66
  • geronemo
    #1
    Persze csak úgy mint az előző kettő. Szóval ez a hónap is kíméletlenül, különösen kemény,legdurvább mozis hónap lesz!!!!!! Viktor,Viktor

    Az előző havi cikkek:
    Az október különösen kemény mozis hónap lesz
    Kíméletlen mozis hónap lesz a szeptember
  • enzim
    #2
    Egy hónap múlva pedig ezt fogjuk olvasni: brutális mozis hónap lesz a December.
  • Doomista
    #3
  • Gerygrey
    #4
    Pont ez jutott nekem is eszembe, hogy mint ha már láttam volna az elmúlt időszakban (de még korábban is) hasonló címeket esgén, ezekszerint nem csak nekem tűnt fel :)

    Kegyetlen magyar mozis augusztus
    A legjobb filmek júliusban érkeznek?
  • mynameisbence
    #5
    tavaly óta ez megy. Látszik hogy drága Viktorunknak milyen gazdag a fantáziája
  • morden
    #6
    A fene egye meg, Antichrist című film már olyan 1,5 éves, már TV-be is le lehetne adni, kíváncsian várom, mennyien nézik meg így a külföldi premier után...
  • matrozrabbi
    #7
    Antichrist tényleg nem mai, láttam is 3szor, de valakivel elmegyek rá moziba :)
    többi movie-nak meg utánanézek egy kicsit aztán meglátjuk..
  • Rotyoka
    #8
    Tök zsír hogy a felét már láttam :D
  • willcox
    #9
    "Melyik novemberi hazai mozis premier érdekel a legjobban?" - egyik sem. Ugyanis nem járok moziba, sokkal kényelmesebb otthon megnézni a filmeket. Arról a nem elhanyagolható tényről nem is beszélve, hogy sokszor hamarabb, mint ahogy moziban bemutatják.
  • Justil
    #10
    nemtom minek vagy úgy oda.
    engem is felbasz, hogy a Machete-t a haverok már 1 hónapja látták, de azért az akkor sem ugyanaz.
    otthon kényelmesebb? talán.
    de mekkora tévéd van? mert még ha 50" is, akkor is lófüle a mozivászonhoz képest, csakúgy mint a hangrendszer. úgyhogy kösz, de én inkább elmék és megnézem moziban, ha az adott film arra érdemes.

    jómagam inkább azt hoznám fel érvnek, hogy elég sok jó film akad, amit nem vetítenek.
  • winnie
    #11
    nem ugyanaz, tény. és fura az a kettősség is, hogy miközben egyre több a minőségőrült a neten (1080i), egyre többeket nem érdekel a minőség, a lényeg, hogy magukévá tegyék a filmet, bőven megteszi a kamerás verzió.

    én is ilyen lennék, más kérdés, hogy ma már a sok meló mellett luxus az az 1-1,5 óra, ami kiesik a mozizással (utazás, várakozás, reklám, miegymás vs munka, vagy együtt lenni a családdal), így részemről bármennyire is moziznám az összes filmet (a jegyár tényleg a legjelentéktelenebb tényező), inkább kivárok pár hónapot vagy fél évet elérhető lesz nézhető és élvezhető, igaz nem maximális minőségben a film és megnézem. (idővel mindenki túl fog azon lépni, hogy a filmet csak a világpremierrel egy időben érdemes nézni. bőven van "alapfilm", ami 2-3-4 éve vár arra, hogy megnézzem. nem szaladnak el:)
  • Justil
    #12
    Hát én havonta-kéthavonta egyszer megyek moziba, ha van film amiért tényleg nem sajnálom az időt és a pénzt. Akkor azt viszont ott és úgy akarom megnézni, ahogy csak moziban lehet (napersze akinek van otthon saját mozija, igazi nagy teremmel, az mákos).

