146
Power ledekkel kapcsolatos dolgok.
  • kjhun
    #106
    Csináltam egy-két fotót én is. CREE XR-E LED, kis hűtőbordára szerelve. ~3.5W lenne maxon kihajtva.

    Bordára szerelve

    0.8m-re lévő radiátorra világítva 0.9A-en hajtva

    Ugyanoda, lencsékkel fókuszálva 0.9A-en

    Kép 2m-ről megvilágítva ez is 0.9A-en

    18-20 fokos szögben világít, picit szűkebbre lenne véve, és az összes fényt kifókuszálván, valamivel jobb lenne, így se rossz. (kábé a fény 80-90%-át szedték össze a lencsék).

    A képbeállítások: ISO 1000, F2.8, 1/90sec, kivéve a falon lévő képet, ott F5.2
  • kjhun
    #105
    Hát, nekem az XP-E ledes fénye tetszik. Bár, ha nem fókuszálod ki, akkor inkább az XT-E led, ez elvileg erőssebb, és fehérebb is mint a másik? A gagyiledes, az kábé hány lumen lehet, bár az a legegyenletessebb fényű.

    Energizer Lithium elemet próbáltál? 1.8V a feszültsége az új elemnek terheletlenül.

    Azt a 6000 lumenes szörnyeteget meg főrefinek felrakod a bicajra? Jön az autós szemből, azt rávillantod, menten az árokban köt ki. XD
    A Magicshine az elbújhat mögötte, de az összes velo-s lámpa is. Lupine Tesla-ban ha van ilyen fényű, szerintem 200-500k FT körül lenne.
  • RelakS
    #104
    Ha esetleg érdekel valakit:
    Csináltam új teszt képeket a lámpákkal
    A fő cél az ócó elemek kipróbálása volt, amik egész jól teljesítettek. Gondolom, rövid távon Illetve érdekelt az eneloop, hama és Tesco akku teljesítése is.
    Természetesen a nagyon hosszú képtől kezdődik :)
    A sok "nagy" kép csak azért lett kirakva, hogy ha valakinek ahhoz van kedve, egyenként is összehasonlíthassa a fényeket.
  • RelakS
    #103
    hmm... megnéztem kicsit jobban az oldalt.
    A teszt győztes Ferei lámpa ára 79990HUF.
    A DX-en az egyik XM-L-es Ferei feltűnően hasonlít a vizsgált lámpára, és csak 202,6 dollár, ami kb 45000HUF
  • RelakS
    #102
    összerakni? Ahhoz azért az optikát el is kell készíteni :)

    A lámpán lévő lencse átmérőjét 23mm-esnek mérem

    Dx-ről ezeket vettem: 1 2 3 4
  • kjhun
    #101
    Ilyen gyagyi némelyik lencse?

    A caboson is ilyen vacak lehet? Bár azok nem aszférikusak, hanem gömbi felületi lencsék. Meg azokat a ledtől 1-2mm-re, max pár mm-re raknám, csak arra, hogy a mondjuk 120 fokban világító led fényét, mondjuk 60-80 fokra összehúzza, azt meg egy jobb és nagyobb lencsével a kívánt szűkebb fénynyalábra.

    Mekkorák a dx-es lencsék, amiket vettél? És az XP-E-ken lévők?


    900kcd-ás led lámpa!!!

    Annyi tudható róla, hogy aszférikus lencsés ez a lámpa. De állítólag, amit a lencse nem szed össze fényt, azt tükörrel a ledchipre van visszatükrözve, fókuszálva, így még jobban világít. 1.9km-re világít el!! (0.25 lux/négyzetméter) És az ára is van ~700$

    Valami ilyesmi szerintem, mint ez ( PDF ):


    Házilag össze lehetne ilyen erős lézerkardot dobni?

    Az adataiból az jön le, hogy ~2.5A-rel van meghajtva az XP-G2 LED benne, aminek 1.5A az üzemi árama. (3*18650-es akku, és 2.5-3 óra üzemidő.)
  • RelakS
    #100
    Ahhoz meg kellene néznem a velos tesztet megint, meg hogy milyen beállításokkal fényképeztek.

