38
  • Thaison
    #38
    Nem semmi az biztos, de ha belegondoltok vissza adhatja a járás érzetét...direkt mondom hogy érzetét mert azért biztos nem lesz teljesen ugyan olyan. Annak akinek ilyen problémája van(lebénult) annak ez egy nagy megváltás lehet, tehát aki megteheti az biztos hogy fizetni fog ért, és ezt ők is tudják azért ilyen drága. Később persze biztosan olcsóbb lesz ha nagy mennyiségben fogják majd gyártani valahol Kínában vagy Indiában:P
  • Loverman
    #37
    itt van "vadparaszt kán" is úgyhogy nem kell félni hogy egyetértés lesz :)
  • NEXUS6
    #36
    Azért kezdjük ott, hogy BP azért elég jó szintkülönbségekkel rendelkező város. A várba pl. az Ostrom-utcában nincs az a kerekesszékes aki felteker.
    Aztán BP elég sok történelmi épülettel rendelkezik. Azért gáz lett volna, ha a várat annak idején akadálymentesítik, hogy a kerekesszékes janicsároknak se okozzon gondot az ostrom.:)

    Aztán ugye az az észnélküli útépítés/felújítás amit itt végeznek az is elég cudar. Amerre járok ott van 1-2 utaca, amit félévenként bontanak föl.
    1. Felújítják az utat.
    2. Felújítják a közműveket.
    3. Megint felújítják az utat.
    4. Megkezdik a Margit-híd felújítását, amihez kapcsolódik.
    5. Gondolom a Margit-híd felújítása után fel kell újítani, mert a teherautók széttaposták. Olyan 1,5-2 év alatt ugyan azt a kis utat valami 4X bontják fel, na ez aztán odatesz az akadálymentességnek rendesen. Gondolom ilyenkor mindenkinek a kisebb gondja is nagyobb, minthogy a rokikat pátyolgassa.
  • NEXUS6
    #35
    Csak óvatosan, mert a végén a nagy egyetértésben ez a topik is elhal, ja itt van Molni is, akkor megnyugodtam!:)

    A képmutatással meg úgy vagyok, hogy szerintem általában az ilyen, akinek nincsenek értékei, vagy ha vannak is, de nem biztos bennük.
    Ha pl. annyira büszkék lennénk a magyar borra, akkor valahogy a részegembereket is elviselnénk, szerintem.
    Amszterdamban, ha egy fiatal beszívva fexik az utcán, akkor a rendőr odamegy hozzá, elkéri a címét és hazaviszi.
    Nálunk ugyan ilyen helyzetben régebben oda ment hozzá, elkérte a személyiét, és bevitte, majd megverte. Ma meg egyszerűen nem megy oda hozzá.
    Ez is a kultúra része azért.

    És visszatérve, az aki nem biztos a saját értékeiben az mindig a másokét nézi és mindig a legjobbhoz hasonlítja magát, így a végén szubjektíve ő a leggyengébb mindenben. Akinek viszont van 1-2 értéke, amire büszke, arra akkor is büszke, ha abban nem ő a legjobb adott területen, mert tudja mi van mögötte, a többit, ami nem fontos számára meg lexarja. Ezért mindíg elégedett, még ha nem is ő a legcsúcsabb.
    Mi magyarok mindenben a legjobbak akarunk lenni, mert úgy érezzük semmiben nem vagyunk elég jók, de pont ezért fog ez mindíg is így maradni, ha nem változtatunk a szemléletünkön.
  • Molnibalage
    #34
    Kivétel? A főváros túlnyomó része semmilyen szinten nem akadálymentes...
  • Kara kán
    #33
    Egyébként meg kérek engedélyt lelépni, mert most a kolontári iszapáron kell agyalni. Ötletekre ott most nagyon szükség van. :-)
  • Kara kán
    #32
    Kivétel erősíti a szabályt.
  • Molnibalage
    #31
    Mindenütt? Te melyik országban élsz?
  • nyalógép
    #30
    "Nagyon erre nincs is szükség, mindenütt kiharcolták az akadálymentesítést."

