19495
10802156721311543414.jpg

A sorozat aktuális sztoriján túlmutató (tehát a könyvet érintő) kérdéseket, válaszokat, spoilereket
legyetek szívesek az író topicjában [link] tárgyalni.

A viták elkerülése érdekében: amíg NEM adták le a magyar tv-ben az aktuális részt, addig használjátok a spoiler taget,
ha pedig már lement az HBO-n is, akkor lehet nyíltan beszélni a történésekről.


Interaktív térkép

Világtérkép


  • kovi04
    #513
    Gondolom nincs rá elég idő és pénz. Farkasokat én is hiányolom, remélem, a második évadban több szerepet fognak kapni.

    Közben átlépte a topik az 500-as határt, lehet házigazdát választani.
  • G_ArchAngel #512
    A fejezetek sorrendjet felcsereltek es aprosagokat megvaltoztattak, de a fo szalltol nem tertek el es szerintem nem is mernek megtenni.
  • kovi04
    #511
    Amíg George R. R. Martin bábáskodik a sorozat felett, nem hinném, hogy lényegesen eltérnének a könyvtől. Eddig legalábbis pár plusz párbeszéden és néhány jelenet csekély megváltoztatásán kívül 100%-osan másolják a cselekményt.
  • xem
    #510
    Így is vannak benne eltérések nem is kevés. De azért ki várom mit hoznak ki. Eddig 1 film sem hozta vissza azt amit egy könyv tartalmazott. Vagy kihagynak, vagy tesznek hozzá, de inkább kihagynak dolgokat. A 6os részben hiányoltam a farkasos harcot ami szép lett volna ott az erdőben, mikor a gyerkőcöt lekapják a lóról :D a színészekre futotta, a farkasokra már nem :P :D.
  • zorovpeter
    #509
    Az például nem lehet, hogy megváltoztatják a sorozatot? És nem teljesen ugyanaz lesz mint a könyvben?
  • kovi04
    #508
    Könyves spoilerekbe ne menjünk bele a topikban. Aki nem bír várni 4 hetet, olvassa el a könyvet, vagy küldjön privát üzenetet annak, aki már elolvasta.
  • xem
    #507
    Mire vagy kíváncsi?
  • zorovpeter
    #506
    Csak webrip, picit beakad néha, de a hangja tökéletes.

    Ha nem lehet kis spoilert adni, akkor legyen nagy. Bárki?
  • xem
    #505
    Fantazííí
    Tűz=meleg
    meleg+Sárkánytojás+idő=? na mire gondolok :D érted az egyenletet
    mascarun
  • xem
    #504
    Fantazííí
    Tűz=meleg
    meleg+Sárkánytojás+idő na mire gondolok :D érted az egyenletet
  • mascarun
    #503
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Így már értem miért nem égett meg a csaj még az elején amikor belement a forró vízbe! Fura is volt hogy még csak nem is lett piros a bőre! Mostmár azért kiváncsi vagyok mi sül ki abból hogy állandóanm melengeti a tojásokat! Gondolom nem csak egy kemény főttojást akar enni!
  • xem
    #502
    Habár a könyv-film megoldáson nem igazán tudok eligazodni, kapkodnak a fejezetek között, időbenileg rendben, de hogy melyik család ki kivel és mikor most járnak a könyv felénél legalábbis az 5ös rész.
  • Andr0
    #501
    erre nem lehet kis spoilert írni.
  • xem
    #500
    Ki olvastam az első könyvet,nem spoilerezek, de Stark bácsihoz sok reményt ne fűzz.
  • mascarun
    #499
    Felirat
    Még nem néztem meg teljesen hogy jó e! Az eleje biztos passzol!
  • mikusmate
    #498
    Van HD/720p verzió is, vagy csak webrip? Mert ha csak webes van, akkor inkább kivárom az 1 hetet (addig olvasom a könyvet :D).
  • zorovpeter
    #497
    Király a hetedik rész!


    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Csak most, hogy szegény Stark papát elkapták, hogyan fog kiszabadulni/fordítani? Aki olvasta a könyvet spoilerezzen! De csak egy kicsit.


  • G_ArchAngel #496
    Nekem £5 volt ingyenes hazhozszallitassal, Amazon-rol. Akkor most legalabb tudjuk, hogy kb. 1500.- Ft a forditas.
  • mascarun
    #495
    Alexandra.hu-n lehet kapni az első három könyvet!