    Lencsék: Vettem párad a DX-ről, és borzasztóak :( A ledes lámpáim mind egész jól fókuszálják a fényt. A DX-es lencsékkel ezt nem sikerült elérni. Vagy homályos a led képe, vagy glória van körülötte. Pedig az egyik ledes lámpám lencséje olyan gagyi, hogy látni, hogy az öntőforma négy részből állt, és kicsit sorjás lett a lencse XD
  • kjhun
    #99
    20mA-nél talán nem fűtenek azok a ledek még. De 40-50-nél már igen, pláne ha el is kékül a fénye, mert túlterheled már akkor és forró. Elvileg 20-25mA-ig, mehet hűtés nélkül de fölötte már kell hőelvezetés, valószínűleg az 5 chipeshez is. De, a 20cd-ás ledemet 50mA-rel max 60mA-en járatom, a lábaiból alig van levágva, és mégis megy már 7 éve, mióta használom a lámpát, nem nagyon melegszik a lednek a lábai. (A nagy chipméret miatt?) Míg a 100mA-es, az 5 chipes, azaz 20mA jut egy ledchipre, bár ha elektromos energiát táplálsz valamibe, és minnél többet, annál jobban melegszik, hiába LED. Kiváncsi lennék rá, hogy mondjuk 10W-ot eresztek rá egy 10W-os Power LED-re, amiből, mondjuk kijön 700-1000Lm fény, a többi energia, ami a hőre megy el az hány W lehet? Ha, 90%-ot elérnénk a LED-eknél hatásfokban, akkor kis teljesítményű LED-nél, akár 3W-ig is elég lenne a hűtőcsillag? És a nagyok is alig fűtenének, jobb lenne a szerelhetőségük/felhasználhatóságuk.

    CPF-en nem sok jót írnak, hogy mennyi fényt tudnak ezek a 200< cd fölötti 10mm-es ledek, bár ha nem is lesz véve, max 1db tesztpéldánynak, az a 120Ft nem sokat oszt szorozna már. Lencséket meg kellene venni pár darabot kisérletezéshez. És ezek a caboson/kaboson lencsék mennyire lehetnek jók a ledekhez szerinted? Leginkább a nagyobbik aszférikus lencse alá segédlencsének, mert semmi szinte az ára, a nagy lencsékhez/ledekhez képest.

    A velo-s teszteken lévő lámpákhoz képest, hogy világít a 2*XP-E ledes lámpád?? Melyik világít kábé úgy, mint amit összeraktál? És mekkorák ezeknek a lencséknek, a méretei általában? 2-3cm?
  • kjhun
    #98
    Erősen OFF!! Spoilerveszély!!

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!


    A fene egye meg. Az üzlet, ahol beszereztem a ledeket Szfváron, voltam ott arra ma, elköltözött BP-re. Pest-pest-pest, máshol semmit sem lehet beszerezni, áááááááhhhhh

    A magyar árakról meg nem is beszélve. Hogy egyes kereskedők nagy része is minimum 100-200%-os haszonnal, vagy még többért is árulják, és méregdrágán a ledes cuccokat. Bár neten akad normális áron is, nálunk is, kábé. Pffff

    Neten lehet rendelni, de nálunk, a rablóbanda posta is 500-1000Ft-ért vagy még többért szállítja ki a csomagot. Míg Kínából meg akár ingyen is feladják. Akinek meg nincs bankkártyája, vagy a netes rendeléssel nem akar vesződni, mert lenyúlják a csomagot, vámot, áfát vetnek ki rá, az érthetően nem akar vesződni vele. Meg mire ideér Kínából. Marad Dunaújváros, ha a vaterás "mischkapapa", nem a lakásán, hanem valami kis elektrós boltban árulja a cuccait, a panelrengetegben, hogy akkor az hol van. max. utánvét jöhetne szóba, netes rendelésnél, ha feladná úgy is.


