115
442928.N.jpg\"
  • IXEMGabeo
    #75
    Sahin 6 évre írt alá, de ő hivatalosan már német állampolgár nem?
  • Del Bosque
    #74
    Két török játékos is a Real Madridban köthet ki. A török futball csillaga felfelé ível :)

    Nuri Sahin már biztosan a Real Madridban, Hamit Altintop még tárgyal velük.
  • Del Bosque
    #73
    Hiddink legendás orosz csapata
  • Del Bosque
    #72
    Hiddink Mourinho-nak: Kérjen elnézést!
  • Del Bosque
    #71
  • Del Bosque
    #70
    Van Basten-t és Rijkaard-ot ajánlotta inkább Abramovich-nak.
    Van egy olyan érzésem, hogy egyikük sem lesz elég jó az orosznak.
  • IXEMGabeo
    #69
    nem csoda...világ egyik legjobb edzője
  • Del Bosque
    #68
    Hiddink-et továbbra is ajánlatokkal bombázzák: a Chelsea és az Ajax is vinné...
  • Del Bosque
    #67
    :D Azért a Csertői Aurélos szép volt :)
  • IXEMGabeo
    #66
    xDDD bocs, látom te veled nem könnyű:) semmi baja Arda Turannak;)
  • Del Bosque
    #65
    Erről nem olvastam. Újabb áprilisi tréfa? :)
    Egyébként a következő meccs júniusban lesz a belgák ellen, addig csak felépülne, ha történne vele valami.
  • IXEMGabeo
    #64
    van egy rossz hírem:S

    Arda Turan ismét megsérült. Állítólag a gólnál húzódott meg a sarka (achillese) és elég komolynak tűnik a dolog, alig tud lábra állni...
  • Del Bosque
    #63
    Törökország - Austria 2-0
    2011.03.29
    Gólok: 28' A. Turan, 78' G. Gonul
    Sárga lap: 83' M. Topuz - 13' E. Pogatetz, 73' C. Fuchs, 90' P. Scharner

    Törökország:
    1 V. Demirel
    7 G. Gonul
    2 S. Cetin
    4 S. Kesimal
    3 H. Balta
    8 S. Inan
    6 H. Altintop
    20 N. Sahin
    10 M. Ekici
    14 A. Turan
    17 B. Yilmaz

    Ausztria
    1 J. Macho
    13 E. Dag
    2 A. Dragovic
    4 E. Pogatetz
    5 C. Fuchs
    16 P. Scharner
    6 Y. Pehlivan
    14 J. Baumgartlinger
    19 M. Harnik
    8 D. Alaba
    22 S. Maierhofer

    Cserék:

    9 S. Senturk
    15 M. Topal
    16 M. Topuz

    illetve

    11 M. Arnautovic
    9 E. Hoffer
    18 U. Korkmaz

  • Del Bosque
    #62
    A távozással kapcsolatban szerintem igen, utána meg elég valószínű, hogy elfogadna egy ajánlatot a Chelsea-től.
    Mindenesetre én feltettem rájuk 1500-at az osztrákok ellen, bízok az öregben.
  • IXEMGabeo
    #61
    ez komoly?
  • Del Bosque
    #60
    Hiddink távozik, ha nem lesz meg a 6/6 pont.
  • Tesa901
    #59
    Török szurkolóknak török zene!
  • Del Bosque
    #58
    Törökország - Dél-Korea 0-0
  • mooo
    #57
    Érdekes...köszi!
  • Del Bosque
    #56
    Elég zavaros volt az ügy, még a klub hivatalos közleményében sem igazán tisztázták. Sejteni viszont lehetett:

