1280
roguelike
  • Zomil
    #161
    én egy nagy mapra gondoltam elsödlegesen, de igen a másik lehetöség ez lenne, h csak ilyen travian szerüen összekötve a fort-ok, és egymással lehetne kereskedni, harcolni stb.
  • Thanatos
    #162
    kettőé :P na jó ez szőrszálhasogatás mert közülük csak az egyik programozó , de akkor is :D
  • DarkHorSe
    #163
    dehogy :D
  • Zomil
    #164
    :D
  • dronkZero
    #165
    Bazzeg, 500 "hallgató" a kurzuson... :D
  • Zero 7th
    #166
    Egy új embarkon gondolkozom, egy ember város tetején. Könnyű kezdés, megvan az esélye, hogy hamar unalomba fullad, de majd megpróbálom életben tartani az embereket is, meg ha nagyon megunnám, mindig rájuk nyithatom a poklot... :)

    Plusz az is megfordult a fejemben, hogy egyáltalán semmi skillt nem viszek, csak felszerelést. Úgyis tele lesz a város legyártott cuccokkal, azokat fogom használni első körben.
  • Zero 7th
    #167
    Oh, felejtős. Ahogy nézem, nem lehet városra telepedni a jelenlegi verzióban.
  • Zero 7th
    #168
    Na, úgy állok most, hogy van egy 215 törpét számláló teljesen önellátó erődöm. A térkép nagy része az enyém, van egy hátával egy sziklafalnak támaszkodó felszíni erőd egyetlen bejárattal, előtte vizesárokkal lekerítve a map többi része kertként, szintén egyetlen, csapóhidas bejárattal. A kert nagy része sűrű erdő.

    Minden fontos mesterségből van már legendary törpém, elkezdtem egyet félistenné képezni, meg van egy tízfős, szedett-vedett katonaságom. Nemesek nem jöttek, egy darab sem. Kajaellátásom stabil, 6-8 féle növényt termesztek felszín alatt és fölött is, vannak szárnyasok tojásnak, meg persze a folyamatosan újratermelődő macskahús...
    Valamiért a növényevő állatok, meg a kisnyulak éhen szoktak dögleni, fogalmam sincs, miért. Azt megfigyeltem, hogy a kijelölt legelőjükről előbb-utóbb felfalják a füvet, de teljesen új részen is képesek éhen halni.

    Több ostromot túléltem már, de közben volt néhány kereskedőbanda, aki pórul járt, az ő cuccaikat összeszedegettem.

    Kezdett unalmassá válni (illetve amíg az időigényes skilleződés tart), gondoltam lenézek a föld alá. Egy bányászom árán körül tudtam lenn nézni, meg felépíteni egy biztonságos, körbefalazott lejáratot. Sok szintje van a barlangnak, felső labirintus, felső tó, lávatenger, alsó labirintus, alsó tó, és egy idő után olyan félig olvadt kőzet, ami nem láva, de beleásni sem lehet. Az alá még nem sikerült lejutnom, de ami késik, nem múlik. Nem sokkal fölötte van az alsó tó, azt rá tudom majd ereszteni, ha kell. Ez úgy a -65. szint környékén van.
    Találtam lenn egy egész nagy adamantium eret, egy tóból kiálló sziget formájában, azt is már kibányásztam, körbefalaztam.

    Rövid távú célom, hogy a felső barlangban lekerítsek egy részt, és szép lassan berendezzek ott is egy elzárt, lakható, fél-önellátó erődfélét. Főleg a közeli magma miatt lenne fontos, annyi fám azért nincs a kertben, hogy folyamatosan faszénnel kovácsoljak. Nagyon bejött a burrows rendszer, a kezdeti idegenkedés után teljesen megszoktam a kezelését. Így nagyon könnyű lesz letelepíteni népesség egy részét a mélyen fekvő erődrészbe. Attól félek ezzel kapcsolatban, hogy esetleg a lefalazott részen belül spawnol majd mob, és akkor elég rendesen rábaszok.
    Középtávon szeretnék egy legendás páncél és fegyverkovácsot, hogy az adamantiumból legalább fine, de inkább masterwork páncélok és kardok legyenek.
    Hosszú távon ki akarok taníttatni egy uber-elit törpét, meg belakni a poklot.

