812
Sony Ericsson X8 - Androidos okostelefon
  • Dexter87
    #52
    Sziasztok!
    Szeretnék segítséget kérni tőletek! 2 napja van meg az X8-om. Szeretném megkérdezni tőletek hogy a 2.1-es android már kijött vagy még várni kell-e rá? Kíváncsi lennék arra hogy másnak is gondja van a wifi részével. Mert nekem megtalálja a hálózatokat és nem mindig csatlakozik rá, vagy ha rá is csatlakozott akkor pár másodperc múlva automatikusan bontja a csatlakozást.
    Esetleg van valaki közületek akinek van Full Európa térképe erre a telóra? Lehet IGO vagy Navteq. És ha van akkor esetleg akkor adjatok egy linket ahonnan lelehet tölteni. Plusz egy olyan kérdésem lenne még hogy ha felteszem pl. az IGO-t akkor nem kell bekapcsolni a wifit vagy az adatforgalmat hogy legyen GPS jelem!
    Válaszokat előre is köszönöm.
    Üdv: Dexter87
  • JürgenKlinsmann
    #51
    Persze, nem vitatom, hogy ne lehetne gyorsabb, hiszen ha a gyártó gyorsabbá teszi akkor az lesz. A Galaxy Spica példájából kiindulva valóban gyorsabb valamivel, de azért nem eget rengető a különbség (najó, talán ez köszönhető annak is, hogy a Samsung segghülye az Android programozásához, még a Galaxy S is bővelkedik hibákban és bugokban, ami pedig az Androidos flottájuk zászlóshajója).