  • RelakS
    #97
    Ezekhez már építkezni kellene.
    Azt a 100mA-es huzallábas ledet meg hát... a 20-30mA-esek lábai is fűtöttek rendesen
  • kjhun
    #96
    A fene, na így talán jó lesz: 14mm-es 20mm-es
  • kjhun
    #95
    RelakS: Emezek nem próbálod ki, egy pár darabot berendelvén mindegyikből, hogy hogy világít??

    10mm LED-ek, fehér, 40fok, hideg/melegfényű, 220/280cd-ás!: Link (a másikat az eladó termékei közt keresd)

    Vagy emez, fehér, 25-30fok, hideg/melegfényű, 200/250cd-ás!: Link (nézd meg az összes cuccát itt )

    Üveglencsék: 8mm-es 14mm-es 20mm-es

    És ezt is nézzétek meg: A velo.hu nagy lámpatesztje (2012. dec) (Áhhhh, 90 ezer egy lámpáért?!)
  • RelakS
    #94
    Vettem egy marék elemet/akkut.
    A fényképeket már megcsináltam a korábban fotózott lámpákkal, még holnap az elemekről is jön kép, aztán rakom fel. Bár most egy kicsit hosszabb lesz a kép

    Azt amúgy nem értem, mire jók az ilyen csillárok ... H7-es izzó helyére való kiszerelésben :D
  • kjhun
    #93
    Ja, a kukorica :D (Úgy becézik őket, mivel arra is hasonlít, mint a kukoricaszemek, úgy sorakoznak a ledek rajta).

    Hogy ekkora teljesítmény mellett, hogy van hűtve, az jó kérdés. Szerintem sehogy, vagy nagyon alul vannak hajtva, akkor talán kijön annyi fény belőle, mivel 4032Lm/25W=161Lm/W, amit a legjobb Powerledek tudnak. Sacc per kábé 12-13mA jut egy ledre, elvileg hűtés nélkül is bírnia kell. Huzallábasban szerintem nem gyakori, bár elvileg (évekkel korábban meg pláne így volt) azokba a legjobb chip-ek kerülnek, ha az élvonalbeli a gyártó, mivel nagyon pici ledchip-morzsa kell bele, az újabb ledchipek sorozatgyártásba kerülésekor, a nagyobb teljesítményűekhez képest.
  • RelakS
    #92
    Lehet, hogy nem power led, de egy ilyenhez szerintem csillár sem kell :]
  • RelakS
    #91
    Végre a videót is megnéztem, nem csak válaszolgatok :D

    A fickót még nem akarták megverni? Ez rohadtul vakíthatja a szembejövőt.

    A hűtőfolyadék tartály amúgy meg rulz :]
  • RelakS
    #90
    Amíg el nem készítem a 4+4 ledes szörnyeteget. Mondjuk nagyonmesszefényhez később is jó lehet.
    Csak még anyagot várok hozzá
    Meg hogy hogy tudok dolgozni fémmel, még ki kell találnom. Annak egy fejlámpa lesz az áldozata :) (amit legutóbb fejlesztettem a fejlámpámon, azzal csak azt értem el, hogy bringán használhatatlan lett a túlságosan előre tolt súlya miatt :D )
  • kjhun
    #89
    Akkor nézd meg ezt: 500W LED Liguid Cooled Bikelamp

    A legjobbként megtartott lámpát meg feldobod a biciklire?
  • RelakS
    #88
    ilyet a bringára? :D
    gondolom ez is olyasmi
  • RelakS
    #87
    hehe, azt elírtam :D

    tudod, 3->6 ugyanaz, mint a 2->5, csak egy oszloppal arrébb :)

    Lehet, hogy fogok belőlük venni 4-5 db-ot, a legjobbat megtartom, a többit meg eladom, mondjuk +10%-ért
  • kjhun
    #86
    Ha csak azokat vesszük figyelembe, amelyeknél ismert, a bin (T6/U2) mellett, a LED-en átfolyó áram is, akkor ezek:

    Ez 900lm-t mindenképp: UltraFire SH98 Cree XM-L T6 (3A mellett, 910-975 lm között).
    És ez is: CANSO B06 XM-L T6 3-Mode (A 800lm bőven meg van.)