    Ajánlom menj át babakocsival a Népstadion metró állomástól a Népstadion Autóbusz állomásra, és megtudod, hogy mennyire van kiharcolva!
  • Kara kán
    #29
    Szóval, igény az lenne. :-)
    De nem csodálkoznék, ha valamelyik gaz multi innen ellopná az ötletemet, és költöztetőrobotot dobna a piacra. Képesek erre!
  • Kara kán
    #28
    Apropó: én akkor töprengtem még nagyon ezeken az exoskeletokon, amikor 2007-ben költöztem.
    Végül az "exoskeleton"-om egy molnárkocsi lett, és segítőtársak (emberek) a cipekedésben.
  • kvp
    #27
    A pneumatikus hajtas jelen esetben nem igazan hasznalhato, mert a pontossagaval gondok vannak. A hidraulikus mar jobb lenne, mert pontos, csak sajnos lassu es nehez. Jelenleg az elektromos rendszer jelenti az idealis megoldast. Viszont azt senki sem tiltja, hogy az aksin kivul generatort hasznaljon a rendszer, amit hajthat barmilyen energiaforras, akar egy kis turbogenerator is.
  • toto66
    #26
    Nem durrogna, mert az égést nagyon le kell lassítani. Az égéstermék igaz, de kültéri használathoz jó. A nitrocellulóznál CO2 és víz, N2 a keletkező anyagok, persze ha tökéletes az égés.
  • Kara kán
    #25
    Apropó: tudtommal az amcsi hadsereg csinált ilyen kommandós exoskeletont, amely 2 óráig bírja.
    Kültéri használatra, sivatagban, bozótban jó.
    Naszóval, érdekel a dolog, de az ilyen projektekhez sok pénz kell.
  • Kara kán
    #24
    Amit írsz az a jetpacknél tarthat számot érdeklődésre, de ott más üzemanyagokat használnak. Olyanokat, amelyeknek az energiasűrűsége jó nagy, nem mérgezők, nem termelnek irtó nagy hőt stb.
    Engem a jetpack érdekelne, de nincs ilyenekre pénzem.
  • Kara kán
    #23
    Már van:
    - sűrített levegővel működő motor
    - üzemanyagcellával (hidrogén, metán) működő motor
    - robbanó elegyekkel működő motor (rakéta, sugárhajtás)
    A kerekesszékekben nem véletlen, hogy az elektromos meghajtást, ill. akkukat használnak, mert ugye elég zavaró lenne, ha a lakásban el kezdene durrogni egy belsőégésű motorral meghajtott kerekesszék. De még a vízgőzt termelő hidrogéncella sem lenne az igazi.
    A sűrített levegős megoldás esetleg szóba jöhet, de szuszogás, surrogás azért ott is zavaró ehet.

    Tehát, ha nem haragszol, én maradok az újratölthető aksiknál. Azokat kellene továbbfejleszteni, és a házak tetejére napelemeket szerelni, hogy a delikvens ne az áramszolgáltatótól vegye pénzért a villanyt.

  • Kara kán
    #22
    Szia!
    Egy húron pendülünk megint.
    Ez a ballib rendszereknek, - de belóg ez a jobbosokba is - a rákfenéje: a tünetek csökkentése esetleg elviselhető szintre, oszt jól van az úgy.
    Lényegében ez látható a hajléktalanoknál (sőt, ott igazából a hajléktalan otthonok néha veszélyesebbek is, mint ha valaki kint alszik az utcán), vagy a kábszereseknél stb.
    Igazából a társadalmunk képmutató.
    Megvetik a részeg embert, de céges partikon, de lakodalmon is töménnyel, borral, sörrel kedveskednek a vendégeknek. Ja, hogy mértékkel kell inni. Meg borkultúra.
    A vörösbor jót tesz a szívnek.
    Pedig tudják, hogy a legtöbb ember nem tud mértékkel inni. A rezveratrol meg a szőlőből, vagy a szőlőléből is beszerezhető, ahhoz nem kell erjeszteni a gyümölcsöt, amíg alkoholos lesz.
    Hadd ne soroljam...


