100
  • Elmin
    #100
    Miből gondoltad, hogyha már egyszer is ráírtál valamit akkor ott még megtalálható az eredeti? Ez nem olyan mint egy papírlap, hogy átsatírozod és akkor már egy helyen két dolgot tárol.
    Ráadásul te a telepítés előtt is formáztad a meghajtót, utána ráírtál majd még az üres területeket még egyszer törölted. Mit vártál, hogy csodát csinálnak?
    A visszaállítás szinte mindig csak a törölt de nem felülírt részeknél sikerül, mert ott még megvan az eredeti.
  • tmp
    #99
    Egy 500 gigás vinyót 2-3-4 óráig töröl. nagyon sok idő.
  • Jötün
    #98
    Nem akarok senkinek a lelkébe gázolni, vagy az álmait széttörni, de:
    A Kürt egy egyszeresen felülírt adatot sem tud már visszaállítani!
    Miért jelenthetem ezt ki nagy bizonyossággal? Kipróbáltam...
    Történt pediglen, hogy sikeresen újrahúztam egy gépet, le is mentettem előtte, de a tulajdonoshölgy elfelejtette megemlíteni, hogy egy eldugott könyvtárban (nem egyértelmű helyen)tengernyi dokumentumot őrizget...
    Nos annyi történt, hogy az újrahúzás után végigküldtem a gépen a ccleaner nevű kis ingyenes programocska szabad felület törlése funkcióját egyszer...
    Miután kiderült, hogy volt dokumentum-nincs dokumentum, el lett szépen küldve a Kürt kft-nek egy bevizsgálásra...ugyan-már vissza tudnák-e rántani az adatokat a létezésbe?
    A válasz egyszerű volt: NEM
    Mindezt bárki letesztelheti 10.000 forint plussz ÁFÁ-ért aki nem hiszi....(ennyi a bevizsgálási díj)
    Na ennyit a HDD darálóról meg a többi agy-rokkant ötletről :)
    És ezek után a sündörségi amúgy teljesen béna infósok (ismerek párat, tudom mit beszélek :) ), lesz*phatnak bő nyállal...ha esetleg még elrejted egy ilyen truecrypt mögé a dolgaidat, akkor akár benyalhatnak a meleg szarig de adatot azt nem szednek le a gépedről
  • Mike at home
    #97
    mindegy, mert úgyis azt mondják pedo-terrorista vagy
  • drevil666
    #96
    csak elmebeteg tárol online adatot:)
    offline mindent, mint a MI1-ben:)
  • drevil666
    #95
    pontosan, de itt Hungaryban nem ez megy....
  • drevil666
    #94
    Ez rossz hír mert 40 karakteres kóddal védem a fájljaimat. kíváncsi vok ezt fel tudják e törni hős rendőreink:)
    Nyugalom nekem nem kisfiús-lányos adataim vannak:).
    Főleg gépészeti prototípusok és még le nem védett ipari formatervek, ilyesmik.
    Mindenesetre ha lesz időm átrakom 200 karakteresbe őket:)
  • Mike at home
    #93
    volt olyan (forrás zugügyvéd az indexen) hogy a nyomozó kirendelt ügyvédnek adta ki magát, hátha neki beszél a gyanusított
  • Sir Quno Jedi
    #92
    Na, engem aztán ha életfogytiglanra ítélnek AKKORSEM adom ki a jelszavamat, ha nem akarom. Erre senki nem kötelezhet, ennyi erővel igazságszérumot is adhatnának akaratom ellenére és kínozhatnának árammal, mint a koreaiak a dzsungelben! Törje fel a geci a "szakértőivel" és utána perelje rám a költségeit! Tiszta sor... Jah, hogy nem megy!??! Van az úgy!

    A papnak/pszichomókusnak/ügyvédenek titokartásija van, na azokkal mi van? Ha nem mondja el amit akarnak, akkor AZOKAT is leültetik?!?! Mert csak "akkor" polkorrekt a dolog, nemde! Üljön MINDENKI aki titkolózni mer.
  • stremix
    #91
    Egyetértek. A bűnösséget kell bizonyítani, nem az ártatlanságot!
  • toto66
    #90
    És ne tessék azt képzelni, hogy ez vihar a biliben!
    Mert egyrészt a sz@r "begyűrűzik" mint köztudott, másrészt, lehet, hogy éppen szerencsétlen hazánkfia, aki elutazik Londonba, véletlenül a laptopján magával viszi a 20 évvel ezelőtt róla készült, beszkennelt meztelen fotóit, amin a kádba pancsol.
    Szóval vigyázat az EU-s szabadsággal!
  • toto66
    #89
    És még!
    Tessék elítélni a fiatalembert molesztálásért!
    Mert, ha ezek után ez nem megy, az igen lejáratja az angol jogrendszert!
  • toto66
    #88
    Ez a cikk elég ciki c:
    "A fiatalembert azzal vádolták meg a hatóságok, hogy szexuálisan molesztált és kihasznált kiskorú személyeket."
    No és az Interneten keresztül, vagy a valóságban? Egyáltalán nem mindegy! Mert ha a neten, akkor annak nyomait a sértett számítógépén keressék, és szolgáltatónál. Ha a valóságban, akkor meg teljesen lényegtelen a gépe tartalma, mert a fiatal ember nyilván nem idős hölgyek képeit nézegeti, még ha amúgy egészséges is.

