75
  • Tikal #75
    "Szerintem jól felismerhető, hogy mikor beszéltem általánosítva, és mikor beszéltem rólad, a többi talán az egód játéka lehet, nem látom okát annak, hogy bújtassam az esetleges véleményemet rólad."
    Én sem látom okát hogy miért kell a beszélgetésünkből egyik pillanatrol a másikra többesszám első személyre váltani, és irni egy monologot olyan emberekről akik itt sincsenek... vagy miért éreztede fontosnak hogy ezt megoszd velem? Oka csak volt, azt pedig tudjuk... szóval burkolt vélemény, de okosan nyomod azt elismerem :)
  • Tikal #74
    Igen, ezért kell több forrásból tájékozodni, és kiprobálni a telefonokat. Valóban, abbban a cikkben egyértelműen kiderüol hogy iPhone tulaj az író.. épp ezért kell fenntartással fogadni... de a többi oldalból azét már össze lehet rakni a képet...
  • Tikal #73
    Gondoltam hogy ezt fogod írni :) Persze hogy nem rám gondoltál, ezt mondod, de azért a 63as hozzászolásodban csak leirtad amit leirtál, ha pedig nem rám vonatkozik akkor minek irtad le? Csak úgy? :) Ugyan már....

    Akkor most én is leírom... huu, de unom már azokat az arcokat akiknek mindegy hogy miről van szó, ha apple akkor az már szar.. persze ez nem ráéd vonatkozik, csak úgy leírtam :)
  • Madve
    #72
    Nem kerestem lehúzó összehasonlító videókat, hanem egy cikket linkeltem be neked, hogy hogy vezeti félre az embereket egy olyan adott oldal, amiben megbíznak. Abban a cikkben egyértelműen kiderül, hogy az író iphone tulajdonos, és nem használt még nokiát, amúgy meg szerintem van abban a cikkben egy kis mesterkéltség is, hogy mindenáron az iphone jöjjön ki győztesen.
  • Madve
    #71
    Válasz a 69. hsz-omban.
  • Madve
    #70
    "egy szóval nem mondtam hogy jobb az iphone vegyél azt :D egyfolytában te hozod fel.."

    Ezt én sem állítottam rólad. Mellékesen meg tudom, hogy az iphone mellett szoktál kiállni, mint ahogy most is 3 általam említett telefonból csak kettő maradt vitában, és abból az egyik szidtad, tehát iphone maradt melletted.

    én csak az n8ról beszéltem hogy az milyen gyengus lett, pedig sokat vártak tőle... és pont te vagy az aki probálja bizonygatni hogy de, mégis milyen jo a symbian :)

    A symbian nem csak egy aktuális telefonon fut mint az IOS. Ez alól a 3-as verzió sem kivétel. Tehát az adott telefon nem egy a rajta futó rendszerrel. Tehát amikor a symbianról beszélek az nem törvényszerűen n8. a többit meg már leírtam.

    "Rámutatnál hogy mégis hol probálom neked bizonygatni, akár erőszakosan is hogy mégis milyen csucs telefon az iphone?"

    Tudtommal nem írtam ilyet kifejezetten veled kapcsolatban...

    "persze most többesszám első személyben beszéltél végig, de tudjuk, rám, gondoltál, ha meg nem akkor nem is értem minek hoztad fel ezt"

    Szerintem jól felismerhető, hogy mikor beszéltem általánosítva, és mikor beszéltem rólad, a többi talán az egód játéka lehet, nem látom okát annak, hogy bújtassam az esetleges véleményemet rólad.

    "Egyébként meg leszarom hogy mit neveznek okostelefonnak... teljesen mindegy... nekem olyan telefon kell amin meg tudom azokat a dolgokat tenni amiket ma egy androidos, iOS telefon tud, ennyi. 5 éve nem volt egy nagy élmény netezni egy telefonon, ma már az..."

    Ezt inkább úgy mondanám, hogy képes legyen az adott telefon a tulajdonosának az összes igényét fedezni, ami lehetséges manapság, platformtól függetlenül. És akkor máris nem annyira behatárolt...
  • Madve
    #69
    Kifejezetten nincsenek olyan oldalak, ahol olvasgatok mindig, mivel tág az érdeklődési köröm, az idő, amit ilyesmire tudok szánni az igen csekély. Az oldalakat én is ismerem amiket említettél, de nem követem őket rendszeresen. Én inkább mindig az aktuálisan engem foglalkoztató dolgokról próbálok meg minél több infót megtalálni, mielőtt döntésre jutok. Ebben benne vannak a szakoldalak, és az átlag felhasználók véleményei is, többek között a youtube is. Youtube-ot azért említettem elsők között, mivel a nyáron kezdtem el telefont keresni magamnak, és amikor többek között az n8 is felkeltette az érdeklődésemet, akkor még jóformán a youtube-on lehetett róla használható információkat találni a prototípusokról amiket felvillantottak egy két kiállításon...

