74
  • Rotyoka
    #34
    Nagyon jó film. Aki leszólja nem érti, vagy nem neki való. Én simán beraknám a 3. helyre, mert a Keresztapa 2 közel sem lett olyan mint az 1 szóval nem jó hogy ottvan
  • Sanqo
    #33
    Incredible!
    egyszerűen nálam ez a tökéletes film, ennyire még nem fogott meg egyetlen alkotás sem.
    asszem Nolan tényleg tud vmit
  • Rotcsa
    #32
    Több haverom megkérdezése után végre elmentem a moziba megnézni az Eredetet, mivel mindenki kivétel nélkül azt mondta, vétek kihagyni, meg hogy megéri a jegy árát. Oké.., elmentem hát. Mivel többen mondták, hogy oda kell figyelni a filmre, hát nem is úgy készültem, hogy majd bamba fejjel végig popcornozom meg kólázom a filmet, ennek megfelelően vártam egy Mátrix-szerű agyat megmozgató filmet.
    Én azt tudom mondani róla, hogy egy letisztult, könnyen érthető és logikus filmet kaptam,ami nem is olyan agymegmozgató, ha oda figyel az ember. Látványvilágban sem rossz, de forradalminak nem mondanám.
    A történet végig lekötötte a figyelmemet,nem éreztem, hogy unatkoznék csak egy pillanatig is. Amikor kezdtem elveszíteni a fonalat, akkor az építész kiscsaj is pont megkérdezte, hogy "most kinek az álmába is megyünk?" :D Ez nagyon nagy lool volt, többen röhögtek körülöttem, úgy vettem észre többen feltették magukban ezt a kérdést,szóval nagyon ráérzett Nolan, hogy mikor kell úgy nézetni a filmet, hogy képben maradjanak a nézők. Ha oda figyel az ember, akkor követhető, de ha bambul, akkor nagyon könnyen elveszti a fonalat. :D
    Végig élveztem a filmet, csak a végét ne kúrták volna el a forgó kis vacakkal!

    Ugyanis: Nagyon jó ötlet volt a nézőre bízni a valóság eldöntését, de!
    Az álomvilágban az a kis izé csak forog és forog, szépen egyenletesen...szóval nem kacsázik be...
    Ha úgy csinálták volna meg, hogy az álomvilágban eldobás után forog, foro, majd mintha le akarna állni és bekacsázik.....DE! visszanyeri egyensúlyát és forog tovább, akkor oks. Mert ugye a képet pont akkor vették el a végén, amikor kacsázott... de így lehet tudni, hogy a valóságba volt a faszi.

    Összességében egy jó filmnek mondanám, az átlagtól sokkal jobbnak, kb ilyen Mátrix szintű, de nem jobb annál.
  • ilmi6
    #31
    Nem.
    Nekem nem ez volt a legjobb film, amit láttam.
    És szerintem többeknek vannak kedvenc filmjei, aminek a helyére nem állt be az Inception.

    Az, hogy egy film minden idők legjobbja, azt az idő dönti el és nem egy IMDb szavazás a film megjelenését követő pár hónapban. (ez már közhely) Az, hogy az embereknek most mennyire tetszett, az a pillanat heve. A pontozásos rendszer sem ér sokat, ha nincs érték rendelve a skálához. Azt is meg kéne nézni, ha már IMDb-t nézzük, hogy a top1000 szavazó mit mondott róla. Lehet, hogy ők kicsit több filmet láttak, mint azok, akiknek az Inception volt az egyetlen jó film, amit láttak életükben (állításuk szerint).

    Számomra a 10-es film az, amit bármikor és bárhányszor meg tudnék nézni. Másnak a 10es film az, amit éppen látott és nem aludt el rajta. Ez teszi színessé az életet. Ha azt kérdezik tetszett / nem tetszett, akkor nagyon sok mindenki azt mondja, hogy tetszett.

