101
Kutyaház építése
  • tigeroo
    #1
    Sziasztok! Egy ismerősöm megkért erre a nemes feladatra... 2 nagyobb testű kutyának kellene kutyaházat csinálnom, 2 "szobával", magasságra egyik végén olyan 60centi, másik végén 45

    ti miből csinálnátok? van pár bontott téglám még rendelkezésre...

    osb lapokon gondolkodtam, ha nagyon engedi a pénztárca akkor úgy h 2 lap közé valami vízzáró réteg, tetejére meg hullámpala vagy valami...

    szerintetek mi lenne a legjobb, aki ért hozzá hogy csinálná?
  • Punker
    #2
    alulra 2 réteg osb közé szigetelésnek hungarocel.
  • circa
    #3

  • tigeroo
    #4
    ja jó, köszi :)
  • tigeroo
    #5
    aha, télen megnézném azt a gazdit benne aki ilyet vesz 1 kutyunak :P
  • Klemice
    #6
    Azt hittem már megint valami idióta topik :D
  • tigeroo
    #7
    értékelem őszinteséged.

    kapsz 1 púszit :D
  • VRSDM
    #8
    én az egészet megcsinálnám osb-ből, arra fúrnék nikecel táblákat / akár ragasztani is, majd még egy réteg fa, azt többször kezelni lakk-al hogy ne rohadjon szét ha már órákat rászánok, meg sok pénzt.

    ööö, aztán ennyi, tetőnek valami tetőt.
  • tigeroo
    #9
    az a baj hogy pár ezer Ft-ból kéne kihoznom :(

    én az esőtől tartok a legjobban
  • passatgt
    #10
    nálunk az oldala 2 réteg fából van, közötte üveggyapot, a teteje szintén va, közötte nikecell, és rajta ilyen kátránypapír van rászögelve, amin ilyen gagyi cserépminta van aztán szevasz
  • NessieGraf
    #11
    Egy lényeges még: az ajtó a hosszabbik oldalon legyen, oldalt. Akkor nem fújja át a kutyát a szél se.
  • David2
    #12
    lécekből csinálsz rácsostartót váznak, falnak meg 2 osb lap közé hungarocel, vagy amilyen hősziged van kéznél. Teteőnek alacsony hajlásszögű félnyereg, rajta vmi kátrányos cuccal, vagy cserép ha felvet a pénz.
  • David2
    #13
    jah és a téglát elfelejteném a helyedben, macerás lesz rendesen megcsinálni
  • gergely1991
    #14
    még jóhogy nem készítettél rá tervrajzot:D
    automata étel adagoló, kutyaillemhely,fürdőszoba kiépítése.....
    hullám para a tetejére erős kutyák esetén tégla
  • NessieGraf
    #15
    Tégla alá kell, ne ázzon be alulról.
  • NessieGraf
    #16
    Valamivel nagyobb méretben egészen jó ötlet. Felállni, fordulni tudjon benne a kutya. Télen meleg, nyáron hűvös, de valami védelem kell, hogy ne menjen bele víz, hó.
  • karajjj
    #17
    mi anno a bontott kerítésből csináltunk, szerintem ha nagyobb testű kutyákra tervezed, akkor felejtős az osb lap, de te tudod
  • Pepsi Twist
    #18
    én annó parkettából csináltam :D alja bútorlap 4 lábon áll oldalai összepattintott parketta teteje meg ugyan csak parketta :D (laminált padló/parketta)
  • Lacee86
    #19
    Pallókból szegelni, tetejére meg vmi hullámpala vagy trapézlemez, oszt csókolom. :D
  • VRSDM
    #20

    nekünk két spániel van de az ajtó előtt alszanak nem a házban :D
  • shaba23 #21
    OSB lap van 40mm-es is, nem tudom felétek mekkora egy nagyobb testű kutya:)
    "Egy lényeges még: az ajtó a hosszabbik oldalon legyen, oldalt. Akkor nem fújja át a kutyát a szél se."

    ez akkora hülyeség, hogy nem is értem...

    #12 leírta mit kell csinálni, ennyi, az alapján már jobbat csinálsz, mint amit obiban meg iylen helyeken venni lehet.
  • USAMEN POWER
    #22
    Az öreggel csináltam még 4 - 5 éve kutyaházat nem eurós raklapokból. 3 külön része volt: Az alja, amire építettük a 4 "falat", és a tető. Ebből kifolyólag a házat 3 részre mindig könnyen szét lehetett szedni ha takarítani kellett, spontán le kellett emelni egymásról a darabokat, amik úgy voltak az illesztéseknél kialakítva, hogy az egyik elem megüljön a másikon, így nem tudtak szétcsúszni. Az alja a háznak olyan 10 centire volt a földtől, és alaposan szigetelve volt, így a víz nem juthatott be. A falak belül szintén szigetelve voltak, amik lécekkel voltak elfedve hogy a kutya ne szedje szét, kívül pedig az amerikai könnyűszerkezetes házak mintájára volt kialakítva a fal. A sátortetőnek egy ízléses tartószerkezet lett kitalálva, és az egész a végén be lett lécezve, amire kátránypapír lett apró szögekkel odafogatva, tető formáját pedig melegítéssel vette át. A legvégén meg jött a vörösfenyő árnyalatú festék, és a bejárat átlátszó gumicsíkokkal ellátva.

