19495
10802156721311543414.jpg

A sorozat aktuális sztoriján túlmutató (tehát a könyvet érintő) kérdéseket, válaszokat, spoilereket
legyetek szívesek az író topicjában [link] tárgyalni.

A viták elkerülése érdekében: amíg NEM adták le a magyar tv-ben az aktuális részt, addig használjátok a spoiler taget,
ha pedig már lement az HBO-n is, akkor lehet nyíltan beszélni a történésekről.


Interaktív térkép

Világtérkép


  • Hoz_Hun
    #913
    #911 nem értem. Random gif a sorozatból, nem'tom miért érdekes. A másodikban van némi vicces vonás, de az sem üti azt mikor Tyron üti Joffryt. :)
  • 89
    #912
  • 89
    #911
  • Palinko
    #910
    köszi!
  • Andr0
    #909
    13-Jun-2011 01:00 Game of Thrones 01x09 Baelor
  • Palinko
    #908
    hátha valaki gyenge :D
  • 89
    #907
    akk minnek rakod be?:D
  • Palinko
    #906
    nem szabad elolvasni...
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    lol, közelebb jársz az igazsághoz mint gondolnád!
  • Palinko
    #905
    mire, mire, teljes 9. epizódra.
  • Andr0
    #904
    attól függ, mire gondolsz? xD
  • Palinko
    #903
    mikor lesz rendes release?
  • Andr0
    #902
    kezdődik a buli ;)
  • Narxis
    #901
    Egy dolgot leszámítva nem sok olyan van benne amire ne számítottunk volna. :D
  • 89
    #900
    sosem merem ezeket megnézni :D
    most is belekezdtem, aztán egyből le is állítottam, mert félek, hogy elrontják az élményt
  • 89
    #899
    OFF: ezek már csak eredetelméletbeli különbségek, a jövőben még jöhetnek meglepő eredmények, kutatások :)
  • G_ArchAngel #898
    OFF

    Mondjuk ami itt 7500 eve volt, ahhoz semmi kozunk nincs, kb. annyi, mint a brit csapatoknak a 4000 evvel ezelotti Indiahoz.
    Attol, hogy beolvasztottunk egy nepet, a multjukat nem tettuk magunkeva.

    Amugy felesleges egy fantasy nyelvet hasonlitgatni egy valosagoshoz. Akkor inkabb ott a tolkieni tunde nyelv, ami a welsh-re epitkezik.

    ON
  • Narxis
    #897
  • Andr0
    #896
    #894 és #895 úgy együtt adja az ideális választ, szerintem^^
  • karajjj
    #895
    tervben van, hogy csinálok valami komplett arculatot a topiknak, de majd csak hétvégén
  • 89
    #894
    jóez...inkább linkek kellenének honlapokhoz, érdekes infókhoz, térképekhez
  • Palinko
    #893
    jóez
  • Andr0
    #892
    akkor már csak egy normális banner kéne xD
  • karajjj
    #891
    hoppá, megyünk fölfelé a top10-ben
  • 89
    #890
    Interjú Robert Baratheonnal
  • 89
    #889
    Ebben láttam, hogy készült a dothraki nyelv, egy egyszerű és vad nyelvezetet próbáltak meg létrehozni kevés szókinccsel, hogy még egyszerűbbnek tűnjön. Sajnos hiába keresem ezt a videót sehol se találom és az HBO-n mindig lekésem, így örülnék, ha tudná valaki hol elérhető magyar felirattal :)

    Ezzel szemben a magyar az egyik legfejlettebb nyelv milliós szókinccsel, stabil nyelvtannal és írásképpel. A Kárpát-medencében a legkorábbi, eredetiben megmaradt, hiteles ásatáson előkerült, a székely írás jeleivel (azok előzményével) írt és (a szójelek ismeretében) jól elolvasható írásemlék a szentgyörgyvölgyi tehénszobor 7500 éves felirata, amely ma a Magyar Nemzeti Múzeum régészeti kiállításán látható. forrás:wiki

    bocsánat az OFF-ért :)
  • G_ArchAngel #888
    Nagy tetben nem fogadnek.
    Fejlettebb nyelv? Tudsz dorthakiul?
  • 89
    #887
    kicsit nagyobb kultúrával és fejlett nyelvezettel de igen :)
  • karajjj
    #886
    nem telibe olyannak tűnnek, mint a star trek klingonai
  • Shiwo
    #885
    mert inkább tényleg törzsfőnök, egy ~40 ezer fős nomád nép vezére... kábé annyira király, mint Árpád fejedelem ~1100 évvel ezelőtt...
  • G_ArchAngel #884
    Kicsit vissza kell nezni sajat tortenelmunkben, pont ennyire dorthakik voltunk mi is:)
  • Laza
    #883
    A következő évadban már keménykalapban fog közlekedni ;)
  • Laza
    #882
    Hát igen, tényleg nem tűnik királynak a film alapján ... max törzsfőnöknek :)
  • Frosty01
    #881
    de az elhangzott számok, és a látottak tekintetében akkor is húzom a szám :D
  • mindero
    #880
    Ja meg néha egymást is legyilkolják a khalok. Úh nagyon jó volt a hasonlatod.
  • mindero
    #879
    Pont akkora amekkorának látszik. Te se szólnál be egy cigányvajdának a verőlegényei körében. Pont így működik a dorthaki horda is: megrohannak egy falut, legyilkolnak mindenkit, viszik a zsákmányt, vándorolnak tovább. Mint a sáskák.
  • 89
    #878
    hát Robert is elmegy 4esben gyalog vaddisznót szúrni xD
  • Frosty01
    #877
    hát ja, vicces jelenetek a dothraki jelenetek. kb mint egy cigányvajda és a keménylegények menetelnek tizfős csapatban. nagyon nem jön le hogy mekkora király is ő, na meg hogy az asszony járkál a piacra is.....
  • 89
    #876
    a második rész elején mikor vándorolnak volt ott 100 is :)
  • Laza
    #875
    Miért, elvileg 40.000-en vannak ... láttad mindet? Én max 20-at láttam :)
  • 89
    #874
    igen, ez nekem is bevillant, de akkor jól rejtegetik az íjakat és a tegezeket :D