1280
roguelike
  • DarkHorSe
    #1084
    Na egesz jol allunk, van 10 kardos, meg 10 kalapacsos torpem, nem sikerult nekik beallitani hogy a kardosok csak kardot hasznaljanak, de nagyjabol olyan 50-50% az eloszlasuk. Csinaltam meg 10 ijaszt, iron crossbowval, meg csinaltam hozza boltot is, nekik beallitottam hogy csak ezt hasznaljak, de a boltokat nem vettek fel hozzajuk mivel nincs (tegezem)? ahhoz meg bor kene, az meg egyaltalan nincs. Szoval most utogetik a wpn, meg armor standot gondolom a crossbowval :D Nagyjabol 80-100 torpem van mar, sok legendary, neha van 1-2 mood, de eddig szerencsem volt es meg tudta csinalni amit akart.

    Most akarom elkezdeni az allat tartast, eddig meg sosem csinaltam, van bárány, csirke, kecske, majom, tehen, nyul, lo, lama, vizi bivaly, nagyon sok szar, olvastam hogy vannak olyan allatok amiknek legelniuk kell, a talajt tudom valahogy modositani? Gondolom a "red sand cavern flooron" nem fognak tudni legelni az allatok, be akarom fuvesiteni, viszont ez a terulet nem fedett szoval eshet oda eso vagy ilyesmi, lehet egyszer ki fog ott noni a fu?

    Na meg egy kerdes, jott az a neves szorny, meg is oltem valahogy viszont a teteme ott maradt a bejarat kornyeken, es sehogy sem viszik el sehova, csinaltam graveyardot, koporsot, dumpoltam is, refuse stockpile is van, viszont a hullaja meg mindig ott van, 1+ev utan is es nem lett belole csontvaz, neha zavaro mert jarkalnak arrafele a torpok azt allandoan osszeszarjak magukat tole :D
  • DarkHorSe
    #1085
    Fu de utalom az allattartast, a kurva annyukert nem szaporodnak, a csirkek, pulykak meg el nem foglalnak a kibaszott nest boxot, mindjart levagom az osszeset a gecibe azt csak horgaszni fogok
  • sirdond
    #1086
    :D

    olyanokat tarts,amelyik tejet ad és abból meg csinálj sajtot (egyik legnagyobb food exploit szerintem)
  • DarkHorSe
    #1087
    Most rajuk zartam az ajtot, es addig nem nyitom ki ameddig el nem foglaljak azt a szart :D vagy ott halnak meg :D
  • DarkHorSe
    #1088
    Azert akarom az allatartast, mert borre van szuksegem a tegezhez, nem a kaja miatt
  • DarkHorSe
    #1089
    Ouuristen elfoglaltak a csirkek a nestboxot, el se hiszem!!444
  • DarkHorSe
    #1090
    A pulykak is, meg szuletett egy diszno is, ahh micsoda nap :D
  • Terawatt
    #1091
    Dark Horse életkép:


    Utoljára szerkesztette: Terawatt, 2015.11.05. 13:18:01
  • Terawatt
    #1092
    Kicsit toltam én is legutóbb, de rengeteget felejtettem. Két hét múlva lesz 3 nap szabim akkor kicsit neki esek fallout 4 mellett. Majd beszámolok a szerencsétlenkedésemről. A lenti 3Dben kirajzolós progit mindenképp le akarom tesztelni.
  • sirdond
    #1093
    :D
  • sirdond
    #1094
    én jövőhétre vettem ki 3 nap szabit fallout4 miatt :)
  • Terawatt
    #1095
    Én is akkor akartam és jött a felsőbb utasítás, hogy nono, utazni fogsz napi 208 km-t egy hétig. Így hát ezt jól kipihenni kértem rá következő hétköznapra.
  • sirdond
    #1096
    múlt hétvégén elkezdtem egy fort-ot én is, még fo4 előtt szerintem folytatom, csak ki kellene találni valami konkrét célt.

    amúgy merre utazol? továbbképzés?
  • Terawatt
    #1097
    Áhh. Csapat nagy része máshol dolgozik és a főnök kitalálta, hogy a budapesti négy fő utazzon le 2x 1 hetet és most van az első ilyen alkalom. Konkrétan az ötlet nem lenne rossz, de gyakorlatban mindenki annyira el lesz foglalva a szokásos napi rutinjával hogy tök mindegy lesz, hogy ott vagyunk-e vagy sem :D
  • sirdond
    #1098
    = laptop + df?
  • Terawatt
    #1099
    privileged vagyok és nem rakhatok rá fel semmit, mert lebukok :D mondjuk a df az olyan, hogy nem kell telepíteni így a scan nem talál semmit. Na meg olyan ügyfél van aki mellett lehetetlen unatkozni. napi 8-9 órám rendesen kitölti.
  • DarkHorSe
    #1100
    Hogy mukodik a milking? Eleg ha benyomom hogy milking R, meg make Cheese R ? :D van 1 lany baranyom meg egy lany tehenem, asszem
  • sirdond
    #1101
    igen ennyi, meg kell egy bucket. plusz olyan dwarf akinek van ilyen labor beállítva.
  • DarkHorSe
    #1102
    Oke, megint ujat kezdtem mert a meloban a 4x4 nagyon belassult
  • Jaqen
    #1103
    Mennyi idő lenne kb lemagyarítani a játékot? :D
  • sirdond
    #1104
    https://www.transifex.com/dwarf-fortress-translation/dwarf-fortress/

