19495
10802156721311543414.jpg

A sorozat aktuális sztoriján túlmutató (tehát a könyvet érintő) kérdéseket, válaszokat, spoilereket
legyetek szívesek az író topicjában [link] tárgyalni.

A viták elkerülése érdekében: amíg NEM adták le a magyar tv-ben az aktuális részt, addig használjátok a spoiler taget,
ha pedig már lement az HBO-n is, akkor lehet nyíltan beszélni a történésekről.


Interaktív térkép

Világtérkép


  • Shiwo
    #73
    a sorozatjunkie-n dícsérték a főcím-et, abból is lehet még banner :)
  • mindero
    #72
    Mindjárt kezd, mindjárt kezd
  • Tyler1
    #71
    előző sztem jobb volt.
  • Victor1103
    #70
    Na, ha már az HBO ennyire ránk akarja erőltetni az akaratát én is adok a kísértésnek és megnézem a premier részt.

    Kódolatlanul vetíti le az HBO a Trónok Harca első részét

  • Shiwo
    #69
    most egy ilyen flash banneren ügyködöm...tervem még, hogy házak jelképével "gombok" lesznek rajta, amivel lejátsza a youtube-ra feltett házak videóit... vélemény ?
  • mindero
    #68
    Nem baj az ha rohanni fog a történet (mondom úgy h nagyon tetszett a könyv), elvégre filmről van szó, aminek izgalmasnak kell lennie.
    Remélem megmarad ugyanolyan brutálisnak, meg naturálisnak viszont.
  • Montanosz
    #67
    Szerintem kár lehúznod olyan sorozatot ami még el sem kezdődött, biztos lehetsz benne hogy veri a merlines meg camelotos hangulatot,minőséget.
  • gulyasandras
    #66
    "Én pl. leszarom a szavazásokat és mások véleményét."

    Amikor Martin naponta 400-500 olyan levelet kap, hogy az általam említett 4 szereplő hova tűnt, amikor közönségtalálkozókon is egyfolytában ezzel ekézik, gondolod az nincs hatással az írására?

    Ha hiszed, ha nem, nagyon kevés író tudja megállni, hogy egyáltalán nem bírjon befolyással rá az a közeg, amelyiknek ír. Olvass interjúkat/blogokat, ezekből bizony az derül ki, hogy nagyon komoly eredményeket lehet elérni egy rajongói csoport/rajongók kezdeményezéseivel

    "De össze ne zuhanj lelkileg, ha csak 1 v. 2 évadot ér meg az ASOIAF."

    + Minimum (kettébontásokkal számolva) 10 évad kellene, hogy lefedjék a könyveket, ezért egyre több helyen bukkan fel az a teória, hogy a történet végét előbb fogjuk megtudni az (elkaszált) sorozatból, mintsem a befejező könyvek kiadásra kerülnének. Ennek nem sokan örülnének az biztos.

    Teljesen még mondtam le a tévés feldolgozásról, írtam is, hogy a nekem nem tetsző 15 perc ellenére megnézem az első részt, de akik látták az első hat részt, arról számoltak be, hogy egy iszonyú nagy rohanást fogunk látni, s mindaz, ami annyira nagyszerűvé tette a könyveket, megy a kukába.

    Amikor már a Lost végébe kell belekötni, hogy hírverést csináljanak, ott azért komoly baj van.
  • gulyasandras
    #65
    "Tényleg belefáradtam, ha nem szereted, akkor minek jársz ide?"

    Mindig elfelejtem, hogy csak az szólhat hozzá az aktuális témához, aki isteníti az adott sorozatot/filmet/játékot/könyvet.

    De össze ne zuhanj lelkileg, ha csak 1 v. 2 évadot ér meg az ASOIAF.
  • Montanosz
    #64
    megnéztem a bemutatót, nagyon várós lesz))
  • G_ArchAngel #63
    Tényleg belefáradtam, ha nem szereted, akkor minek jársz ide? A lehúzásra én biztos, de szerintem a többiek sem kiváncsiak.