    - Mikor első évben megnyerte a bajnokságot, de a BL-t nem sikerült, azt kezdték hangoztatni a klubnál, hogy ennyi pénzből ezt akármelyik menedzser megcsinálta volna. (Azóta sem nyertek BL-t...)
    - Igazolni akart még egy csatárt (pl. Eto'o), hiszen Shevchenko nem csinált semmit. Nem engedték neki.
    - Kérte, hogy ne adják el Gallas-t (eladták, bár jött A.Cole), közben lesérült Terry, kellett még egy CB, választania kellett Alex és Ben Haim között, ő ezt visszautasította.
    - Mondta, hogy Boulahrouz nem megfelelő játékos, mégis odavitték - persze attól még nem sokat játszott.
    - Shevchenko-t kitette a kezdőből (Abramovich egyik legkedveltebb játékosa volt).
    - Utasították, hogy az egyik asszisztensét rúgja ki, és nevezze ki a helyére Avram Grant-et. Ezt sem tette meg önszántából.
    - Mikor nem volt más választása és kinevezte, észrevette, hogy Grant az engedélye nélkül hív össze játékosokat utasításokra, ezért Mourinho radikálisan lecsökkentette a csapatmegbeszélések számát.
    - Shevchenko sérülés miatt kérte, hogy ne játszon, viszont golfozni volt ereje elmenni közben.
    - Abramovich taktikai tanácsokat osztogatott Essien-nek, melyekkel Mourinho nem értett egyet.
    - Mourinho megkérdőjelezte, hogy Terry valóban sérült, utána pedig a rossz játéka miatt vele is csúnyán összeveszett.

    Végül hivatalosan nem rúgták ki, hanem utasították, hogy mondjon le, az okok között pedig ott volt a Terry-ügy, a Shevchenko-ügy, az állandó beszólogatásai a médiában, stb. Közös megegyezéssel távozott, és mindmáig hangoztatja: büszke arra, hogy még soha sehonnan nem rúgták ki.
  • mooo
    #55
    "Szerintem Abramovich sajnálja, hogy annak idején elintézte, hogy Mourinho ott hagyja őket."
    Ezt nem vágom,leírnád,hogy mi történt?
  • Del Bosque
    #54
    Nekem van egy olyan érzésem, hogy a Chelsea-vel jól menne Benítez-nek, de én biztosan nem kockáztatnék, mostanában nagyon nem találja magát.
    Szerintem Abramovich sajnálja, hogy annak idején elintézte, hogy Mourinho ott hagyja őket.
  • IXEMGabeo
    #53
    most Benítez nevét hallottam a Chelseanél...

    Hiddink bárhova igazol annak a csapatnak tuti jó lesz...
  • Del Bosque
    #52
    Ezért is akarják újra őt kinevezni, mert akkor nagyon jól ment neki az alatt a pár meccs alatt. Én nem tartom kizártnak, hogy egyszer még visszamegy, de szerintem az nem az EURO 2012 előtt lesz.
  • IXEMGabeo
    #51
    már volt egyszer a Chelseanél végülis majdnem BL döntőbe vezette a csapatot...
  • Del Bosque
    #50
    Hiddink biztosan nem lesz a Chelsea menedzsere a közeljövőben.

    Örülök, hogy marad. A jelenlegi helyzet ellenére szerintem ki fogja vinni őket az EB-re, legalábbis bízom benne.
  • Del Bosque
    #49
    Hollandia - Törökország 1-0
    2010.11.17.
    Barátságos Mérkőzés

    Hollandia: Stekelenburg, Van der Wiel, Heitinga, Mathijsen (Wisgerhorf 46.), Pieters, Maduro (Schaars 87.), Lens (Van Persie 46.), Van der Vaart (Drenthe 80.), Huntelaar (Babel 87.) Sneijder (Janssen 46.), Afellay

    Törökország: Volkan Demirel, Gökhan Gönül, Serdar Kesimal, Servet Çetin, İsmail Köybaºı, Burak Yılmaz (Mehmet Ekici 62.), Nuri ªahin, Selçuk İnan (Yiğit İncedemir 90+1.), Sabri Sarıoğlu (Engin Baytar 76.), Hamit Altıntop (Yekta Kurtuluº 83.), Umut Bulut (Kazım Kazım 62.)

    Gólszerző(k): Huntelaar 52.
    Sárga lap(ok): Selçuk İnan 87.