    Azt azért örömmel hallom, hogy az X10-et ennyire meghajtja a 2.1-re való áttérés! :)
  • babapofe
    #50
    nekem is nagyon tetszik az ötlet - pláne, hogy a SE és az AXN is feltörekvőben van mostanság, nem is véletlen, hogy így egymásra találtak... Amúgy - bár ez nem tudom, kit mennyire mozgat meg, azt az AXN-s celebes műsort is lehet nézni, nem csak a filmeket. Mondjuk nem vagyok egy sztárhír vadász, de ha épp ilyesmihez szottyan kedvem, ez a mobilos AXN Zoom nézős megoldás jobban tetszik, mint vmelyik roppant "nívós" :D bulvár magazin lapozgatása ;)
  • MikX
    #49
    Ok, de már 1hónapja használom, és jóval gyorsabb, benchmark program szerint is kb dupla pontszámot ért el, és sok helyen olvastam ilyet, persze ez az x10-re értendő...
  • JürgenKlinsmann
    #48
    A gyorsabban futó alkalmazásokat cáfolnám, a 2.1 nem hoz akkora sebességbeli növekedést, hogy észrevehetően gyorsuljanak az alkalmazások, ellenben stabilabbnak valóban stabilabb és jobb a memóriakezelése is (ami főleg akkor jó, ha nem használsz Task Killert. Én már rég óta nem használom, sem a korábbi Androidos készülékeimen, sem a mostani kettőn, mert egész egyszerűen felesleges és inkább csökkenti az üzemidőt mint növeli. A 2.1-es Androidnál már nyugodtan a telefonra bízhatod, hogy gazdálkodjon az erőforrásokkal... jól elboldogul vele!
  • JürgenKlinsmann
    #47
    Ne az alkalmazást szidd, ha túl jó hozzá a telefonod! :P Amúgy meg egy ingyenes szolgáltatásról van szó, nem kell ezen háborogni. A másik meg, hogy itt van a jelen topik témáját kitárgyaló X8-as készülék, aminek viszont pont jó a kijelzőjére, mondhatjuk úgy is, hogy natívban jelenik meg.
  • mojito10
    #46
    Kártyafüggetlen telókra már lehet frissíteni; de a hivatalos SE blogon fellelhetők a frissíthető szériaszámok.
  • Megtörhetetlen
    #45
    Valakinél megy már? Mert azt hallottam hogy a Vodások már élvezhetik, meg a függetlenek is, csak a T meg a Telenor tartogatja még... Remélem nem azért mert telepakolják a hülye szoftverjeikkel :S
  • MikX
    #44
    Hát az X8 ár teljesítményben sztem ottvan, és ha feketében veszed, jól is néz ki :D
    1.6 hoz képest legnagyobb változás pl a jobb optimalizáltság, tovább bírja az akksi, gyorsabban fut minden, van live wallpaper, alapból 5 homescreen, sokkaltöbb app és játék megy rajta...
  • bodrisa
    #43
    Nem olvastam vissza az összes hozzászólást.
    Én arra lennék kíváncsi, hogy olvastam róla, hogy kijön majd a 2.1-es frissítés.
    Tudja valaki, hogy mikor? És, hogy ez mit jelent pontosan az 1.6-hoz képest? Gondolkozom egy új, érintőképernyős telefonon, és az xperia x8 is a lehetséges készülékek között szerepel.
    Árban nekem megfelelő, és pont annyit tud, amire nekem szükségem van.
    Tetszett még az x10 mini is, de az tényleg mini. :-)
  • MikX
    #42
    Gondolom a mediascape ugyanaz, mint az x10-en, az pedíg lejátssza a pls, m3u-t, De érdemesebb egy jó lejátszót tenni rá helyette, legalábbis én tettem. LauncherPro nem megy 1.6-on, de az ADW launchernek van donut verziója, én használtam 1.6-on, és ezek igazából nem fogyasztanak többet, ez más home screen, nem párhuzamosan fut az eredetivel, hanem csak az egyik, tehát semmivel nem fogyaszt többet.
  • Megtörhetetlen
    #41
    Jók a kérdések, googli azt mondta hogy elméletileg tudja az m3u-t kezelni, hacsak nem hazudik akkor menni fog :)
    Azt meg hoyg azok mennyit esznek azt csak egy próba után fogod tudni kideríteni ugyanis sok mindentől függ...
    Telepítsd és megtudod :)
    A launcher pro-ról nem tudok nyilatkozni, de ha az 1.6-on nem is fut a frissítés kijövetelével tuti menni fog, erre kb 1-2 hetet kell várni ha hihetünk a hivatalos közleményeknek :p :D
  • silvergod
    #40
    amit még elfelejtettem a widgetek,átalakitó programok(ADW,helix launcher stb.) mennyit fogyasztanak?
    mennyit bir a telefon igy + napi 1 óra zenehallgatás mellett?
    köszi
  • silvergod
    #39
    sziasztok
    a lejátszó tud m3u vagy playlist lehetséges könyvtárból?
    vagy van rá olyan app ami tudja?
    erre is van,vagy fut rajta az adw vagy launcher pro?
    vagy valami amivel átalakitható mert ez a kék nem jön be...
    köszi
  • MikX
    #38
    Én T mobile-nál vettem az x10-et, gyárilag rajta van, gondolom x8-on is.
    A képminőség nem függ attól, max meg-meg akadna a kép, de wifin próbáltam, vagy HSDPA-n, és ugyanaz. Hozzátenném, hogy youtube HD videok akadásmentesen szépen nézhetők akár HSDPA-ról is, inkább az van, hogy ez az AXN talán 320-ban sreameli a filmeket, és ez egy 850x320-as képernyőn kevés :D
  • magnitudo
    #37
    Ez nem valami pozitív hozzászólás:) Amúgy a képminősége nem függ attól hogy milyen a mobilnet lefedettsége? Persze ha wifin próbálja az ember akkor nem lehet ilyen probléma...! Én sem vagyok egy nagy sorozat nézős, bár van 1-2 amit meg szoktam nézni ha van rá módom. Én most tervezem egy X8 vagy X10 vásárlását szóval azon rajta lesz ez a program, akkor majd kipróbálom.
  • MikX
    #36
    Hàt amióta megvan a telom, rajta van, vagyis most nem, mert nem t-s eredeti m van fenn, de igazàból egyszer néztem meg, egy rakat fos az a cucc... Szar a képminőség, és amúgysem hat meg egy gagyi csatorna gagyi műsora sem. Bàr tv-t amùgysem nézek, szal valószínű nem én vagyok a kuncsaftjuk ;-)
  • Thaison
    #35
    Hallottátok hogy az AXN által elérhető egy alkalmazás Xperia telefonokra amivel meg lehet nézni a csatorna sorozatait? Szerintem ez egy elég jó ötlet elterjedhetne több csatornánál is. Így legalább az ember, ha unatkozik, út közben is megnézheti a kedvenc sorozatát ha esetleg lemaradt róla. Nagy ötlet, sok lehetőség van rá. Jó ez az android:)
  • magikusloop
    #34
    Köszi a linket Mooorleoneee, én még nem is hallottam erről. Nagyon nem lepődök már meg semmi újdonságon, szükség van az új dolgokra.
  • MikX
    #33
    Hát ok, bár igazából nem annyira mérvadó, tökéletes így is... :D
  • morleone
    #32
    Még nem jött ki, vagyis még semmi erre vonatkozó információt nem találunk a neten. Még az angolok is csak a múlthétre mondták, hát akkor gondolom nem kell aggódnunk, hogy november legvége előtt megkapjuk.
  • MikX
    #31
    Most már sikerált valamit összeeszkábálni, most olvastam, hogy már van alfa froyo x10-re, igaz sokminden még nem megy, de legalább bootol, sok funkció már megy, lesz ittis azért, csak lassabban jött össze, állítólag nehéz csinálni.

