22
  • Merces
    #22
    jesszum tényleg buta gyökerek vagytok, szó nem volt a filmröl mint műalkotásrol, A Csomagolás drágább mint ami benne van , hülyeség gyémántberakásos tejesdobozt venni ha a tejet akarod meginni...........
    vinnyogi te meg azt nem tudhatod.......
  • Etinger
    #21
    Spanyolul : El Origen
    Franciául: Origine
    Németül Inception, zárójelbe megjegyezve: englisch für „Beginn“ oder „Anfang“

    Gondolkozz el rajta vajon miért. A mátrix szó pedig a magyar nyelvben, a matematikában is használatos...
  • endrev
    #20
    Nagyon jó! :D

    Csak tudnám miért nem lőtték le még időben azt, aki EREDETnek fordította a címet. Semmiféle, még metaforikus vonatkozása sincsen semmiféle "eredethez". Még az Incepció is jobb lett volna, a Mátrixot sem Táblázatnak fordították (a párhuzam tökéletes volna), de ha már annyira kell a magyar szó, akkor "Bevésődés". (A főszereplő felesége pont hogy egy hibás bevésődéstől szenved - spoiler nélkül.)

    De ezt már nem változtatják meg.. Hurrá...
  • Etinger
    #19
    Ja, hogyne... :)

    A válaszom erre lásd 17# by Winnie kommentje. Még egyszer nem írom le ugyanazt...
  • Matte
    #18
    mert igaza van?
  • winnie
    #17
    "pofátlan dolog lebutagyökerezni azokat, akiknek esetleg tetszett ez a film :)"

    nem is pofátlan. csak nem gondol bele, hogy az ő kedvenc filmjei közül legalább három dettó butagyökér fogyasztóknak szól. más szemében a szálkát, sajátjában a gerendát? (mindig viccesek az öntökönlövő kommentek:)
  • Etinger
    #16
    Konkrétan arra utaltam, hogy enyhén szólva is pofátlan dolog lebutagyökerezni azokat, akiknek esetleg tetszett ez a film :) Így röviden tömören, de lenne egy hosszabb válaszom is az efféle trollkodásról, de inkább megtartom magamnak, mert az egy felesleges vita lenne, újabb indulatokkal :)
  • McJames
    #15
    Most mit aggódsz? :)
    Te lehet, hogy sok-sok filmet gyűjtesz (még ha nem is biztos, hogy megtartod), lehetőleg olcsón/ingyen, ő meg limitált példányban megjelenő díszdobozt (filmmel együtt persze). A díszdoboz jogosultságát pedig majd a piac eldönti, illetve ez esetben -- ld. néhány hozzászólással előbb -- már el is döntötte, mert nem lehet már előrendelni, kapni.
  • Merces
    #14
    ...mert közel járnak az igazsághoz? Egy kibaszott tömegfilmnek sincs akkora értéke hogy indokoljon egy diszdobozt , legfeljebb egy egyedi darabnak vagy valami , szal ez igy bóvli jó drágán.Apropó van krumplim diszdobozos, sorozatszámmal ám, nem kell?
  • NEXUS6
    #13
    Höhöhö.
    "Ezt a filmet nem azoknak szánták, akik szeretnek gondolkodni, hanem a mai Buta gyökér fogyasztóknak...:)"

    Hát szerintem meg marhára nem.

    Volt már tudatos álmod, vagy TKÉ-d?
  • Etinger
    #12
    Gondolkozz el rajta, ha már úgyis megemlítetted, hogy az ilyen magadfajta emberek miért olyan irritálóak :)
  • hajnaltores
    #11
    Ezt a filmet nem azoknak szánták, akik szeretnek gondolkodni, hanem a mai Buta gyökér fogyasztóknak...:) amúgy ha tele is lennék pénzzel sem vennék meg ilyen aktatáskás faszságokat...nem is értem, hogy ki vesz ilyet, és hogy mi célból:) letölt, letöröl..
  • moviestar
    #10
    maxy182
    Én ugyan így éreztem a film után. Próbáltam rajta agyalni, de nem lehetett. Viszont a látvány és a hang is elképesztő világot teremtett :)
    viszont a Dark Knight is pont ezért tetszett.
    Hajrá Nolan!
  • NEXUS6
    #9
    Tegnap néztem moziban, miután már a torrent verzióban láttam és döbbenet volt, hogy igaz kisebb teremben, de majdnem telt házzal adták még mindíg.

    Amúgy meg nem árt 1-2 tudatos álmosos könyvet elolvasni, mert a film úgy üt igazán.
  • Wolfman017
    #8
    :DDD
  • szmore86
    #7
    Lantee Szégyen, nem szégyen, Xpressen két hónapja fent van a díszdoboz, de már nem lehet rendelni belőle, mert nagyon limitált példányszámban lehetett rendelni, és az mind el is fogyott. Nyugodtan rendelj Amazonról.
  • Lantee
    #6
    Szégyen, szégyen és szégyen!
    A díszdobozos verzióra fenem a fogam, de az Xpress még azt sem tudja, mikortól lehet rendelni, az Amazon-on meg 28 fontért megvan a cucc, ami barátok közt is 10.000,-Ft alatti ár.
    Eddig sem rajongtam a magyar forgalmazók üzletpolitikájáért, de ezentúl már tényleg csak külfödön/klülföldről vásárolok. A magyar feliratok amúgy is kritikán aluliak...
  • Csaba007
    #5
    Nem 7 ezer lesz az ára,hanem 9-10 között,mert 2 bd+ a dvd változat is egyben lesz.Kicsit utánna kéne járni nem csak lenézni az expresszről az árakat..
  • JASON13
    #4
    Nagyon újdonság... Bd 100% hogy nem fogom megvenni 7000 Ft-ért... Mivel lejátszóm sincs.
  • Zolthen
    #3
  • Zolthen
    #2
    Valakinek meg így fog kinézni:

  • maxy182
    #1
    Nagyon jó film, az kétségtelen és én imádom Nolan filmjeit, de valahogy ez annyira nem jött át... Lehet, h a szinkronnal volt a baj, de nekem kicsit kusza volt, pedig imádom azokat a filmeket, amiken gondolkodni kell... Ezen is megpróbáltam elmélkedni, de arra jutottam, hogy nincs min agyalni... Ez egy egyszerű akciófilm, "lökésekkel", álomszintekkel, meg egyéb izékkel...