  • IXEMGabeo
    #48
    +Nuri Sahin

    egyre jobban megy neki a Dortmundban...
  • Del Bosque
    #47
    Szerintem is így van. Ez a két meccs tényleg végleg döntött az "öregek sorsáról". Pl. a németek harmadik gólja az egy nagyon buta hiba volt Volkan Demirel-től, én ilyen hozzáállású kapust rögtön elküldenék (például FM-ben:) ), hiába volt már szinte biztosan lefutott meccs.
    Az Azerbajdzsán elleni vereség pedig az egész csapatot jellemezte.
    Én személy szerint legelőször idehoznám kapusnak a fiatal tehetséget, Babacan Volkan-t, és Arda Turan is nagyon fog kelleni a középpályára.
  • IXEMGabeo
    #46
    na akkor Emrééknek befellegzett;)

    jól teszi, annyit tehetséges játékos akad Törökországban
  • Del Bosque
    #45
    A jelenlegi állapotok nem tarthatóak, Hiddink innentől fiatalokkal operál.
  • Del Bosque
    #44
    Én simán a videó beszúrása gombbal csinálom.
  • Del Bosque
    #43
    Az utolsó, hazai pályán elszenvedett vereség után betelt a pohár.
    Egyébként már az utódja is megvan.
  • IXEMGabeo
    #42
    egyébként hogy tudsz így behelyezni videot? milyen parancsok kellenek hozzá? nekem sose sikerült
  • IXEMGabeo
    #41
    Reijkaard repült a Galata-tól

    hogy én ezen miért nem vagyok meglepődve...túl nagy itt is az elvárás, nyomás alatt nehéz dolgozni
  • Del Bosque
    #40
    Semih játszott a két legutóbbi selejtező meccsen, ha jól emlékszem. Fatih Terim pedig csapat nélkül van több honlap szerint is. Ha Hiddink nem kapja össze a csapatot, lehet még visszahívják a legendás szövetségi kapitányt. :)
  • IXEMGabeo
    #39
    azóta se nagyon hallok Semih Sentürkről...hányszor mentette meg a Törököket te jó ég:D

    és Fatih Terim? hol is edzősködik?
  • Del Bosque
    #38
  • Del Bosque
    #37
    Pénteken Nuri Sahin góljával verte meg idegenben a Dortmund a Köln-t.

  • Del Bosque
    #36
    A címvédő Bursaspor-nak nem sikerült legyőzni Kardemir Karabükspor csapatát a Török Bajnokság 8. fordulójának nyitómeccsén:

    BURSASPOR - KARDEMİR D.Ç. KARABÜKSPOR 2:2
    2010. 10. 15.

    Bursaspor:
    27. DIMITAR IVANOV IVANKOV
    4. ÖMER ERDOĞAN
    7. FEDERICO INSUA
    3. GÖKÇEK VEDERSON
    13. KARL GUSTAV JOHAN SWENSON
    38. İBRAHİM ÖZTÜRK
    17. PABLO MARTIN BATALLA
    20. OZAN İPEK
    21. ALİ TANDOĞAN
    22. TURGAY BAHADIR
    35. İSMAİL HAKTAN ODABAªI
    Cserék:
    9. SERCAN YILDIRIM
    25. IVAN ERGIC
    29. LEONEL JORGE NUNEZ

    Kardemir Karabükspor:
    19. TOMIC VJEKOSLAV
    8. HAKAN ÖZMERT
    10. FLORIN LUCIAN CERNAT
    11. KERİM ZENGİN
    12. ARMAND DEUMİ TCHANİ
    17. YASİN AVCI
    20. ANTHONY SERIC
    34. MARIEL EVERTON COSMO DA SILVA
    41. MUHAMMET ÖZDİN
    68. HAKAN SÖYLER
    78. EMMANUEL CHINENYE EMENIKE
    Cserék:
    5. BİROL HİKMET
    7. ªENOL AKIN
    23. İLHAN PARLAK

    Gólszerzők: Bahadir(2) - Cernat(2)
    Sárga lap: Svensson - Ozdin, Soyler, Tomic, Hikmet