33
  • Sir Ny
    #33
    És mégis mitől jönne új kor? A tisztességes emberek az önnönmaguk definíciójukból adódóan nem tehetnek semmit se az agresszív bunkókkal (c), se az ügyeskedő trükkösökkel (zs) szemben. Ez van.
  • gybfefe
    #32
    Upsz most én kérném, hogy dekódold kérlek: UL (VL)
  • Kara kán
    #31
    UL (VL)
  • gybfefe
    #30
    Nemtom néziteké a natgeót de ott folyamatos megy a para, hogy így meg úgy be fog gyorsulni az a folyamat ami a marson már lezajlott ti.: itt a föld mágneses terének fogyatkozása!!! Egy-egy szeles napon bozonfésűvel fogjuk frizuránkat igazítani, akkor aztán ez a terv is közelebb kerül hozzánk. De komolyan az atlanti ósön déli része mán egész lukas, és mán most kikaccsóják a műszarokat rencerességgel amint a veszélyzónába érnek
  • Kara kán
    #29
    Mi lenne, ha...?

    Ez egy komoly szimulációs módszer, csak ugye ritkán vagy rosszul alkalmazzák.
    Magyarországon, de úgy általában a nagyvilágban 2 típusú ember tud máma érvényesülni:
    1. agresszív bunkó
    2. ügyeskedő trükkös

    A tisztességes, munkaszerető embereket a fenti két parazita rossz rassz elnyomja és kizsákmányolja. Sajnos, kártékonyságukat mindenféle szerencsétlenség - háború, ínség, tűzfészkek, terror, árvizek, vörös iszap ömlések, tűzvészek, éhség, járványok, válságok és pusztulás - fémjelzi, útjukat hullák szegélyezik.

    De majd jőni fog egy új kor...
  • varsam18
    #28
    és mi lenne, ha egyszerűen a Földön már meglévő, megújuló energiaforrásokat használnánk fel? Milliószor töb szélerőművet lehetne telepíteni, mint amennyi van, úgyanígy napkollektorokat, hullámerőműveket stb + atom... Ja hogy ez senkinek nem áll érdekében, amíg van olaj, szén amit drágán el lehet adni? Addig ilyen űrcsodák sem lesznek.
  • pakeszke
    #27
    volt szo valami naptukorrol is
    na most ha inkabb azt csinalnak meg nem lehet hogy sokkal jobb lenne?
    pl nagyvarosra rairanyitanak es melegebb lenne :)
  • philcsy
    #26
    Szerintem meg úgy kellene energiát nyerni hogy a földnek ütköztetünk kőzeteket. Belőjük hogy kb egy helyre érjenek és utána már csak a fölforrósodott területet kell alácsövezni és gőzt termelni amit turbinákba vezetnénk... Megyek is beadok egy EU-s pályázatot, hátha erre is csurran cseppen valami. Ha az EU-s nem jön be akkor megyek USA-ba ott mindig vevők az ilyen egyedi előremutató ötletekre. Aztán írok róla egy tanulmányt amelyben bizonyítom hogy az elv működőképes. Majd készítek egy környezeti hatástanulmányt, és újabb pénzt kérek a felmerülő kockázatok minimalizálásának kidolgozására. Ezzel eltöltök (végigkurvázok) 5-10évet, majd a végén előre nem látott megoldhatatlan problémákra hivatkozva (szerintem találnék ilyet) lefújom a kutatást.
    Milyen szép is álmodozni...
  • Gery13 #25
    Az nem lézerágyu, hanem Ion ágyú lesz
  • lotsopa
    #24
    Hát, ebből a napszélből energiát dologból nem lesz semmi jó pár évig, sokkal egyszerűbb problémákat nem tudunk megoldani de már jöjjenek az új kihívások, ami leköt anyagi tőkét, szellemi erőforrást stb....
  • kvp
    #23
    "Ugye nem azt akarják mondani, hogy a Föld felszínén nem lehet napszelet fogni! Csak azért, mert úgy bárki hasznosítani tudná!"