    Btw nem tudja valaki, hogy a tmobile-nál kijött már a 2.1 x10-re? Mert akkor vissza legalizálom a telóm :D
  • JürgenKlinsmann
    #30
    Samsungra viszont elég gyakran jönnek a custom FW-k és a frissítéseik, szóval ott meg nincs panasz a közösség által gyártott verziókra, stabilak is, ellenben a gyártóval ami aztán nagy ívben tojik az egészre.

    Most van nálam egy X8-as, mert a cég kapott egy raklapnyit és osztják bent, leváltva az őskövület 2008-as Symbian Nokiákat, bár ez így most azt jelenti, hogy egyszerre két Androidos telefonom is van. Custom ROM-ot nem pakolhatok rá, nem módosíthatom, szóval a gyártói frissítésig ezen nem lesz custom 2.1, de nem zavar, mert a Galaxy Spicámon meg van custom 2.2! :D

    Ha úgy vesszük, hogy egy T-Mobile Pulse árában van... hát én inkább a minőségibben összeszerelt SE-t vinném, volt a Samsung előtt egy Pulse-om is, de azt utáltam.
  • Thaison
    #29
    Nálam itt van egy ilyen telefon, és azt kell hogy mondjam 1.6-al is teljesen jól használható, szóval vedd meg aztán mint írták majd update-eled. Nekem fehér van, de majd feketét is lehet kapni. Az elején féltem tőle hogy ú a fehér nem lesz férfias, de aztán amikor kézbe fogtam megváltozott a véleményem. Minőséggel nincs hiba, van súlya és jól össze van rakva. Akinek a mini túl kicsi az X10 pedig túl nagy azoknak ez egy jó választás lehet. Ez az a méret amivel pont jól lehet használni a telefont, az sms írás is jól megy, persze fektetett módban.
  • MikX
    #28
    Jahh, énis ódzkodtam tőle eleinte, aztán már énis moddolgattam, bár custom fw még nincs x10-re, olvasgattam XDA-n, csinálgatják, csak bonyolult, sanyierikszon jől összeütötte :P
  • ATi0021
    #27
    Van feketében? Úgy tudtam csak fehérben van.
  • JürgenKlinsmann
    #26
    Miért is nem? Én buheráltam már T-Mobile Pulse-ot és a Samsung Galaxy Spicát is... a lelkes modderek sokkal hamarabb elkészítik az ilyen frissítéseket saját kezűleg, amik ráadásul sok esetben klasszisokkal stabilabbak és gyorsabbak, mint a gyári.

    Itthon akad egy-két telefon, cégesek és sajátok az egyik egy fent említett Samsung Galaxy Spica amire hivatalosan soha nem jön a 2.2, de a Samdroid-on is publikáló programozók összedobták rá! Persze nem teljesen ugyan az, mert alapvetően egy 2.1-es rendszerről van szó (FrozenEclair a pontos neve - értsd: Froyo = Forzen Yoghurt), de mind a kernel, mind a compiler ami olyan gyorssá teszi a 2.2-es rendszert átkerült, plusz Wi-Fi Tethering és "gyári" Apps2SD (root nélküli) is van benne. Ezen felül egy apró módosítással komplett Recovery menüje van ami egy boot képernyőre emlékeztet és könnyen lehet vele rendszert frissíteni kábelek és számítógép nélkül, csak a memóriakártya gyökerébe kell leszedni a módosított firmware egyes elemeit és adatvesztés nélkül frissít.
    Ja és a telefon nem multitouch-os alapból: Hopp... ugyan ez a csapat megcsinálta, hogy az legyen! Valójában csak le van tiltva, a készülék tudja a multitouch-ot, de már ez is van rajta.

