59
\'Sabaton\'
  • Gell97 kolega
    #1
    Sabaton a svéd banda!
    A banda:
    - Joakim Brodén – ének
    - Oskar Montelius – gitár és háttérvokál
    - Rikard Sundén – gitár és háttérvokál
    - Pär Sundström – basszusgitár
    - Daniel Mullback – dob
    - Daniel Myhr - billentyűs hangszerek

    Albumok:
    - Fist for Fight - 2001
    - Primo Victoria - 2005
    - Attero Dominatus - 2006
    - Metalizer - 2007
    - The Art of War - 2008
    - Coat of Arms - 2010


    Website

  • bakvarnyu
    #2
    Rosszat lehet írni?Na ezt a bandát nagyon rühellem.
  • Lacee86
    #3
    Azért vmi bővebb leírás meg 1-2 videó nem ártott volna, h mégis mi fán terem a zenéjük...
  • Gell97 kolega
    #4
    _#3: igazad van.

    A Sabaton egy svéd power metal/heavy metal együttes, amely 1999-ben alakult Falun-ban és azóta 5 nagylemezt adott ki. Zenéjük történelmi harcokat, háborúkat dolgoz fel. Epikus hangzásukat kórusokkal teszik teljessé. Dalaikban gyakran jelennek meg gitárszólók, szintetizátor szólók. Az együttes neve a lovagi páncélzat lábfejet védő vassarujából származik.










    Első demójukat Fist For Fight néven rögzítették Tommy Tagtgren Abyss nevű stúdiójában. A demó hetek alatt elfogyott. Ezután leszerződtek az olasz Underground Symphony-vel, stúdióba vonultak, majd újra felvették a Fist For Fight-ot, amit 2001-ben ki is adtak. Az album nem aratott sikert, ami elkedvtelenítette a tagokat, és így nem tudták kiadni a Metalizer-t, ami a debütalbum lett volna.

    2004-ben amikor még mindig nem tudták kiadni az albumot, nem adták fel, és felvettek egy demó anyagot Panzer Battalion néven. A demó pozitív visszajelzései után a zenekar úgy döntött, hogy felvesz egy lemezt saját költségén, így született meg a Primo Victoria. A lemezre több kiadó is azonnal le akart csapni, végül a svéd Black Lodge-hoz szerződött a csapat. 2005-ben a Primo Victoria hatalmas sikert aratott mint debütalbum és a Sabaton egycsapásra Svédország egyik legnagyobb és leghíresebb metal bandája lett. Ezután a Sabaton mind nagyobb és nagyobb klubokban lépett fel, és egyre ismertebbé vált nemzetközileg is.

    Körülbelül egy évvel később a Sabaton ismét stúdióba vonult és rögzítette második lemezét, Attero Dominatus néven. A lemez sikere nem volt kétséges, pláne, hogy a kiadás előtt a csapat egy 6 hetes turnéra indult az Edguy-jal és a Dragonforce-szal. A sikereknek köszönhetően 2007-ben végre kiadhatták a 2 CD-s Metalizer-t is, ami tartalmazta a Fist For Fight teljes anyagát is. Ezt a kiadványt főleg a rajongóknak szánt extra lemeznek tekintik. Ebben az évben indult útnak a Sabaton eddigi legnagyobb turnéja: 80 koncert, több mint 20 országban… a számok magukért beszélnek.

    2008 januárjában, miután kiturnézták magukat, a tagok elérkezettnek látták az időt egy új lemez felvételére. A lemez a The Art of War (magyarul, A Háború Művészete) nevet kapta, ami egy Kre. 6. században íródott katonai értekezés, amit a kínai Sun Tzu írt. A lemezt a svéd Abyss Studiosban rögzítették, és egy az eddigieknél erősebb, keményebb hangzást is kapott, több szintetizátor játékkal, több kórussal tarkítva. A lemez márciusban került a boltok polcaira, és szintén jó visszhangot kapott a sajtóban. A HammerWorld magazinban 10/10-es pontszámot ért el. 2008 második felében az együttes újra európai turnéra indult, ám már mint főzenekar. A turné a 'The Art of Live' nevet kapta, ami egészen 2009. december 14.-éig tartott. 2009 nyarán ugyancsak felléptek több fesztiválon is, amiken még eddig nem, például a Bloodstock Open Airen Angliában. Ezen kívül február 26-án indult újabb európai turnéra a Sabaton a Hammerfall vendégeként, amivel újra felléptek Magyarországon is. 2009. december közepétől befejezte nagy turnéját az együttes, amely csaknem 160 koncertet tartalmazott, és 2010. január 4-én hivatalosan is elkezdték az új album felvételeit, mely 2010. május 21-én jelenik meg, már a Nuclear Blast Records-nál.