    Olvasgattam a Forgotten Beast-ek által terjesztett betegségekről... Na, ha egy olyat elkapok, akkor nekem reszeltek. Epidemológiai szempontból az erődöm egy rémálom, pontosan ellentétes szempontok alapján építettem az egészet. Minden könnyen elérhető, minden össze van kötve és viszonylag kis helyre koncentrálva. Ha egy törpe megbetegszik és szétfröccsen a míting hallban, akkor az egész erődöm azonnal megfertőződik. Nem tudom, hogy fogom ezt megoldani, majd kitalálok valamit. Mondjuk soha nem harcolok FB-kkel, vagy valami. :)

    Megint jó csinálni, elmúlt a múltkori fásultság. Attól féltem, hogy nem fogom tudni folytatni a dolgot, de végülis ez nem lett probléma. Jól felépített kis erőd ez, logikusan elhelyezett dolgokkal, hamar képbe kerültem megint.
  • Zero 7th
    #169
    Épp egy forgotten beast-tel szórakoztam, amikor is megérkezett egy hegyi titán. Már a beköszönő szöveg fura volt, azt írta, hogy szárnyai vannak, és óvakodjak a köpetétől.

    Bejött a pályára, és megindult az erődöm felé. Az őrkutyáimat éppen feltrancsírozta a másik szörny, de mindkettő ki lett zárva az erődből, úgyhogy biztonságban végig tudtam nézni a dolgot. Viszont az őrkutyáim kölykei kint lézengtek a mezőn. A titán kinézte magának az egyiket.

    Egy teljes kört megtettek a mapon, kergette a szerencsétlen kiskutyát, közben köpködte...ami szemmel láthatólag az égvilágon semmit nem ártott neki. Aztán a sokáig húzódó kergetőzésnek vége szakadt, a hegyi titán utolérte a kutyust. Megtámadta közelharcban. A kiskutya odakapott védekezésül...és a titán ott helyben szörnyethalt. :P

    Néztem a testrészeit, tényleg csak szárnyai voltak, három testrésze volt összesen, test vagy fej, meg jobb és bal szárny. És köpködött. És egy kiskutya harapásától meghalt. Milyen életképtelen lényeket generál már ez? :D
  • Zero 7th
    #170
    Na megoldottam, bezártam a démonokat egy labirintusba. Éppen nyitottam volna meg a csapdát az egyik démonnak, erre bespawnolt egy másik... De az is ugyanúgy megszívta. Ástam nekik egy kb ezer kocka hosszú folyosót, amíg azon jöttek keresztül, lezártam az elejét meg a végét. Ja, az egyik egy humanoid GŐZóriás... :P Lehet, hogy az is egy ütéstől halna meg.

    Így most végre elkezdhetem építeni az alsóvárost a magmacső teteje fölé. Van sár, lehet farmot építeni, fel fogok húzni egy második "várost" oda le is. A magma-kovácsműhelyek már működnek, elkezdtem képezni a legendás páncélkovácsot.

    Kicsit kezd belassulni a játék, lehet, hogy az állataimat sztázisba kéne raknom, be kéne ketrecelnem, vagy lemészárolnom. A legelésző dögök kezdenek idegesíteni, hogy feszt új legelőkre kell terelgetni őket, meg éhen döglenek legelés KÖZBEN is néha...
  • Zero 7th
    #171
    Ja, a következő project egyébként ez lesz:
    http://www.bay12forums.com/smf/index.php?topic=91093.270

    Kiképzőközpont/koncentrációs tábor gyerekeknek. Ideje lenne nagyon, rengeteg a gyerek, foglalják a helyet, és semmire sem használhatóak.
    Ez sem egy rövid dolog, rendesen rá kell majd készülni.
  • sirdond
    #172
    látom egész jó kis erődöt sikerült összehozni :D
    sajnos az általad is tapasztalalt lassulás egy általános probléma még jobb gépen is és nagyon zavaró tud lenni :/

    én egy ideje a DCSS-vel vagyok nagyon elfoglalva. gondolkoztam már egy általános roguelike topik megnyitásán is,csak soha nem jutok el a kivitelezésig. meg nem tudom mekkora igény lenne rá egyáltalán
  • Zero 7th
    #173
    Ja, ja működik. :) Mondjuk lehetne jobban is, rengeteg dologgal nem foglalkozom, kaja, pia legyen, legyek biztonságban, terjeszkedjek, néhány törpét képzek ubersoldiernek... De ennyire vagyok képes figyelni. Ha valamit nem rakok be ismétlésre gyártani, akkor abból lesz 10 darabom, aztán leáll a termelés, nekem meg lehet, hogy csak évek múltán jut eszembe megint... :)

