22
  • Barakukk
    #22
    Anno a Cool túrán is megijedtem, amikor a kígyó nekimegy a srác kezében lévő egérre, vagy az Asterix és Obelix-en az egész széksor megremegett, amikor a szélső hangszóróból üvöltött az oroszlán :) Pedig azok nem horrorok.

    A thriller a bűn elkövetéséről szól és igen, valamilyen szinten a Fűrészt is nevezhetjük thrillernek, de sokkal inkább horrorfilm. Mert mi a horror? A horror az ember félelmét helyezi előtérbe, ami sok esetben az ismeretlentől való félelem, de az is a félelem tárgya lehet, hogy valaki megkínoz engem a múltban elkövetett bűneimért, mert mindenkinek vannak bűnei és a film ezt helyezi a középpontba. Legalább is az első három rész alapján, mert annyit láttam. Az már csak olcsó hatáskeltés, hogy ijesztgetnek a horrorfilmekben.
  • JASON13
    #21
    Folytatás? Nemá'...
  • Locutus51
    #20
    Régen arról szólt, de manapság már kettéágazott ez a dolog, vannak a félelmet keltő filmek, meg a trancsírozósok. A Fűrész ez utóbbi kategóriát fedi le elég rendesen.
  • winnie
    #19
    segítek. a horror nem feltétlenül arról szól, hogy megijedj:)
  • Rotyoka
    #18
    Azért mert ez egy thriller és éppen azért mert végig feszült. A fűrészek alatt soha a büdös életbe nem fogsz megijedni, mert nem ez a cél, hanem hogy 1,5 órán át belefeszülj a filmbe.
  • Barakukk
    #17
    Ja, most nézem, hogy írja a boxofficemojo angolul :)
  • Barakukk
    #16
    Arra vonatkozóan nem tudsz nekem forrást, hogy honnan szedik, hogy egy adott 3D-s filmet milyen arányban nézik 3D-ben és 2D-ben?
  • Barakukk
    #15
    miért nem horror? én kíváncsi vagyok az indoklásodra.
  • Rotyoka
    #14
    de a fűrész még mindig nem horror, de akkor fel is adtam.
  • Barakukk
    #13
    Akkor csak kb. 50%-al több egy 3D-s vetítés. De tényleg túl nagyot mondtam, így már másképp fekszik a leányzó.
  • avman
    #12
    áhh, nem rókabőr, nem. egy franchise sem az. ez sem erőltetett fordulatokkal operáló, izzadság és hányadék szagú, messziről bűzlő nyúzott rókabőr, a horrorfilm gyártás legalja (ahogy a jason, freddy és a többiek sem same shit).
    a nekrofília, illetve a koprofágia is csak ízlés kérdése. ami ugye mindenkinek van. és ízlésről ugye nem lehet vitatkozni. csak ezek az említettek kicsit büdösek. nekem.
  • viasz
    #11
    Attól van valakinek ízlése, hogy lehúz valamit, amit meg sem nézett?
    Érdekes...
  • winnie
    #10
    nem hiszem, hogy ízlésen menne a vita - az mindenkinek van. tetszik, vagy sem, a fűrész tényleg nem klasszikus rókabőr, mint a legtöbb horror, ahol freddy vagy jason kapott minden részben egy újabb adag hullajelöltet. a fűrészeknél van valami kontinuitás, jó pár rész kezdődik akkor, amikor véget ér az előző (így kezelhető egy ku*va hosszú filmként is:), és többször is visszatérnek korábbi részekhez.

    tehát _úgy néz ki_ a végeredmény, mintha egyszerre megírtak volna egy sok részes sztorit. persze nyilván nem így volt, utólag találnak ki dolgokat, csapnak le magas labdákat, reagálnak rajongói panaszokra, töltenek ki történeti hézagokat, de legalább megteszik és törekednek arra, hogy ne csak rókabőr legyen. hogy ez sikerült-e, megint más kérdés, de itt törekednek. más horroroknál alig.
  • winnie
    #9
    "helyár Amerikában átlagosan 8 dollár, a 3D-s helyár 17 dollár körül van."

    ez lehet, hogy így van, de mivel az átlag helyárban benne vannak az utánjátszó mozik, ahol 3-5 dollárért megnézheted a filmet, míg a 3D-s előadások szinte csak premierhéten vannak, ezért torzak az adatok. egy normál premier helyár ott 11-13 dollár, s nagyjából 40-50% rajta a 3D-s felár. persze ettől még valóban nézhették többen a PA2-t-
  • Fresh Duke
    #8
    Lehet, hogy egyik sincs neki, de akkor is igazuk van. Ha nem tetszik, akkor sírj tovább, válaszoljatok a kommentemre, nagy ívben leszarom, akárcsak ezt a trágya filmet.
  • Rotyoka
    #7
    akkor neked se lövésed se ízlésed és se tudatod nincs, hogy felfogd miről szól a film
  • Johnny Maize
    #6
    Jöhet a nyolcadik rész.
  • avman
    #5
    lövése lehet nincs, ízlése már annál inkább.
  • Barakukk
    #4
    "a 3D-s bevételek kimagasló, 92%-át tették ki az összes bevételnek" - akkor ezt átszámítva kevesebben látták, mint az előző részt, elvégre normál helyár Amerikában átlagosan 8 dollár, a 3D-s helyár 17 dollár körül van. Ki lehet számolni, hogy a Paranormal Activity 2 második hétvégi bevétele mögött több néző van.
  • Mat666
    #3
  • kalapos01
    #2
    Most nagy baromnságot írtál, de látszik, hogy lövésed nincs.
  • AZTA
    #1
    Ez a sorozat a jelen kor legnagyobb rókabőrje, leginkább a fifa-hoz tudnám hasonlítani bár abba legalább néha próbálkoznak :D