  • toto66
    #21
    Úgy kell elképzelni, hogy olyan mintha egy 800l-es tartályt cipelne valaki a hátán, amiben 10 atm nyomású gáz van, és ezt használná a mozgatásra. Közben pedig az üzemanyag 1kg, és a szerkezet is csak pár kiló kell legyen. De semmiképpen nem nehezebb egy aksinál.
  • toto66
    #20
    A nehéz áramforrások helyett használható lehetne ez az elv:
    1g nitrocellulóz 8l gázt fejleszt égésekor.
    1kg 8000l
    Ha megfelelően lelassítjuk az égését, és a fejlődő gázt egy "hidro-pneumatikus " (saját elgondolás, még nem létezik ilyen tudtommal, a pneumatika és némely rovar mozgásának egyesítése) rendszerrel a skeleton mozgatására használnánk, igen nagy hatótávolságú eszközt készíthetnénk.
    Ha van ötleted hozzá írhatsz nekem a [email protected].
  • vasziszdasz
    #19
    A mai szélsőnáci felfogás szerint pedig a roki nem is számít embernek. Főleg a kisebbségi (dzsipók, ugye).
  • NEXUS6
    #18
    Ha komolyan gondolják, egy jó rehabilitációs eszköz lehet. Ma bármilyen ok miatt válik valaki járás képtelenné kap egy olcsó kerekesszéket és annyi. Az hogy mi az ok, lábak hiánya, gerincsérülés, stb ma még egyre megy.

    A ma még kerekesszékre szorulók jelentős része azonban a jövőben visszanyerheti a járóképességét és csak átmenetileg lesz esetleg erre szorulva.
    Gondolok arra, hogy őssejt technológiával, helyre lehet állítani az idegrendszer sérülését. Ha ez nem jön be, akkor gyakorlatilag egy számítógépes rendszerrel, mesterségesen lehet stimulálni az izmokat. Ha erre sincs lehetőség a végtagok fejletlensége miatt, még mindig jobb ez, mint a kerekesszék.

    Ha mozgatják a végtagokat és így kapnak folyamatos ingerlést az egy folyamatos rehabilitációs tornának felel meg, és ezerszer jobb, mint naponta 1-2 órát dolgoztatni valami rehab tornán, aztán visszaülni, visszaszokni a kerekes székbe.

    Nem lesz talán soha igazán olcsó, de ha a kerekes székesek nagyobb százaléka kapja vissza a járásképességét valszeg nem is kell, hogy az legyen.
    Szerintem.

    Mert itt is az jön elő, amiről beszélgettünk, hogy a mai liberális felfogás szerint a kerekesszékes, roki, homi, kissebségi, szegény, hómlesz akármilyen marginális társadalmi réteg ugyan el van ismerve olyannak, amilyen, de úgy nagyjából xarik rá ez a fajta politika, és nem segíti abban, hogy valójában az legyen ami lenni akar. Sőt kihasználja őket, hogy segítségükkel ossza meg a társadalmat, az embereket.
    A kerekesszékes valszeg nem akar kerekesszékes lenni egész életében, a homi sem akar feltétlenül kilógni a társadalomból, ha csak nem tömik tele a fejét a meleg-öntudatról szóló baromsággal, a hómlesz is valszeg szeretne a társadalom megbecsült tagja lenni, ha a társadalom valóban segítené ebben és nem abban, hogy büdös, kultúrátlan, ingyenélő maradjon.
  • Kara kán
    #17
    Egyébként, ha baleset ér, akkor eladod az inged-gatyád, nem nézed a pénzt.
  • Lunki88
    #16
    Majd ha eljutnak olyan szintre mint a Metal Gear Solid-ban akkor nekem is kell ilyen.
  • vasziszdasz
    #15
    Ezen is lesz páncél meg éjjellátú mint a Stalkerban? ^^
  • Spudlingus
    #14
    Ha vannak ugyanezen cégtől 4.200 USD-s áron is exoskeletonok...akkor sztem a cikkben írt 100.000 USD kicsit sok nem? :D lehet elirták..de ez nekem nagyon durva különbség. Kíváncsi lennék mennyibe kerülhetnek a jokis magyar SZTK-s tolókocsik XD...25000 Ft?! :D
  • Kara kán
    #13
    "Egy csúcsak tolószék soha nem fog felmenni egy lépcsőn. "