    "Drage számítógépét is és szerették volna megtudni, hogy tárolt-e a PC-n képeket, videókat vagy más anyagokat"
    Csak akkor érdekes, az ügy szempontjából, ha az elkövetést fotózta, videózta. Egyébként meg csak letöltések, amelyek keresése a perverz a hivatalnokok részéről! Hiszen arra lesznek kíváncsiak mire verte ki a fiatalember!

    "Mindez azonban meghiúsult, ugyanis a számítógépet, illetve az azon tárolt különböző titkosított fájlokat egy 50 karakterből álló jelszó védte"
    mások is írták: honnan tudják az 50-et?

    "2007-ben bevezetett Regulation of Investigatory Powers Act 2000 (RIPA) nevű törvényre hivatkozott, amely kötelezi a gyanúsítottakat a nyomozásban résztvevő hivatalnokokkal való együttműködésre"
    Persze, ez teljesen ellentétes a védelem elvével, mindenkinek joga van védeni magát, amelyik országban nem, ott nagy problémák vannak. Persze a hatóságok megakadályozhatják a bizonyíték eltüntetését, viszont fura lenne, ha egy rablógyilkost még azért pluszban ítélnének el, mert letörölte a fegyverről az ujjlenyomatát. Nyilván ha a tette felfedezése után történik, akkor a hatóságnak ezt meg kell akadályozni, de utólag büntetni marhaság, és veszélyes, mert ha nincs bizonyíték, akkor azért lehet valakit lecsukni mert nincs. Van sapkája nincs sapkája, a diktatúrákban érvényes.

    "Az ügy azonban nem zárult le, mert a liverpooli fiatalember továbbra sem hajlandó megadni a jelszavát a rendőröknek, ezért a nyomozók kénytelenek más módon megszerezni az információt."
    Tehát más bizonyítékuk nem sok lehet, ha ezzel vesződnek. Lehet, hogy bűnös lehet, hogy nem, de ezt nem szabadna.
    "Neil Fowler rendőrségi szóvivő elmondta, hogy Oliver Drage nem büntetett előéletű. "Az, hogy ennek ellenére letöltendő börtönbüntetést kapott, bizonyítja, hogy a bíróság mennyire komolyan veszi a dolgát."
    Két dolog: Ha ártatlan, akkor megbélyegeztek egy embert: Leírták a médiában a nevét, pedig a molesztálást még nem bizonyították. Súlyos hiba!
    A Bíróság komolyan veszi a dolgát. Ott is mint nálunk 56 után!
    "Nagy-Britanniában 2008. április elseje és tavaly március 31-e között több embert is letöltendő börtönbüntetésre ítéltek a jelszavak kiadásának, illetve a titkosított anyagokhoz való hozzáférések megtagadása miatt. Ez derült ki az Office of Surveillance Commissioners nevű brit rendőrségi felügyeleti szervezet 2008-2009-es jelentéséből. A dokumentum szerint 15 embertől kérték a nyomozók a gyanúsítottaktól a jelszavuk kiadását. Ennek 4-en eleget is tettek, 11-én viszont megtagadták az együttműködést, közülük hét személy ellen indult eljárás és ketten kerültek börtönbe a RIPA megsértése miatt."
    Tehát tendencia, ami a legveszélyesebb.
    Azt hiszem mindent leírtam.
    Összefoglalva: Mindegy, hogy bűnös, vagy nem a fiatalember, a módszer amit ellen használtak Orwell-t idézi, és igen helytelen. Ma a bűnözés nagy probléma, de abból még nagyobb lesz, ha félre dobjuk a maradék emberi jogokat is. Igaz Mussulini felszámolta a maffiát, de ő maga egyedül nagyobb baj volt. Egyébként pont azokkal kellene a bűnüldözést kezdeni, akik most a törvényeket hozzák. (meg az elmúlt 20 évben)



  • Kara kán
    #87
    Kedves kabarészínész úr!
    Én ebben az ügyben a hatóságok mellett állok, mert biztos van alapos okuk a gyanúsításra.
  • Kabos Dezső
    #86
    Csak onnan tudhatják, hogy végigpróbálgatták az összes lehetőségét a 49 karakterig ami csak a 49 karakter esetében (223^49 = 11666438321939907657624102967418672809265529833834222014675763286877639309518605661067184871917153092270003599690463 = 11 ikoszadrillárd lehetőség , amibe nem vettük bele a kisebb számú lehetőségeket sem.. ( + 223^48 + 223^47 ... stb.)