    De ha cikkeket akarsz, akkor tessék:
    engadget
    Techradar

    Én ahogy látom mint már lejjebb is említettem a symbian kinézetét(UI) húzzák le, és nem magát a rendszert(OS), de az változtatható...

    Ez meg csak egy válasz a gizmodo összehasonlítására.
    Ebből is látszik, hogy ezek az oldalak sem feltétlenül objektívek, érdemes mindenről több helyről tájékozódni. + nem árt, ha olyan nyúl hozzá egy adott készülékhez, aki ért is hozzá.

  • Madve
    #68
    Is is, symbian és linux alatt mindkét féleképp megy. Ha akarod, ha nem, ebben az irányban halad az összes telefon.
  • Tikal #67
    az 50-es hozzászolásodbol indult az egész.. ahol azt állítod csak azok huzzák le a symbian akik nem probálták még a 3.0át.. pedig nem.. az általam emlitett három nagy site mind lehuzta, és ők már ismerik a 3.0, hiszen azt tesztetlték... te lehuzo összehasonlito videokat keresgéltél, én tech siteokat és review-kat, lehetőleg elismert oldalakról.. én csak azért lepődtem meg hogy a youtube-ot hoztad fel, mert oda sok önjelölt telefon tesztelő tesz fel videokat, ezért is kértem konkrét linket...
  • Tikal #66
    hehe.. neked fobiád van :) egy szóval nem mondtam hogy jobb az iphone vegyél azt :D egyfolytában te hozod fel..most meg oda próálsz kilyukadni hogy ÉN bizonygatom neked hogy az iphone milyen jóóó... én csak az n8ról beszéltem hogy az milyen gyengus lett, pedig sokat vártak tőle... és pont te vagy az aki probálja bizonygatni hogy de, mégis milyen jo a symbian :)

    Rámutatnál hogy mégis hol probálom neked bizonygatni, akár erőszakosan is hogy mégis milyen csucs telefon az iphone? Többször el is mondtam, vegyen mindenki olyat ami kielégiti az igényeit... ( persze most többesszám első személyben beszéltél végig, de tudjuk, rám, gondoltál, ha meg nem akkor nem is értem minek hoztad fel ezt )


    Egyébként meg leszarom hogy mit neveznek okostelefonnak... teljesen mindegy... nekem olyan telefon kell amin meg tudom azokat a dolgokat tenni amiket ma egy androidos, iOS telefon tud, ennyi. 5 éve nem volt egy nagy élmény netezni egy telefonon, ma már az...
  • Tikal #65
    igaz, tulajdonképpen én oldalakat kértem tőled ahol olvasgatsz, mivel azt irtad youtube-on mindenki a saját telefonját hasonlithatja pl az n8hoz.. na én ilyen oldalakat videokat nem nézegetek csak nagy ritkán...

