19495
10802156721311543414.jpg

A sorozat aktuális sztoriján túlmutató (tehát a könyvet érintő) kérdéseket, válaszokat, spoilereket
legyetek szívesek az író topicjában [link] tárgyalni.

A viták elkerülése érdekében: amíg NEM adták le a magyar tv-ben az aktuális részt, addig használjátok a spoiler taget,
ha pedig már lement az HBO-n is, akkor lehet nyíltan beszélni a történésekről.


Interaktív térkép

Világtérkép


  • Count Adyn
    #873
    Pedig tuti vannak, mert Bran-nek mondta az öreg hogy a dothraki fiuk mar 5 évesen íjászkodnak lóról:D
  • Laza
    #872
    Már csak az a kérdés, megszüli vagy kikelti? .... :)
  • karajjj
    #871
    egyértelmű, hogy előbb-utóbb lesz sárkány
  • 89
    #870
    xD
  • 89
    #869
    nehézlovasság ellen meg max íjászokkal tudnának mit kezdeni (akárcsak mi a kalandozásaink idején), de dothraki lovasíjászt eddig nem is láttam a filmben :D
  • Laza
    #868
    Mondjuk nekem gyanús, hogy a 3-4 tojásból az egyik zöld, míg a többi szürke ... no meg az sem lehet véletlen, hogy nem engedte aranykobaknak, hogy elvigye a tojglikat ;)

    Nem kérek rá választ spoiler taggal sem, köszi :)
  • karajjj
    #867
    sárkányló fog kikelni belőle :D

  • Laza
    #866
    Ahhoz képest, hogy állandóan meg akarják hágni a világot, eddig még azon a szaros kis szoroson sem tudtak átkelni :)
    Annyira kicsi a tökük, hogy a világba csak ilyen mélységig ért be :D
  • 89
    #865
    mert csak egy tojást fog tojni, amiből kikel a sárkány és meghágja a világot :D
  • Palinko
    #864
    az idő múlásos dologhoz annyit fűznék hozzá, könyv alapján.... a 8. részben ugye megmenti Dany a papnőt, a könyvben már szó van róla hogy hamarosan szül és majd hasznára válik a tudása, a filmben meg totál lapos a csaj.....
  • karajjj
    #863
    az első részben én a farkasok növekedésén figyeltem meg az idő múlását, most sajna már nem lehet ezzel operálni :D
  • 89
    #862
    Annak ellenére, hogy annak esélye, hogy máshol intelligens faj alakuljon ki magától gyakorlatilag 0, egyetértek :)
    De az ember már csak ilyen :S Jönne az apokalipszis nagyot néznénk, hogy mire volt jó ez a sok hülyeségünk :D
  • Laza
    #861
    Nem lesz az igaz életben sohasem ufó invázió ... kivárják hogy legyilkoljuk egymást :)
  • Laza
    #860
    És ez csak rosszabb lesz, mert az embereknek egyre fontosabb az önös érdek és tulajdon, és foggal-körömmel védik és ragaszkodnak hozzá, még az emberi kapcsolataik árán is.
  • Laza
    #859
    Ilyenkor mindig az jut az eszembe, hogy az emberek állandóan marják egymás holmi hatalomért és pénzért, miközben egy sokkal nagyobb erő gyülekezik a fejük felett és egy pillanat alatt elpusztítja és értelmetlenné teszi mindezt.

    Mint mikor egy Battle: Los Angeles alatt eszébe jut az embernek, hogy az emberek folyamatosan ölik egymást ahelyett, hogy a drága éveket összefogással töltötték volna, és akkor lehet egy ilyen támadást jóval könnyebben visszavernek, stb.

    Érdekes az élet a föld nevű bolygón :)
  • 89
    #858
    Na felkerültünk a Top10-es listára :D
  • Shiwo
    #857
    jó, mondjuk egy komplett királyi pereputty eleve lassabban halad, mint egy pár fős csapat, akik nem is erőltetett menetben haladnak, mint egy sereg, hanem gondolom szép kényelmesen... a király tuti meg-megállt vadászni, qrvázni, stb... a hírvivők meg eleve gyorsabb, váltott lovakon közlekednek
  • Laza
    #856
    Ezek valamelyik csillagkapun át jöttek :)
  • Shiwo
    #855
    most erről az jutott eszembe, hogy lehet a fremenek a mások leszármazottai ?
  • Frosty01
    #854
    nem , mondták is hogy a királyi pereputty x hónapot utazott deresbe csak hogy sajtospalacsintát egyen a hapsinál (meg elhívja segítőnek)
  • Shiwo
    #853
    azt mondjuk elképzelhetőnek tartom, hogy a sorozatban eleve kisebbre vették a távolságokat... pl deresből királyvárba eljutni mondjuk 2 hét, s nem több, mint egy hónap


    meg mondjuk az sem lenne feltétlen jó, ha 2 percenként kiírják, hogy 2 nappal később, 3 héttel később, 1 hónappal később, stb.

    az ember dőljön hátra, élvezze a látványt meg a történetet, és ne akadjon fenn ilyen dolgokon :)
  • Frosty01
    #852
    fú ez nagyon jó :D
  • Hoz_Hun
    #851
    Lehet attól féltek, mindenki azt hiszi innen onnan lopták az ötletet. Pedig 15 éve megírta az író a történetet.