    A minőség meg különösebben nem izgat, ha már otthon filmezek, nem fontos hogy fullhd legyen, de kamerás filmet elvből nem nézek. Az vérgáz.
  • bertino
    #13
    :DDD
  • DontKillMe
    #14
    Na, ez is a legdurvább lesz. Beszarok. Rúgjátok már ki. Segédmunkás?
  • Chocho
    #15
    Jó lesz az 1080p-nek is. ;)
  • winnie
    #16
    hiszek neked. mindig is láma voltam az ilyesmihez:)
  • Utokverek
    #17
    Ez annyira hibermegagiga atombrutálisan ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!!!!!, hogy csak na :D
    Ezeken mindig sírok a nevetéstől :)

    De a filmek jók lesznek :)
  • willcox
    #18
    Hiába van jó hangrendszer a moziban, ha csörögnek előtted, böfögnek/köhögnek melletted, pofáznak mögötted. Ez nagyon zavaró tud ám lenni. A kellemetlen szagokról nem is beszélve. Ezt is kapod ám kéretlenül a jegy áráért! Otthon ilyen nemkívánatos mellékhatások nincsenek. Egyébként meg nekem sincs rossz hangrendszerem :)
    Mozivászon vs otthoni képméret. Ugye tudod, hogy még egy mobiltelefon kijelzője is tud nagyobbnak látszani a mozivászonnál, ha elég közel rakod a szemedhez? A varázsszó: látószög. Mellesleg a moziban sem mindegy, hogy az első, vagy az utolsó sorból nézed a filmet. Egyébként nincs kis tévém, de ez magánügy.
    Otthon bármikor megállíthatom a filmet, nem maradok le semmiről. Ha kell, akkor visszapörgetek, hogy megnézzek egy részt megint. Ezt moziban hogyan oldod meg? Ja, tudom, neked ilyesmire nincs igényed. De nekem viszont van.
    Régen, amikor még videó sem létezett, sokat jártam moziba. Igaz, akkoriban a moziárak is relatíve olcsóbbak voltak (az akkori fizetésemből havonta sokkal több jegyet tudtam volna venni, mint ma). És régen a szemetet nem hozták be, manapság meg tele vannak hulladék filmekkel, amikért nemhogy nem adnék pénzt, még akkor sem nézném meg, ha fizetnének érte.
    De te járj szorgalmasan moziba, mert megérdemled.
  • Frank99
    #19
    így van, nálad pont!
  • Etinger
    #20
    Bezony!
  • Zoliz
    #21
    Jackass 2d miatt is hülyülnek el a mai fiatalok, hál istennek csak 4%-an vannak idióták akik ezt a életstílust éltetik.
  • Ferrer
    #22
    Ha nem lennék fáradt, röhögnék a hozzászólásodon, így viszont csak sírni tudok. Ez van.
  • Justil
    #23
    háttttööö nem igazán értettél meg, de sebaj.
  • willcox
    #24
    Felőlem úgy röhögsz (vagy sírsz), ahogy akarsz, a legkevésbé sem érdekel.
  • willcox
    #25
    Tökéletesen megértettem, azért írtam azt, amit.
  • winnie
    #26
    egy vélemény, de inkább az a fura, hogy beindult utána a birkulás, pedig van benne pár demagóg butaság, és pár nettó butaság. persze, ha valaki így gondolja.
  • willcox
    #27
    Mi volt benne a demagóg/nettó butaság? Tényleg érdekel, mert olyat eddig tőled olvastam, vitya.
  • Chocho
    #28
    Egyébként meg igazad van. Nekem is felhalmozódott pár film, de nem baj, legalább később nyugodtan megnézhetem őket jobb minőségben is. Amikor meg jut idő filmezésre, egyre többször fullad nosztalgiába a dolog (legutóbb az Szellemirtók volt soron).
  • Ender Wiggin #29
    Egyetlen film volt, ami a moziban sokkal többet adott magából, mint otthon: az Avatar. Minden más jobb otthon. willcox leírta nagyjából miért. Számomra a mozi a multiplex megjelenése előtt volt varázslatos hely. Persze, tudom én, hogy itt okoskodó 99%-a akkor még nem is élt. Ez van.
  • Justil
    #30
    Naja, ez jó duma. A mai fiatalok úgysem érthetik. Aztán majd jön Pista bá' a maga 88 évével, és elmagyarázza neked, hogy a mozi úgy kamu ahogy van, a színház az igazi...
  • Justil
    #31
    Ez jól hangzik, de nem, sajnos nem értetted meg. Mind1, nézzed a filmeket otthon továbbra is, és örülj ennek, mint majom a farkának :)
  • Seth74
    #32
    Mernék fogadást ajánlani ,hogy a következő évben ugyanezen jelzőkkel fog a cikk szerzője operálni, nagyon szegényes fantáziára és szenzációhajhászó mentalitásra utal, merném ajánlani a Blikket.
    Nem tud vki egy Szekeres Viktor cím generátort?
    -legdurvább
    -kíméletlen
    -kegyetlen , és ezekhez eltérően a hónapok.Még könnyebb lenne a munkája.
  • Gerygrey
    #33
    Már ez is csak a 3D miatt van. Pont a héten néztem meg az Avatart blu-ray formátumban 50'' full HD LED tévén, viszonylag komoly hangrendszerrel (feljött az _alsó_ szomszéd, hogy nembírja tovább :))) és már nem látom, hogy a 3D-n kívül mit is tud a mozi amit a házimozi nem... (abban nem igazán hiszek, hogy valódi 3D moziélmény belátható időn belül lesz hazavihető formában, bár biztos ennek is eljön az ideje 5-10 éven belül)
  • bottika
    #34
    Aszonta az anakin szkájvóker anyukája, hogy a változást nem lehet megállítani, és akkor az úgy is van. (Igaz, azt is mondta, hogy a gyerekének nem vót apja, de hátha az is úgy vót. :DD) Na szóval, először volt a híradó a moziban, aztán hazavittük a tévébe, aztán volt a fekete-fehér film és őtet is hazavittük a tévébe. Aztán lett a színes mozifilm és aztán még őtetet is hazavittük a tévébe és most meg van a százpontegyes hangzás, 5D-s élmény és próbálok extrapolálni, hogy mi fog következni :DD
    Amúgy eltekintve a fejlődés exponenciális ütemétől is, elkívánkozik még bárki közülünk a moziba, hogy megnézze a CNN-t, a NGC tudományos híreit vagy a fokozhatatlan, überelhetetlen MTV1 híradót?
  • koschwarz
    #35
    van egy 2 és egy 4 éves gyerkőcöm. több éve, illetve még jó néhány évig az a helyzet, hogy egy mozizás megszervezése bizony komoly előkészületet és szervezést igényel. mellesleg a feleségem is és én is imádunk moziba járni, a szag, a zaj, meg a tajparasztok ellenére is. de nincs lehetőségem, hogy minden filmet, amit meg akarunk nézni, moziban nézzük meg. úgyhogy én vagy töltök, vagy megvárom az HBO-n. tényleg filmőrült vagyok, nem tudok semmit kihagyni ami egy kicsit is érdekel. de a mai napig a legjobban azt szeretem, ha moziban nézhetek meg valamit.