    "Amiknek a többsége a youtubra rakja fel a videót és hozzálinkeli az adott cikkhez..."
    ezért kérdeztem melyik oldalak ezek... egy linket kaptam tőled :) ráadásul az sem olyan igazi review...én nem kértem hogy VS videot mutass, valamiért te erőltetted a hasonlitgatást.. mivel előtte a symbian gyengeségéről beszéltem, és mondtam hogy mindenhol lehuzzák... persze nem hitted el.. pedig az általam emlitett oldalakon mindenhol dicsérik hardverban, de OS-ben lehuzzák...
  • Tikal #64
    ja persze, mappát létre tudsz hozni... de ez még messze van a pc-s társátol, nem tudom arrra gondoltál e.. mikor mappábol mappába mászkálok egy struktura mentén.. hát olyat nem akarok kösz... az hogy egy mappápa dobom a játékokat az még az egy bites usernek is megy szerintem...
  • Madve
    #63
    Nem, a vezetékes forgótárcsás telefon az, amit mindenki tudott használni. Iphone előtt az esetek többségében az vett okostelefont, akinek ténylegesen szüksége is volt rá, persze mindig voltak kivételek. Aztán megjelent az iphone ami erőszakkal ki lett nevezve okostelefonnak, holott az akkori megfogalmazás szerint nem érte el az okostelefonok minimum szintjét, és onnantól kezdve trendi lett okostelefont venni. Most meg ott tartunk, hogy buta emberek használnak okostelefonnak kinevezett cuccokat is megmagyarázzák, hogy az ő telefonjuk jobb az összes okostelefonnál, és erőszakosan meg is próbálják bebizonyítani. Nehéz velük vitatkozni, mert a bonyolultabb dolgokat nem értik meg, csak mindenáron ellenállnak, mindenen fogást keresnek, miközben nem tudják értelmezni amit a másik mond, mint ahogy te is. Pedig ezerszer megfogadtam már, hogy nem fogok mélyebb beszélgetésbe elegyedni iphone-nal kapcsolatban hozzád hasonlókkal, mert nincs semmi értelme, de néha mégis belecsúszok..
    Most megint megfogadom....
  • Madve
    #62
    Én sem ismerem az adott oldalt, google adta ki az elsők között an n8 vs iphone 4 keresésre. Ha értelmeznéd végre, hogy mit írok, akkor megértenéd, hogy miért linkeltem be. Amúgy az általad említett oldalak youtube-on tárolják a videóikat.
    Amúgy meg nem videót linkeltem....
  • Madve
    #61
    Pedig a telefonok kezdenek nagyon is pc jellegűek lenni, hasonló oprendszereket futtatnak, és a tárhely növekedésével együtt a telefonon a fájlok száma is nő, amiket mappákban lehet jól rendszerezni. Fájlkezelő és mappák is bármelyik symbianos telefonban fellelhetőek, és ez a linux alapú telefonoknál sincs másképp. Én személy szerint az indítóikonokat is mappákba rendszerezem az alkalmazás típusától függően, és csak az ezekre a mappákra mutató ikonokat tárolok a kezdő képernyőn. Meg esetleg néhány másik ikont, amit napi szinten használok, plusz egy pár widget.Gyorsabb, rendszerezettebb, és átláthatóbb, mint egy halom ikon beokádva a képernyőre amik között a képernyők lapozásával keresgélsz. Egyébként tudtommal az iphone 4-ben is újításként már létre tudsz hozni mappákat, ez talán véletlen? Vagy rosszul tudom talán? Fájlkezelő meg igenis kell.
  • Tikal #60
    Egyébként szerintem az a jó eszköz, amit mindeki tud használni és nem kell hozzá 32 bitesnek lenni... :)
  • Tikal #59
    Nem ismerem ezt az oldalt... ezért is kérdeztem te mégis milyen oldalakt látogatsz..

    számomra tech oldal: gizmodo, engadget, techradar...

    te most direkt egy olyan videot linkeltél ami VS.... én sima reviewkat olvasgattam az n8ról, de említhetném a hazai siteokat is... mindenhol ugyanaz a végkövetkeztetés.. de hagyjuk is.. ez szubjektiv.. ha neked megfelel akkor megfelel...
  • Tikal #58
    Vagy csak te ragadtál le a mappáknál és azt várod egy teelefontol is hogy ugy nézzen ki mint egy PC? Meg is őrülnék ha total commandert kéne futtatnom a telefonomon, meg mappákban turkálni egy alkalmazásért...legyen az akármilyen :)
  • Madve
    #57
    Ezt most komolyan kéred? Inkább menj fel az olyan techsitokra ahol videó is van, és nézd meg hány van közülük a youtube-on. Mellékesen én is így csinálnám, ha működtetnék egy hasonló jellegű oldalt. Megcsinálnám a videót, megírnám a cikket az oldalamon, majd a videót feltölteném a youtubra, amivel az oldalamat tároló szervert is kímélném tárhely, és letöltések szempontjából, plusz a youtubról is behozok egy csomó olvasót az oldalamra, akiket érdekel a videóhoz kapcsolódó cikk.
    A kérdés az, hogy ki az aki még nem így csinálja?

    De hogy kapj egy linket: N8 vs iphone 4
    Itt egy jó példa arra, hogy hogy húzzák le az n8-at, és hogy emelik fel az iphone 4-et mindezt egy megbízhatónak tűnő oldalon. A cikk írója egyértelműen elvakult iphone tulajdonos, és még soha nem volt symbianos telefonja.
  • Madve
    #56
    "és pont ezeknek a usereknek ajánlod az iphone-t ugye, nyilván van benned valami előitélet a telefonnal szemben, ne is tagadd..."