    Jó pár darab van, ami 2.5-2.8A-el megy.

    Viszont ez kell, hogy tudja az 1000lm-t, ha ténylegesen ennyi árammal megy, ami kiugró a többihez képest is: New-S06 Cree XM-L T6 (3.6A !, bár 4A-t is bír a LED. Olyan 1020-1100lm között lehet, de U2/U3 LED-nél 1200lm körül max.)

    És, ha az optikai veszteségeket nem számoljuk.

    Remélem CREE-ék, hamar alkalmazzák a #85 -nél írtakat.
  • kjhun
    #85
    Hmmm, érdekes.

    a_szentjanosbogar_segiti_a_led_kutatast

    Vajon hány lument tud wattonként?
  • RelakS
    #84
    Na, vajon melyik lehet legközelebb az 1000lm-hez?

    A hazugságversenyen részt vevő lámpák:
    XM-L ledesek
    zoomolható lencsés lámpák
    fogadnak 18650-es akkut
  • kjhun
    #83
    A helyes kép linkje (a katód és anód fel lett cserélve):

    Kép

    Ami a képletekből kimaradt:

    D = D_LED*N

    Vagyis ledátmérő (A verziónál 5mm), az N a nagyítás, ami 199*-es, vagyis egyenlő D-vel,

    ami a példánál, 995mm (kerekítve 1000mm), ekkora méretűre vetíti ki az 5m-re lévő falon,

    az 5mm-es led fényét.

    A bonyolultabb képletnél kimaradt a hatványkitevő:

    Helyesen így: tan-¹ (R/K)*2 vagy tan-¹ ((D/2)/K)*2 (ezt fokban kapjuk meg)


    Magyarázatok:

    D_LED-nél mm-ben kell megadni az adatot.
    F, mint lencse fókusztávolság, itt is mm-ben.
    K, mint képtávolság, a lencsétől a falig, itt is mm-ben.
    R, mint sugár, ami a vetített D fénykör átmérőjének a fele, ez is mm-ben.
    SZ, mint sugárzási szög (teljes szög!), a tangens függvény esetén előtte félérték szöget kell kiszámolni, és azt kell 2-vel felszorozni, hogy megkapjuk az SZ értékét fokban.

    N = (K-F)/F (képnagyítás)

    Vagyis a nagyítás törvény, az A verzió esetén így: azaz (5000-25), ami egyenlő 4975-mm-el (K=5000mm, F=25mm), ezt a 4975mm-t elosztjuk a lencse (F) fókuszával, azaz 25mm-el, a 4975 osztva 25-el egyenlő 199-el. Ekkora mértékben nagyítjuk fel a ledet.

    NT = (SZ*F)/D_LED

    Vagyis, az A verzió számaival számolva: 11.42 fok szorozva a lencse fókusztávolságával, ami 25mm, azaz 11.42*25=285.5, ezt elosztjuk a D_LED értékével, ami 5mm, azaz 285.5/5=57.1

    Ha tangensfüggvénnyel számolunk: az A verziónál: 1000mm (ez a D) osztva 2-vel, azaz 500mm (pontosan 497.5mm lenne), ezt az 500mm-t (ez az R, a hegyesszög az "a" szára), a K (a hegyesszög "b" szára) értékével, mint képtávolsággal, ami 5000mm, azaz 497.5/5000=kerekítve 0.1-et kapunk, ehhez tartozó szögérték a tangensfüggvényből számolva, 5.71 fok (Windows Számológép: beír: 0.1 bejelölöd az "Inv" opciót, katt a tan gombra, és megkapod a félérték szöget fokban. Zsebszámológép: Shift gomb, tan gomb, érték beírása: 0.1, és = gomb.)

    Félérték szög: (A hegyesszögű háromszög "b" és "c" szára által bezárt szög.) Ezt a félérték szöget felszorzod 2-vel: 5.71*2=11.42 fok.