    sok előnye van az otthoni mozizásnak is, de semmi nem fogható egy nagy vászon élményéhez.
  • koschwarz
    #36
    ja, devil és antichrist. ezek érdekelnek, meg a harry potter mozi is, természetesen.
  • Rotyoka
    #37
    Hát te buta vagy, de abban igazad van hogy az Avatart csak moziba lehet végig szenvedni mert a film maga egy hányadék csak éppen a hányás van 3D sen megoldva ami meg szép.
  • Ender Wiggin #38
    Rotyóka, én nem írom, hogy buta vagy. Beszéljenek helyettem a szavaid, stílusod. Viszont, a hsz-em lényege nem az volt, hogy az Avatar jó vagy rossz. Ugyebár. Tehát sikerült reagálnod valami a lényegre. De legalább megállapítottad, hogy buta vagyok. Ez is valami.
    A lényeg továbbra is az, hogy a mozi a kép méretén, és az fülszaggató üvöltésen kívül semmit nem tud hozzátenni az élményhez. Viszont az otthoni mozizáshoz képest csaupa kellemetlenséggel jár. Lehet, hogy azért, mert a moziban egyedül én vagyok a buta, és zavar a sok hozzád hasonló okos jelenléte :-D
  • koschwarz
    #39
  • senoy
    #40
    A cikkiro esetleg arrol is irhatna egy cikket, hogy egy evben hany "legdurvabb mozis honap" lehet.