    Inception nekem nem volt meglepetés. Látványra a film elég KorSzerű(!) volt, tele volt akció jelenetekkel, amik helyenként már unalmasak voltak (hóban lövöldözés). De a történet már más filmekből ismerős volt (13.emelet, eXistenZ csak hogy a két legismertebbet említsem). A 10. percben fogadtam, hogy mi lesz a csattanó…
    Ellenben annyira sok helyről emelt be a történetbe elemeket, hogy már csak azért is szét fogom csámcsogni rajta magam, hogy a legnagyobb történetekből milyen elemet szedtek össze kezdve az ógörögöktől egészen a vektorig.

    Jó film volt és sok jobb filmet láttam már.
  • kanduhr
    #30
    Örülnék neki ha egy kommentben nem kéne minden triviális dologra kitérnem, mert akkor 1 órán keresztül írhatnám. Úgy gondolom, elég nyilvánvaló, hogy a trailerek stb-ik is elég sokat számítanak, de úgy néz ki, rosszul gondoltam...
  • morden
    #29
    Jaja az emberek adtál el, a kismillió tv reklám, a jól megfizetett újságírok meg a trailerek nem sokat nyomtak a latba.
  • kanduhr
    #28
    Ezt minden blockbusterre rá lehetne verni, mivel mindegyiket hypolják. Viszont az Inception legnagyobb reklám ereje az emberekből fakadt, mivel adott volt egy jó film, amit x számú havernak tovább adtak, és ezek szintúgy tovább adták. Nem értem miért annyira nehéz elviselni, ha egy film tényleg jó.
  • Hegi90
    #27
    Szerintem is csak a hype-nak köszönheti, hogy ennyien nézték meg. Jó film, tényleg, de egy 8asnál nem ér többet az biztos.
  • hodobaj
    #26
    Ekkora baj, hogy az embereknek tetszik? Egy jó film volt végig néztem lekötött 2,5 órára és utána kijöttem a moziból és megjegyeztem érdemes volt megnézni.
    Az Avatar-ra úgy ültem be huh mekkora film a 3d fogja kiszakítani a májam aztán hát megnéztem még egyszer, de agyon lett hypeolva. Ha úgy tetszik divat lett azt mondani milyen jó film meg, hogy Imax-ba meg Full HD-be meg 14colos CRT-n láttam.
  • m minnifield
    #25
    erre szokták mondani, hogy ízlések és pofán váglak. :D (dehogy)

    érdekes, hogy pont a matrix van példaként felhozva, ami köztudottan a g.i.t.s. lenyúlása, ha jól emlékszem pont a wachowsky brúderek is elmondták valamely riportban...tehát pont az lenne eredetibb? ööö...
  • Lordboxi
    #24
    Jó film volt ez, de sztem is messze van azért a 4. helytől. Csak hasonló typusú filmből is tudok jobbat mondani, mert ugye ott van a MATRIX ami sztem azért eredetibb és elgondolkodtatóbb volt, sokkal többet mondott, és még látványosabb is volt. Sőt a karaterek is jobban ki lettek dolgozva, szóval nem értem.
  • koschwarz
    #23
    1. meglepő tény, kösz hogy felhívtad rá a figyelmem. ezt eddig nem gondoltam volna. ki beszél a "többi" mozibajáróról? itt az eredet imdb-s listán elfoglalt helyéről van szó. a cikkben. már ha elolvastad a cikket. egyébkét ingyen regisztrálhatsz, és a saját szavazatoddal is befolyásolhatod a pontszámát.