    Az egyszerű képlet:

    (NT*D_LED)/F

    Vagyis az A verzió számaival, ha az NT értékét 56-nak vesszük: 56 szorozva D_LED értékével ami 5mm, azaz 56*5=280, ezt elosztjuk a lencse fókusztávolságával, azaz 280/25=11.2 fok.
  • RelakS
    #82
    Érdekes, az én gépemben lévő beállításoknak kellett volna lenni az eredeti Balu1-féle beállításoknak. Még kb 6 évvel ezelőttről :D

    Az a fény az négy darab XM-L fénye egy próba hűtőn, lencse nélkül emlékeim szerint.

    Ide is fel vannak töltve a képek egy kis magyarázattal


    XR-E: Hát igen, kissé kilöttyent szegényke

    freelac Ezekkel a beállításokkal kb egy szép nagy fehér foltot lehet fényképezni nappal. Ne feledd el, hogy a nap fénye nagyon erős! Hirtelen nem tudok olyan lámpát mondani, aminek látni nappal a fényét. Még az autók reflektorai is csak vakítanak, de a fényük nem látszik az úton.
  • kjhun
    #81
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!


    A Copyright logót nem eszi meg a fórummotor.

  • kjhun
    #80
    Egy kis LED-es szösszenet:

    Huzallábas LED, mi micsoda rajta. (Ahogy elneveztem, őket. )


    És, hogy számoljuk ki a szúrófényűre tervezett LED-es lámpánk sugárzási szögét, ha a Huzallábas LED-et/Power LED fénylő chipjét/fénylő foszforrétegét, egy ismert fókuszú domború lencse segítségével a legkissebbre fókuszáljuk össze?? Az alábbi leírásban, amit a képen a ledre "D"-ként (LED fej, D átmérővel) jelöltem, az itt "D_LED"-ként van feltüntetve. Ez a "D_LED", a huzallábas LED-ek esetén, a képen a "B" pontnál jelölt LED-átmérőre vonatkozik. (Van olyan LED, ami papíron, lehet, hogy 5mm, de az "A" ponton, csak ott 5mm, míg a "B" pontnál, csak 4mm, vagyis a "Lencsefej" felé haladva kicsit szűkebb a LED tokozása, vagyis nem szabályos hengertest.)


    A definíciók:

    D_LED = LED/chip átmérő/fénylő foszforos felület
    F = lencse fókusztávolság
    K = Képtávolság
    N = (K-F)/F
    R = D/2
    D = Vetített fénykör átmérő
    Sugárzási szög = tan (R/K)*2 (SZ)

    NT = (SZ*F)/D_LED = Nagyítási szögtényező

    Az NT/SZ/N definíciók kivételével, a méretadatok mm-ben értendő/számolandó. SZ esetén, ha a tangensfüggvénnyel számolsz, akkor félérték szöget kapsz meg, ezt fel kell szorozni 2-vel, hogy teljes sugárzási szögértéket kapj. Az egyszerűsített képlet, már azt adja meg.

    Példák (hosszú, így spoilerbe rakom, ez a bonyolult képlet):

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    A verzió:

    LED átmérő: 5 mm
    Lencse fókusz: 25 mm
    K = 5000 mm
    N = 199*
    Vetített kör átmérője (2*R = D): ~1000 mm
    Sugárzási szög: 11.42 fok

    NT = 57.1

    B verzió:

    D_LED = 4 mm
    F = 35 mm
    K = 15000 mm
    N = 427.5
    D = 1710 mm
    SZ = 6.52 fok

    NT = 57.05


    D_LED = 8 mm
    F = 26 mm (15 mm)
    K = 3000 mm
    N = 114.4 (199)
    D = 915 mm (1592)
    SZ = 17.34 fok (29.72)

    NT = 56.36 (55.73)

    D_LED = 12 mm
    F = 25 mm
    K = 4000 mm
    N = 159
    D = 1908 mm
    SZ = 26.82 fok

    NT = 55.88


    Mint, ahogy látható, az NT értékével, és a tangens függvénnyel számolt értékek közt -/+1-2%-nyi különbség van, bár nagyobb szögértékeknél már több. Így egyszerű számításhoz, az NT értékét 56-nak vehetjük.


