15
  • opeca
    #15
    Hogy nem lehet kritizálni? Hogyne lehetne, aki facebookozik az egy buzi.

    Ennyi.
  • marcusletric
    #14
    Szerintem kiposztolom ezt a cikket a f*szbookra (ahogy jóbarátom hívja)....
    De hol a megosztom gomb?? :D
    Telljesen egyetértek a fenti cikkel, de sajnos a következő generációnak ezt már senki se fogja elmondani, sőt a folyamatot megállítani is maximum John Connor vagy Neo lesz képes, de ők meg nem léteznek ugyebár... hmm ezt hívják úgy hogy sz*pás..
  • Merces
    #13
    ..részeg vagy? Ha valaki születésedtöl fogva azt mondja hogy fiam az a posztó piros ,és csak elvétve hallasz mást akkor milyen szinü a posztó? , nagy valószinűséggel piros....mondod te akkor is ha voltaképpen zöld. Legyél hálás az akárkinek, hogy szkeptikus világlátásod van és nem dőlsz be mindennek, de elhiheted ez nem mindenkinek adatik meg, és nem sokan hajlandóak vele "megerőszakolni a kis tiszta, igaz" világukat.
  • Tetsuo
    #12
    Te beteg vagy. Megis mitol kene valtoznia az embernek?
    Ma minden mediumbol szo szerinti kozvetlen agymosas jon, minimalis hasznos informacioval, ami meg fuggove is tesz. Ezt hivjuk szorakozasnak. Minden trend azt szuggeralja, hogyan koltsd el a penzed... es ez a liberalizmusnak koszonheto. Mert mar nincsenek fekek, nincsenek "elavult" kozossegi szabalyok, mint vallas, hagyomanyok, nemzet tisztelete stb, ezekrol ma mar nem is ildomos beszelni, mert ellentetes a nagy "demokraciaval" ami annyira nem is demokracia, ha megnezzuk pl. a EU mukodeset.
    Egyre kevesbe olvasnak az emberek szepirodalmat, a mai muveltseg az aktualis celebek es egyeb dompingtermekek ismereteben merul ki.. jelenleg ilyen a tarsadalmunk, ami ellen nem is nagyon lehet tenni.

    Azt pedig eszre kell venni, hogy ez egy folyamat, aminek meg korant sincs vege.


  • MsUser
    #11
    Milyen igaza van!
    Otthon a kicsaládomnak is említettem hogy ez az előnyös IWIW, MYWIP, FACEBOOK, és társai nem annyira jó dolog. És ugyan ezeket az érveket felsoroltam, de a női hiúság nem hagyja nyugodni őket, és még is beregisztrálnak mindenféle fórumba közösségi oldalra. Ezzel mindenkinek kiszolgáltatva az adataikat szokásaikat, és egy végtelen lavinát elindítva jönnek a reklámok, ritkán levél amiben NYERTÜNK ha rendelünk könyvet, krumplihámozót stb. Jelenleg én is irogatok ide, és kitudja milyen következménye lesz később
  • karesz6
    #10
    Egyébként nagyon jól mondja a figura: mindennek ára van. A közösségi oldalaknak az hogy a nagytestvér elkezd figyelni. Ezen nagyon sokan hőbörögnek és szidják a nagy gazdag cégeket utánna elmennek a facebookra és mindent megosztanak mindenkivel. Ha elmész egy buliba berúgsz és iphone al egész este feltöltessz 15 képen a facebookra akkor másnap senki nem fogja neked elhinni otthon hogy egész éjszaka a koliban ültél és ájulásig tanultad magad.

    Én a nagy cégek naplózásával meg tudok barátkozni max 2 vel több hirdetési újság jön meg 1000 el több e-mail szemét amiből ha túl sok kezd jönni max csinálok egy új fiókot.
  • karesz6
    #9

    USAMEN POWER: Dehogynem nézel reklámokat.:))) Csak nem a szemed előtt vannak. Ezen az oldalon 13 reklámot számoltam össze.:))

    (1 banner felül, google logó alatta 2 reklám a hirdetés boxban microsoft logó a legutóbbi cikkek egyik képén alatta 1 db google hirdetés a cikk alatt 5 db folyamatosan látható link (ikonnal) a legnagyobb közösségi oldalakra alattuk még egy google hirdetés.)

    Lehet hogy a google meg a facebook logók hivatalosan nem reklámok pedig élettanilag bizonyíthatóan van hatásuk. 3-4 éve az emberek még azt sem tudták mi az a facebook ma már a 70 éves nagymamám is megmondja hogy az valami internetes izé pedig be sem tudja kapcsolni a számítógépet.
  • TothLaci
    #8
    Tetszik.
  • shandix
    #7
    Tévedsz, az átlag ember mindig változik, csak sajnos általában nem önszántából.
  • gombabácsi
    #6
    rizsa, és pont ez a rizsa az oka annak, hogy az átlagember nem változik
  • USAMEN POWER
    #5
    Facebookról nekem az a véleményem, hogy egy egész jó kis oldal. Napi 10 percre felnézek, időnként megosztok ott néhány képet, videót, stb, többnyire olyan barátokkal, ismerősökkel tartom ott a kapcsolatot akiket a real világban is ismerek, és véget is ér a dolog. Magamból kiindulva nem tudom hogy lehet bedőlni a reklámoknak, én számomra figyelmen kívül marad mindegyik, egyszerűen nem érdekelnek.
  • shandix
    #4
    Jhon Lock szerint minden ember tiszta lappal születik és később az őt körülvevő környezet alakítja a személyiségét. Én Közgazdasággal foglalkozom és több alkalommal is volt olyan órám ahol arról tanultunk hogy a cégek hogy hülyítik az embereket, és sajnos a mai gyerekek ilyen agymosó reklámhalmokban nőnek fel és a felnőtteket is ez veszi körül , így én nem hibáztatnám az átlag embereket mert a kapitalista rendszer ezzel "neveli" őket fel. Amikor valaki a cégeket szidja annak több alapja van mint hinnéd.
  • nlght
    #3
    Vajon ha létezne 100%os hatékonyságú adblock, ami minden reklámot blokkol, akkor a chrome még mennyi ideig tenné elérhetővé a kiegészítői között?
  • tomparis
    #2
    Tetszik :)
  • gombabácsi
    #1
    "hogy a világunkat mindig egyre kisebb csomagokban rejtik el, így nem fog érdekelni bennünket, hogy valamit magunktól fedezzünk fel"

    Jókat mond, de úgy tűnik ő is csak a nagy cégeket hibáztatja, a átlagembert nem. Pedig főleg a átlagember a hibás abban hogy csak azt eszi* amit eléraknak. És boldog.

    *habzsolja kétpofára