    Én pl. leszarom a szavazásokat és mások véleményét. Sok könyvet, filmet, sorozatot hagytam volna ki - amelyeket utólag megbántam volna - ha idegbeteg kritikusokra hallgatok, akik nem voltak képesek továbbtanulni rendőrnek:)

    Index cikk
  • gulyasandras
    #62
    "Penzt kaptak ra, de itt nagyobb terben kell gondolkodni. A tortenet R.R. Martinon mulik, hogy mennyire teszi kepernyokepesse.
    Mindent megkapott, amit kert, ha el lesz cseszve, akkor Martin hibaja."

    Nem ő írta át (nagyon kicsi része volt benne az igaz), nem ő rendezi, nem ő adja rá a pénzt stb. Hibáztatni annyira nem lehet, hiszen ki ne látná szívesen képernyőn műveit (meg a pénz is jól jön).


    "Csalodast kelto negyedik resz? Hat dugjak fel maguknak a kritikajukat mindannyian, nem kell elolvasni, vagy akinek nem tetszik irjon jobbat."

    Már eleve az, hogy a 4 legnépszerűbb szereplő (A., D., J. és T. - legalább 70-80 szavazást láttam az elmúlt 14 évben, mindig ők voltak a kedvencek) jószerével kimaradt belőle, nagy csapás volt. De az, hogy amit korábban Martin elintézett egy-két odavetett mondattal, vagy max. egy fejezettel, arra most 4-6 fejezetet is elpazarol, a legtöbb olvasó/rajongó szemében halálos bűnnek számít.

    Martin védelmében el kell mondani, hogy sikerült az ASOS végére a szereplőket annyira eltávolítani egymástól időben, hogy több hónapnyi szünet támadt köztük, amely nem oldható úgy fel, hogy "eltelt x hét".

    Plusz: már 2002 végétől annyira felerősödtek a "mikor jön ki az új könyv"-et kiabálók hangjai, hogy Martin előbb csak fogadkozott, majd (sajnos) beadta a derekát és kiadta a 4. könyvet (a hírhedt zárszóval együtt). Azóta már ő is megbánta, de újraírni nem fogja. A nagy javítási lehetőség az ötös, ezért is írta át milliószor.
  • gulyasandras
    #61
    Game of Thrones Preview (HBO, 9:01pm, 15 minutes)
    - 0.720 million viewers
    - 0.5/1 HH
    - 0.2/1 A18-49
  • G_ArchAngel #60
    A Rome lett az HBO-nal az etalon, ezt a szintet kell hoznia a GoT-nak a helyszinek, jelmezek, statisztak, diszletek teren. Ennyit a gagyirol.
    A stab a Rome-ot celozta meg, mint kovetendo, esetleg tulszarnyalando peldat. Penzt kaptak ra, de itt nagyobb terben kell gondolkodni. A tortenet R.R. Martinon mulik, hogy mennyire teszi kepernyokepesse.
    Mindent megkapott, amit kert, ha el lesz cseszve, akkor Martin hibaja.

    Csalodast kelto negyedik resz? Hat dugjak fel maguknak a kritikajukat mindannyian, nem kell elolvasni, vagy akinek nem tetszik irjon jobbat.
    Ez a rohadt emberiseg ezert nem fog soha sehova jutni, mert mindenki elegedetlen, semminek nem tud orulni, de legfokepp okosabb mindenkinel.

    A Pacific baja az volt, hogy dokumentarista lett, Te a narratorral majdhogynem ezt varod el a GoT-tol.
    Ha nezettseg kell, akkor el kell felejteni a kifejtos, elgondolkodtatos, bemutatos reszeket. Ez tenne a narrator, ez tortent a Pacific-kal. (ettol fuggetlenul nekem nagy kedvencem, mert nem akciosorozatra vagytam).
    Gondolom nem akarjak elkovetni ezt a hibat ismet igy nem csak azoknak keszitik, akik fantasy rajongok, hanem akik szeretik a porgos sorozatokat.
    Nemsokara jon a masik "kardozos/baszos" sikeraromanyos sorozat, a The Borgias, ami veloszinuleg ebbe fog belebukni: kefeles lesz benne, kardozas kevesebb, de iszonyat sok intrika. Odafigyelni meg nem szeretnek az emberek.
    En drukkolok neki ettol fuggetlenul.
  • gulyasandras
    #59
    "most allok neki angolul"

