19495
10802156721311543414.jpg

A sorozat aktuális sztoriján túlmutató (tehát a könyvet érintő) kérdéseket, válaszokat, spoilereket
legyetek szívesek az író topicjában [link] tárgyalni.

A viták elkerülése érdekében: amíg NEM adták le a magyar tv-ben az aktuális részt, addig használjátok a spoiler taget,
ha pedig már lement az HBO-n is, akkor lehet nyíltan beszélni a történésekről.


Interaktív térkép

Világtérkép


  • mindero
    #433
    Azért mert ők a jogos trónörökösök, és ugyan a hatalom számít főleg, de még a trónbitorlónak is találnia kellett valami vérrokonságot a királyi dinasztriával h igazolja trónigényét. És amíg él az előző király sarja, addig veszélyt jelentenek, mert bárki fölhasználhatja őket egy lázadáshoz/háborúhoz.
  • mindero
    #432
    A barbárok maguktól soha nem jönnének át a tengeren, van bőven kifosztani való város a másik kontinensen is. Westoros helyzete meg nem olyan irigyésre-méltó.
  • Prof William
    #431
    Na de hát úgysem kell aggódni hiszen barbárok nem jönnek át a tengeren! :) - ahogy Stark is kifejtette. Szóvel felesleges az összes védekezés mert nagy stratéga szerint a Barbárok nem jönnek át a vizen és pont. :) Mondjuk kíváncsi leszek auz arcukra amikor tényleg átkelnek...

    A buzulás meg lassan olyan mint a feketék. régen minden filmbe kelett egy fekete szintész, most meg a buzik vannak a soron. Azért Spartacusos egymást nyaló-faló gladiátoroktól szerencsére egy fokkal "kulturáltabb" volt.
  • Hoz_Hun
    #430
    Amúgy tegnap megnéztem én is a filmet és az a csecsszopó 10 éves is elég gáz volt benne. A nő meg tiszta zakkantnak tűnt.

    Amúgy ez tök jó rész volt. Kár hogy Arya olyan keveset szerepel, de bírom, hogy mindig le "fiúzzák". :)
    A Stark papa egyre szimpatikusabb. A király meg egy hülye. Amúgy a könyvben kifejtik, miért akarja ennyire a barbár feleségének és gyerekének halálát? Mert nem látom, hogy azok leölése mit oldana meg. Attól még ugyan úgy átjönnek a barbárok, csak kicsit mérgesebben. Amúgy is ha tudja, hogy a szárazföldön nem képesek őket megállítani, akkor talán arra kéne koncentrálni, hogy a parton állítsa meg a sereget, vagy még a tengeren.
  • Hoz_Hun
    #429
    Ebben az a gáz, hogy (ahogy lentebb írják) ez a könyvben sincs benne. Szóval ez direkt a nézők "szórakoztatására" tették bele.
  • RatBaG #428
    pont a múlt héten néztem végig a teljes spartacust, tele buzulással, erre fel a mostani részben már GoT is azzal fogad... FUUU
  • QuippeR
    #427
    hmm. ez a rész pont nem volt benne a könyvben, szóval hiába szedted elő.
  • Hamed
    #426
    Az, hogy egy csavo:D

    Amugy nekem se volt szimpi ez a tuleroltetett meleg vonal, sokkal izlesesebben is megoldhattak volna. Valami egyertelmu pillantas vagy celzas es kesz, tudjuk hogy mi van. Nem gondoltam volna, hogy beletekerek egy masodpercet is ebbe a sorozatba, de azt az undorito enyelgest nem birtam nezni. Inkabb eloszedtem utana a konyvet, hogy mit beszeltek, ugyis csomo mindent elfelejtettem mar.
  • mindero
    #425
    Lady Gagával mi a baj?

  • Montanosz
    #424
    na csodálkozzunk amikor lady gaga is ilyen népszerű, a férfiak körében is, nyüzsögnek manapság a latens homokosok(
  • paly90
    #423
    szó szerint:D
    kedvenc karakterem Arya és Daenerys mellet:)
  • Hoz_Hun
    #422
    Na ez ütős. :D
  • Hoz_Hun
    #421
    Biztos mert a Briteknél forgatják vagy hol és ott nem kötelező betenni fekete embert... csak buzit.
  • G_ArchAngel #420
    A konyvben van, mikor az Eastern es Western Marketet irjak le, bar azok sem kiemelt szereplok ugye...