    2010-ben az együttes fellépett többek között a Magyarországon is megrendezésre kerülő Metalfest Open Air-en, május 21-23. között. A Sabaton május 22-én lépett fel a Metalfest Open Airen Budapesten, Csillebércen, majd pedig május 23-án délelőtt a Metalfest jóvoltából a legszerencsésebbek együtt ünnepelhették meg a zenekar tagjaival új albumuk, a Coat of Arms megjelenését egy dunai csatahajókázással, aminek keretében egy speciális koncertet adtak, valamint exkluzív dedikálás és fotózkodás is volt. Az együttes az új album első videoklipjét az Uprising dalra forgatta, amit 2010. augusztus 1-jén, a Varsói felkelés 66. évfordulóján tettek közzé hivatalos honlapjukon. A klipben szerepel Peter Stormare ismert svéd színész, aki többek között A szökés című sorozatban is játszott.

    A nyári fesztiválkoncertek után pedig ősszel következik a Coat of Arms turnéja, aminek keretén belül először adnak teljes műsoros klubkoncertet Magyarországon, november 14-én a WigWamban, melynek vendégzenekarai az Alestorm, és a Steelwing lesznek. A World War Tour elnevezésű turné első fele 2010. augusztus 27-én indult Izraelben, és egészen december 11-ig tart majd.

    A zenekar honlapján közzétette, hogy megvásárolta a lemezeik kiadási jogait, és 2010. szeptember 24-én kiadták az első 4 lemezük (Primo Victoria, Attero Dominatus, Metalizer, The Art of War) ún. Re-Armed speciális verzióját. Mindegyik lemezt remixelték, valamint további 4-6 exkluzív, eddig még ki nem adott dal kapott helyet rajtuk lemezenként. Az új dalok mellé új külsőt is kaptak az albumok, új szövegkönyvvel, borítóval, valamint poszterrel együtt.


    Forrás:http://hu.wikipedia.org/
  • Lacee86
    #5
    Biztos érdekes annak, akihez közel áll az ilyen stílus. Hozzám nem nagyon, megmondom őszintén.
  • Gell97 kolega
    #6
    Én viszont nagyon szeretem a metál zenét.
  • ronesz
    #7
    magasan a legjobb számuk a Ghost Division, aztán be se rakod :<
  • Gell97 kolega
    #8

    _hirtelen ezek jutottak az eszembe.

  • Jimmyke
    #9
    Most voltak Wigwamban 14.-én, jóféle volt.

  • Montanosz
    #10
    egész jó, kösz az ajánlást, hasonlit a Heidevolkhoz))
  • Thanatos
    #11
    legjobb
    /fav :)
  • DarkJedi
    #12
    Nagyon bejövős zenekar, 2 hete volt koncertjük a wigwamben, hát eszméletlen volt! :)
    Nagyon jól nyomják ezt a háborús témát, szerintem kiváló.
  • Brolly28
    #13
    the art of war a favoritom:)
  • Gell97 kolega
    #14
    Szerintem is az egyik legjobb. :D

    Metal ripper:

    ..egyszerűen eszméletlen, az egyik, ha nem a legjobb szám az új albumból. :)

    _#12: láttam videót, tényleg "oda tették magukat". :)
  • RedRiot
    #15
    Eh, de kár hogy csak most hallottam először erről a bandáról: meghallgatva az alább belinkelt számokat biztos vagyok benne hogy egy jó koncertől maradtam le. :( Remélem nem ez a mostani volt az utolsó pesti Sabaton buli!