    Ha jól számolom , akkor valószínűleg gyorsabb számítógépük lehet, mint Trurl csodálatos versmondógépe , ami azért nem kis teljesítmény...
  • Mike at home
    #85
    talán olvasd el az eredeti cikket, vagy amiket eddig irtak, mielőtt okosságaidat előadod
  • M2 #84
    Ha nem tudják mi a jelszó, honnan tudják, hogy 50 karakteres!?

    Látszik az is, hogy a srác nem mifelénk szocializálódott: politikusainktól tudjuk, hogy hülyének lenni mindenkinek jogában áll. A jelszó az volt, hogy hgfztersead548712, ja vagy nem, uhh akkor elfelejtettem! Ennyi!
  • metaljesus
    #83
    persze, mert olyan gyakori hogy ártatlan 19 éves fiúkat csak úgy heccből szexuális zaklatással vádolnak, valószínűleg nincs is jobb dolguk ezeknek a szemét hatóságoknak.

    nem tudom érzed-e, de nem azért ítélték el mert csúnya mutogatós bácsi volt, hanem azért mert nem volt hajlandó együttműködni a hatóságokkal. (megjegyzem én sem adnám ki a jelszavamat, de akkor azt mondanám hogy tessék jönni, és nézzük át együtt mit találunk a gépemen.) akinek nincs rejtegetnivalója, annak nem kell 50 karakteres jelszó...
  • Kabos Dezső
    #82
    20 karakteres kódhoz jöhet még maga a nagyszakállú is
  • Rotyoka
    #81
    és ilyenkor jönnek az okos crackerek akik mindezt ki is tudnák használni...
  • Kabos Dezső
    #80
    "A fiatalembert azzal vádolták meg a hatóságok, hogy szexuálisan molesztált és kihasznált kiskorú személyeket."

    Nem tudom érzitek-e, hogy az ügyben nincsen tulajdonképpeni sértett, aki reklamált volna, hogy ez a csúnya bácsi ezt és ezt tette... Itt a hatóságok vádoltak, majd végül bizonyíték és főleg SÉRTETT NÉLKÜL, koholt vádakkal börtönöztek be egy ártatlan embert 4 hónapra, mindezt európa a szabad világ szívében és a demokrácia bölcsőjében !
  • Kara kán
    #79
    A legtutibb távoli szerveren tárolni az adatokat, szerintem.
    Mármint az érzékeny céges adatokat. Ha valamilyen tűzvész stb. van, akkor nem vesznek el. Ha meg a hostnál van tűzvész, az pech. Tehát mindjárt 2 host kell.
  • Mike at home
    #78
    Biztos azon dugdosod a maffia könyvelését / pedofil képeket / terrocselekmények terveit
  • nextman
    #77
    Demokrácia soha sem létezett, csak a mesében..
  • sanyicks
    #76
    Ja meg az igazságszolgáltatáshoz hozzátartozik, hogy egy picsa bármikor bemondhatja hogy megerőszakolták, ezt nem is kell bizonyítania, viszont a másik félnek kell bizonyítania az ellenkezőjét... Tehát ha egy csaj meg akar szivatni, feljelent, és ha te nem vetted fel a dolgot, akkor így jártál, mész a sittre szivárványkodni... Tenorista felkiáltásnál is így van, bár ott "csak" néhány hónapig sittelik le az embert, aztán ha nem találnak semmit elengedik, de azért tovább figyelik. Kivétel mondjuk budaházy akire még szerintem a reichstag felgyújtását, a dinoszauruszok kiirtását is rá fogják verni, és talán még azt is hogy a 2. vh-ben koncentrációs tábori őr volt :D
  • sanyicks
    #75
    peeersze pedofil volt! hahahahaaa ez olyan mint a tenorista. Minenkire valamelyiket rásütik akinek nem tetszik a pofája (mert túl sokat tud, vagy kritizálja az államot, vagy valami gigacéget basztat).

    Hányan találkoztak tenoristákokkkal meg pedofilokkal? Hányan találtak rá ilyen oldalakra? Rohadt kevesen, állítólag. Én meg direkt ezek miatt rákeresek és semmit sem találok. Akkor hogy van ez hogy akkora hatalmas veszély?

