17
  • AgentKis
    #17
    Na ehhez (is) soványka lesz a mobilnet...
  • duke
    #16
    Ja megneztem, ezt tenyleg nem a kepet kuldi. Idonkent 10-20 masodpercig is tudok ugy menni a palyan, hogy semmilyen adatforgalom sincs. Furcsaltam is hogy a 2 mbit eleg ilyenhez.
  • sanyicks
    #15
    hát ez a spoon elég érdekes... konkrétan futtatott egy halo.exe-t, használt procit sokat és gpu-t is... tehát ez nem más, mint annyi hogy letöltődik neked a runtime, és a textúrákat, 3d modelleket, hangokat, és tartalomfájlokat egyszerűen streameli neked, és nem a képet, az egyszerűen a gépeden renderelődik, és ott is fut maga a játék kódja. Szóval pont olyan mintha egy hálózaton megosztott sima játékot elindítanál...
  • duke
    #14
    Kiprobaltam spoon.net -t vegulis jol mukodott. Halo demojat futattam, neha volt akadas 2 mbit-en, de jatszhato volt.
  • kvp
    #13
    A technologia annyibol all, hogy atkuldi a kepet videokent. Ha megy a youtube hd-ben akkor mennek a jatekok is. Olyan mint a windows remote desktop, csak rendes 3D gyorsitassal es a jatekokhoz optimalizalt videokodolassal.
  • Szikes
    #12
    Ennek az egésznek az a lényege, hogy elakarják érni azt, hogy a server intézze a bonyolult számításokat, (játékok futtatását) ezzel teher mentesítve a saját gépünk, mert ide csak a képet küldi. Tehát a mi gépünk nem csak annyi a dolga, hogy a parancsokat kiküldje, és a történéseket fogadja...pl: icloud.com
  • jaspercry
    #11
    Gyors sávszél kell hozzá,megy most is szerintem(távoli kapcsolat) Ipod-on is elindítottam a krájziszt csak 1-2fps ekkel ment!
    Ha van gyors net szerintem müködik,csak ne felejtsd bekapcsolva otthon a masinát...
  • FoodLFG
    #10
    Múltkor néztem on-live-os bemutatót. Lényegében sima pc-k vannak a szervertermekben (vegyesen nvidia, ati gpu-kkal), amiken kiherélt vista fut, meg valami enyhe virtualizáció.

    Ez elég nagy csalódás, valami átütőbb technológiára számítottam. Így a játékok komplexitása sem fogja meghaladni a sima pc-s játékokét. Persze így portolni könnyű a rendszerükre, de az engem nem érdekel.
  • saba30
    #9
    Arra ott lesz a Microsoft jól bevált RDS -be integrált RemoteFX csomagja
  • vasziszdasz
    #8
    Inkább vmi olyan megoldás kéne amivel a munkahelyi gépen lehet nyomni az otthoni gépről a játékokat. ^^
  • Szefmester
    #7
    "Az Otoynak máris akadnak kihívói, a legismertebbek az OnLive és a Gaikai."

    öhmm.. lehet hülye a kérdés.. de nem az Onlive volt a legelső ilyen tervezet? Szóval nem az Otoynak kihívója, hanem az Otoy a kihívó..

    amúgy szerintem meg hülye ötlet.
  • sanyicks
    #6
    igen, mert csak usákiában elérhető még...
  • passatgt
    #5
    amúgy winesek kipróbálhatják a http://spoon.net/ -et, ingyenes, és van pár komolyabb játék(splinter cell, trackmania)
  • passatgt
    #4
    onlive-ot próbálom, de nem enged belépni, mert nagy a latencym...
  • Turdus
    #3
    "Egy kaliforniai cég teljesen új módon közelíti meg a számítási felhő technológiában rejlő lehetőségeket."
    És mégis, mi ebben a teljesen új mód?!? Millió egy ilyen webes játék van, amire ugyanez jellemző: kliens oldalon böngsző, háttérben szerverfarm felhőben...
  • ata4100
    #2
    nagyszerű... és valaki elmagyarázná miről is szól ez a cikk???
    ha jól értettem, valami nagy erőforrást igénylő feladatot akarok elvégezni, akkor böngészőből rákapcsolódom a felhőjükre és megkapom az eredményt... vagy nem egészen, esetleg mégis? hihetetlen, hogy ilyen hosszú cikk és sehol nincs benne egyértelműen mi a franc ez