    Pár hozzászólással ezelőtt dícsértem a burrows rendszert, most meg szopok vele ezerrel, ketté kéne választani a lakosságot. De semmiféle rendszer nincs benne (vagy talán érkezési sorrend?), és a legendások sem villognak. Elég macera név szerint keresgélni a 220as listában...

    Én ADOM-oztam régen, de mostanában nem köt le egy hagyományos rougelike. Nem elég megalomán. :) Ha gondolod, nyisd meg a topikot, elfér. :) Mondjuk ez az egész borzalmasan elvont egy dolog, néhányan vagyunk csak ilyen elborultak... Látod, itt is csak nyomatom a monológot nagyjából... :P
  • Zero 7th
    #174
    Na, a gőzóriás pont annyit ért, mint gondoltam, a goblinok egy ütésből lecsapták. Most mennek a FB felé.
  • sirdond
    #175
    sokáig játszottam dwarf fortressel és szerettem is,de nekem mindig hiányzott,hogy nincs semmi cél, persze lehet kitalálni egy csomó mindent,hogy mit akarsz,de azért az mégsem ugyanaz és így rá is untam.
    dwarf therapist programot használod,ugye?

    most a dcss-ben megtaláltam azt amit egy játékban keresek.állandó kihívás, komplexitás és randomness
    az alap dungeon crawl óta nagyon sokat változott,folyamatosan fejlesztik,sokkal játszhatóbb, a fajok is balanszolva vannak, csak kevés olyan kombó van amivel nem lehet nyerni. ha megunod a dwarf fortress-t szerintem próbáld ki,főleg hogy adom-oztál is.

    bár,hogy elvont lenne azt nem mondanám, inkább csak komplex (de nem annyira,mint az aurora :D ), ami egy átlag casual gamer-nek már sok.
    és ahogy észrevettem nálunk nincs is annyira hagyománya. pedig külföldi oldalakon még heti/havi versenyek is vannak
  • Zero 7th
    #176
    Én bírom a sandbox játékmenetet, meg a komplexitást, elvagyok vele jól. Most épp jött egy tízlábú szárnyas hegyi titán megint. Kezd elég lenni belőlük.

    Nem használok therapistot. Olvastam róla, meg kéne néznem..? :)

  • sirdond
    #177
    200+ törpöd van és nem használod? :)
    mindenképp próbáld ki,nem kicsit megkönnyíti a dolgodat

    ezt ma linkelte valaki egy külföldi fórumon :)
  • Zero 7th
    #178
    Forbidden...

    Hm, hát az ilyen textilipar, kézművesség, üveggyártás kiépítésére és használatára, meg ilyesmikre gondolok, ezekkel nem nagyon érek rá foglalkozni. Van egy csomó ilyesmi képzettségű törpém, és nem nagyon látom, mikor fogom őket használni.
    Pl textilipar. A törpék nem hordják a ruhát a jelenlegi verzióban, csak a katonák a páncélt. Tök jó, hogy ezt azután tudtam meg, hogy teletömtem egy nagy raktáram cérnával meg textillel...
    Craftokat nem nagyon gyártok, néha jut csak eszembe. Alig exportáltam még valamit.

    Nem értem, ezek mit könnyítenének? Kereskedni nem nagyon akarok, illetve nem kell semmi, elvagyok magamban. Pulyka. Pulyka az majd kell az óvoda/kínzókamra projecthez... De nagyon más nem kell.
  • DarkHorSe
    #179
    Hu nagyon porog a topik :D Nekem erot kell vennem magamon hogy ujra nekikezdjek :DD
  • Zero 7th
    #180
    Ezt már mondtad, és a múltkor sem sikerült... :P
  • sirdond
    #181
    és így?
    vagy ha így sem jó,akkor másold be a címet külön és úgy nyisd meg

    textiliparral én sem foglalkoztam soha,szóval ebben nem tudok segíteni
    pulyka,meg úgy alapvetően akármilyen baromfi jó ötlet,csak a birdsplosionre figyelj majd :D
    meg korábban írtam,hogy a tej,majd abból a sajt kiváló dolog embarknál,mert olcsó és sok kaja lesz belőle

    ahogy visszaolvastam leesett,hogy te voltál dronkZero,gondolom :D

    DarkHorSe: inkább a Dungeon Crawl: Stone Soup-pal kezdj el játszani :D
  • Zero 7th
    #182
    Így már látom. :)