    RASSZISTA SOROZAT!
  • mindero
    #419
    Ebbe eddig nincs fekete :)
  • G_ArchAngel #418
    olyan, minthogy feketet sem szabad kihagyni a filmekbol - meg ha elsonek is halnak meg:)
  • Hoz_Hun
    #417
    Még nem láttam a részt. Van benne buzulás? Ebben is? ... nem tudom mit vagyok meglepve. Ez manapság már divat. :/
  • Andr0
    #416
    igen ez nekem is gyanús volt:D


    Lisa meg hát ja.. ő ilyen... érdekes a fia meg egy nyápic lsd.: mellékelt jelenet:D
  • paly90
    #415
    hány éves lehet a gyereke?
    elég bizarr h még a csöcsén csüng:D
  • paly90
    #414
    igen, néztem máshol is h írták h a könyvben nem volt benne ez csak később
  • mindero
    #413
    Könyvbe szerintem nem is volt buzulós rész, asszem a 4. könyv függelékébe olvastam először h Renly homoszexuális, aztán néztem is hogy mi van?!
  • Narxis
    #412
    Ja meg még a Stark uralkodónő nővére is bizarr volt, valaki adjon már neki gyereknevelési tanácsokat. :DDD
  • paly90
    #411
    legyen má' hétfő:D

    5. rész valami hihetetlenül bejövős volt, de azért volt egy két "meleg" dolog ami nem kellett volna:D
    nem olvastam a könyveket, de úgy érzem mostantól kezdenek majd beindulni az események
  • Prof William
    #410
    A Spartacusban de főleg a Gods of the Arénában sem bírtak meglenni hogy részenként legalább 1 buzulás ne lett volna.
    Remélem a Game of Thrones nem fogja túlzásba vinni ezt a trendet.
  • Narxis
    #409
  • Narxis
    #408
    Nagyon zsír rész volt, szegény kardozós csajt mindenki fiúnak hitte. XD

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Köcsög lannister a végén megölte Stark embereit, meg sunyi módon leszúrta az embere a lábát, fúj de ellenszenvesek ezek a lannisterek, kivéve az impet, az jó arc. :D A másik meg, hogy minek rakták be azt a 2 homokost, pfeej. :D Szegény ló az elején, azt a Hegy nevű csávót leszúrhatná valaki.
  • Hoz_Hun
    #407
    Jaj már. Nem kell a Spartacussal összehasonlítani. Ezzel az erővel a Battlestar Galacticával is összehasonlíthatjuk, sőt ahhoz még közelebb is áll.
  • VvD
    #406
    Érdekes volt ez a rész. Nagyon durva mik folynak itt :)

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Vicces, hogy Lady Stark már kezd hinni az Impnek :))
  • mindero
    #405
    Én is úgy tudtam hogy a Spartacus Starzos, de nem voltam biztos benne. Mondjuk nekem az is nagy kedvencem, de teljesen más kategória...
  • Shiwo
    #404
    feliratról infó általában itt
  • mascarun
    #403
    Ha találtok valahol feliratot az új részhez belinkelhetnétek!
    Köszönet!
  • Shiwo
    #402
    a Spartacus-t speciel a Starz csatorna készítette, s bár nálunk a HBO-n megy magyarul, attól még nem az ő sorozatuk...HBO által készített sorozat például a True Blood (Inni és élni hagyni), a Boardwalk Empire (Gengszerkorzó) vagy a The Sopranos (Maffiózók)...amúgy utóbbihoz gyakran hasonlítják a GoT-t
  • 89
    #401
    nekem se hiányzik :) sztem elég sok akció van harcok nélkül is, itt eddig verbális szinten zajlanak az ütközetek :D
  • 89
    #400
    Van :)
  • Murder3
    #399
    sztem nem negatív h nicsn benne annyi akció, ami kicsit zavaróbb h kevés szó esik a mások sé e körüli rejtély illetve megjelenésükről.
    vagyi az események jobban kapcsolódhatnának aköré.

    de így is tetszik a sorozat.
  • G_ArchAngel #398
    A Spartacus intrikai kb. egy elelmiszer uzlet szemelyzete szintjen van. 3 napos Baratok Kozt elokepzessel mindenre elobb ra lehet jonni, minthogy elkezdodne.
    A Spartacos egy latvanyos, nulla gondolkodast kivano, vegtelenul egyszeru kardozos-baszos sorozat.
    Ez meg a The Borgias-szal egy szinten, ha nem felette levo konspiraciokra es intrikakra epulo sorozat.

    Nem is tudom, hogy van-e sorozat, ami 9.5/10-en allna imdb-n.
  • Murder3
    #397
    ...én már azt hittem az egész.....:D
  • MaRee
    #396
    Nem azt mondtam, hogy ez Spartacus kategória. Azért hasonlítottam hozzá, mert az is HBO-s sorozat, ott se csak a gyilkolászás ment állandóan, abban is volt elég szarkavarás, meg intrikázás, mégsem ilyen semmitmondóan volt megoldva.
  • VvD
    #395
    Jók az intrikák, de azért jó lenne tényleg egy kis kézzel fogható akció bele.
  • mindero
    #394
    Ebből mondjuk sose lesz Spartacus, ha nem tetszik ez az intrikázós rész akkor szerintem ne is nézd...
    Lesznek benne nagy csaták, de a regénybe se azon van a hangsúly.