    A ház összsúlya a végén olyan 90 kiló volt, szal elég masszívnak mondható, még 100 év múlva is egyben lesz az egész az biztos. Persze lehet gyorsan összegányolni is valamit, de én jobban szeretem a precíz munkákat.
  • BenceYCE
    #23
    Az ajtó minél kisebb legyen meg a ház is, h minél kevesebb legyen a hővesztesége. A nagy házat nem tudja egy kistestű kifűteni. A nagy nyíláson meg hamar kihűl. A szétszerelhetőség miatt meg tényleg a 3 részes a legpraktikusabb, de érdemes valami gyorsrögzítést kitalálni rá, h ha feláll benne a kicsike, ne essen darabjaira. :)
  • USAMEN POWER
    #24
    Ha az elemek elég mélyen illeszkednek a másikban, és súlyosak, akkor ez kiküszöbölhető. :) A mi házunk esetében a tető a 40 kilót súrolta, és a tető aljánál volt egy kb 5 centis keret, ami a falak tetejére merőlegesen illesztett keretbe mélyedt bele. Az ajtó pedig legyen akkora hogy ne erőlködve férjen be a kutya, hanem viszonylag kényelmesen, de ha túl nagy az se jó. A szigetelést az ajtónál meg megoldják az átlátszó gumicsíkok. Persze a házat és az ajtót mindig a kutyához kell szabni.

    Éget a vágy hogy lőjek pár képet a házról, de sajnos erre már nincs lehetőség.
  • Zsolek123
    #25
    #10

    homemade
  • Me0w
    #26
    Lehet hulye kerdes, de nem lehet a macskaajto mintajara ilyen billenos ajtaja a haznak? Mert akkor nem fuj be a szel, es a meleg sem szokik el olyan konnyen. Vagy akkor nem lat ki az eb? :)
  • karajjj
    #27
    osb lapot a kutya könnyebben elintézi, mint valami keményebb fát, az ajtót meg szerint írta a hosszanti oldalra, hogy legyen egy sarok, ahova a kutya el tud bújni, ha befúj a szél

    #26 az ajtó jó ötlet, csak kérdés, hogy a kutya elviseli-e, illetve hajlamosak letépni
  • RIZLA
    #28
    Én anno szintén raklapra építettem kutyaházat. Elég magasan van a földtől, hogy ne ázzon alulról, és hogy ne a földön legyen rögtön. Szigetelésre én karton papírt használtam, így biztos nem történik meg, hogy télen teleszuszogja az ólat, és csurog a pára a ház belső falán :)
    A bejáratot megoldottam egy középen, hosszában kettévágott padlószőnyeg darabbal. Mint egy szalag függöny úgy működik. Tetején kátránypapír szigetelés, és cserép.
  • solo
    #29
    Másfeles OSB lapból az egészet, belülre meg szilikonnal hungarocel-t ragasztani, hungarocell re pedig valami szövetet, hogy a kutya ne kaparja szét. Tetőnek meg a hullám pala.
  • Bala10
    #30
    alapja raklap, oldala közteslap(ezeket tudtam munkahelyről beszerezni), hungarocell szigeteléssel, tetejére vettem bitumenes hullámlemezt oszt kész:)
  • greg benz
    #31
    Én leginkább azt nem értem minek bízott rád az a valaki ilyen munkát,ha te magad sem értesz hozzá,vagy legalábbis nem vagy vele egészen tisztában,hogy hogyan is kellene megcsinálni
  • fifi
    #32
    szigetelésnek több réteg karton az jó.
    én fűtést mekkeltem itthon az idén, 10m2 kőzetgyapot gurigában 2200ft/10cm vastag/... sztem ennél jobb nem kell.

    fala osb; esetleg kívülről befelé: "B osztályú" 10-es lambéria - szigetelés - osb

    ámen
  • fifi
    #33
    palát felejtsd el
    nyáron alatta meg lehet dögleni.
    nekem a fatárolóm olyan, kb 70fok van alatta :)
  • tigeroo
    #34
    pénz, idő, ismeretség hiánya.


    ha lenne pénz akkor akár vehetne is egyet kompletten, készen
    ha lenne idő rá akkor tudna találni hozzá értő embert
    ha lenne ismeretsége akkor erre nem kéne időt rászánni
  • tigeroo
    #35
    jólvan köszönöm szépen a tanácsokat, sztem osb-kőzetgyapot-osb lesz a tuti :)


    alulra dupla osb hogy a kutya ne kaparja ki, nagyobb lécek alá, felülre meg zsindely
  • ZilogR
    #36
    a téglát hogy adod?
    hány darab?
    kerti út szegélynek kell...
  • tigeroo
    #37
    haha:D mondom nem enyém a cucc, de megkérdezhetem neked:D
  • CaviaR
    #38
    Google kidobott két -viszonylag- egyszerűbb megoldást, amit talán tudsz használni.
    A szél kiküszöbölésére egy válaszfal:


    Hasonló megoldás, szemléltetve továbbá a falak hőszigetelését, és a felnyitható tetőt a tisztítás érdekében.


    Sok sikert!
  • joebacsi
    #39
    Azért nem egy agysebészi feladat :)
  • NessieGraf
    #40
    Köszi, hogy betetted, mert egyeseknek annyira bonyolult ez a feladat, hogy képtelenek lettek volna felfogni.