    Ja, én voltam dronkZero, csak az a reg megöregedett és meghalt szegény. :P

    DF megint parkolópályán, elég volt ennyi egyelőre. Jó sokat haladtam azért. Majd pár hónap múlva folytatom.
  • DarkHorSe
    #183
    Imadom a stone soupot :D Az a legjobb amikor 1 hetig csinalom a karit azt meghalok vele :DD
  • DarkHorSe
    #184
    Ujbol elkezdtem masfel ora volt csak kivalasztani a helyet meg osszeszedni a csapatot, folytatas kovetkezik :)
  • DarkHorSe
    #185
    Na ugy erzem kozel a veg, mar eppen kiepitettem mindent az elejen. Kaja,viz, szallas, raktarak stb. Erre megjelent a egy badger man csapat... remelem nem bantanak a kozeljovoben es bekeben elhetunk egymas mellett :P
  • sirdond
    #186
    hehe, hogy alakult végül?
    én nem merem rávenni magam,jövőhéten már vizsgázok és ha most belekezdek 1 hétig tuti nem unom meg :D

    viszont a dcss-t azóta is aktívan nyomom és nemrég sikerült az első 15 runás győzelmemet is elkönyvelni
  • DarkHorSe
    #187
    Mar azota ujat kezdtem, az alapokkal kezdek tisztaba lenni :D

    Most akarok allatokat tartani, meg jobban megerteni a farmok mukodeset mert 1-2 dolog meg nem vilagos. Zero 7th-val leveletunk ebben a temaban, mert innen a forumrol kitiltottak sajnos :(

    dcss-hez meg gratula, mivel sikerult vegigvinni?
  • sirdond
    #188
    ezek a fránya topikok, rossz helyre küldtem először :D

    szóval egy Mountain Dwarf Fighterrel, legalább méltó módon emlékezek meg róluk, mivel a 0.10 verziótól már nem lesznek a játékban,sajnos

    egyébként több lehetőségem is volt már, csak mindig elbaromkodtam valahogy a végét. most egy HeCo-val játszogatok éppen, 1 rúna már megvan
    https://tiles.crawl.develz.org/#lobby
    itt lehet online is játszani, én is itt szoktam,jó társaság van, beszélgetni is lehet közben a chaten
  • sirdond
    #189
    http://www.townsgame.com/
    ezt most találtam, dwarf fortress szebb grafikai környezetben és könnyebb kezelhetőséggel
    egyelőre csak videókat néztem, de tetszik, mindjárt ki is próbálom
  • DarkHorSe
    #190
    Kiprobaltam, nem valami bonyolult jatek, kezelhetosege nem rossz. Az elejen mindent megepitettem, csupan nem ertem hogyan lehet meg tobb emberre szert tenni :)
  • sirdond
    #191
    hát tényleg nem az, én sem játszottam vele többet 25-30 percnél. hogy új emberek hogy jönnek azt nem tudom, viszont,ha megépítesz mindent, akkor gyakorlatilag vége is a játéknak, mert még semmit nem lehet csinálni, vagyis ezt szűrtem le abból,amit olvastam.
    de nincs is sok értelme játszani vele, mert egy az egyben dwarf fortress minden,az viszont sokkal jobb, bár a towns még csak alpha állapot (és ahhoz képest nem rossz)
  • DarkHorSe
    #192
    Igen, nem rossz jatek el lehet vele lenni egy darabig :)

    Most mar csak a fegyverkezes lenne hatra, meg lentebb asni 1-2 goblinert, kivancsi lennek azert mi van lent, Most megvan mindenem, de csinalok egy par katonat aztan megnezem mi van odalent. Mondjuk kar hogy nem jon tobb ember, olvastam egy forumon hogy nem csak nalam fordul ez elo :)
  • DarkHorSe
    #193
    Mondju a df is alpha meg asszem :D

    Jatszik ezzel meg valaki?:P Felmerult bennem nehany kerdes :)))
  • sirdond
    #194
    én múlt héten rákaptam kicsit, de nem tartott sokáig. valahogy 1 fortressig van bennem ambíció,utána semmi, túl unalmas lesz a játék,azzal,hogy nincs semmi cél

    de mi a kérdésed, lehet,hogy tudok segíteni
  • DarkHorSe
    #195
    Oke, akkor mondom a kerdeseket :D

    Szeretnem az egesz fortresst teljesen lezarni, de nem hiddal amit fel le engedek, hanem egy kaput akarok amit falakkal veszek korbe.