    Az egyszerű képlet:

    (NT*D_LED)/F ˆkjhun

    Ezt még senki se írta le így, hogy, hogyan kell kiszámolni. (Lásd: zoomos ledlámpák szúróra beállított fénye.)
  • kjhun
    #79
    Hát, azért nem olyan egyszerű a dolog szerintem. Ha nappali fényviszonyokra lövöd be a gépet, mondjuk kint napos az idő, akkor ahhoz lövi be, ha az egész kép közel egyenletes fényerejű, míg ez éjjel, csak a kép közepén látható nagy fényerővel világító ledes lámpa fénye esetén, már képbeégést okoz. Vagy a halvány szórt fény nem látszik.
    A kompaktoknak nem olyan nagy a fénydinamika tartománya és érzékenysége, mint a azemnek. Jó drága tükörreflexes géppel, lehet már talán éjjel is olyan minőségű képet csinálni, ami azt adná vissza látványilag, mint az emberi szem.

    Ha, jól rémlik régebbről, ez a balu1 féle standard:

    ISO100, F5.6, 8sec, +2EV, napfény-színhőmérséklet

    Bár, amilyen erős némelyik mostanában kijött led-es lámpa, ezekhez lehet, hogy más sok a 8sec záridő.

    RelakS:

    Ez milyen lámpa fénye??: Ledes Fenyek 20120114

    Szegény XR-E ledet jól megkínoztad a bordán. (Kép, amit feltettél róla.)
  • freelac
    #78
    Szia,

    én úgy csináltam képet egyszer a led képességeiről, hogy az idegennek is értékelhető legyen - mert hiába írod le a zársebességet és a rekeszt, ez kameránként eltérő képek lehetnek - hogy csinálsz egy nappali képet a területről és este ugyanazzal a beállítással csinálsz olyant, amit a led vetít.
    Ennél jobbat nem tudok jelenleg elképzelni a képességek bemutatásáról.
  • RelakS
    #77
    Csak hogy más is értse, miről van szó :D
    Canon PowerShot A620
    ISO: 200
    F2,8
    1sec
    napfény fehéregyensúly

    A képek az Imageshack-en vannak, szóval csak linkek jönnek:
    Dinamós fények: dinamó1 dinamó2 dinamó3

    kézilámpa fények
    Bal fent: gagyi zoomos lámpa ismeretlen leddel
    Jobb fent: Aldis XT-E lámpa
    Bal lent: Ázsia centeres XP-E lámpa
    Jobb lent: Ázsia centeres XP-E lámpa 18650-nel (mivel közben tettem egy kört, lehet, hogy nem vetítettem vele kellően messzire, de a fénye erősebb volt.)
  • kjhun
    #76
    Faszán világít a mezei LED-es villogókhoz, sok bolti lámpához képest.

    A legerőssebb zoom-os lámpádat is csapd fel a kormányra távfénynek. Néznek, majd az utcán mi ez, amikor használod. UFO?

  • RelakS
    #75
    Ez az első bringás ledes lámpám.
    Képet sajna nem tudom, hogy lehetne. Ha nem tekerek, akkor fény nincs. Ha tekerek, akkor meg fotózni nem tudok
    Tesco-s ledes lámpa megvan? Talán SSC P5, van benne. Jobban világít, mint ami izzós cuccaim addig voltak, viszont a mostani lámpám mellett szóhoz sem jut.