    Nagyon erre nincs is szükség, mindenütt kiharcolták az akadálymentesítést.
    Egy Segway meg "csak" 1,5 millió, de az sem akar olcsóbb lenni.
    Naszóval, hogy őszinte legyek, szerintem 20 év múlva is drágák lesznek ezek.
  • Molnibalage
    #12
    Nem. Ezt hívják technikai evolúciónak. Ez még egy techdemo. Már ebben az állapotában is félelmetesen nagy előrelépés. Egy csúcsak tolószék soha nem fog felmenni egy lépcsőn. Ez igen. Nemcsakhogy járni képes vele a delikvens, de olyan teherbíró képessége van, hogy akár terhet is cipelhet vele. A napi bevásárlás és egyéb kisebb terhek mozgatása rutinfeladat lehet vele.

    Az ár sem problémás, hiszen annyi, mint a csúcskat kerekesszék. Bár a tervező azt írta, hogy nem váltja le csak kiegészíti, de ez változhat. Gondolom itt a nagyobb távolságra való helyváltoztatás sebességét érhezheti korlátosnak vagy az akksi teljesítményt.
  • Szefmester
    #11
    nem a cyberdyn fejlesztette az első skynet chipet? de valami köze tuti volt a terminátorokhoz. :)

    Jó az ötlet de még ez baromi drága.. akkor már inkább egy lánctalpas elektromos "kerekesszék"
  • Zoliz
    #10
    Élő hús az alsó fémvázon. Ennyi. Hahahahahaha :DDD
    A videón az a tudós nemkicsit homokos módra viselkedett.
  • Hoz_Hun
    #9
    Tisztára mint a Dark Angel-ben. :)
  • Kara kán
    #8
    Magyarán ezek még a Commodore C64 gagyi kategória.
  • lapaleves
    #7
    azért elég kényelmetlen lehet. ha jól értem nem a lábakat stabilizálja, hanem azoktól független szerkezet, csak hozzá vannak szíjazva a lábak, hogy ne lógjanak.

    a test súlyát a medence + gerinc helyett vagy a mankók tartják, vagy valami hevederféle, egyik se az igazi hosszú távon. gondolom az izomtónus hiánya miatt egy, a láb csontjait "üzemszerűen" használó eszköz nem kivitelezhető. vagy igen?
  • Inquisitor
    #6
    Ehhh, a linkelt oldalon a HAL-4 van még kint, ez a HAL-5: link
  • Inquisitor
    #5
    Picit drága, nem?
    A Cyberdyne HAL-5 exoskeleton cucca 4.200USD, de lehet bérelni is. Ha valakinek csak a felső vagy alsó rész kell, külön is megveheti. És picit fejlettebbnek látszik ...
  • SpecterMATWRZ
    #4
    Én is ebben reménykedek. Jó lenne ha "tömegtermék" lenne a későbbiekben és nem ilyen "luxus-kategória":\
  • Kara kán
    #3
    Hát, igen. Csak remélni merem, hogy amire én ilyenekre rászorulok, lemegy az áruk. Akár a kínaiak révén is.
  • SpecterMATWRZ
    #2
    100.000$ = 19.565.497 ft.....
  • NEXUS6
    #1
    Az Apple meg piacra dobja az iLegs-et, csak az fehér lesz.