    Elkezdtem katokat kepezni, ott elnek a barakban hogyan lehet bealltani hogy egy bizonyos teruletet orizzenek?

    Eddig a kajat, plumphelmettel, meg fold alatti gombakkal oldottam meg. Allatokat hogyan lehet tenyeszteni? Gondolom csapdakat kell kirakni, meg tenyeszteni oket, utana meg levagni de errol nem talaltam videot.

    Az glass meg a clay cuccoknak, a floornak, meg ilyesmiknek mi ertelme van ?

    A torpek szobajaba miket erdemes rakni? En agyat, meg contenert szoktam mi masnak van meg ertelme?

    A gemeket mire lehet hasznalni, csak a targyakat lehet veluk disziteni?

    Mi van ha megjon egy kereskedo es megolom, ahelyett hogy kereskednek vele?

    A hullakat en mindig egy szobaba tarolom, corpse, meg refuse stockpile. Ezeket fel lehet hasznalni valamire?

    Hogyan lehet megnezni, hogy mibol mennyi palantam van?

    Hat igy elsore ennyi :DDDDD
  • Zero 7th
    #196
    Lejárt a ban, yay!

    Kaput ne csinálj, a trollok és annál nagyobb mobok betörik. A wall grate-et is. Még a felnyitott hidakat is, ha hozzáférnek. Az árok mögötte fallal a legtutibb megoldás.
    Én úgy szoktam kiválasztani a területet, hogy előttem erdő, hátamba hegy, és úgy csak egy irányból kell árok+fal, a hegyoldalról meg lebontom a rámpákat.

    Állatok maguktól tenyésztődnek, a madaraknak kell nest box. Nagy állatok lassan szaporodnak és még lassabban nőnek fel (évekről beszélünk), macska-, kutyafarmot lehet jót csinálni. Macskapopulációt szinte kötelező is tizedelni.

    Agyag és üvegtárgyakról nem értem a kérdést. Valószínű értékesebbek, mint a sima cuccok, mert a gyártásuk több lépcsőből áll. Üvegblokkokból építeni várat meg elég nagy tétel. Exportnál számít az ár, meg a törpék szeretik, ha értékes cuccaik vannak.

    Gemek szintén, izomból felnyomják a tárgy értékét, meg szeretik nézni. Nekem a trónterem ajtaja mellett van egy artifact gemből készült gem window, szeretik. Mondjuk király az még nincs.
    Másik fele a gem témának, hogy érdemes tárolni néhányat az összes fajtájából (nagy, nyers, csiszolt), mert strange moodnál szokták igényelni az artifacthoz, és ha nincs, akkor megőrülnek.

    Egy kereskedő leölését még talán megúszod, egy idő után nem jön több, de jön helyette ostrom. Emberek kicsit keményebbek, mint a goblinok...
    A cuccaikat természetesen összeszedheted utána.
    Egyébként nem kell nagyon megdolgozni érte, nekem már két csapat kereskedőt kiirtottak az ostromló seregek. Én meg bezárkóztam az erődömbe, és röhögtem a markomba. Mondjuk abból a szempontból ez mindegy, hogy a mobok által leölt kereskedőket is a mi számlánkra írja a program.

    Hullákat és egyéb rohadó dolgot érdemes kinn tárolni a szabadban, akkor nem termel gázokat. Egyébként meg a törpe hullákat el kell temetni, különben szellem lesz belőlük, ami képes kinyírni a többi törpét szórakozásból. A többi hullát meg kell várni, míg elrohad, és a koponyából totemet, a csontokból meg egy csomó mindent lehet gyártani, főleg számszeríjba gyakorló lőszert.

    A status screenen van kitchen rész, ott részletezi, hogy miből mennyi.