    Mellesleg ott volt a wikileakses csávó aki nem tetszett az amiknak, és hopp egyszer csak pedofil lett ő is :D aztán mégsem.

    Igazságszolgáltatás b+ aha... az is igazságszolgáltatás amikor a marihónalját jointban szívó gyereket lecsukják 3 évre, közben meg attól az autóStohl akitől óvakodni kell, hullarészegen, bedrogozva balesetet okoz, és semmi nem történik.
    Vagy a sok tolvaj politikus akik ellopnak milliárdokat, ha szorul a hurok mindent a családtagjaikra iratnak, bevonulnak fél évre előzetesbe (jó esetben, mert általában háziőrizetben maradnak (biztos borzasztó szarul érezhetik magukat milliárdosként a villájukban éldegélni úgy hogy minden cuccot házhozhoznak nekik), majd kiengedik szép csöndben.

    Igazságszolgáltatás baze az...
  • Elemir
    #74
    nesze neked szabadság...
    Bár akármit is csinált a fószer, nem volt hülye. Mindig lebuknak valami kis dolgon az idióták. Ha mindenki ilyen kemény jelszavakat használna, nem lenne sok gond:)
  • chuky123
    #73
    És még ök nevezik magukat demokratáknak. Ha az Észak-Koreában történik azt meg értem, de egy "fejlett" nyugati-europai országban el se hiszi az ember hogy ilyen megtörténhet. De milyen jogalapon zárják börtönbe ezt nem értem hogy nem müködött együtt a rendörökkel? Nem hiszem el hogy már ennyi is elég.
  • duke
    #72
    Tutti megoldas, a plazmavago. A vago pisztolyt a vinyok folott rogziteni, es ha kopogtat a rendorseg, inditani. 10 masodperc alatt elparologtatja vinyot,akar tobbet is ha egymas alatt vannak. Azt mar nem allitjak vissza. Jo tanacs a plamazvagot szunetmentesrol jarasatok, hatha lekapcsoljak az aramot mielott bejonnek. :)
  • qetuol
    #71
    és mi van ha csak simán elfelejti vki a jelszót, én is egyszer kipróbáltam a truecryptet, csináltam egy meghajtót, ami üres, ami még mindig megvan, persze ez jó régen volt, a jelszóra meg már ki emlékszik...
  • uniu
    #70
    Valószínű rásütik még, hogy 300.000 milliárd dolláros kárt okozott az illegálisan letöltött MP3-aival.
  • asdasdasd
    #69
    Nem hinném, hogy bárki kötelezhető lenne arra, hogy aktívan részt vegyen saját maga ellen való bizonyíték gyűjtésében. Az a nyomozók dolga.
  • laziga
    #68
    Nincs tökéletes megoldás de torrent szervernél láttam olyat hogy injekciós tű volt beszúrva a vinyoba és ha nem tartottad benyomva a reset gombot és nem úgy csavartad le a gép oldalát akkor salétromsavat fecskendeztél a vinyoba :)
    Sehogy nem találom pedig fent volt a youtubon.
  • Mike at home
    #67
    vegyünk ketten egy ilyet SQJ aztán lehet árulni mint szolgáltatást :)
  • Sir Quno Jedi
    #66
    Javaslom a Kürtösöknek, hogy ezt próbálják meg helyreállítani (még a jelszavamat is megadom! :D):

  • Sir Quno Jedi
    #65
    De ez a profi, ez gyakorlatilag szilánkokká őrli a hdd-t:

  • Mike at home
    #64
    mondjuk ez nagy igazság
    jó ügyvéddel bármit el lehet érni
    pl. nem bizonyítható melyik file mikor került a gépre
    hiszen ezek az adatok bárki által könynnen manipulálhatóak

    az mp3 nem ugyanaz a zene mint amit CD-n árulnak max úgy hangzik
    divx dettó
    ésatöbbi
  • Looooser
    #63
    hmm lássuk csak
    akkor kapjon egy kis mágnest, mehet rá a defiblirátor kis savat neki aztán KILL IT WITH FIRE
  • Mike at home
    #62
    ergo aki gazdag az nem megy sittre, csak a csórik :)
  • Sir Quno Jedi
    #61
    Ez nem elég. Egy profi sok-sokezer dolcsis degaussoló cuccnak is perc, avagy percek kellenek ahhoz, hogy biztosan törölni tudjon egy diszket. Egy egyirányú, állandó-mágnes által létrehozott mágneses tér önmagában még szvsz. nem elég a bizonyossághoz (kürtösök még összeégett, szétroncsolt, megolvadt diszkekről is menetnek adatot).