    Magyarul csak belekukkakntottam, de egész tűrhetőnek találtam (az átlagos fantasy fordításokhoz képest.) Jó lenne, ha néha-néha megosztanád a véleményed az eredetiről.
  • gulyasandras
    #58
    "Van egy részben mondjuk 5 főszereplő, aztán a párbeszédek után mindenki elmondja az alantas gondolatait, mint a színházba?"

    Egy-két rövid mondatra gondoltam. Vagy tudom is én, "kiszakad" csak úgy egy gondolat. Ti nem szoktatok hangosan morfondírozni?

  • gulyasandras
    #57
    "Rome es Spartacus"

    Azért ilyen gagyival ne keverjük.

    "kardozos/baszos"

    A baszástól tartok, ugyanis az HBO (is) imádja a sorozatait telerakni értelmetlen, de hosszú jelenetekkel (ez ugye sokkal könnyebb a lebilincselő cselekmény, beszéd megírásánál) + a legnagyobb külföldi fórumokon is még a leginkább elvakult rajongók is azt vetették Martin szemére, hogy a (nagy csalódást okozó) negyedik részben már túl sok a szexjelenet.

    "Azt kellene felfogni"

    Ezt nem tudtam felfogni.

    Egyébként széles közönség alatt mit értesz? Martin maga jelentette be az ősszel, hogy az első könyv csak most, 15 évvel debütálása után érte el az 1 millió eladott példányt. Tévében persze többen nézni fogják, de a Róma számait nem érheti el (mondom én), hiszen olyan zuhanásnak lehettünk tanúi az elmúlt évtizedben, hogy csak na. Régebben egyből kaszáltak 10 milliónál, ma már ez sokszor elérhetelennek látszik. The Pacific nézettségét hozhatnám fel (sokkal nagyobb ktgvetés, sokkal nagyobb promó stb.), de sokra nem mentek vele.
  • Shiwo
    #56
    sógornő szokott nézni valami hüleséget, abban vannak olyanok, hogy a csaj próbál gonosz, gyűlölködő tekintetet vágni, szája összepréselve, közbe hallani a gondolatait...amit persze az ótvar szinkron még "élvezetesebbé" tesz...GoT-ba inkább ne legyen ilyen..
  • mindero
    #55
    Narráció szerintem is tönkrevágná. Van egy részben mondjuk 5 főszereplő, aztán a párbeszédek után mindenki elmondja az alantas gondolatait, mint a színházba? Vagy hogy valósítanátok meg? Sorozatnál egyszerűen nincs idő narrációra, legfeljebb a bevezetőben, de annak meg nincs értelme.
    Egy filmben maximum 1 narrátor lehet, ha több van az káoszt okoz (asszem Az utolsó léghajlító volt ilyen, amibe több narrátor volt- elképesztő idegesítő volt).
  • G_ArchAngel #54
    Narracio legnagyobb hatranya, hogy ures jelenetek kellenek melle: lovagolnak a tajban, merengnek az asztalnal - ez nem fer bele, meg egy ilyen produkcioba sem.
  • Atomreaktor
    #53
    "kardozos/baszos" :D :D
  • Atomreaktor
    #52
    narráció annyiból lehet hátrányos, hogy akkor sokkal inkább egyes szám első személyre szabottnak kellene a filmnek lennie, az meg gondolom egy ilyen történetnél nehezen megoldható. de jó hangú mesélő mindig fel tudja dobni a hangulatot :) (nem olvastam a könyvet)
  • Shiwo
    #51
    Spartacus-ban sincs narráció, még is qva jó lett..és sok más sorozatra is igaz...a Gyűrűk Urában sincs folyamatos narráció.....regényben persze, hogy ki kell fejteni, hogy mit érez, mit gondol a szereplő, mert nem látja az ember,de filmben, sorozatban ha jó a színészi játék, akkor nem kellenek szavak, még is megérti az ember...és a HBO szerencsére adni szokott a minőségre, nem brazil szappanoperákból szedik össze a színészgárdát...
  • G_ArchAngel #50
    Azt kellene felfogni, hogy ez nem LOTR, amit a legtobben olvastak a vilagon a Biblia utan. Itt sokkal szelesebb kozonseget kell megfogni, azokat, akik nem olvastak meg a konyvet.

