19495
10802156721311543414.jpg

A sorozat aktuális sztoriján túlmutató (tehát a könyvet érintő) kérdéseket, válaszokat, spoilereket
legyetek szívesek az író topicjában [link] tárgyalni.

A viták elkerülése érdekében: amíg NEM adták le a magyar tv-ben az aktuális részt, addig használjátok a spoiler taget,
ha pedig már lement az HBO-n is, akkor lehet nyíltan beszélni a történésekről.


Interaktív térkép

Világtérkép


  • G_ArchAngel #393
    Miert nem lehet felfogni, hogy ez nem Spartacus-kategoria?
    Ennyi erovel mondhatnam, hogy a Spartacus a Band of Brothers labnyomat sem szagolhatna meg. De minek, ha nem ugyanaz...
  • MaRee
    #392
    Pofáznak benne végig, az elején van egy kis harc meg a vége jó, közte csak érdektelen fecsegés, hogy ki konspirál ki ellen. A Spartacus 100* jobb volt, de hát csak beindul már ez is lassan.
  • VvD
    #391
    Számomra jelenleg ez a legjobb sorozat, de azért látom a hibáit. Néhol tényleg lassú és vontatott, de ez annak tudható be, hogy könyv adaptáció. Viszont a hangulata és a története eddig kiváló :) (Még nem olvastam a könyvet.)
  • Andr0
    #390
    az első rész kódolatlan volt a többi nem, ha erre gondolsz.
  • Murder3
    #389
    Az HBO-t kábel tévén is be lehet hozni a sorozat idejére?
    vagy hogy van ez?
  • Laza
    #388
    Ez mibe volt? :)
  • hapi
    #387
    Ne má. Bazz Még mindig semmi? Csak este fogom megnézni.
  • MaRee
    #386
    enkórrol 15 perc alatt jött a HD. Ez szerintem ismét ilyen kicsit semmitmondó rész lett, reméljük mostmár tényleg beindul 1-2 rész múlva. Samet hiányoltam ebből a részből :D
  • G_ArchAngel #385
    jelenleg nalam 2 napot ir ki, ami gondolom majd felgyorsul, de ez egyelore szanalmas...
  • hapi
    #384
    pedig már rég van
  • G_ArchAngel #383
    Nincs meg gyors HD forras, en meg csak abban nezem:)
  • Andr0
    #382
    Which is the bigger number:
    Five or one?

    Ennyit tennék hozzá a részhez:D na most kezdődik a buli:D
  • Andr0
    #381
    számból vetted ki a szót :D
  • G_ArchAngel #380
    Akkor bajban leszel, mert nemsokara evezolapattal kezdik majd a szart keverni es vege lesz az elso konyvnek :D
  • Hoz_Hun
    #379
    Maradhatott volna nyugodtan linkben.
    Akkor legalább nem kéne folyton a beintő törpét bámulnom akárhányszor benézek ide. Szóval sztem ez OFF. De mindegy...
  • Szolnokboy1
    #378
    a lustáknak