    2. csinálj magadnak egy nemzetközi filmadatbázist, amivel azt csinálsz, amit akarsz. senki nem állította, hogy az imdb az egyedüli oldal a világon, amire hagyatkozni lehet. ugyanakkor eléggé mérvadó. de ott van pl. a rotten tomatos is. ott a kritikákat foglalják össze, ott jelenleg 264 kritika alapján 87%-on áll, és van egy user rating is (93%).

    egyébként nem, kicsit sem gyanús. nem vagyok ilyen mindenhol összeesküvést sejtő, üldözési mániás idegbeteg. az imdb-nél meg nyilván több ezren dolgoznak azon, hogy kritikákat hamisítsanak, töröljenek, pontszámokat módosítsanak, hiszen így válhatnak hiteles filmadatbázissá...

    az amazonon pedig közvetlen és konkrét üzleti érdekek áll(hat)nak a negatív kritikák eltávolítása mögött (ha ez igaz). össze sem lehet hasonlítani a kettőt. gondolkozz...
  • WoodrowWilson
    #22
    Az lenne a furcsa, ha minden 8 feletti film tetszene. Ez csak egy átlag. Van ami neked szar, másnak jó, és fordítva. Nem tudom, mi ezen a meglepő.
  • Szolnokboy1
    #21
    szerintem egy átlagon felüli forgatókönyvvel rendelkező, teljesen átlagos film az Eredet, sótlan és unalmas akciójelenetekkel. nálam még az év végi top10ben sem lesz benne.
  • Regggie
    #20
    Azért egy olyan filmet, ami másik 3-ból van összegyúrva (Matrix, Dark city, 13th floor) ne nevezzünk már eredetinek.. Ezt még Nolan is lenyilatkozta, nyílt titok.
  • Etinger
    #19
    Nem tetszhet mindenkinek, ha nem tetszik hagyni kell :):)
  • Etinger
    #18
    Pölö?
  • opeca
    #17
    Az IMDB egy hype...

    Úgy lenne értelme, hogy x ideig senki nem látja a pontszámokat.

    Láttam én már olyan ótvar filmeket, amik IMDB-n 8 közeli pontszámokat kaptak, hogy én már tudom, az nem jelent semmit, maximum egy irányadó, ha magas pontszám, akkor lehet(!), hogy jó film.
  • guti73
    #16
    Megint nekiülök és próbálom végig nézni, ha már ennyire dicsérik! Lehet hogy én vagyok a hibás, de én a felénél elaludtam rajta!! Lehet KillerBlue-nak lesz igaza, és másodszorra jobb lesz!
  • KillerBlue
    #15
    Érdekes mércével mérsz. Szerintem Michael Mann erősebb filmjei is az átlag alatt vannak.

    Egyébként én pont tegnap néztem meg az Eredetet és mikor vége lett olyan hiányérzetem volt. Nekem valahogy elmaradt az a nagy hatás amire számítottam. Jó film tetszik meg minden de végén nem jött rám az "ez milyen jó film volt érzés" mint korábban mondjuk a Tökéletes trükknél.Mikor kijön BR-en akkor megnézem újra. Első körben a Sötét lovag sem tetszett annyira de másodszor már jobb volt.

    Ja és szerintem ne veszekedjünk azon, hogy ki kitől lopott mert ma már elég nehéz valami egyedit alkotni.
  • Kindred Blades
    #14
    A kijelentéssel nem értek egyet, de a megfogalmazás rendkívüli módon kedvemre való volt. :)

    Nolan filmjeimben én a megvalósítás minőségét becsülöm nagyon, ha az ember engedi magát, akkor könnyen elveszik a hirtelen megalkotott világban.
    A film maga nem volt rossz, sőt, nagyon is jó, remekül szórakoztam rajta, de volt már messze jobb is.
    És biztos, ami biztos, a mai blockbuster-ek között örülni lehet egy Eredetnek, mégis több, mint egy TF.
  • Justil
    #13
    hát én eddig idén jobb filmet nem láttam, az fix. szegényes a kínálat, az ilyen "szintű" filmeknek mint az eredet már örülni kell.
  • anubys1984
    #12
    Ezzel az erővel Kon akkor Tarsemtől lopott. Ő pedig Az Álomküzdőket másolta. Nincs új a Nap alatt.
  • Trishtan
    #11
    Az egyedülálló ötletről csupán annyit, hogy mind a történet alapja, mind egyes jelenetek egy-az-egyben a nemrég elhunyt anime rendező, Satoshi Kon 2006-s filmjéből, a Paprikából vannak kölcsönvéve (írhatnék nyugodtan lenyúlást is...).
  • zedow
    #10
    annyira jo film, hogy nem is lattam :) aki meg nem latta az nem szavaz
  • gulyasandras
    #9
    magyarázd meg ezt annak a 200.000 imdb szavazónak.