    1. könyv bevezető; "Mások" leírása:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Magas volt, szikár, kemény, mint a régi csont, húsa pedig sápadt, mint a tej. A páncélja mintha változtatta volna a színét, ahogy mozgott. Az egyik pillanatban még fehér volt, mint a frissen esett hó, a másikban pedig már fekete, mint az árnyék, s mindenhol a fák mély szürkészöldje pettyezte. A mintázatok úgy cikáztak minden egyes lépésnél, mint holdfény a vízen.
    ----
    Emberi fémet nem használtak annak a kardnak a kovácsai. Életre kelt rajta a holdfény, áttetsző volt, olyan vékony kristályszilánknak látszott, hogy az éle felől nézve szinte eltűnt. A fegyver halovány kéken derengett az élein játszó szellemfénnyel, és Will érezte, hogy minden pengénél élesebb.
    ----
    Will látta a szemeit. Kékek voltak, kékebbek és mélyebbek, mint bármilyen emberi szem, olyan kék, hogy szinte égettek, akár a jég.
  • Laza
    #850
    Na, Aryáról meg semmit nem mutattak, pedig ennyi idő alatt akár éhen is hallhatott :)
  • Shiwo
    #849
    igazából csak számadat, amiről tán a 3. részben van szó, azért tettem spoilerbe, de nem olyan eget rengető, de biztos ami biztos spoilereztem, nehogy harapjanak érte...előbb-utóbb a sorozatból is kiderül, hogy hányan szolgálnak a falon... de még az is lehet, hogy ettől a számtól majd eltérnek a sorozatban
  • Shiwo
    #848
    a "gyorspostát" a hollók jelentik, azok tán 1-2 hét alatt megteszik azt a távolságot, amit az ember 1 hónap alatt
  • 89
    #847
    nemigazán nevezhető spoilernek :D
  • Laza
    #846
    Akkor az csak 'kaja' az 'ébredőknek' :)
  • 89
    #845
    igen, ez az utsó rész most hosszú intervallumot mutatott be...vagy sugármeghajtásúak a hollók és a csapatok már nagyon készültek vmi csetepatéra :D
  • Laza
    #844
    Ezt nem olvasom el, csak ha megerősíted, hogy a könyv olyan részén hangzik el, ahol a film már tart :)
  • 89
    #843
    A harmadik részben amikor beszélget a parancsnok meg az öreg az ördögfiókával akkor az öreg mondja, hogy jólenne ha küldenének valamit, mert már az ezret sem érik el. Úgyhogy x=<1000 :D
  • Laza
    #842
    Na igen, nekem az idő múlása az ami nem jön át a filmben ... lehet kellene bele narrátor, aki bemondja, hogy 'egy hónappal később'.
    Pl mint mikor megíratják a levelet a csajjal, a következő jelenetben meg már a címzett olvassa :) vagy a varjak odaérnek max egy nap alatt? :)
    De akkor is sok idő kell elteljen, mert a háttérben már csapatmozgások és csaták folynak.
  • Shiwo
    #841
    könyvspoiler

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    ha jól rémlik, akkor olyan 4-500 fő, 3 helyőrségre elosztva
  • Laza
    #840
    Egyébként a falnál mennyien vannak összesen? Mert amit a filmben mutogatnak az igen csekély. Összesen egyszerre látni max 30-40 embert.
  • 89
    #839
    jaja :) énis minimum kétszer megnézek egy-egy részt, sokkal többet vesz észre az ember
    én annál a résznél a hangokból is rájöttem, hogy kik azok :D csak kicsit furcsálltam, hogy Varys milyen hamar leért, miközben az előző jelenetben is szerepelt :D
  • Laza
    #838
    Ilyet eddig nem láttunk a filmben, az tuti.
  • 89
    #837
    én csak a bevezetőt olvastam el a könyvből eddig, hogy lássam milyen a könyv és fényes, áttetsző páncélzatra és kardra emlékszem + kék szemek

    lehet ezt a páncélzatot nehezebb lett volna megvalósítani a filmben és egyszerűsítettek, úgy már túl predatoros lett volna :D
    mellesleg így sztem sokkal félelmetesebb és hatásosabb
  • Laza
    #836
    Mondjuk ezért szeretem utólag nézni, mert akkor sok jelenetet ki lehet kockázni, meg újranézni :)
    Pl mikor a várbörtönben kergette a csajszi a macskát, és a homályból hallgatózva egy pillanatra a fényben felbukkant a beszélgetők arca, azt lelassítottam, hátha valaki ismerőst látok :)
  • Laza
    #835
    Felesleges erőlködni, ha felfognád hogy miről van szó, inkább csendben maradnál. Jobban kijöttél volna az egészből, ha csak annyit mondasz: Bocsi, majd legközelebb figyelek!
    Nagyon nehézen kimondható szavak .....
  • Hoz_Hun
    #834
    Rögtön a bevezetőben, egyértelműen leírják őket. A filmben vagy eltértek tőle, vagy nem is láttuk még őket. A könyvben valahogy így néznek ki az "mások".
    Others (White Walkers)