    Toljad csak, hajrá! :D
  • DarkHorSe
    #197
    Megint elbuktam, pedig mar 76 torpenel jartam :D

    A legidegesitobb az amikor valaki mooded lesz, es elfoglal egy workshopot. Az esetek 90%ban nincs nalam amit szeretne vagy nemtudom legyartani. Aztan az a vege hogy nem tudja megcsinalni es elkezd orjongeni szetepik a kutyak vagy szomoru lesz nem eszik/iszik stb ehenhal. A temeto tenyleg jo, odaviszik, eltemeik stb, eddig ezt meg nem hasznaltam. Allatok tenyeszteset meg nem igazan ertem, de dolgozom rajta :D

    Megint elkezdtem egyet, most elhataroztam epitek felnyithato hidat, moge ballistat, elore meg csapdakat. Az elozoben marha jol altam, legalabbis a szintemhez kepest, erre az elso goblin csapat kinyirt mindenkit :DD
  • sirdond
    #198
    pár kiegészítés, bocs,hogy most, de kiment a fejemből, hogy írtál

    a katonákkal mit akarsz őrizni? az egész military rendszer nagyon összetett én sokáig nem is foglalkoztam vele abszolút. de ha védeni akarsz valamit, először csinálnod kell oda egy burrow zónát. majd a squadnak be kell állítani,hogy védje azt a burrow zónát. ezt így elég nehéz elmagyarázni,de a wiki segít.


    állattenyészétshez annyit,hogy 'i'-vel csinálj egy zónát, válaszd ki, hogy pen/pasture és utána rendeld hozzá azokat az állatokat,amelyiket ott szeretnéd tartani.
    de arra figyelj, hogy olyan területre rakd a zónát,ahol enni is tudnak,különben éhen halnak. barlangon kívül,ha nem folyton havas,vagy tűzforró területen van, akkor bárhova. barlangon belül, pedig olyan helyre, ahol nőnek különböző növények nőnek, pl cave moss. ez a hozott állatokhoz van.
    az elkapott vadálatokat először meg kell szelídíteni,ha nevelni akarod. ehhez egy animal training labor kell,de nem tudom hogy működik,mert nem szoktam használni.

    ahogy Zero 7th írta az üvegnek nagyó az értéke, plusz nagyon weapon trap-eket lehet belőle csinálni, ezáltal az értékes fémeket nem kell erre is elhasználnod. a clay gyártásba eddig még soha nem mentem bele,így nem tudom,mennyire használható. a floornak pedig van jelentősége az építkezéseknél, pl kültéri fortresseknél, még soha nem használtad?

    az átlag törpök szobájába gyakorlatilag semmmit sem szükséges. bőven elég nekik egy közös étkező és alvó. sőt így még könnyebb boldog gondolotakat elérni. csak csinálsz egy óriási étkezőt telerakod sok, jó minőségű asztallal és székkel, raksz bele egy két szobrot,az egész szobát smooth,majd engrave és kész is van a legendary dining room.ezután,az a törp aki ott kajál egyből jobb kedvű lesz.

    gemeket a bútorokra érdemes rakni,minél nagyobb értékű egy bútor annál szívesebben nézik a törpök és annál több a boldog gondolat. ami pedig növeli a termelékenységet.


    a mood törpök szerintem annyira nem jelentenek nagy akadályt. ami nagy gond lehet,ha túl korán kapja el valaki és nincs még fémed. ami tényleg szívás,ha valakinek clear glass, vagy crystal glass kell. ezeken kívül mindennek kell lennie, talán clothnak nem, ha nem hoztál embarkkol, vagy nem vettél kereskedőtől.

    hídnál pedig figyelj arra,hogy raise legyen és ne retracts,ballista meg tök felesleges szerintem :D
  • DarkHorSe
    #199
    Epp most csinaltam meg a hidat, amikor felvontam egybol meg is oltem vele egy macskat, amikor meg leengedtem szinten :DD

    Amugy most minden, bevezettem a hid ala a folyot, floort en belul szoktam lerakni, hogy fogyjon a kovem :DD Kint sosem szoktam epitkezni, az allatokat ma este megnezem csak mennem kell

    Koszi a segitseget, csumi
  • DarkHorSe
    #200
    floor itt padlot jelent vagy emeletet? :D