    azt hiszem ez az aktuális verzióhoz van, úgyhogy nem kevés idő
  • Jaqen
    #1105
    Vagyúgy. Értem, és létezik magyarul játszható fantasy roguelike?
  • sirdond
    #1106
    most így kapásból nem ugrik be, hogy lenne.
    a klasszikus értelemben vett roguelike játékok (meg igazából a ma divatos roguelike lite-ok is) legtöbbször ilyen one-man-project-ek, esély sincs rá, hogy valamelyikben magyar nyelv is legyen, ha a készítő nem magyar. utólagosan lokalizálni meg még annyira sem szokás, egyszerűen nincs rá igény, sajnos.
  • DarkHorSe
    #1107
    Atvaltozott valaki werebadgerré azt meg is halt :D Mi ennek a magyar forditasa? Vérborz? :D
  • Terawatt
    #1108
    röviden : vébóz általi halál
  • sirdond
    #1109


    amúgy,ha nektek is van kedvetek hozzá, akkor akár meg is csinálhatnánk a lokalizációt. az biztos, hogy nem 1-2 hónap alatt lesz kész,ha egyáltalán meg is lesz valaha.
  • Terawatt
    #1110
    Hát ha lenne rá igény se tudom, hogy bele szálnék-e egy ekkora projectbe. :/ De mivel előbbin hasalna passz. naaaagyon rétegjáték ez
  • DarkHorSe
    #1111
    En max osszefogom, meg leszervezem :D
  • Terawatt
    #1112
    Google fordítóval megkapod az anyagot és fogd össze.
  • DarkHorSe
    #1113
    :DDD
  • DarkHorSe
    #1114


    atvaltozott azt elment, koszi hogy beneztel
  • sirdond
    #1115
    nem kell ezen semmit szervezni :D
    meg nem is kell ezt komolyan venni, ha van kedved fordítod, ha nincs akkor nem, ennyi. na majd fallout 4 után belekezdek :D
  • Jaqen
    #1116
    Na akkor azt hiszem ideje lenne komolyabban tanulni angolul :D Jó pár szót tudok de nyelvtan 0. Sok ismerősöm tanult játékokból, sztem én azért még igénybe veszek egyéb eszközöket is. Pl szöges ostor. :D Letöltöm a játékot, azt nekiállok, bár én a kalandozós verziójával fogok játszani. Tudtok mondani jó grafikus modokat? Amiben minden felismerhető? :D
  • Terawatt
    #1117
    Van egy csomag amiben van egy pár és ott eldöntöd hogy melyik tetszik neked. Sok mindent úgy se fogsz megtudni elsőre mi, de ezért lehet pauseolni és van rá gomb amivel felhozza részletesen hogy az ott mi, vagy csak oldalt kiírja amikor rajta van az X.

    Legyen nyitva a háttérben egy szótár és már meg is vagy. Nyelvtanra majd ráérzel. Alapokat persze sajátítsd el. Egyszerűbb igeidőket. Még ha nem is tudod perfektül alkalmazni, de legyen róla egy jobb fogalmad.

    Sorozatokat is jó angolul, angol felirattal nézni. Még ha a 40 perces sorozatot 55 perc alatt is nézed végig, de megéri.
  • Jaqen
    #1118
    Na az igeidők sztem nagyjából mennek. :) Nem volt olyan nehéz, volt amit eddig is tudtam :D Amúgy kérdések:
    Ha generálok egy világot a Create New World! menüben akkor ott fogok kezdeni ha új játékot kezdek adventure módban? A világ legenerálása után az az X az micsoda? :D Peasant karakterrel mennyire szivatós indulni? Csakmert szerintem egy Hero egy kezdő karihoz képest elég "erős". Mármint rengeteg dologhoz ért. Jól birkózik, úszik, kardozik, lopakodik, szúr hátba, és íjászkodik stb.
  • Terawatt
    #1119
    Most nem igen van előttem, de több nézet is van a világ generálása után. Van egy nagyobb térkép és a "zoomolt" térkép, hogy azon belül ott mi van ahol az X van. X az mindig a kurzorod pozíciója. (lehet egérrel is mozgatni, csak be kell állítani. Építkezésnél jól tud jönni például)

    Én próbáltam többször is az adventure módot és abszolút nem rossz, de volt, hogy mentem fel az emelkedőn és a domb túloldalán banditák vártak és esélyem nem volt lereagálni, mert már kaptam a nyílvesszőket. :D Viszont voltak fincsi harcok amiket leírásból nézve tök jól el lehet képzelni (könyv feeling).

    Próbáld majd ki a fortress módot is, mert az a prioritás a játék fejlesztésével kapcsolatban.

    Csinálj egy combosabb karaktert, hogy jobban megismerd a játékot, mert abban nem lesz fun, ha két csapat után eldőlsz és kezdheted előröl .
  • Jaqen
    #1120
    Lol kétszer kezdtem újra. Mindig olyan helyre rak ahonnan nem tudok kijönni :D 1x sikerült, ugrással de akkor crashelt a játék. Nem értem ezeket az ábrákat. Oké, hogy a sötétzöld leveleken nem tudok átmenni, a világoszöldeken meg igen...de mik azok, hogy ennyire korlátoznak? Mert miért mindig ilyen helyre rak be? Hogy jutok ki? lol xD
  • Terawatt
    #1121
    nézz pár lets play videót. sokat fog segíteni
  • sirdond
    #1122
    +1
    meg a wiki-t ajánlanám még, van beginners guide része adventure mode-hoz is, de,ha nem megy az angol akkor felesleges.
  • Terawatt
    #1123
    Na mi a helyzet, mesélj hogy haladsz a játék kitapasztalásának rögös útján? :)