13
  • sanyicks
    #13
    hát én nem úgy vettem észre, amikor 1,8-ról 2,1ghz-ra húzott thoroughbred-b procim (athlon xp) simán vert egy 3 ghz-s northwoodot, és hát árban is volt különbség... az xp 12k volt akkoriban, a northwood meg 50k körül.
    De a p4 akármilyen volt a konkurenciához képest, a lényeg hogy magasan legborzasztóbb ár/teljesítményt adták cpu történelemben.
  • Glutamin
    #12
    Ez így nem teljesen pontos. A 800-as FSB-s P4-ek már gyorsabbak voltak a K7-eseknél.

  • FoodLFG
    #11
    Még jó, hogy veri az atomot. amekkora szar az... :D
    (mondjuk engem nem érint ez az alacsony fogyasztásos, tabletes, netbookos divatszegmens)
  • Motoroj
    #10
    Neked nem mindegy? Akkor is intelt veszel, ha az AMD versenyképesebb.
  • sanyicks
    #9
    hát nézzük: k7 1999-ben jött aztán végig jobb volt 2003 ig, amikor kijött az athlon64 ami már durván jobb volt mint a konkurencia, és ez tartott 2006-ig a core2-ig, ami után is versenyképes maradt ár/teljesítményben, persze a vérpistikék megvesszük a legjobbat az ára nemérdekel kategóriájában nem, mert ott az ár nem tényező.
    Tehát 10ből 6 évig tisztán jobb volt teljesítményben, és ha ésszerű vásárlást nézünk, és ár/teljesítményt 10-ből 10 évig :)
    Amúgy igazad van :DD
  • opeca
    #8
    Kár, hogy 10 évenete egyszer jön ki az AMD versenyképes processzorokkal:)
  • sanyicks
    #7
    na szal ittvan
    mobil i5-öt veri holott az amd alsóbb kategóriákba készül :)
    bár annyira nem ahogy a videon látható, ugyanis kiugrasztotta a teszt az intelt a bokorból és kiadta mobilra is az asztali gpu driverét ami gyorsabb, mivel a mobilos eredetileg szándékosan lassítva volt az intel által (látszik megbecsülik a vásárlóikat...)
  • sanyicks
    #6
    pedig pentiumnak is ellenfele lesz, atom fogyasztással :D
    plusz el lehet vele játszani is, persze nem max grafikán :)
  • sanyicks
    #5
    milyen pentium 2-ről beszélsz?
    Az első amd apu-kon finomított phenom II alapú magok lesznek, fejlettebb technológiával, alacsony órajelen, és shader tömbök.
    Aztán később ezekbe is bekerül a bulldozer mag.
    x86 akkora teljesítményt ad amennyit most ad egy cpu. vegyesen vegyes feladatokra mindig gyorsabb lesz a gpu és cpu.
    vótmár teszt, gpu veri az iont, cpu rész péppé az atomot.
  • kvp
    #4
    Jo bonyolult modon fogalmaztak meg, hogy egy lapra integraltak a cpu es a gpu magokat. Az intel is ezzel probalkozik. Az egyetlen elteres, hogy az amd pentium II-es felepitesu x86-os magokat es egyszeru simd-es magokat integral, tehat az egyszerubb design miatt egyszerubb feladata van. Ez az aszimmetrikus cpu/gpu modell egyebkent az amiga-k egyik jellemzoje volt, ezert tudjuk hogy mukodokepes, csak nehezebb ra jo szoftvert irni. Viszont egysegesitett memoriamodell lesz, aminek a hianya miatt halt ki a cell csalad, tehat legalabb a cell fejlesztok hibaibol tanultak. Erdekes, hogy a power csalad regebbi vektoregysegei pont ilyenek voltak mint amit most az amd tervez, tehat tudjuk, hogy bevalt technologiarol van szo.

    Az intel gpu magnak (amd apu-nak hivja) is x86-osokat akar hasznalni, ez viszont csak bonyolitja a feladatukat, mert komplexebb rendszert kell osszehozniuk, bar az nagyobb teljesitmenyt adna. Az intel akkor jarna legjobban, ha hibrid core es atom rendszereket kezdene el gyartani, tehat x darab core mag es x*y darab simd-es atom mag lenne egy aramkorben. Egyebkent varjuk a teljesitmeny adatokat, akkor vegre rendesen ossze lehet majd oket hasonlitani.
  • 3LVW
    #3
    oké, rájöttem h netbookba lesz. sorry.
  • 3LVW
    #2
    Ezek tényleg most csinálnak a Pentiumoknak ellenfelet, vagy én tévedek? A kép alapján igazam van, és csak az utolsó bekezdésben van szó 4 magról. Világosítsatok fel kérlek!
  • Motoroj
    #1
    Jónak ígérkezik.