    Igen, van. Úgy gondolom hogy pontosan a számítógépen 1 bites usereknek jó választás, akiknek a desktopjuk vastagon van borítva parancsikonokkal mivel alapvetően az iphone "menüje" sem néz ki másképp, csak több képernyőre van osztva. Nekik az egymásba ágyazott mappák túl bonyolultak, a részletes a túl sok beállítási és egyéb lehetőség zavarba hozza őket, és egyszerűen félnek, hogy elcsesznek valamit. Éppen ezért jó választás nekik az iphone felülete, ami direkt az ilyen usereknek van kitalálva, és a rendszere korlátozottsága, és zártsága, hogy ne tudja még véletlenül sem elb*szni az user. Szóval aki nem szereti a bonyodalmakat, annak ideális választás, ha küllemre is tetszik neki. Ezt nézheted előitéletnek, de az applenek pont ez volt a célja az iphone-al ha sarkítom akkor okostelefonhoz hasonló vmi a hülyéknek, de ezt szebben szokás megfogalmazni.

    "nem tudom, szerintem symbianra közel sincs annyi alkalmazás mint androidra iphone-ra, de te tudod..."

    Valóban darabszámra nincs annyi, de itt nem is a mennyiség a lényeg, hanem, hogy adott dologra találsz-e egy használható alkalmazást, vagy nem. A legnépszerűbbek
    meg megjelennek az összes platformra, max kis késéssel.

    "nem, én se facebook miatt döntöttem, szerintem nem ez alapján döntenek az emberek..."

    Mint mondtam nem véletlenül emelik ki a telefonreklámokban az előtelepített alkalmazások egy részét. Hidd el sokaknak ez számít, mivel nincsenek hozzászokva hogy bármit is telepítenek. Laptop vagy számítógép vásárlásnál sem véletlenül találkozol előtelepített programokkal...

    "de leírás alapján tuti nem döntenék, mert a leírásbol pont egy dolog hiányzik: a felhasználoi felület, a szoftver..."

    Nem, nem azt mondtam, hogy csak leírás. Csak leírás alapján pl. gyógyszert szokás választani. Egy kocsit sem csak leírás alapján fogsz választani, hanem azért elviszed egy próbakörre is. A leírás csak abban segít, hogy kiszűrd az igényeidnek legmegfelelőbb hardvert, funkciókat, amiket többek között ki is próbálhatsz amikor a telefont ténylegesen kézbe is veszed vásárlás előtt. Leírás nélkül a samsung corby, meg a galaxy s tulajdonképpen csak méretben, kijelzőben, kamerában meg árban különbözik. Legalábbis ennyit látsz, ha csak kézbe veszed őket.
  • Tikal #55
    megmutatnád ezeket? melyik tech site-ok ezek?
  • Tikal #54
    "Aztán azt mondtam, hogy sok embernek komolyabb tudású telefonja, mint amire szüksége van, és nem is feltétlenül tudják kezelni. Te ebből azt vetted le, hogy én tudom kinek mi kell."
    ha nem általánositanál... ezt te mégis honnan tudod? és pont ezeknek a usereknek ajánlod az iphone-t ugye, nyilván van benned valami előitélet a telefonnal szemben, ne is tagadd...

    nem tudom, szerintem symbianra közel sincs annyi alkalmazás mint androidra iphone-ra, de te tudod...

    nem, én se facebook miatt döntöttem, szerintem nem ez alapján döntenek az emberek...

    szóval objektivitás? miközben egyfolytában általánositasz? :)