  • Szolnokboy1
    #377
    http://oi51.tinypic.com/t69w5s.jpg

    számomra ezt nyújtja eddig a sorozat. felcsigáz, aztán semmi sem történik.
  • G_ArchAngel #376
    igen:)
  • hapi
    #375
    még ebben az évadban?
  • G_ArchAngel #374
    itt meg langyos a pite, jonnak majd nemsokara allkapocs leszakitos fordulatok:)
  • sandor8206
    #373
    hát én meg azon lepődtem, hogy CSAK azt akarja
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    elfogni és nem kinyíratni, már vártam, hogy mondja nyírjátok ki
  • hapi
    #372
    Az a jelenet volt nekem az első "epic" ebben a sorozatban és nem tudtam mi fog történni.
  • Andr0
    #371
    4. rész:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    én nekem azért volt epic az a jelenet mert tudtam mi fog történni:D
  • mindero
    #370
    Ez valahogy lemaradt:
    [spoiler] nem okoz gondot. [spoiler]
  • mindero
    #369
    Ez a mostani rész is elég jó volt, bár lassan eloszlik a rózsaszín köd, és fel-fel tűnik pár dolog.
    Az első hogy a jeleneteknek valahogy nincs súlya (legalábbis a cliffhangereknek). Valahogy nem érzem bennük a feszültséget, lehet hogy azért mert tudom mi fog következni, vagy mert nincs elég idő a jelenetre, vagy a zene nem elég átütő, nem tudom. Pedig a színészek, környezet mindent megtesznek érte.
    04 spoiler
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Mikor olvastam a regényt, és Lady Catlyn elfogja az Ördögfiókát, a regényben teljesen ledöbbentem. Valahogy jobban átjött hogy ez már-már felségárulás, és micsoda polgárháborús állapotot fog előidézni. Itt meg egy vállrándítással konstatáltam. Mondjuk egy feszültségkeltő zene nem ártott volna.


    REGÉNY GIGASPOILER A 3 KÖNYVBŐL
    [spoiler] Lassan asszem kitalálható hogy a Véreb lesz a 3. könyvből előrehozott haláleset, legalábbis a Kisujj szájába adott előtörténetből (amit a könyvben maga a kutya mond el a 3. könyvben) erre lehet következtetni, amúgy sincs idő a jellemének a kibontására, és a szerepe se valami túl nagy, gyakorlatilag ő az egyetlen akinek az előrehozott halála [spoiler]
  • mascarun
    #368
    Szerintem nagyjából mindegy hogy milyen csak legyen rá vállalkozó aki szépen megcsinálja! :)
  • Andr0
    #367
    énis vmi SGU-s bannerre gondoltam, amin a szereplők rajta vannak... bár a király nem kell szerintem:D
  • Shiwo
    #366
    a hangot le lehet venni, ott a sound on/off, vagy mellette a volume bar

    a váltakozós dolgot elvileg bele lehetne ügyködni a mostani "statikus" háttér helyett
  • G_ArchAngel #365
    Szerintem jobb lenne egy olyan, amin egy direwolf es egy oroszlan tep szet egy szarvast
  • Hoz_Hun
    #364
    Ja meg zene sztem nem kell. Lehetne váltakozós, ami a lassan váltana a különböző házak szereplői között. Az király lenne.
  • Hoz_Hun
    #363
    Én jobb szeretem a színesebbet. Legyenek rajta arcok; a Starkok, a törpe mindenképpen, meg a királynő is jöhet. :)
  • Shiwo
    #362
    hivatalos site-re, családfára és egyéb ilyen helyre mutató linket bele lehetne tenni, de javaslom, hogy inkább a flash alá kellene beilleszteni őket, mert akkor azt az is látná, akinél nem jönne be a flashbanner (mert pl telefonról lép fel, vagy csak le van nála tiltva, esetleg munkahelyről netezik és nincs flashplayer telepítve, stb)
  • Shiwo
    #361
    esetleg egy ilyen banner ? persze lehet akár más háttérszínnel, más háttérrel (elvileg mozgó is megoldható) és a videólink-gyüjtemény relative könnyen bővíthető egy xml átírásával...

    csak esetleg valakihez fel kellene dobni, mert uw-s és atw-s tárhelyem van, az esgé meg nem szokta szeretni őket bannerben, mert vmi keretes bizgyentyűjük van
  • mascarun
    #360
    KÖzsönet!
    Közben már én is találtam!
  • Shiwo
    #359
    http://feliratozz.net/ -en van már
  • Narxis
    #358
    Van, nekem bsplayer letöltötte opensubtitlesről asszem.
  • Hoz_Hun
    #357
    Bár úgy lenne, de nem hiszem.

    Winter is coming.
  • Hoz_Hun
    #356
    Még én se.
  • mascarun
    #355
    Felirat van már az eheti részhez? Még nem találtam.
  • MaRee
    #354
    Jaja, itt már végre bepörögnek egy kicsit az események.