    1. Mintha többen lennénk ezen a bolygón, sőt, kis hazánkban is többen vagyunk, akik rendszeresen filmeket nézünk.

    2. Ha az enyém lenne az imdb, akkor a saját listámat raknám ki, a sok hülye meg vitatkozna rajta.


    Úgy nyúlnak bele és módosíthatják a saját rendszerük adatait, ahogy akarják. Vagy azt is elhiszed, amit pl. az amazon oldalain olvasol? Sok esetben fel sem engedik tölteni a kritikát, ha pedig "rosszat" ír az ember, azonnal leveszik. Kicsit sem gyanús, hogy egy 700,000 példányban eladott könyv mellett miért szerepel 134 "kritika"?
  • koschwarz
    #8
    magyarázd meg ezt annak a 200.000 imdb szavazónak.
    az első helyen álló remény rabjai, vagy a 2. helyezett keresztapa (első rész), vagy a 3. helyen a keresztapa 2 akkor ennyi erővel hogy került oda? a jó, a rossz és a csúf az 5. helyen?

    csak költői a kérdés, mindegyikbe akár én is bele tudnék kötni. hát olyan filmet még nem csináltak, ami MINDENKINEK UGYANÚGY tetszene.
  • pokolfiu
    #7
    szerintem pont attól zseniális, hogy kitalált az egész, és pont azzal az átlagosnál több (sokkal több) gondolattal kell nézni, s azon dolgokra nem tudod azt mondani, hoyg zagyvaság.... épp az a zseniális benne, hoyg szépen felépített egymásra építhető elemekkel, gondolatokkal rendelkezik, története kerek, nem több, s nem kevesebb mint amennyit mutatni akar. az ilyen filmek ritkák.

    de így ennyi idő alatt 4.-ként aposztrofálni lehet elhamarkodott, de zsenialitását megkérdőjelezni badarság...
  • koschwarz
    #6
    akkor talán örüljünk, hogy valaki képes volt ma előállni egy átlagosnál jobb sztorival.
  • koschwarz
    #5
    christopher nolan filmjeit az eddigi filmográfiája alapján feltétel nélkül szeretem/megnézem. ide tartozik számomra még michael mann, james cameron, frank darabont. e rendezők filmjei számomra még nem okoztak csalódást, amiket láttam tőlük, kivétel nélkül jó filmek. nem tudnak hibázni, még a "gyengébb" filmjeik is simán az átlag filmek fölött vannak.
  • Zoliz
    #4
    Ez egy bullshit. Ha valaki kitalál egy átlagosnál jobb sztorit akkor a mai világban már az első 5-be bekerül. Nehéz ma már újat kitalálni és egyre nehezebb lesz torzulások nélkül.
  • Laslow
    #3
    Ne hülyéskedjetek már! Az Eredet fényévekre van attól, hogy minden idők negyedik legjobb filmjének legyen nevezhető! Ez egyszerűen csak egy jó popcorn film az átlagnál több gondolattal, de messze nem ennyire zseniális darab.
  • anubys1984
    #2
    Nolan tényleg egy zseni. És miért is?
    Az Inception egy gondolatmag elültetéséről szól. Kin hajtják végre az Incepciót? A nézőkön. És mi az a gondolatmag? Az, hogy épp egy jó filmet nézel. A statisztikák alapján 10-ből 9 ember be is vette ezt.
  • es5eNCe
    #1
    A Following-ot is érdemes megnézni mindenkinek. Remek film nem is hosszú és még magyar felirat is található hozzá a neten annak aki nem ért angolul.