    de mint mondtam, igazad van, a nokia n8 meg az SE leirása rohadt részletes, segit a döntésben...de leírás alapján tuti nem döntenék, mert a leírásbol pont egy dolog hiányzik: a felhasználoi felület, a szoftver...
  • Madve
    #53
    Amiknek a többsége a youtubra rakja fel a videót és hozzálinkeli az adott cikkhez...
  • Madve
    #52
    Ha nem sarkítanál egyfolytában, és figyelmesebben elolvasnád, amit írok akkor nem írnál ilyeneket. Észre vennéd, hogy első körben a leírások felületességét kifogásoltam típusoktól függetlenül, amik alapján az ember az igényei alapján kiszrheti a megfelelő készüléket. Szerintem egy ilyen leírásnak a lehető legrészletesebbnek kell lennie, hogy bármilyen szempontból vizsgálható legyen az adott készülék.
    Felhoztam példának két készülék leírását két különböző gyártótól és szembe állítottam bármelyik iphone leírásával, mellette kijelentettem, hogy nem típusvitát akarok kezdeményezni. Ehhez képest te mégis kiválasztottad az n8-at vmi oknál fogva.
    Aztán azt mondtam, hogy sok embernek komolyabb tudású telefonja, mint amire szüksége van, és nem is feltétlenül tudják kezelni. Te ebből azt vetted le, hogy én tudom kinek mi kell.
    Az alkalmazásokat meg nem kifogásoltam, mivel szinte bármelyik elérhető bármelyik platformra, ha meg nem, akkor max pár hónapon belül elérhető lesz, vagy lesz egy jó alternatívája. Tehát én nem az alapján döntök, hogy van-e facebook a telefonon.
    Egyébként meg az fm transzmittert, az usb otg-t, a bluetooth 3-at (ami teljes érték) is hasznos dolognak tartom, és ezek olyan dolgok, amiket nem tudsz letölteni. Én személy szerint a feledésbe merülő infrát is vissza raknám a telefonokba, ki tudnék vele váltani egy raklap távirányítót a garázskaputól a tv-ig.
    Neked meg annyit, hogy próbáld objektívebben több szempontból vizsgálni a dolgokat, akkor sarkítani is kevésbé fogsz...
  • Tikal #51
    nem youtube-on nézek reviewkat, hanem hazai és külföldi tech és mobil oldalakon...
  • Madve
    #50
    Ha youtube-on megnézed a lehúzó összehasonlító videókat, akkor általában ott az illető másik telefonja is, tehát igen. A symbiant meg csak az szidja, aki még nem próbálta a 3-as verziót, csak annyit tud róla, hogy kinézetre hasonlít a hibás 1-es verzióhoz, de mint mondtam már ennyi erővel a win7 is fos, mivel hasonlít az elk*rt vistára, és az alapok is ugyanazok.
  • Tikal #49
    *miatt
  • Tikal #48
    Az N8at sok helyen lehuzzák, főleg a symbian mellett, ami egy elvault rendszer képtelen lépést tartani a többiekkel, akkor már inkább egy androidos telefon... de meg sem leptél, te még azt is tudod hogy az n8ról iro embereknek milyen telefonjaik vannak :)
  • Tikal #47
    Akkor maradjunk annyiban hogy mindenki az igényei szerint választ telefont... de azt légyszi ne te döntsd már el hogy kinek mi a jó és ki mit tud kihasználni egy telefonban... én 100%ig elégedett vagyok a telefonommal, és nem tudom most miben nyujtana többet egy n8... de persze te már csak tudod ki miért vesz telefont... és 100% hogy nokia n8-at csak olyan vesz aki azt 100ig ki is használja, hát persze :)

    Mondj olyan alkalmazásokat amiket nem érsz el iphone-n.. tényleg érdekel.
  • Madve
    #46
    Mellékesen az iphone-t még keményebben lehúzzák. Az n8 lehúzásai nagyrészt abból adódnak, hogy nem ugyanolyan mint a véleményt író ember másik telefonja, ezért nem tetszik az illetőnek, vagy az illetőnek 10 év nem volt elég, hogy elolvassa egy symbianos telefon használatiját. A vicc, hogy ezek mellett a fake problémák mellett nem kapnak nyilvánosságot a telefon valódi hibái.
  • Madve
    #45
    Az általad említett vásárlók nem okostelefon használók, éppen ezért vesznek telefont főleg kinézet alapján. Amikor vásárlás előtt kézbe veszik, akkor már a kinézetre tetszik nekik, csak azt nézik, hogy van-e rajta facebook, youtube, meg google fordító, vagy hasonló alkalmazások, és ezek alapján fog dönteni, még akkor is, ha csak minimális nethozzáférése lesz a telefonnal. Pontosan nekik való az iphone a felületességével, a számukra felhasználóbarát menüjével. Mellékesen akármennyire is tagadják, az ő igényeiket, és képességeiket még az iphone is meghaladja, éppen ezért lesznek boldogok vele, és nem fogják tapasztalni annak hiányosságait.
    Nekem személy szerint az utóbbi 10 évben okostelefonjaim voltak, mindig megvolt rá az igényem, hogy kiismerjem őket, és mindig hiányzott is belőlük valami, éppen ezért nem fogok iphone-t venni.
  • Tikal #44
    Egyébként kiváncsi lennék milyen extra igényeket elégít ki az n8 ami nélkül nem vagy meg...
  • Tikal #43
    Aztaaaa, micsoda reszletesseg...még a boltba se kell bemennem neten meg is rendelem az n8-at ;)