    Amugy szerencsere van az az opcio, hogy nem nezed.
  • G_ArchAngel #49
    Tegnap megvolt a hivatalos sneak preview HBO-n...

    Magyarul megvolt a konyv, most allok neki angolul, de a film (sorozat, mozifilm minosegben) azt hiszem ki fog elegiteni mindenkit - meg nem hozok iteletet, de nalam inog a Rome es Spartacus dobogoja, ha csak szigoruan kardozos/baszos sorozatokat nezem.
  • Atomreaktor
    #48
    azokra is gondoljatok, akik nem olvasták a könyvet :) (pl. én). ha ilyen szemmel nézitek, akkor azt látni, hogy ez egy minőségi sorozat lesz, pár rész után kiderül úgyis, hogy beszippant-e.
  • gulyasandras
    #47
    Meg Havas Jon olyan tenyérbemászó valahogy, nem tehetek róla...

    Erről nem is beszélve.
  • gulyasandras
    #46
    Sok bajom volt eddig is a kapott infókkal, de a miután megnéztem az első majd' negyedóráját, még inkább elment a kedvem a sorozattól.

    Eddig sem stimmeltek (számomra, ugye) a karakterek, az átírt dolgok stb., de az, hogy nincs belső narráció, az nagy baj, hiszen a karakterek gondolatai sokkal érdekesebbek a kimondott szavaknál, ezért elvártam volna VM- v. Magnum- (frissebb példákat nem tudok) féle narrálást.
  • mindero
    #45
    Nem tudom hogy fogják ezt a sztorit filmre vinni. Még az első könyvet csak-csak, de a többit
    Mindenesetre a szereplők eddig tetszenek, főleg Arya és Bran. A többi meg a színészi játékon fog múlni, reméljük könyvhű adaptáció lesz.
    Egyedül talán Cersei karaktere tűnik túl kedvesnek, (jobb lett volna valami hideg, számító szépség), de majd elválik. Meg Havas Jon olyan tenyérbemászó valahogy, nem tehetek róla...
  • Atomreaktor
    #44
    én nem olvastam a könyveket, de ez nagyon be fog jönni nekem :)
  • gulyasandras
    #43
    Az első részt azért végignézem, de inkább maradok a könyveknél.
  • Shiwo
    #42
    jöttek ki új promóvideók, jók lesznek banner-alapanyagnak ;-)
  • Montanosz
    #41
    ok köszi
  • Shiwo
    #40
    a fansite címét simán belehet tenni alá linkként
  • Atomreaktor
    #39
    szerintem is jó, csak a varjas dolgot ki kell venni mögüle :)
  • Montanosz
    #38
    nekem jó és tetszik, csak mondom annyit hogy szívességkép légyszives a fansite címét belerakni

    de felőlem lehet szavazás is kinek mi tetszik
  • Tyler1
    #37
    a sima animáció jobb lenne sztem(persze nagyobb méretben). az a varjas dolog mögötte eléggé egyhangúvá teszi.
  • Bulykin
    #36
    ez kúrvajó szerintem
  • Shiwo
    #35
    egy egyszerűbb bannert összedobtam, megtekinthető itt

    de ha gondoljátok, készíthetek valami kevésbé darkosat, vagy akár random képcsereberélős verziót
  • Andr0
    #34
    imádom a story-t és már nincs sok hátra a premierig xD