    Szerencsere nem lehet. Ha lehetne, nem lenne semmilyen elet a felszinen a magas sugarzasi szint miatt. Ezert jo, hogy a bolygonak van egy magneses vedopajzsa. Egyebkent a felszinre energiat lejuttatni biztonsagosan csak a napfeny intenzitasaval lehet. Ennyi energiat viszont a Nap is ad, tehat nem kell hozza semmilyen muhold. A cikkben emlegetett otletek innentol viszont felszini felhasznalasra nem alkalmasak, csak legfeljebb urbeli energiaforraskent.
  • Szefmester
    #22
    Az hogy onnan aföldet eltalálni.. Na de hogy egy párszáz méter átmérőjű vevőpontot, úgy hogy az folyamatos mozgásban van..
  • philcsy
    #21
    Szépen leírják hogy hogyan fogják be az elektronokat és hogy küldik egy "fémgömbbe", de az nem írják hogy mi lesz velük utána. Előbb utóbb így a fémgömb akkora negatív töltéssel fog rendelkezni ami akadályozza az elektronok mozgását.

    A földön ezt egyszerűen megoldják egy földeléssel, de ott? Kell egy másik antenna ami befogja a pozitív töltésű ionokat is (p+, He2+) és ezzel lesz teljes a kép. Így fognak csak folyamatosan áramlani azok a töltések.

    Ez azért említhetnék, mert ez a elektronok->elektromosság->energia dolog egy kicsit értelmi fogyatékos szint.

    A nagy energia utáni hajszában nem tudom mikor jut eszébe valamelyik nagyokosnak hogy bármelyik szobahőmérsékletű tárgyban több kJ energia van. Csak ki kell belőle csavarni. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ
  • nextman
    #20
    Lézerágyú lesz ez, nem napelem...
  • Piel
    #19
    Ugye nem azt akarják mondani, hogy a Föld felszínén nem lehet napszelet fogni! Csak azért, mert úgy bárki hasznosítani tudná!
  • Piel
    #18
    Ha kitekerik a vitorlát távolodik a Naptól, ha behúzzák közeledik a Naphoz. A eltalálják az egyensúly-pontot akkor helyben marad. Viszont a Föld a Naphoz képest elliptikus pályán halad, tehát hol közelebb, hol távolabb van tőle!
  • Piel
    #17
    Aztán ránk pottyan a hol amikor beakad a kötél a Himalájába!
  • Kara kán
    #16
    Bocs, most olvastam el végig a cikket, John Mankins már elmondta, amit én is akartam mondani.
  • Kara kán
    #15
    "És mindegyik ötlet ugyanott bukik: az energia lejuttatása. "

    Épp ez a lényeg, hogy nem kell lejuttatni. Ott kell felhasználni.
  • halgatyó
    #14
    Ez az ötlet -- mármint a légkör fölött elhelyezkedő (mozgó) energiatermelő egység -- valamilyen változatban évről évre felröppen. Először több mint 20 éve találkoztam vele, valami ifjusági ötletbörze-könyvben (fél-scifi)

    Az oka az, hogy kétségtelenül csábító a Föld légköre fölötti rengeteg energia, ami nem függ a földfelszíni (kiszámíthatatlan) időjárástól.

    És mindegyik ötlet ugyanott bukik: az energia lejuttatása. Eddig ugyanis kétféle űr-erőmű "volt" (ötlet szinten): egyik közvetlenül a fékező légkör fölött, ami eléggé közeli, csakhát gyorsan mozog, emiatt nem tud egyetlen földfelszíni állomáshoz kötődni. A másik a geoszinkron pályán keringő, ami ugye mindig a saját energiafogadó állomása fölött "lebegne", csakhát rettentő messze.