    Ha jobban belemerulsz szerintem te is Rajohetsz, hogy az emberek igen kis százalékát érdekli annyira részletesen a téma mint téged.... Az átlag nokia vagy Sony vásárló is csak bemegy a boltba megnézi a telefont kérdezget róla aztán dont... De persze igazad van, részletesebben a linkelt leirasaid... Jó vásárlást, de remelem nem az n8 mellett döntesz mert ugyan papíron nagyon ott van, de mindenhol lehúzzák... Ez meg ugye nem derül ki a leirasbol;)
  • Madve
    #42
    Ez a csilivilibb verziója ennek.
    Ok, minimális extra infó azért fellelhető rajta, de összességében csak látványosabb.
  • Madve
    #41
    Az előbbi hsz-em neked is szól...
  • Madve
    #40
    Ha körülbelül még 10 másodpercet rá szántál volna a dologra, akkor rákerestél volna az iphone-okon kívül a másik két általam példaként felhozott telefonra, (mondjuk azok többek között flasht is használó oldalak, lehet, hogy ez okozott problémát, és hogy értelmezd azt amit írtam, akkor felfogtad volna, hogy nem az a problémám, hogy nincs,vagy nem találtam, hanem azok részletességét hiányolom. Csak hogy segítsek:
    Nokia N8
    Xperia X10
    Az utóbbi egy kicsit hanyagabb, mesélősebb, de rövid böngészéssel minden infót megkapsz az oldalon.

    Most, hogy láttad ezeket, és ha nem vennéd észre a különbséget, akkor próbáld meg beleélni magad abba a helyzetbe, hogy éppen telefon vásárlás előtt vagy, nem fogtad még egyiket sem kezedben, és csak nagy vonalakban hallottál az említett telefonokról, szóval rájuk kerestél, hogy képet kapj róluk, és összehasonlítsd őket.
    Például ezek a leírások alapján + az általad belinkelt (mellékesen általam is megtalált) próbáld meg pl. az adott telefonok kameráit összehasonlítani bármelyik iphone kamerájával (és nem csak a pixel számít).
    Majd tudj meg bármit bármelyik iphone bluetoothjának korlátairól.
    Ezek után próbálj meg nagyvonalakban képet alkotni bérmelyik iphone specifikációja alapján, hogy körülbelül mit tudsz kezdeni azzal a telefonnal, gyári telepítéssel, mindenféle extrák hozzáadása nélkül (még mielőtt belekötsz, sokaknak ez is számít, nem véletlenül emelnek ki reklámokban is néhány előtelepített alkalmazást).
    Ez csak néhány példa, mélyebben is bele lehet merülni.
    Ha ezeken túl vagy, és mindezt képes vagy elvakultság nélkül objektív módon végrehajtani, akkor te is beismerheted, hogy elég felületes, és hiényos az iphone-ok leírása. Ha meg jobban belemerülsz, akkor akár arra is rájöhetsz, hogy a tudásuk is ugyanilyen felületes, az egész csak a látszatra van építve.
    Nem azt mondom, ettől még lehetsz boldog vele ha a te igényeidet tökéletesen betakarja.
  • FoodLFG
    #39
    ültesse már valaki dzsobszot seggre, mi a faszér pattog ez mindenhol?
    XD
  • Tikal #38
    Szerintem itt elég infót találsz, bár lehet téged még ennél is reszltesebb adatok érdekelnek, én mar tudnék ez alapján dönteni.... Lap alján meg azt is megtalálod mi van a dobozban:
    http://www.apple.com/iphone/specs.html
  • Tikal #37
    Te meg menj mar el az Apple oldalára legalább egyszer... Aztán linkeld azt az oldalt ahol epp nem találod mi van a dobozban, vagy epp mekkora a telefon , aztán majd segítek...
  • Tikal #36
    Elovetted a szokásos stílusod.... A telefonod meg talán kaptad, ha jól emlékszem, onszantadbol biztos nem vettél volna :)


    A kis cégének az értéke lehet hogy most epp nagy a részvenyarak miatt, de az Apple piaci részesedése elég kicsi világszinten.... De SJ most örülne ha hallana téged :))