    Persze a garancia ugrott, de ha gond van akkor visszaállítok mindent gyári állapotba és 90% esélyem van, hogy megeszi a garancia szerviz! ;)

    Szóval én nem vetném el rögtön az ilyen custom ROM-ok telepítését. Az Android lényegében egy erősen módosított Linux... a Linuxnak is az a csodája, hogy nem csak az "eredeti" létezik, hanem ezernyi más disztribúció is.
  • MikX
    #25
    Miért kéne megvárni? megveszed, aztán majd updateled... de lehet addígra kintlesz, nemtudom... mondták, hogy az x8-ra késik, x10-re én már felraktam, persze nem a magyart, nemis tudom mikor jön ki a T-mobilos fw itthon

    Egyébként pár apróságtól eltérve (live wallpaper) sokmindenben jobb, tekintve, hogy a marketen az app-ok mostmár jórésze 2.x verzióra íródik, nomeg nekem sokkal gyorsabb, és az akksi is többet bír, igaz csak úgy pár órával, de az is számít néha
  • johspeed
    #24
    Tegnap megnyomorgattam alaposan egy X8-ast. Elegáns formavilág (főleg feketében). A telefon első fogásra azonnal minőségi benyomást kelt, ebben az árkategóriában pedig gyönyörű a kijelzője.

    Várom a fizut, és végre meglephetem magam egyel. Annyira nem értek az Android verziók közötti különbségekhez, de megnyugtatott az eladó a boltban, hogy nemsokára érkezik a 2.1-es verzió az X8-asokra. Már csak az a kérdés, hogy megéri-e megvárni azt, mind funkcionalitás, mind pedig anyagiak szempontjából.
  • MikX
    #23
    Azóta már a generic 2.1 fut az x10 emen, igazából sok babrálással n járt, komolyan a rootolás volt a legkönnyebb :-) androot letölt, telepit, kattint a root-ra, rootolva :-) root explorerben átirtam 2 sorban az fw régiokodját, újraindít, ráköt pc-re, SEUS iírja, hogy van frissités, frissít, és ennyi. Jahh, aztánmég rootoltam a 2.1-et is, miv utána egy szűz oprendszer maradt. Legbonyolultabb volt a net és mms beállitása, mvel ez nem magyar t speckos oprendszer, rgo nemvolt előtelepitve a web'n'walk beállitása, viszont azthittem angol lesz, de ugyanúgy magyar maradt az egész. Hát ami változott, az legfőképp az, hogy gyorsabb, szerintem szebb, timescape, mediascape is jobb, kontaktokat úgy összekapcsolta, hogy észre sem vettem, facebook, twitter, mail, telefonszám. Jaés full automatán, csak megkellett adnom az elején a cimeket, jelszavakat. Aksi is többet bir, nálam átlagos használat mellett melóból hazaérve rögtön tölteni kellett, mostmég van kb 30%, pedíg többet használom most, hogy több a lehetőség :-) HD videotol nemvártam túlsokat, de meglepő, jó a minőség, gépen nézve nem mondaná meg az ember, hogy teloval készült. És a folytonos autofocus is gyors, hamar reagál, és pontosan. A flash azért hiányzok a böngészőből mindenesetre, mostmár jöbet rá a Gingerbread :-)
  • morleone
    #22
    Semmi hír nincs arról, hogy mi lesz az újítás. Valószínűleg az oprendszert optimalizálják a lehető legjobban. Biztos van néhány gyerekbetegsége is a telefonnak (melyiknek nem), de azokról szinte semmit nem tudunk, pláne hogy még csak most lett elérhető, plusz még ebben az évben kijön a frissítés, így gondolom fel sem fog tűnni senkinek.

    De az X10 frissítéséből kiindulva igazából bármi lehet. (Ti. az x10 frissítés után képes lesz HD videó felvételére.)
    Van valakinek pontos infói a közelgő frissítésről? Én semmit nem találtam.
  • kalaposkan
    #21
    Mondjuk én biztos nem buherálnám az oprendszert, csak ha hivatalos frissítés megérkezik - nem bízom annyira a számítástechnikai tudásomban Igaz eleve nem szeretem a mindenféle frissítgetéseket, úgy vagyok vele, hogy amíg valami működik, addig jobb nem hozzányúlni
    2.1 amúgy mennyivel tud többet? Csak sima átlagfelhasználó szempontból...
    Mert én eddig remekül ki vagyok békülve az 1.6-al is, nem is annyira értem a hype-ot az új verzió körül... Vagy majd, ha meglesz, akkor rájövök én is milyen király?
  • MikX
    #20
    Igen, csak mivel akkor ugrik a gari...
    Bár most néztem, az androot és társai féle egykattintásos root visszafordítható, tehát ha valami olyan baja lenne netán, hogy azért be tudom kapcsolni, akkor nemgáz :D
    Bár nemvagyok nagy szakértő, most kezdtem csak el foglalkozni az androiddal, de olyan leírások vannak, hogy igazából bárki könnyen belejön, ha van némi alapfogalma...
  • Megtörhetetlen
    #19
    Most is elérhető és felteheti nem hivatalosan a 2.1-et akit zavar a hiánya, de ez hogy az 1.6 csak 1.6-tal tudjon kommunikálni ez elég röhejes szerintem valami nagyon gáz szoftvert használtál akkor... Melyiket is használtad?

