20
  • Kara kán
    #20
    LED-ről beszéltem, nem kompakt fénycsőről.
  • philcsy
    #19
    Na erre gondoltam. Az antianyag tökéletes példa. (Kicsit túlzóan, de megvilágítja a szénnanocsővel kapcsolatos problémát.)
  • philcsy
    #18
    csak egy példát írj amit forradalmasított a szénnanocső
  • NEXUS6
    #17
    今生*

    ________________
    *Szelaví

  • sathinel
    #16
    Uh. mondjuk nem tom miért kerülnek otthon ennyibe az energiatakarékos lámpák. Idekinn mi a házba 1 fontokért vettünk mindenhová a lakásba. Még nincs vele gond, de ebből veszel egy raklappal 8k-forintért.
  • Kara kán
    #15
    Nekem a múlt héten meghibásodott egy olyan LED-es lámpám, amelyet egy éve 8 ezer forintért vettem, és a kínai gyártó 30.000 óra üzemidőt ígért. Gondoltam, hogy 10 év alatt bazi sok energiát és pénzt fog nekem megtakarítani. Szóval, előrelátó voltam.
  • NEXUS6
    #14
    Az űrlifttel meg csak az a gond, hogy egy ilyen rendszer kiépítése kb annyi rakéta kilövést igényelne, mint amennyit működése során helyettesítene!

    Megoldás lenne a sokkal olcsób és környezetbarátabb meghajtás a mostani rakéták helyett, de akkor meg minek az űrlift?

    Szóval kvázi értelmetlen az egész.
  • NEXUS6
    #13
    Ja, hát végül is antianyagot is tudunk gyártani, és akár csillagközi fotonrakétát is tudnánk vele hajtani.
    De ilyen technológiákért sem szoktak Nóbeldíjat adni, csak mert pl. egy ilyen rakéta megépítésébe gyak az emberiség minden erőforrását fel kéne használnunk.
    Szóval mondhatni a enyhén szólva nem reális.

    Majd 10 év múlva eldönthetjük, hogy ez mennyire volt az. Ha Edwards bácsit sztendbájra tették 30 évig, akkor a nagy nanocsövesek is várhatnának addig.
    Szerintem.:)
  • sathinel
    #12
    A gond hogy gyártani csak kicsi darabokat tudnak. nincs normális eljárás amivel elő tudnának nagy mennyiségben megfelelő formában állítani ilyesmit. A gond a szuperkondival is hogy az egy dolog hogy laborban megcsinálod, de tömeggyártáshoz már sokminden kell. Tehát felhasználni már fel tudnák, de előállítás kicsit húzós. Az űrliftnél is az a gond hogy eleve a kábelt alkotó nanocsöveket sem tudják csak kis darabokban előállítani, és nem tudnak vele így még csak elméletben gondolkozni, laborban kisérletezni.
  • sathinel
    #11
    http://www.physorg.com/news205476484.html

    Pl nanocsövekkel oldják meg
  • NEXUS6
    #10
    Csak éppen nem sok ilyen kondi kapható kereskedelmi forgalomban, ha nem tévedek.
    Pl jó gyakorlati felhasználás lehetne az elektromos autókba építése. Az elektromos kocsiknál azonban még a lítium aksikat se nagyon használják, mert még az is túl drága!

    Jól látom 2 éves ez a cikk is?
    Szal?
  • NEXUS6
    #9
    Hááát, ez szerintem is érdekes ez a díjazás, kb tényleg mit az Obamáé.
    A grafén gyakorlatilag a grafit 1 rétegűre vékonyított változata, nem tartom igazán tudományos áttörésnek, inkább csak technológiainak nevezhető, persze majd ha tényleg lesz belőle valami, mert eddig még az sem biztos.

    Lombikbébi meg a másik oldal, na az már forradalminak nevezhető, de eddig mire várt a tisztelt Nóbel bizottság!?
    Az utóbbi 30 évben ilyenekért osztogattak nóbeldíjakat orvosi területen:
    „a kannibalizmus okozta kuru betegség leírásáért” - jó sok kannibált ismerek én is, szal marha gyakori betegség lehet.
    „a szaglósejtek és a szaglórendszer működésének leírásáért” - biztos fontos az egész emberiség létét alapvetően befolyásoló dolog ez is.
    „A Helicobacter pylori nevű baktérium felfedezéséért, illetve annak megállapításáért, hogy a Helicobacter-fertőzés felelős a gyomor- és bélbetegségek egy részéért” - a náthát még továbbra sem tudjuk gyógyítani, megelőzni, de legalább kevesebben kapnak gyomorfekélyt. ez is valami.
  • sathinel
    #8
    A szuperkondenzátor http://www.cap-xx.com/resources/reviews/advantage.htm Pl elég jól alkalmazható, de a nanocsövekről is szó van sok helyen csak olvasgatni kell.

    Pl :http://www.physorg.com/

    http://www.youtube.com/watch?v=G6ZBkpWqrzg

    Itt a videó a csókával
  • sathinel
    #7
    nanocsövek tömeggyártását már láttad valahol megoldani? mert eddig még csak az eljáráson törik a fejüket ha jól tudom. Valamit majd akkor kezd el forradalmasítani ha elő is tudják állítani nagy mennyiségben.
  • Dredd
    #6
    Ez a Geim szimpatikus pofa... élő béka lebegtetése mágneses térben, lol
  • n3whous3
    #5
    sokat olvasol a témában látom
  • philcsy
    #4
    A szénnanocső tényleg érdekes dolog, de mondjál már egy olyan dolgot amit forradalmasított. Olyat amit a gyakorlatban használnak. (Űrlift kilőve!)
  • n3whous3
    #3
    A szén úgy látszik nagyon univerzális dolog, kb 10-20 éve feltalálták a szén-nanocsövet, az forradalmasított nagyon sok dolgot és akkor most ez :) Alig várom, hogy milyen gyakorlati alkalmazásai lesznek.

    Cikk másik fele meg wtf, ha jól értem akkor igazából most kapta meg a muki a nóbelt az in-vitro megtermékenyítésért? Igaz, hogy a puding próbája az evés és a Nóbel-díj a finom pudingot szokta általában díjazni, de ez még így is eléggé megkésett :D
  • sanyicks
    #2
    Egyébként nem a zobama volt az első erőszakos cselekményeket támogató/vagy fosztogató ember aki békedíjat kapott, marshall tábornok, simon peresz is (bár a nagyipari népirtás beindulása előtt még).
  • Julius Caesar
    #1
    Hát. Jobban megérdemlik, mint a zobama.