    Ghost Division, Cliffs Of Gallipoli, Aces In Exile - elsőre ezek a számok tetszenek legjobban.
  • 0ppika
    #16
    Jó zene, csak túl komcsi számaik vannak :D
    Élőben is tudnak és fasza koncerteket csinálnak...
    Jövőre is itt lesznek a MetalFest Open Air-en...
  • RedRiot
    #17
    A "Ghost Division" konkrétan egy óda a német VII. páncéloshadosztályhoz. :) Nem mondanám komcsinak. Emléket állítanak a nagy csatáknak, a nagy harcosoknak - oldaltól függetlenül. Nincs ezzel semmi baj szerintem.
  • 0ppika
    #18
    az összes többiről beszélek :D
  • RedRiot
    #19
    A többi is jó szám! :) Ma kb. egész nap Sabatont hallgattam! \m/
  • Piszkos  Fred
    #20
    +fav, nagyon bírom őket.
  • Brolly28
    #21
    ellenben a panzerkampf:D
  • Gell97 kolega
    #22


  • Gell97 kolega
    #23

  • Gell97 kolega
    #24
    Sikerekben gazdag, szerencsés, boldog új évet kívánok minden fórumtársamnak!
  • szoszijani
    #25
    Sziasztok!
    Látom mostanában nem igen irtok ehhez a fórumhoz!
    Nekem az egyik kedvencem a Sabaton együttes, nagyon bírom a zenéjüket és a sajátos stílusukat. Szeretnék érdeklődni hogy mit tudtok a következő albumrol mikor lessz kész milyen témákat dolgoz fel lessz-e esetleg benne magyar vonatkozás.
    És ha valaki tudna még néhány zenélyükhöz magyar feliratot azt megköszönném pl wehrmacht, white death
  • szoszijani
    #26
    Látom nem nagy az érdeklődés ez iránt a fórum iránt kár pedig a Sabaton igazán jó banda.
  • Gell97 kolega
    #27
    Szia!

    Ebben a videóban elmondja Joakim, hogy mennek haza készíteni az új albumot.
    Én is csak ennyit tudok. :D
  • szoszijani
    #28
    hello!
    hát ebböl nem sok mindent lehetett megtudni
  • szoszijani
    #29
    Sziasztok annyit tudok mondani az uj albumrol hogy a címe Carolus Rex!
    Már várom a zenéket!
  • Gell97 kolega
    #30
    Köszi az infót! :)
  • nagyori
    #31
    Én Imádom őket nagyon :D
    Amugy ha jól tudom valamikor Májusba jelenik meg az új albumuk!
  • RedRiot
    #32
    Augusztus 2-án Sabaton koncert a FEZEN fesztiválon!!! \m/
  • nagyori
    #33
    biztos eszméletlen jó lesz! és én nem tudok menni :( :(
  • szoszijani
    #34
    Azt olvastam hogy az új album svéd nyelven fog megjelenni nem tudjátok esetleg lesz angol nyelvű verzió is?
    Egyébként az album témája a Svéd történelemből merítkezik majd.
    Már várom az új zenéket! :D
  • RedRiot
    #35
    Remélem hogy angolul is kiadják. Szerte a világon népszerűek, pl. áprilisban indulnak USA turnére. Ott, ahol a brit angol filmeket sem hajlandóak megnézni az emberek, csakis az USA angol szöveget értik valószínűleg bukás lenne egy svéd nyelvű lemez. Nem hiszem hogy megkockáztatnák. Sajnálnám ha nem adnák ki angolul is az új számokat mert a Sabaton hangulatát jelentős részben a szövegekt adják. Még a Ghost Division sem ütne halandzsa szöveggel, márpedig a svéd nyelvvel gondolom a többség itt is hadilábon áll. :)
  • nagyori
    #36
    szerintem kiadják angolul is :) már csak azért is mert világ túrnékra járnak és ugye angol a világ nyelv :)
    de amugy hallottam már pár számukat svédül, de úgy is tetszik :)
  • Gell97 kolega
    #37
    Nem hiszem, hogy svédül jelenik meg. Szerintem max. Svédországban adják ki svédül elvégre a lemez témája a svéd történelem. :)
    ..ebben a videóban hallható egy kis ízelítő, szerintem állati jó! :D
  • nagyori
    #38
    jaja, ezt már én is láttam, nagyon király :D
  • nagyori
    #39
    Sabaton - Carolus Rex - A small lesson in history
  • szoszijani
    #40
    nem tudjátok lesz valami hamarabb bemutatott szám az albumról teljes zene+szöveggel egy kis ízelítőnek a többihez :D