom nem trollkodás, csupán egy új frontot nyitottam.
  • dzsagon
    #54
    Ennél nagyobb ökörséget én még életemben nem olvastam.
  • Sliderx
    #53
    Hűűű mennyi faszláma. Itt minden van csak nem "bakatherium" IDÉZŐJEL POWAAAAA!!!
  • DontKillMe
    #52
    "Nekem most - az észak-koreai incidenst leszámítva - az a bajom, hogy notebookon nincs számbillentyűzet, és az Alt + kód emiatt nem müxik."

    -Akkor ideje elővenni a user manuálját a notidnak. Egy kis help:
    http://www.pctips.smittystips.com/v_ascii_characters_laptop_keyboard.php

  • Renegade
    #51
    hát ez kész. :-)))
    benézek, elolvasom, áááh, 50 hozzászólás, na nézzük, hogy mit gondoltok. először nem értettem, de a huszadik körül már nagyon röhögtem.
    így tovább srácok, nekem jó kedvem lett. :-))
  • NEXUS6
    #50
    Ha tahó akarnék lenni, azt írnám: magányügy.
    Ha még tahóbb, akkor azt: ki a repedt kékeres tripperes faxom nem xarja le?
  • NEXUS6
    #49
    Amúgy ha már hejesirás, utolsó bekezdés: "körülmányekkel".
    Valakinek már megvolt?

    De igazatok van, idézőjel, az igen, az tényleg dúrva!

  • Kara kán
    #48
    Nekem most - az észak-koreai incidenst leszámítva - az a bajom, hogy notebookon nincs számbillentyűzet, és az Alt + kód emiatt nem müxik.
  • NEXUS6
    #47
    Hú vazze most veszem csak észre, hogy alul a motómban is van idézőjel, ráadásul hibásan.
    Asszem rosszul vagyok, hánynom kell, hogy élhettem így eddig!?

    Ártatlan vagyok, nem tudtam, Istenem, tényleg nem tudtam! Bocsássatok meg!
  • NEXUS6
    #46
    Nos igen, asszem ezek a világ nagy kérdései!
    Minmeghalunk, terroristák, meg afrikábanmegéheznek az smafu!

    IDÉZŐJEL kesapa, na az az új mém, az a trendi!
  • warchief
    #45
    Ezt szoftver oldalról is igen könnyedén meg lehetne oldani (lásd pl wordben). Nem feltétlenül kell külön gombot rátenni.
  • Kara kán
    #44
    <q>Ez egy próbaidézet</q>