19495
10802156721311543414.jpg

A sorozat aktuális sztoriján túlmutató (tehát a könyvet érintő) kérdéseket, válaszokat, spoilereket
legyetek szívesek az író topicjában [link] tárgyalni.

A viták elkerülése érdekében: amíg NEM adták le a magyar tv-ben az aktuális részt, addig használjátok a spoiler taget,
ha pedig már lement az HBO-n is, akkor lehet nyíltan beszélni a történésekről.


Interaktív térkép

Világtérkép


  • Hoz_Hun
    #273
    Őszintén? Fogalmam sincs.
  • 89
    #272
    új-zélandi hakát....
  • 89
    #271
    temér vagy úgy rákattanva erre a lányra? xD
  • Hoz_Hun
    #270
    Na ezt kapjátok ki; az Arya-t játszó csaj 14 éves. Jó ha 10-11 évesnek kinéz. Most vagy ennyire visszamaradott, vagy kurva jó munkát végeztek a ruhákkal, sminkel meg a fényképezéssel.
  • Frosty01
    #269
    lentebb van egy interjú amiben említette is h úgy ment be castingra, hogy valami barbár "népitáncot" adott elő és ott helyben megkapta mindkét szerepet.
  • MaRee
    #268
    OFF:
    Khal Drogo az új Conan, úgylátom bejöttek neki az ilyen barbáros félpucéros kardozós szerepek
  • Montanosz
    #267
    Ki? Hol? Miért? Merre?
    HUN fansite
  • G_ArchAngel #266
    Katedralisra meg nem volt idom, Borgias-szal el vagyok maradva, de a zene meghallgatasa utan inkabb olvasom a Game of Thrones-t:)
  • Hoz_Hun
    #265
    Jó ez is, csakhogy a "The Pillars Of The Earth" (A Katedrális) nyitózenéjét semmi sem űbereli. :)

    Most kapcsolok, hogy a törpének mintha azt mondták volna, hogy mit sem érnek a szavak, ha "csakhogy" követi őket. :DD
  • RatBaG #264
    http://comment.blog.hu/2011/05/05/tronok_harca_metalban
  • Hoz_Hun
    #263
    Én egy ilyet találtam.

    Gyakorolgasson csak. :D
    Én remélem végig megtartják.
  • Hoz_Hun
    #262
    Nagyon találó kép.
  • Frosty01
    #261


    sztem kitellik tőle :D
  • Hoz_Hun
    #260
    Neten kicsit megnéztem és ebből a csajból (Arya) egy vérengző vadállat lesz. Ha jól vettem ki még valami listát is csinál, hogy kiket nyírjon ki. Egyiket hasba szúrja a másiknak elvágja a torkát, stb... jó sorozat lesz ez. :D
    Bár gyanítom, hogy ezt nem ezzel a kis színésszel fogják eljátszatni, mert fura lenne.
  • Shiwo
    #259
    gondolom valami pépes vacakkal.. nem részletezte a regény, hogy hogyan...mittomén lehet mint a libákat, cső le a torokba, oszt beöntötték a kaját...
  • G_ArchAngel #258
    Konyvben ezt is leirjak, hogy miert mondogatjak. Ez nem jott at meg a filmbol, de talan majd...
  • Frosty01
    #257
    nem is az a durva hanem az egy emberöltőig tartó éjszaka(??) elég gyökér bolygón játszódhat :D északisark feeling
  • Hoz_Hun
    #256
    A harmadik részből leszűrtem a lényeget: "The winter is comming!" :DD
    Ezt annyiszor elmondták, hogy megtetszett. Bele kéne írnom a mottómba. :D

    Amúgy furcsák itt az évszakok. 9 évig volt nyár? Ezért nem értettem, mikor a faterj azt mondta a kislánynak, hogy még ő (a kislány) nem is látott telet. Akkor azt hittem, hogy igazi kemény telet nem látott még. Aztán Deresben laknak.
  • MaRee
    #255
    Kössünk bele mindenbe
  • Dynamic
    #254
    "például Bran ha jól rémlik hetekig, hónapokig eszméletlen volt a zuhanás után..."