    És most jönnek ezzel a még távolabbi csodával... hát ez a cikk egy ifjúsági olvasmány a tud-tech iránt érdeklődő egészen fiataloknak, megmozgatja a fantáziájukat, és ez jó.
  • Csirke4
    #13
    Kitaláltam egy háliwúdi megoldást.
    Szerintem küldjük fel brúsz williszéketa holdra ássanak egy nagy lyukat, rakjanak bele sok-sok atombombát és robbantsák fel az egészet, így amikor napfogyatkozás lenne sokkal több napfény jut el a földre és így effektívebbek lesznek a napkollektorok.
    Energiaprobléma megoldva.
  • Mat666
    #12
    Jól hangzik úgy 200 év azt meg is csinálják.
  • drfaust
    #11
    Ez elég nyakatekert megoldás én inkább a hídégfúzióra adom a voksom, ha már sci-fi-röl van szó.
  • gezu1025
    #10
    A dolog "egyszerű": Szépen el kell sugározni a Hold-ra ( átjátszó műholdakkal ) az energiát ahol van hely építeni ilyen nagy dolgokat és még leporolni sem kéne naponta És onnan továbbküldeni a föld-re ami már gyerekjáték.
  • amitakartok
    #9
    Áh, nem jutna az el addig. Nem olvastad a cikket? A műhold rézből lenne, vagyis már a kilövés előtt lenyúlnák és legközelebb színesfémtelepen tudnád viszontlátni.

    Plusz ez a vitorlás ötlet furcsán hangzik. Mióta lehet napvitorlát arra használni, hogy egy helyben maradjon? Ekkora távolságból nem elég nagy a Nap gravitációja ahhoz, hogy a napszélnek a vitorlára kifejtett tolóerejét kompenzálja.

    És aki kb. 75 millió kilométerről eltalálna egy Föld méretű célpontot úgy, hogy a napszél folyamatos változásai miatt a műholdat állandóan manőverezni kell, annak le a kalappal.
  • Me0w
    #8
    Gyengebbek kedveert: Alderaan.
  • duke
    #7
    "Ilyen távolságokban még egy erősen fókuszált lézer is több ezer kilométer széles szóródást produkál, mielőtt sugara elérné a Földet"

    Nekem gyanus, hogy ezek inkabb egy halalcsillagot akarnak epiteni, aztan majd a fold is az Olderan sorsara jut.
  • Szefmester
    #6
    Ekkora megalkothatatlan lencse helyett, megpróbálhatnák átjátszóműholdakkal... befogják és továbbítják az energiát, a működésükhöz meg ami kell azt lecsippentik. :) Persze ott meg előjönne a tenorista gond.. egy ilyen energiájú lézer már meg tudna pörkölni ezt-azt.
  • kvp
    #5
    Ezt az energiagyujtesi technikat mar Tesla is megemlitette. Csak o nem egy muholdat kuldott volna fel (mivel meg nem letezett urhajozas), hanem a Fold legkoret, egesz pontosan a magneses vedopajzsot lyukasztotta volna ki, hogy a napszel energiaja a felszinen antennakkal befoghato legyen. Az altala tervezett energiaatviteli rendszernek ez amugy is egyfajta mellekhatasa lett volna, javitva ezzel a rendszer energiahatekonysagat. Annyi tortent, hogy a kiserletei soran rajott, hogy ez rossz otlet, mert a foldi eletre negativ hatassal van a sugarzas. (igy esett kutba a rontgencsoves audio erositoje is, bar csak kesobbi, Rontgennel folytatott levelezesebol derult ki, hogy valojaban rontgencsovet keszitett, ami vegulis tenyleg csak egy elektroncso fajta)
  • Turmoil
    #4
    Ami "pár" év alatt lehúzná a Holdat a légkörbe :)))
  • brueni
    #3

    Edison úgy mondaná: ez az egyik módja annak, hogyan ne állítsunk elő energiát a Föld számára
  • nagylzs
    #2
    "A sugár befogásához azonban egy soha nem látott méretű optikára lenne szükség, egy több tíz, vagy akár száz kilométeres átmérővel rendelkező, gyakorlatilag tökéletes lencsére"

    Egy 100 km átmérőjű területre lehetne a szaharába hőtükrös hőtározós naperőművet telepíteni, kevesebb költséggel. Kb. ugyan azt tudná.
  • gombabácsi
    #1
    szerintem a Holdról kéne a Föld légkörébe lógatni egy marha nagy széturbinát :)