    Királyok csatája
    A Tűz és Jég dalának második könyve 2 549 Ft

    Kardok vihara
    A tűz és jég dala III. 2 974 Ft

    Trónok harca
    A tűz és jég dala I. 2 974 Ft
  • mikusmate
    #494
    2974 Ft + 550 házhozszállítás
  • Hoz_Hun
    #493
    3500Ft
  • zorovpeter
    #492
    Biztosan lehet, de ha már utánajársz, egy árat majd írnál?
  • zorovpeter
    #491
    Kösz az infót!
  • Hoz_Hun
    #490
    Amúgy a könyvet lehet most kapni, ezt tudja valaki?
  • zorovpeter
    #489
    Akkor elkezdem letölteni!
  • G_ArchAngel #488
    Lehet vasarnap lenne a True Blood, ami szinten HBO es kiemelt helye van a csatornanal, addig pedig mar csak 4 szabad hetvege van talan.
  • mikusmate
    #487
    "A Golden Crown airs this coming Sunday, May 22nd, which will feature one of my favorite scenes from the book. Directly afterward, people who subscribe to HBO and who have signed up for the free HBO GO program can watch Episode 7: You Win or You Die a week before it will air!"
    forrás

    A kérdés már inkább csak az, hogy valahova fel lesz-e töltve (720p-ben lehetőleg), vagy várni kell egy hetet.
  • morvaigaben
    #486
    Azt én is néztem, kommentben írták hogy valahol leadták utána a 7.et is, nemtom mi igaz belőle... de jó lenne :D
  • zorovpeter
    #485
    Én most csodálkozva állok (ülök) itt. Torrenten látom, hogy s01e07, már leadták a hetedik részt is? Mert akkor lekapom, vagy ez csak valami vírus?
  • G_ArchAngel #484
  • Andr0
    #483
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Sansa karaktere gyökeresen fog változni, onnantól a kedvencem:)


    Na még 1-2 rész srácok és akkor lehet csinálni azt a főszereplős bannert.:D
  • Montanosz
    #482
    de csakis angol verzio, már 4x láttam de mindig szétröhögöm az agyam, főleg a csávon aki: -" Nem volt itt egy kutya az előbb?" állapotban van, az oltári))
  • Galy
    #481
    mer' nem értessz hozzá! :D:D
  • BlackWolf
    #480
  • G_ArchAngel #479
    hehe, a kovetkezo reszek alatt ne egyel, mert ki fog esni a tatott szadbol a kaja:D

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Az evad vegen ra fogsz jonni, hogy itt az egyenek semmit nem szamitanak, csak a csaladok es szovetsegek.
  • MaRee
    #478
    Húú na nagyon kíváncsi vagyok a mai részre, de mostmár megvárom este az HBO-n, csak jobb tvbe nézni mint a rossz monitoron :D
  • VvD
    #477
    Hú bazz, a mai rész nagyon ütött. Ez volt eddig a legjobb. Most már én is nagyon várom a következő részt. :)

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ned Stark még mindig hülye. Nem jött rá arra, hogy itt a nagy egyenességével nem sok mindent fog elérni. Egy kis ész is szorulhatott volna belé. :) Aztán meg ami a végén volt... hát ez nagyon durva. ÁÁ, hogy ez a Viserys mekkora balfasz volt. Így bemenni Khal Drogo sátrába és a gyerekére szegezni a kardot!!! Ő sem állt sorba észért. Meg Salsa is, ahogyan elhiszi a kis féreg szőkeherceg szavait. Kemény volt. Ez a sorozat tele van tényleg ostobákkal :) A törpe viszont ügyes volt, örülök, hogy kiszabadult.


    Természetesen Arya még mindig rulz. Hihetetlen jól játszik a lány, és a szerepe is egyre inkább tetszik.
  • mindero
    #476
    Tetszett az előző részben hogy megoldották a harcot a végén, a könyvben kicsit "puritánabb" volt.
  • Hoz_Hun
    #475
    Amilyen csalódás volt az elején, úgy megszerettem mostanra a sorozatot. Igaz, hogy lassú folyású, de érdekesek a karakterek benne.
    Sőt tegnap megnéztem az első részt szinkronosan. Mostanra már ismerem a szereplőket így sokkal érdekesebb is volt. Egyedül Eddard Stark magyar hangja nem tetszett. Nem elég mély.
  • Hoz_Hun
    #474
    Én nem tudom odabiggyeszteni a magyar fansite oldalának cimét, csak ha módosítom az egész képet és megkérem az adminokat, hogy cseréljék le. Ez amúgy is csak átmenetileg rakattam ki, hogy ne a semmi legyen. Azért annál többet érdemel a sorozat. Inább kérd meg a házigazdát, hogy tegye be a kép alá linkbe annak az oldalnak a címét.