    ...és közben intravénásan táplálták?
  • Frosty01
    #253
    persze, a király hónapokig utazott deresbe.

    btw nekem a 3. részben a falas részek tetszettek a legjobban. szerintem az brutálisan jó lesz ^^ alig várom.

    más - lehet megrendelem én is a könyveket... egyben az összeset nem lehet valahol?
  • mindero
    #252
    Remélem viszont hogy a 4-5. könyv egy évad lesz, vagy legalábbis párhuzamosan történnek majd a dolgok.
  • Laza
    #251
    Pf, az nagyon messze van még ... legjobb esetben a kövi évad egy év múlva lesz.
  • Shiwo
    #250
    nah igen, most is voltak "ugrások" az időben, csak így sorozatban nem olyan feltűnő... például Bran ha jól rémlik hetekig, hónapokig eszméletlen volt a zuhanás után...

    mondjuk arra, hogy azért eltelt X idő, arra a legutóbbi részben (is) volt utalás

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    miszerint Daenerys már legalább 2 hónapja terhes Khal Dorgo-tól



    viszont mivel a második rész közepén járok, így én sem tudom, hogy kb mennyi idő telik el mondjuk az első és a 4. kötet között..

    mert ha megéri a sorozat a 4. kötet feldolgozását, az legalább az 5. évad lesz (G.R.R.Martin interjúban volt róla szó emlékeim szerint, hogy a 3. kötetet 2 évadban szeretné leadatni) és 4-5 év alatt a gyerekszínészek elég sokat tudnak változni/nőni..a végén nem túl fiatalok lennének a szerepre, hanem túl öregek...
  • mascarun
    #249
    Alexandrába kb 25én érkezik új szállítmány a könyvből ha valaki rendelni akar! Iszonyat durva hogy kifogyott mindenhol a készlet! Látszik hogy sikeres ez a történet!
    Link
  • Andr0
    #248
    olyan 5 évvel később nem lesz, de ugye a technika nélkül lassabban zajlik az élet, ezért néha kimarad 2-6 hét:D


    A rémfarkasok amugy is gyorsan nőnek:D de a Deresből Királyvárba tartó Túra az kb 1 hónap volt.
  • Hoz_Hun
    #247
    Ja tényleg, az furcsa is volt.
  • G_ArchAngel #246
    eddig is volt benne: farkaskolykok igen hamar megnottek:)
  • Hoz_Hun
    #245
    Még annyit áruljatok el, hogy lesz benne "időugrás"? Azaz egy későbbi időpontban folytatódik a történet (pl 5 évvel később vagy valami ilyesmi). Csak azért kérdem, hogy várható-e, hogy az Arya-t játszó kiscsajt lecserélik-e, mert ez a mostani nagyon jó?
  • simon7108
    #244
    mivel a könyv történéseit követi ezért nem ugorhatnak rögtön a közepébe.
    szerintem pont jól megy így ahogy van.Nincs harc de attól még izgalmas volt szerintem az összes rész.
  • G_ArchAngel #243
    nem azert, de mindig vmi aszott, halalmadar rangert/koszat jatszottam:)
  • Andr0
    #242
    gyors végigjátszás lenne xD
  • G_ArchAngel #241
    Ha meg jatsznaek vmi fantasy rpg-vel, akkor nekem Benjen Stark karaktere lenne a legmegfelelobb:)
  • 89
    #240
    Ha már kedvencek: Ned és a felesége...elképesztően jól játszanak. Lehet olvasni az arcukról még ha nem is beszélnek.
    Másik nagy kedvenc a mélynövésű Lannister, tetszik ahogy szembefordul házával, látva azok mocskosságát és ezt kitűnő játékkal adja elő.
  • Hoz_Hun
    #239
  • Kandurex
    #238
    jaj, de jó...[unatkozva rágózik]
  • mindero
    #237
    Nekem Bran, Arya, Tyron a kedvencem, ebben a sorrendben. Valahogy a sárkánykirálynő nem fogott meg se a könyvben, se itt. Sansa meg egyenesen irritál, nem bírom az ilyen úri
  • Andr0
    #236
    Nekem Daenerys Targaryen a best :) hihetetlen a kiscsaj, és 2. évadtól a képernyőnek is kedvezni fog a szereplése:D De Catelyn jelleme is meglepően bonyolult egy Tullyhoz képest xD na persza Arya a kis Stark és szegény Sansa:S na ő sokat fog változni (és kiábrándulni)

    szóval a buli még csak most kezdődött el.
  • Montanosz
    #235
    már nem tudom ki mondta a bannert sok hozzászólással ezelőtt, de akkor felrakod?
  • Pettersson
    #234
    Nekem a nővére. Minden szempontból. :D