    Ez meg hogy ezzel villogni... Meg ez a szöveg amit idekerekítettél :D :D
    No mind1 a lényeg hogy engem pont az érdekel legkevésbé :D Sokkal inkább az hogy olcsó legyen és jó ez meg az ...
    A T néha tényleg csinál érdekességeket tehát lehet hogy a generic lesz a legjobb döntés, elvégre a T-s ben sem lesz több, max több reklám.
  • MikX
    #18
    Hátlátod ezt pont leszarom... Telefon nem azért kell, hogy másoknak villogjak...
    Hát, ha a T valamit is lebutít rajta, akkor megy is a generic, azt rohadjon meg... :D Most is ottvan az AXN player amit nem lehet letörölni, pedíg idegesít, mert tv-t alapból soha nem nézek, telefonon meg főleg...
    (jade, nézek, mikor megy a PS :D)
  • hantabb
    #17
    A multitouch tényleg nem olyan fontos alkalmazás, mert csak zoomolni tudsz vele, de azért néha ha jó helyen és jó időben lövöd el, akkor arat a tömegben, kapsz néhány elismerő pillantást, egy vállveregetést a metrón, pár bevállalós ember pedig mélyen a szemedbe nézve odaáll eléd és a következőket mondja: " Faim, te aztán tudsz valamit ezzel a multitáccsal, életemben nem láttam még ilyen jó dolgot, látod a szemem sarkában a könnycseppeket ? Ezek az örömkönnyeim ! Köszönöm, köszönöm, hogy megmutattad nekem ezt a csodát! " Amúgy szerintem tényleg nem olyan fontos dolog, főleg, ha nem vagy vak akkor el tudod olvasni, amit akarsz. A T-mobile meg már elmehet a csába, ha nagy változásokat eszközöl a 2.1-ben, pár lógót vagy kamualkalmazást még elviselnék, de azt, hogy lebutítsák kényük-kedvük szerint a szoftvert, már kicsit necces dolog lenne, főleg, hogy 50 pénzt elkérnek érte, ha dominósan veszed. De sajnos kitelik a multiktól, kártyafüggetlen állapotban meg vehetsz az ecserin, de a kapunál lesápolják tőled a telót és még meg is köszönöd nekik! :D Micsoda ? Egy Androidos 1.6-os nem tudna küldeni egy 2.1-esnek, de egy 2.1 es minden gond nélkül kommunikálhatna egy 1.6 ossal ? Nem nagyon vágom... :(
  • pxxl
    #16
    53 pénzért meg pláne...
  • MikX
    #15
    Nemtom mit próbáltál, de én tudtam küldeni kollegám nokia N8-ára (az mekkora egy trágyahalom)

    Lehet az lesz, bár aztmondták tmobilnál, hogy 20-a környékén lesz elérhető, annyira meg nem remegek a 2.1 miatt :D
    Ámbár lehet, hogy jobbanjárnék a generic-el mert ha tmobile belenyúl... :D
  • arty
    #14
    az a kis app csak 2.1 alatt tud fájlt küldeni más BT eszköznek

    1.6 melett csak két 1.6-os tud egymásnak fájlt küldeni... azaz használhatatlan :)

    eddig két programot találtam, ami nem ment 1.6-on, kiprobáltam kb 10-et. ha enyém lenne a telo és pont a kiszemelt cucc nem menne, eléggé zavarna a 2.1 hiánya

    én a helyedben felraknám a genericet+rootolnám. sajnos a páromé céges...
  • MikX
    #13
    van fileküldés, egy egyszerű kis app, és már van is...
    market csomó programja nem érdekel, ami meg igen, az megy.
    multitoutch? oké nincs, de igazából nem érzem a hátrányát semmiben, max nem lehet olyan látványosan zoomolni netezés közben.

    Lehet nem várom meg a frissítést, rootolom a telot, és megy a generic 2.1 fw fel.