    Ha van ötlet, hogy dinamós fényt hogy fotózzak, megpróbálhatom ;)
  • kjhun
    #74
    Képet pls. Mennyire jól világít, ez így? Csináltál ezen kívül másik LED-es lámpát még régebben?
  • RelakS
    #73
    Kipróbáltam a dinamóra (na, jó, generátor) komponált ledes fényemet.
    Végre látok! :] Pedig csak két XP-E van rajta 1-1 7*23°-os optikával, meg talán 400-450mA-el.
  • gombabácsi
    #72
    a sarokban lévő fák alapján 50-100 méter lehet az a kocka
    amúgy durva
  • kjhun
    #71
    Sziasztok

    Ebben a lámpában még ha csak rövid ideig is, 5W-os LED-et el lehet hajtani?? (Van egy ilyenem, nem ártana azt is feljavítani.) A mostani 3*AAA akkukkal, talán ~1.5-2W körül tudná meghajtani becslésem szerint. (400-500mA-rel jó esetben.) A benne lévő 1W-osat ~300mA-rel hajtja meg. 15-30 perc után is csak langyos az fejrész, a falvastagsága a lámpának legalább 2 mm, netán több is lehet itt-ott. Mert, ha lenne 1W-os LED-ből csillagos kivitelű, mint az #51-nél lévő lámpámban (Abban Emitter-es tokozású van.) akkor azt tenném bele. (2-3* erőssebb lenne azzal is, az eredeti LED-hez viszonyítva.) Amúgy ehhez meg 1.5A kéne max-on, ekkor viszont 18500/18650-es akksi kéne bele és valahonnan szerezni. És jó esetben csepp/esőálló is lenne, mehetne biciklire is akkor. (Ha kapok, és megveszem a LED-et, és összejön/összerakom. Hogy raknám össze?? Tükör ki valahogy, 1 db 16mm-es átmérőjű, 26 mm-es fókuszú bevonatos lencsét pár mm-re a LED-től, meg távolabb 1 db 35mm-es átmérőjű, 40 mm-es fókuszú sík-domború lencsét bele, kb. 2 cm-re a kicsitől. Elvileg 90 fokos sugárzási szögben világít a LED, ezt könnyű lenne 10-20-40 fok közé belőni a 2 lencsével.)

    Kép:

    [SPOILER]

    [/SPOILER

    Ezt tenném bele (3.7V-os elemről/akksiról elmegy, pont ezért lenne jó, elvileg 400-500lm lenne):



    Ha nem bírná, akkor hűtőbordára lesz téve, és másik lámpa lesz belőle valamikor, bár akkor lehet, hogy a 6 cm-es aszférikus nagy dög lencse kerül eléje, Így jó messze is vinne el.
  • RelakS
    #70
    O_O

    Ezt kéne látni személyesen
  • kjhun
    #69
    Igaz nem LED, de nagyon durva. Most találtam, egy másik fórumon ("syb" írta):

    Sokszor hallunk itt 'fotonágyuról'. Nos, a mühlbachi hegyimentőké ilyen :)
    A bevilágított négyzet oldala cca.1-1,5 km, 6-8 km távolságra saccolom.

  • RelakS
    #68
    Légvédelmi reflektort valaki?
  • kjhun
    #67
    Sziasztok

    Ahogy #50-nél írtam, hogy készült a szomszédnak is egy lámpa, amelyben valójában 2W-os szerintem a LED, nem 3W. Mivel a 3W-nál elvileg ~900< mA lenne az üzemi áram, a 2W-osnál meg 600-700mA között van. Na most ez a LED, 700 mA fölött már elkékül a fénye, ami azt jelenti nem bírja el azt az áramot, vagyis az üzemi áramfelvétel fölött van már akkor a LED meghajtva, ebből gondolom, hogy csak 2W-os. Lentebb írtam, hogy 420mA-el van meghajtva teli aksikkal. Elvileg 500-600mA közötti áramot bírná még a LED. És a képek róla, igaz nem digigéppel készült, hanem telóval. Az igaz, hogy nem olyan profibb kinézetű, mint az enyém, de hát abból kellett építkezni, ami kéznél volt.

    A lámpa:


    A tükör és a LED mögötti hűtőborda:


    A tükör a LED-el:


    Az akksik a kapcsolóval:


    És a töltésjelző LED (alaplapi venti tápcsati :) ):


    És a két lámpa fénye egymás mellett, a jobb oldali a lencsés saját lámpám fénye, a baloldali a szomszéd tükrös lámpájának a fénye: